Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyświetlacz Ceres 95X

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 09 luty 2014 - 09:38

Wyświetlacz Ceres 95X Witam, mam pytanie odnosnie Renault Ceres 95X z 1995r. - czy mozna zmienić (zwiększyć) kontrast/jasność podświetlenia wyświetlacza, który pokazuje prędkość/ mth itd.
Myslałem, że wystarczy np. dłużej przytrzymać guzik, którym zmienia się wyswietlany parametr (po prawej stronie deski rozdzielczej) i wtedy wejdę w jakieś ustwienia - ale nie.
Podświetlenie działa dobrze gdy wyłączę zapłon, ale tylko przez około 1 sekundę. Normalnie podczas pracy pracy, w słoneczny dzień, nie widać praktycznie nic.
Załączam zdjęcie deski rozdzielczej z tym wyświetlaczem. Sorry za jakość, ale tylko takie znalazłem w sieci, a chwilowo nie mam aparatu.

Załączone miniaturki

• RENAULT.jpg

Edytowany przez wildagro12, 09 luty 2014 - 09:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyświetlacz Ceres 95X Dzisiaj, 01:24
  •  

#2 Share Henry123

Henry123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 luty 2014 - 17:01

Wyświetlacz Ceres 95X Moim zdaniem źarówki mocniejsze załóż

#3 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 09 luty 2014 - 19:39

Wyświetlacz Ceres 95X Nie rozbierałem tego na tyle, aby "dobrać się" do podswietlenia - ale chyba będę musiał.

Jednak wydaje mi sie, że problem nie polega na mocy żarówek gdyż w trakcie pracy ciągnika podswietlenia nie ma w ogóle. Dopiero gdy, jak pisałem wcześniej, przekręcę kluczyk na pozycję OFF pojawia się podświetlenie - jego moc jest odpowiednia tj. wszystko widać wyraźnie nawet w słońcu.
Może ktoś z Was posiada instrukcję obsługi lub coś w tym stylu takiego ciągnika lub podobnego (z tego co czytałem to John Deere 3400).

#4 Share marcinurban

marcinurban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 09 luty 2014 - 20:06

Wyświetlacz Ceres 95X może po prostu robi jakieś zwarcie i dlatego masz taką choinkę przy rozłączaniu zapłonu, nie wydaje mi się żeby była to kwestia ustawień podświetlenia

#5 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 09 luty 2014 - 21:10

Wyświetlacz Ceres 95X Szczerze mówiąc to też mam podejrzenia, że coś z tą całą tablicą rozdzielczą jest nie tak - niektóre kontrolki (mimo że żarówki są dobre) nie swiecą się.
Wydaje mi się, że będę musiał rozebrać tą konsolę - jednak najpierw chciałem zasięgnąć rady od kogoś kto ma taki ciągnik (i taki typ zegarów) i wie czy można w nim przestawiać jasność podświetlenia. Niestety zdążyłem się zorientować, że w tym ciągniku praktycznie wszystkie kable są jednokolorowe :( dlatego chętnie zaopatrzył bym się w jakiś manual.

#6 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 14 luty 2014 - 21:18

Wyświetlacz Ceres 95X Witam ponownie, wyswietlacz i cała tablica rozdzielcza naprawiona - no PRAWIE :)

Mam jeszcze jeden problem z kontrolką cisnienia oleju w skrzyni biegów - nie zapala się ona wogóle (oczywiście żarówka dobra), nawet przy zgaszonym ciągniku i przekręconym kluczyku, brak też sygnału dźwiękowego - tak chyba nie powinno być.
Z innych sprzętów wiem, że kontrolka powinna się zapalć przy włączonym zapłonie, a zgasnąć gdy zapalę ciągnik i pompa hydrauliczna nabije odpowiedniego ciśnienia oleju (w obwodzie kontrolki jest czujnik, który przerywa ten obwód gdy jest odpowiednie cisnienie i kontrolka gaśnie).
Teraz gdy włączę zapłon palą się tylko dwie kontrolki: ładowanie aku, ciśnienie oleju w silniku. Oczywiście obie gasną po zapaleniu ciągnika.

Gdzie jest ten czujnik od ciśnienia oleju w skrzyni?

Mam nadzieję, że to tylko urwany kabelek, ewentualnie niesprawny czujnik, a nie celowo przerwany obwód przez poprzedniego własciciela.

#7 Share grzepaku1

grzepaku1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 14 luty 2014 - 22:20

Wyświetlacz Ceres 95X WILDAGRO kable są jednakowego koloru ale na kablach chyba masz popisane numery przyjrzyj się im dokładnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 14 luty 2014 - 22:26

Wyświetlacz Ceres 95X Wiem, że kable mają nadrukowany numer, ale z kolorami jest, dla mnie, bardziej przejżyście - szybciej ogarniam całość.

#9 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 16 luty 2014 - 12:25

Wyświetlacz Ceres 95X Już wszystko działa - kolejny urwany kabel.

Teraz gdy włączę zapłon palą się trzy kontroli (ciśnienie oleju w silniku i skrzyni, ładowanie aku) - oczywiście wszystkie gasną po zapaleniu ciągnika. Wydaje mi się, że to chyba wszystko.

#10 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 20 luty 2014 - 21:15

Wyświetlacz Ceres 95X Witam ponownie, mam jeszcze jedną wątpliwość:
- czy w tym modelu (Ceres 95X, 1995r.) sygnalizowane jest właczenie WOM-u lub przynajmniej zaciągnięcie sprzęgła chwilowego (ta krótka dźwignia z żółtą główką po prawej stronie przy fotelu)?

W moim ciagniku nie zapala się żadna kontrolka od tego WOM-u - co wydaje mi się dziwne, a biorąc pod uwagę poprzednie usterki podejrzewam kolejną.
Czujniki przy dźwigni włączania wałka 540/N/1000 są OK - ale blokują one jedynie zapalenie ciągnika gdy włączony jest wałek.

#11 Share PSIK94

PSIK94

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:mechanika rolnicza ,piłka nożna,nowości,

Napisany 09 listopad 2014 - 20:33

Wyświetlacz Ceres 95X

mam taki lekki problem z renault ceres 340x a dokładnie z licznikiem prędkości podczas jazdy pokazuje 0km/h licznik jest elektroniczny ,całą skrzynie od dołu przeglądnąłem i nic tam nie zobaczyłem co może być przyczyną tego ERORU ;/

też mam taki problem z Wom 

panowie może wiecie jak się podgrzewa świece w ceresie ?

wgl jakie posiada świecie żarowe czy płomieniowe ?

ktoś pomoże

Edytowany przez PSIK94, 09 listopad 2014 - 20:31.

#12 Share BIZULEK

BIZULEK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 10 listopad 2014 - 18:38

Wyświetlacz Ceres 95X

Świeca jest płomieniowa , a podgrzewanie powinno być przez stacyjkę 0-grzanie-rozruch

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share tomitko

tomitko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 14 październik 2015 - 15:38

Wyświetlacz Ceres 95X

Witam, naprawiliście moze wyswietlanie predkoscio jazdy w ceresie??

mam równiez inne pytanie, a mianowicie, nie dziala mi zatrzymaywanie walka wom, to sprzegielko yak jakby nei tzrymalo, aby wlaczyc walek musze zgasic ciagnik, ustawic obroty i odpaic ciagnik na tym, dodam ze np mam cos podlaczone do walka i dzwognie ustawiona tak ze powinien byc zatrzymany walek i gdy ma ciezko to przysjate walek ale przeciez nie powinien sie krecic w ogole. Rozmawialem ze znajomym i mowil ze w ceresach jakies tarczki sie sklejaja??

mial ktos podobny problem??