Skocz do zawartości

Zdjęcie

big bag do transportu zboża siewnego

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bluedaver

bluedaver

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:internet, muzyka

Napisany 09 luty 2014 - 12:34

big bag do transportu zboża siewnego witam...
z uwagi na fakt, że jestem leniwy i nie lubię dźwigać, wymyśliłem sobie, że w tym roku siewne zboże na pole będę ładował i transportował w big bagach, z których później podniesionych na turze rękawem będę wsypywał zboże do siewnika.
do dyspozycji przy tej pracy będę miał tura na c 360, zastanawiam sie jakiej wielkosci big bagi kupić, tak żeby pasowała wysokość podnoszenia do wysokości siewnika(mam famarol w zestawie z rolmkao)
praktykował ktoś jaka wielkośc big baga, jeżeli nie to jutro zabieram się za mierzenie....zastanawia tez mnie ile zboża wejdzie w big bag o wym. 90x90x65(jest niski i szeroki, a koszt to tylko 8,50za szt)myśle, że te będą idealne...jak uważacie..?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
big bag do transportu zboża siewnego Dzisiaj, 19:24
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 09 luty 2014 - 12:39

big bag do transportu zboża siewnego Pojemność tego bigbaga to jakieś 500l czyli jakieś 280kg zboża w nie załadujesz.
Sprawa jest taka- czy dasz radę rozładowywać worek i rozgarniać ziarno po skrzyni. We dwie osoby powinno dać radę, samemu nie widzę sobie tego. Co do wysokości podnoszenia, zawsze można zbudować maszt do worków i będzie podnosił wyżej.

#3 Share bluedaver

bluedaver

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 09 luty 2014 - 13:16

big bag do transportu zboża siewnego

Sprawa jest taka- czy dasz radę rozładowywać worek i rozgarniać ziarno po skrzyni. We dwie osoby powinno dać radę,

tam mam na myśli dwie osoby, a tym sznurkiem rękaw w trakcie wysypu idzie zamknąć, czy nie...?praktykowaliście?
poza tym, jeżeli rękaw włoże w siewnik to mis ię nie rozsypie na boki a i jak zboże częściowo z rekawa wyleci a ja nie odsypię na boki skrzyni to zablokuje...

Edytowany przez bluedaver, 09 luty 2014 - 13:18.

#4 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 09 luty 2014 - 13:35

big bag do transportu zboża siewnego Może jak byś walczył to byś zamknął rękaw w worku ale nie tak szczelnie jak powinno być, co do zanurzania rękawa w skrzyni to masz rację- wtedy ziarno nie będzie się przesypywać, można w sumie tak zrobić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share bluedaver

bluedaver

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 09 luty 2014 - 13:55

big bag do transportu zboża siewnego kupię te worki- na próbę jakieś 10szt. http://allegro.pl/bi...3944712194.html , co do zamykania rękawa, może jakąś metalową klamrę z cienkiego pręta, cos wymyślę, muszę oszczędzać mój styrany biurowym krzesłem kręgosłup...

#6 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo , off road:)

Napisany 09 luty 2014 - 14:46

big bag do transportu zboża siewnego rękaw zamkniesz podczas wysypu bez problemu .... nieraz sypie tonowe bigi i nie ma broblemu z zawiązaniem ....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7794 postów

Napisany 09 luty 2014 - 19:02

big bag do transportu zboża siewnego Ja tak już używam z 5 lat, może więcej. Po tonie mam w worku i tylko raz nie udało mi się zamknąć, a do siewnika wchodzi jakieś 600 kg. Udało mi się potem ale rozsypało się z 30 kg. W taki 90 cm wysoki max wchodzi mi 900 kg pszenicy.
Zamyka się fajnie, otwiera zbiornik napełnia się, jak jest za nisko i w rękawie blokuję się zboże, to znaczy za nisko podniesiony i do siewnika dojdzie, to już nie zamknie się go, zawiąże się tylko jak zboże leci, ty mocniej rękaw pociągniesz powiedzmy w lewo, wtedy zboże blokuję się i zawiązujesz. Najlepsze worki jak mają wąski rękaw tak z 25 cm, im szerszy z 35cm tym gorzej zawiązać.