Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur??

57 odpowiedzi na ten temat

#21 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 18 styczeń 2007 - 18:11

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? Kabinki niestety nie mam.
Ja jednak jestem zdecydowany do Cyklopa, bo paktycznie nic innego oprócz ładowania obornika bym nie robił, do mojej chlewni nawet się nie mieści. Będę ładował tylko z plyty ew. czasem na usługi.
A bele hmm... Sam jeszcze nie wiem czy będę je robił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? Dzisiaj, 12:06
  •  

#22 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 16:33

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? to cyklop najlepszy do twoich ptrzeb

#23 Share koluniokarol

koluniokarol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, lotnictwo cywilne, muzyka

Napisany 29 styczeń 2008 - 23:54

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? moim zdaniem najlepszy jest cyklop
''Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić''

#24 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 29 styczeń 2008 - 23:58

Jaki był by lepszy ???

Służyłby głównie do ładowania obornika z płyty (której jeszcze nie ma).

Pracowałby z trzydziestką

Do tego ciągnika CYKLOP pasuje idealnie... :P

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#25 Share mlody11441

mlody11441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 00:07

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? A wiec tak: do tego co mialby robic czyli do obornika to najlepszy bylby tur, gdyz jest bardziej praktyczniejszy i moglbys wykorzystywac go do innych prac np do bel itp. ale z drudiej strony tur ktory mozna zamontowac w trzydziestce to praca z nim to zadna przyjemnosc o wiele lepsza bylaby praca cyklopem. a wiec podsumowujac do twojego gospodarstwa najlepiej nadawalby sie cyklop, trzydziestka napewno sobie z nim poradzi a i komfort pracy bylby lepszy niz trzydziestka+tur. Tylko cyklopem dluzej bedziesz ladowac rozrzutnik niz turem chyba ze masz dobra wprawe:)podro!!

#26 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 07 luty 2008 - 19:17

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? chlopaku za dobry cyklop to trzeba sypnac sporo hajsu z 15tys a za 6tys to mozesz kupic kupe zlomu jeszcze z silownkiem tym u dolu??? moj sasiad ma trolla to sie morduje zanim on nakladzie rozrzutnik to ja 2 cyklopem naloze

#27 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 08 luty 2008 - 17:50

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? To już dawno nie ważne. Mam Cyklopa, który przechodzi remoncik.

#28 Share Frost

Frost

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i Rolnictwo

Napisany 14 luty 2008 - 15:49

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? co myslisz o avant 320s, naładujesz szybciej niz cyklopem ;)

#29 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 15 luty 2008 - 13:12

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? Zależy do czego tur ja mam do C-330 i trochę ciężko sie ładuje bo nie mam wspomagania ale widziałem C-330 z wspomaganiem... Ale do twoich potrzeb jest najlepszy Cyklop
Pozdro

#30 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 07 czerwiec 2008 - 17:00

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? Potrzebuję rady. Mam zamiar brać od kolesia z kurników obornik. Kurnik ma około 3 m wysokości wewnątrz. I teraz pytanie czy jest możliwość załadunku cyklopem albo trollem czy raczej nie bardzo i trzeba się będzie rozejrzeć za turem ?? Co o tym myślicie ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 07 czerwiec 2008 - 20:12

Potrzebuję rady. Mam zamiar brać od kolesia z kurników obornik. Kurnik ma około 3 m wysokości wewnątrz. I teraz pytanie czy jest możliwość załadunku cyklopem albo trollem czy raczej nie bardzo i trzeba się będzie rozejrzeć za turem ?? Co o tym myślicie ??

lepiej byłoby raczej ten obornik ładować turem niż cyklopem, a jaki masz ten cyklop?

#32 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 08 czerwiec 2008 - 09:02

lepiej byłoby raczej ten obornik ładować turem niż cyklopem, a jaki masz ten cyklop?

Znaczy to nie ja dokładnie go mam ale pewien znajomy z którym współpracuję. Jest to zwykły cyklop polski z początku lat 90.

#33 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 08 czerwiec 2008 - 12:04

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? A ja mam takie pytanko:
Lepszy tur dwusekcyjny do C-360 czy cyklop?
głównie do ladowania obornika z budynku ale u mnie jest taka sytuacja ze cyklopem łyżkę sie nabiera, trzeba wycofnąc, włozyc na przyczpepę i spowrotem wycofać..., no i może raz na dwa lata przyczepe ziemi bym przywiózł, a tura dwusekcyjnego uzywałbym jeszcze do słomy/siana w rolkach, i takich prac w obejściu.

pracowałem turem dwu-sekcyjnym przy C-330, trochę ziemie, troche obornik podgarniałem, troche rolek ładowałem to po prostu rewelka jest i na dodatek w mierę szybka reakcja łyzki jest :)
Druga sekcja była dorobiona, wstawiony rozdzielacz i tłok...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#34 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 08 czerwiec 2008 - 12:08

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? Wydaje mi się, że tur lepszy więcej nim zrobisz, a jak jeszcze bale będziesz zwoził to nie patrz na cyklopa tylko bierz tura ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#35 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 19:10

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? Chciałbym jedynie zauważyć że z Cyklopem czy TURem nie wszędzie wmanewrujesz, a np. z TROLem bardziej, nie mnie jednak jeśli oprócz załadunku obornika miałby wykonywać jakieś inne prace np. załadunek transport balotów, to wtedy można się zastanawiać nad TURem czy CYKLOPem.
Natomiast jeśli chodzi o ruchomy załadunek, czyli z miejsca gdzie transport nie podjedzie na rozrzutnik, to zdecydowanie wygrywa TUR, między innymi dlatego że CYKLOPem trudno manewrować w wąskim gardle wjazdu.
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#36 Share rafcio

rafcio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 20:14

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? poleca ci cyklop ja mam unhz 750 i dlamnie jest za durzy trohe??

#37 Share dawid6b1

dawid6b1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 21 lipiec 2008 - 10:56

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? no troll jest mniej wydajniejszy od cyklopa i to do tego drugiego jestem bardziej przekonany ale ja mam tura przy c 330 i tez załadunek idzie :)

#38 Share mtz8223

mtz8223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 13:19

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? panowie cyklop dobry jest ale przy minusowej temperaturze nie pracuje ... tur jest lepszy wtedy .. tylko ze do tura płyta obornika obowiązkowa jest ... i wkoło płyty wybetonowane musi być a do cyklopa nie koniecznie ... i turem rowu nie wykopiesz ..

#39 Share 1234567890

1234567890

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 maj 2010 - 18:07

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? mam zamiar kupić troll niemiecki co to warte i czy do kupi części w Polsce
proszę o komentarze
pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 20:02

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? no nie wiem. Ja mam trolla i jak sąsiad ładuje cyklopem to ja 2 rozrzutniki naładuje zanim on jeden, widze jego mine jak sie patrzy na moją robote :) fakt, krótki wysięgnik, ciężko ułożyc pryzmę z liści buraków ale mam juz swoje sposoby i tez daje rade :) tur to bardzo dobra sprawa, ja bym polecał tura.