abuk14

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur??

Polecane posty

chlopaku za dobry cyklop to trzeba sypnac sporo hajsu z 15tys a za 6tys to mozesz kupic kupe zlomu jeszcze z silownkiem tym u dolu??? moj sasiad ma trolla to sie morduje zanim on nakladzie rozrzutnik to ja 2 cyklopem naloze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

To już dawno nie ważne. Mam Cyklopa, który przechodzi remoncik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frost    0

co myslisz o avant 320s, naładujesz szybciej niz cyklopem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Zależy do czego tur ja mam do C-330 i trochę ciężko sie ładuje bo nie mam wspomagania ale widziałem C-330 z wspomaganiem... Ale do twoich potrzeb jest najlepszy Cyklop

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

Potrzebuję rady. Mam zamiar brać od kolesia z kurników obornik. Kurnik ma około 3 m wysokości wewnątrz. I teraz pytanie czy jest możliwość załadunku cyklopem albo trollem czy raczej nie bardzo i trzeba się będzie rozejrzeć za turem ?? Co o tym myślicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8
Potrzebuję rady. Mam zamiar brać od kolesia z kurników obornik. Kurnik ma około 3 m wysokości wewnątrz. I teraz pytanie czy jest możliwość załadunku cyklopem albo trollem czy raczej nie bardzo i trzeba się będzie rozejrzeć za turem ?? Co o tym myślicie ??

lepiej byłoby raczej ten obornik ładować turem niż cyklopem, a jaki masz ten cyklop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193
lepiej byłoby raczej ten obornik ładować turem niż cyklopem, a jaki masz ten cyklop?

Znaczy to nie ja dokładnie go mam ale pewien znajomy z którym współpracuję. Jest to zwykły cyklop polski z początku lat 90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

A ja mam takie pytanko:

Lepszy tur dwusekcyjny do C-360 czy cyklop?

głównie do ladowania obornika z budynku ale u mnie jest taka sytuacja ze cyklopem łyżkę sie nabiera, trzeba wycofnąc, włozyc na przyczpepę i spowrotem wycofać..., no i może raz na dwa lata przyczepe ziemi bym przywiózł, a tura dwusekcyjnego uzywałbym jeszcze do słomy/siana w rolkach, i takich prac w obejściu.

 

pracowałem turem dwu-sekcyjnym przy C-330, trochę ziemie, troche obornik podgarniałem, troche rolek ładowałem to po prostu rewelka jest i na dodatek w mierę szybka reakcja łyzki jest :)

Druga sekcja była dorobiona, wstawiony rozdzielacz i tłok...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Wydaje mi się, że tur lepszy więcej nim zrobisz, a jak jeszcze bale będziesz zwoził to nie patrz na cyklopa tylko bierz tura ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Chciałbym jedynie zauważyć że z Cyklopem czy TURem nie wszędzie wmanewrujesz, a np. z TROLem bardziej, nie mnie jednak jeśli oprócz załadunku obornika miałby wykonywać jakieś inne prace np. załadunek transport balotów, to wtedy można się zastanawiać nad TURem czy CYKLOPem.

Natomiast jeśli chodzi o ruchomy załadunek, czyli z miejsca gdzie transport nie podjedzie na rozrzutnik, to zdecydowanie wygrywa TUR, między innymi dlatego że CYKLOPem trudno manewrować w wąskim gardle wjazdu.


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid6b1    0

no troll jest mniej wydajniejszy od cyklopa i to do tego drugiego jestem bardziej przekonany ale ja mam tura przy c 330 i tez załadunek idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz8223    0

panowie cyklop dobry jest ale przy minusowej temperaturze nie pracuje ... tur jest lepszy wtedy .. tylko ze do tura płyta obornika obowiązkowa jest ... i wkoło płyty wybetonowane musi być a do cyklopa nie koniecznie ... i turem rowu nie wykopiesz ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1234567890    0

mam zamiar kupić troll niemiecki co to warte i czy do kupi części w Polsce

proszę o komentarze

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

no nie wiem. Ja mam trolla i jak sąsiad ładuje cyklopem to ja 2 rozrzutniki naładuje zanim on jeden, widze jego mine jak sie patrzy na moją robote :) fakt, krótki wysięgnik, ciężko ułożyc pryzmę z liści buraków ale mam juz swoje sposoby i tez daje rade :) tur to bardzo dobra sprawa, ja bym polecał tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karols1008    0

a ja mam takie pytanie a mianowicie, czy cyklopem dało by się powykopywać rowy żeby można było sobie podwórko odwodnić, i czy tez dało by się wybrać na na jakie 30cm podwórko żeby potem kamieniem można było wypełnić. Czy cyklop się do tego nie naddaje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Z tych 3 to Trolla najgorszemu wrogowi nie polecam. C-360 prawie się połamała, w T25 mocowanie cięgła wyrwane Teraz władek musi się męczyć pod górki z rozrzutnikiem wp iachu a mtz ładuje bo jedyny co go nie dryga. Podsumowując. Padło padło padło co za idiota to zrobił. Zrobi wiele mniej od cyklopa czy nawet tura a ciągnik 80 km dop[iero idealny jest nie ze względu na moc lecz gabaryty ;[


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WoDoLoTc360    0

Witam ponownie :rolleyes:

Razem z Tatą zastanawiamy się nad kupnem używanego cyklopa lub nowego tura 2 sekcyjnego tylko to wszystko musi się zmieścić w kwocie do 5 tyś. I teraz nasuwa się problem bo niewiemy co jest lepsze. Ładowacze używane były by do ładowania przede wszystkim gnoju. :D

Edytowano przez WoDoLoTc360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

Ja mam cyklop i tura. Zależy jaki masz teren przy gnojowni. Ja mam nie równy i powiem szczerze, że bezpieczniej jest ładować cyklopem. Ale tur może służyć do innych celów niż tylko do obornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Jak do obornika to tylko cyklop.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

jak chcesz tura na ciągnik 80 km i wiecej to napewno będzie lepszy do obornika tur niż cyklop bo 3 łyżki z takiego tura i rozrzutnik nasz 4 tonowy jest pełny. A nawet zimą sobie drzewa z szopy do domu mozesz przywieść w łyżce, cyklopem tego nie zrobisz chociaż tak czy tak jak dla mnie tur bije na głowe takie ladowacze tutaj masz maszyne wielozadaniową, jest wielkie dobrodziejstwo, jedyne w czym gorszy jest tur od ładowacza chwytakowego to to że nie wykopiesz nim jakiejś tam dziury większej


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus907    6

jeśli chodzi o ciagnik około 80 km to tak jak mówi UrsusCzesio zdecydowanie tur załadujesz obornik, baloty, drzewo,kiszonke itd... a cyklopu już tak się nie wykorzysta do tylu prac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj