rafi101

Bolusy dla krów mlecznych

Polecane posty

rafi101    0

witam.czy ktoś z was stosował bolusu dożwaczowe w okresie okołoporodowym przeciwko ketozie ,działanie 3miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

ja stosuje tylko w momencie zasuszenia, ale one dzialaja dluzej niz 3m-ce. Dobrze sie sprawdzaja. Zobacze na etykiecie jak dlugo taki ma dzialac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi101    0

Te co mi pokazywał lekarz to takie czerwone za skrzydłami żeby się nie cofał,daje się je 3 tygodnie przed wycieleniem kosztuje 150zł,nie wiem czy zamawiać,ale na próbe można z 5 zamówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

150zł za dawkę czy opakowanie?


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viga    0

witam.czy ktoś z was stosował bolusu dożwaczowe w okresie okołoporodowym przeciwko ketozie ,działanie 3miesiące

ja dawałam swoim bolusy przeciwko porazeniom nazywaly si bovikalc bolus swietnie sie sprawdzaja kupywalam je w necie www.zooapteka.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Jeśli chodzi o bolusy to naprawdę świetnie się sprawdzają, zapewnią zwierzakowi bombę witaminową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

to ladnie was naciagaja na kaske

podobno w hurtowni cena 20-30za bolus

a naciagacze wersje bolusa na somatyke 700 a w hurtowni ponoc 200-250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AmuntVCF    0

a czy ktos z was podaje te bolusy dozwaczowe samodzielnie?bez aplikatora? czy jedynie weterynarz za pomoca aplikatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaro    7

Ostatnio podaliśmy kilku sztukom kexxtony. Maja one zapobiegać ketozie, działają przez około 90 dni i podaje je się na 2 tygodnie przed wycieleniem. Sprawdzimy jak zadziałają. Kilku znajomych z okolicy aplikuje to wszystkim sztukom i są bardzo zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Proszę podzielić się wrażeniami po zastosowaniu kexxtone. Roznica w mleczności, zdrowotności i rozrodzie warta jest tych pieniędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaro    7

Tak jak już pisałem w temacie o żywieniu bydła mlecznego stosujemy kexxtony u jałówek przed wycieleniem.

W ciągu ostatnich 3 miesięcy wycieliło się nam 9 jałówek. Sprawdziłem w tabulogramach to żadna nie miała stwierdzonej ketozy. Wydajności jałówek od 22 do 35 litrów przy ograniczonych paszach treściwych (2 kg/dzień). Z apetytem też nie było problemów. Żadnych więcej dodatków nie stosowaliśmy. W naszej okolicy sporo hodowców mających lepsze krowy to stosuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do raportów z oznaczaniem ketozy trzeba mieć dystans. Wet mówił, że w jednwj z obór była krowa oznaczona literką K w raporcie a on po niej nic takiego nie widzi, bo krowa w sobrej kondycji itp. Inna krowa obok nie ma nic w raporcie a ma ewidentny przypadek ketozy wtórnej. Jak się sugerować takim wynikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaro    7

Masz racje kolego trzeba mieć dystans. Najważniejsza jest obserwacja jak się chodzi codzienne przy krowach to widać kiedy coś jest nie tak. Szczególnie jak stoją na stanowiskach.

Płaciliśmy 110 zł z usługą. Wcześniej było po 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ale ocena ma 60 procent powtarzalnosci. U mbie sporo sztuk sie pokrywa. Owszem sa takie ktore wychwytuje sam ale i takie gdzie po niej ketozy nie widac nakucie ucha a tam tylko 3 mg cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

Każda HFka po wycieleniu wpada w dołek energetyczny, który albo jest widoczny gołym albo po prostu nie. Stąd też wychodzi z tabulogramów, że krowa ma ketozę a fizycznie wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

Podklinicznych ketoz nie zauważycie gołym okiem, dopiero kliniczne jak już chudnie i przestaje jeść, a wtedy może być za późno jeśli wątroba się otłuści.  Jeśli w federacji ma K!, to bardzo duze prawdopodobienstwo, ze ma podkliniczna ketoze. Dodać do tego zawartość tłuszczu 5-6%, to juz 95% pewności, że jest podk.ketoza i już należy działać, bo rui nie zobaczycie lub nie zostanie cielna będzie powtarzać ruje.

Edytowano przez reebok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodykom1    18

Zacząłem stosować od niedawna kexxtone na jołówce jak i na krowie jest efekt wcześniej musiałem robić wlewy glikolu co jest uciążliwe po bolusie zero wlewu jest apetyt jest mleko czekam jeszcze na efekt rozrodu mam nadzieje że się poprawi cena z usługą 160zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez ceston
      Witam mam pytanie odnośnie dopuszczania jałówki która ma brodawki na całym ciele nawet na brzuchu. Inseminator mówi że to można leczyć ale też że to ku....stwo i będzie przechodzić na inne sztuki. Więc lepiej ją leczyć i zacielac czy podtuczyc i wypchnąć.
    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj