Zaloguj się, aby obserwować  
maniek4365

Silos..Po ilu moge wsypać do niego zboże ?

Polecane posty

maniek4365    0

Witam.Mam zamiar na wiosne kupić silos..Nie miałem z tym nigdy doczynienia wiec pytam..Czy mogę odrazu (spod kombajnu) wsypac do niego zboze czy musze odczekać aby odparowało ? Chodzi mi o to żeby się nie zaparzyło...Pytanie może trochę dziwne ale jestem młodym rolnikiem wiec pytam.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daryjusz10    2

Jaki silos zamierzasz postawić?? BIN-a?? Ja 2 lata temu postawilem takiego 28 ton i sypie do niego zboze prosto od kombajnu... ale musi byc jak najsuchsze... no i waznym elementem skladowania sa przewiewy silosu... w pierwszym roku tego nie zrobilem i lekko zaczelo ziarno przy bokach silosu butwiec... w zeszlym roku robilem przewiewy i problemu nie mam...


Jeśli pomogłem klikaj w zieloną strzałkę obok mojego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek4365    0

Jaki silos zamierzasz postawić?? BIN-a?? Ja 2 lata temu postawilem takiego 28 ton i sypie do niego zboze prosto od kombajnu... ale musi byc jak najsuchsze... no i waznym elementem skladowania sa przewiewy silosu... w pierwszym roku tego nie zrobilem i lekko zaczelo ziarno przy bokach silosu butwiec... w zeszlym roku robilem przewiewy i problemu nie mam...

 

Tak mysle właśnie to takim co mówisz :P

 

W jaki sposób robiłeś przewiewy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daryjusz10    2

mam oryginalna dmuchawe BIN-owską no i ja sie podlacza do takiego otworu pod podloga w silosie... wlaczasz i masz przedmuch :)


Jeśli pomogłem klikaj w zieloną strzałkę obok mojego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

BIN ma wentylację, wystarczy podłączyć do niej dmuchawę i parę godzin dziennie przedmuchiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Bin nie jest niczym zasilany, dmuchawa jest na siłę. Ja mam dwie 130 i sypię do niego niekiedy zboże z 15-16% ale nie wielkie ilości, po prostu zdarza się, ale dmuchawa chodzi jak bin jeszcze nie jest pełny i tak przez tydzień. Powinno się dmuchać tylko w nocy, kiedy powietrze jest chłodne, bo tu chodzi przede wszystkim o schłodzenie zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez DamianGabana
      Witam ,
      Panowie powiedzcie jak z kontraktacją kukurydzy mokrej na nowy zbiór????????????????
       
      U mnie w Lubelskim 420 - 450 netto 
       
    • Przez Taurus83
      Jak myślicie zdałoby to egzamin?
      Podłogą beton. 
      Ściany wysokie na 2-2.5m z blachy trapezowej. Słupy metalowe co tyle metrów ile trzeba. Przykrycie z plandeki opierajacej się  na trókątnych poprzeczkach jak w naczepie ciezarowej. 
      Silos byłby przejazdowy. Szerokość powiedzmy 8 metrów. Długi ze  20.  Jedna sciane możnaby dostawiac z gotowych elementów a na drugiej zrobić drzwi. Blachę używaną można kupić bardzo tanio. Słupy też po cenie złomu. Plandeka jak do przyczep na metry. Trójkąty wyspawać i gotowe. Albo nawet z amelinium zrobic zeby bylo latwo montować. Raczej przez zimę bym tam nie trzymał ale do grudnia? Koszt na szybko policzony to ok 15 tys.  Ok 250-300 ton pszenicy by weszło do takiego magazynu 
    • Przez Kondzio342
      Witam Jestem zainteresowany zakupem Bina na zboże chodzi o ladownosc okolo 20-30 ton. Jakiego wybrac producenta zalety i wady. Jaka firme montujaca wojewodztwo łódzkie. Moze ma ktos jakieś namiary. Prosze o propozycje i opinie.
    • Przez michal_19
      Czy zaprawiajac pszenżyto zaprawą i nawozem donasiennym łączycie razem te zabiegi , czy najpierw zaprawa potem nawóz. Chciałbym zaprawic kinto duo + primus b+ i nie wiem czy robić to oddZielnie czy razem. 
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj