Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co robić?

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KILEROW2

KILEROW2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:17

Co robić? Cześć mam 14 lat na roli żyję od urodzenia,a moja rodzina zajmuje się tym od 3-4 pokoleń. Gospodarstwo mojego taty ma 8 ha. 4 ha to pola,a reszta to łąki.Gospodarstwo jak większość chyba to poniemiecki dom i zabudowania. Kilka krów mlecznych i świń.Maszyny to ciągnik ursus c 360 i dobre 30 letnie maszyny takie jak siewnik,pług itp.Sprzedajemy mleko mój tata ma stałych klientów i się żyje.Co raz częściej mam pytania w szkole kim chcesz zostać itp.Teraz się nad tym zastanawiam.Mama mówi żebym to rzucił i poszedł na architekta,historyka lub coś podobnego.Szczerze mówcie czy opłaca się to ciągnąć dalej.Chyba nie muszę mówić jak wyglądają takie poniemieckie farmy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co robić? Dzisiaj, 05:33
  •  

#2 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 08 luty 2014 - 20:21

Co robić? Ja to bym żucił świnie, chyba że maciory chować,a prosiaki sprzedwać.Ile kasujecie za mleko,ile masz krów i ile bydła razem, jaką macie klase ziemi ?

#3 Share lolek201991

lolek201991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 08 luty 2014 - 20:23

Co robić? Wiadomo byłoby ciężko rozwinąć takie gospodarstwo chyba żeby pójść w ekologię może. To kim chcesz być musisz sobie odpowiedzieć sam. Jeśli lubisz rolnictwo to idź do technikum rolniczego, albo liceum a później studia. Mając jakąś wiedzę rolniczą będzie Ci zawsze łatwiej. A z dobrym wykształceniem możesz pracować w doradztwie. A jeśli nie rolnictwo to coś innego byle nie historia bo po humanistycznych kierunkach nie ma pracy!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share KILEROW2

KILEROW2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 luty 2014 - 21:00

Co robić? Jakie ziemie mamy nie wiem.Krów 8,a mleko mniej więcej tak samo jak w sklepie.Tylko o kilka groszy taniej.Ludzie biorą bo nie faszerowane konserwantami itp.

#5 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 08 luty 2014 - 21:04

Co robić? a po jakich jest praca w polsce nie ma dobrej pracy pracodawca chce pracownika zaraz po studiach z 3 letnim doświadczeniem i za psie pieniądze niestety taka prawda lepiej idz na studia nie zwiazane z rolnictwem bedziesz mial wybór pozniej albo gospodarka albo jakas praca krowa nie patrzy czy masz wyksztalcenie wyzsze czy podstawowe i tak cie ogonem uderzy

#6 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 08 luty 2014 - 21:06

Co robić? Mój wujek też ma gospodarstwo 18 ha., i robi: mleko-2 zyko/l,maślankę-za free, śmietanę-nie pamiętam, masło-20 zł/kg, twaróg-10 zł/kg, jajka-70 gr.( sprzedaje też króliki żywe 8 zł/kg, a tuszki 18zł/kg. Czym karmicie bydło, świnie hodujecie na tuczniki ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 08 luty 2014 - 22:00

Co robić?

Wiadomo byłoby ciężko rozwinąć takie gospodarstwo chyba żeby pójść w ekologię może. To kim chcesz być musisz sobie odpowiedzieć sam. Jeśli lubisz rolnictwo to idź do technikum rolniczego, albo liceum a później studia. Mając jakąś wiedzę rolniczą będzie Ci zawsze łatwiej. A z dobrym wykształceniem możesz pracować w doradztwie. A jeśli nie rolnictwo to coś innego byle nie historia bo po humanistycznych kierunkach nie ma pracy!

Skończyłem studia humanistyczne, teraz robię II stopień i zaraz po obronie licencjatu poszedłem do pracy, w 100% w zawodzie, po pół roku ją zmieniłem na lepszą, większość znajomych z roku również pracuje, więc nie gadaj, że po humanistycznych studiach nie ma pracy. Praca jest po każdych studiach, tylko w czasie ich trwania trzeba coś robić, a nie czekać na dyplom i pracę, która przyjdzie na pstryknięcie palca. Niestety, wiele osób idzie na studia dla dyplomu, zamiast po gimnazjum iść do technikum i mieć po tym zawód. Problemem jest tutaj polityka i ogólnie zła reputacja techników i zawodówek. Pamiętam, że na przykład w gimnazjum mówiono nam, że do LO idą mądrzy a do technikum głupi. G**** prawda! Technikum i zawodówka to są dobre, a nawet lepsze szkoły niż LO, no ale polityka jest taka a nie inna niestety.

A do autora. Masz 14 lat, młody jesteś. Powiedz, co Cię jara a co Cię nudzi? Masz dryg do przedmiotów ścisłych czy humanistycznych? Ale tak szczerze. Co sprawia Ci teraz satysfakcję?
norweskie-lesne.pl

#8 Share KILEROW2

KILEROW2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 luty 2014 - 08:34

Co robić? Szczerze to walałbym zostać na gospodarce niż siedzieć 8 h w biurze czy coś podobnego ,ale jeszcze nauka prze de mną.

#9 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 09 luty 2014 - 18:15

Co robić? A w jakim kierunku planujesz się uczyć i gdzie mniej więcej mieszkasz? Czy teren jest atrakcyjny, pod względem turystycznym?

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

#10 Share KILEROW2

KILEROW2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 luty 2014 - 18:40

Co robić? Mieszkam na mazurach a koło mnie gościu ma agroraj i wykupuje wszystkie ziemie dookoła.Znany jest ludzie u niego praktyki robią.Mój tata raczej w najbliższych 2 latach nic nowego nie wprowadzi albo do mojej 18.

#11 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 09 luty 2014 - 20:17

Co robić? Pomyślałem o agroturystyce. Troche zwierzaków troche ziemi i ze 3 pokoje dla wczasowiczów nawet zrobione w jakimś starym budynku. a z czasem rozbudowa w miarę możliwości. W mojej gminie nawet ze stodoły dom dla wczasowiczów facet zrobił, a inny na strychu nad oborą. Skoro jednak masz silną konkurencję to może nie wypalić. Szkoda.

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share KILEROW2

KILEROW2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 luty 2014 - 20:46

Co robić? Większość osób w mojej wsi ma pola a krowy tylko na swoje potrzeby.Więc jakieś zwierzęta,ale za 4 lata może dużo się zmienić ale po skończeniu gimnazjum planuje tatę namówić na coś.W mojej wsi 2 osoby miały chlewnie ale teraz mają tam zboże i maszyny bo przez nie
się w długi zapędzili. Myślałem nad bydłem tata siedzi w tym od urodzenia .A czytałem o dotacjach dla młodych rolników od którego roku życia i co trzeba spełnić żeby dostać.

BRAWOOOOOOOO KAMIL