piech

renault ceres 85 problem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piech    0

witam chce kupic renie ceres 85 i po jezdzie probnej jest problem z 3 i 5 cos ciezko wchodza ciagnik prawie sie zatrzymuje dopieru biegi wchodza z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cash8791    3

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale może łożyska w skrzyni biegów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piech    0

ogladalem ja z kumolem i on powiedzial ze wodziki wyklekotane ale chcialbym poznac jeszcze wasze zdanie, a jaki moze byc koszt tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

lozyska raczej odpadaja, jesli lanyt byl dobry olej,

byc moze synchronizator sie konczy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas2909    4

Mam taki ciągnik i w tym roku poszedł wodzik od 1 i 2 biegu i koszt naprawy to jakieś 5tys., spowodowany głównie robocizną, gdyż trzeba było rozjeżdżać ciągnik, na twoim miejscu poszukałbym innego egzemplarza, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piech    0

witam no tak jakos szybko zwalnia przed wrzuceniem innego biegu.,a 5 tysi to troche duzo

 

a lukas jak masz taki ciagnik to bys napisal na co zwracac uwage jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepaku1    10

skoro szybko zwalnia to byc może załącza się sam chwilowo przedni napęd po zdjęciu nogi z gazu jeśli masz załączany elektrohydraulicznie i nie zgrywa się rozmiar opon przednich i tylnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piech    0

opony ma chyba dobre z przodu 13,6/24 a tyl 16,9/34 ai jeszcze walek byl wylonczony a sie krecil, czy to od zimnego oleju ale po malej przejasztce tez sie krecil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas2909    4

Wałek zawsze się kręci tylko jak jest wyłączony to tak wolno i lekko, że można go ręką zatrzymać, a na co zwracać uwagę.., no cóż mam ten ciągnik od 4 lat i nawalił też przedni napęd konkretnie pękł pierścień segera w przystawce i zblokował wszystko, tak, że napęd był cały czas włączony, zwracaj uwagę na wszystko, od silnika po cięgna i zegary, np. jak jeszcze jeździliśmy i oglądaliśmy to w jednym wywalało płyn z chłodnicy po odkręceniu korka( do wymiany najprawdopodobniej uszczelka pod głowicą), ogólnie ciągnik polecam bardzo wygodnie się nim pracuje, chyba jedyny minus to dość drogie części zamienne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepaku1    10

opony o tym rozmiarze to prawidłowe .,jadąc ciągnikiem po placu skręć mocniej przednimi kołami i wtym momencie wsiśnij sprzęgło oczywiście jeszcze zdejm nogę z gazu jeśli będzie wyrażnie hamował przy skręconych kołach to na 90%załącza się sam przedni napęd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piech    0

narazie dzieki panowie przy ogladaniu nastempnej reni napewno odswieze ten temat pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mawerick    1

witam znalazlem nastempno renie i mam zamiar ja ogladnac a wy powiecie cos o niej http://otomoto.pl/re...85-A397391.html

 

Napewno malowany jedynie chyba silnik nie, tłumnik wymieniony, brak gumy na pedale od gazu (ciekawe jak reszta) może to oznaczać duży przebieg napewno nie 7400 :) ja nigdy bym nie kupił malowanego bo pod farba ukrywaja wiele rzeczy, musisz wszędzie zajrzec i nie słuchaj co ci handlarz powie on na wszystko ma odpowiedz :) po zdjeciu ciężko coś wiecej pow musisz uwazac... hm Zbuczyn to nie wróży nic dobrego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adameo9874    0

ja kupiłem taki sam tylko silnik jd był malowany we francji przed sprzedażą i nowe opony ale ciągnik jest zaufany od farmera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekx90    1

Z tego co ja zauważyłem oglądając ciągniki to przeważnie była taka zależność: przeciętny stan ogólny-nowe opony, dobry stan-opony do wymiany. Czyż nie podejrzane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piech    0

adameo. ajak ze spalaniem tej twojej reni z silnikiem jd zauwarzylem ze tych reni z silnikiem jd jest wiecej w ogloszeniach ale chyba slabszy zbyl od tych z silnikiem mvm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adameo9874    0

trudno mi powiedzieć jak ze spalaniem mam ją może ze 2 miesiące i nic takiego nie robiłem nic niem jeszcze takiego Właśnie użytkowników tych maszyn pytam jak spalanie awaryjność i wszystkie inne sprawy na temat tej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piech    0

a czy w reniach od 93r do 95r przedni naped zalancza sie tylko z guzika czy sa tez z mechanicznym zalanczaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Wszystkie mają elektrohydrauliczne włączanie (a właściwie rozłączanie) napędu.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas2909    4

Co do napędu-> działa tylko wtedy gdy jest wciśnięty guzik(nie włącza się automatycznie), a spalanie w ceresie( w moim przypadku 85X) waha się w okolicach 10l na godzinę przy orce 4x30cm i gdzieś około 8-9l przy agregacie 3m, ale dużo zależy od ziemi którą się uprawia, wbrew powszechnym przekonaniom, silniki John Deere nie są paliwożerne, przynajmniej ja tak nie uważam, pozdrawiam_;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piech    0

no wlasnie naped ma dzialac wtedy gdy jest wlonczony a ogladalem renie i naped byl wylonczony a dzialal i mowie to do goscia a on ze trzeba jakis tam stycznik wyczyscic to mu powiedzialem niech go wyczysci,do tego pod przystawko od napedu byl swierzy silikon chyba grzebal juz wczesniej przy napedzie i moze w skrzyni bo sprzeglo bylo jakies luzne do polowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas2909    4

Zdecydowanie niech to naprawi jak potrafi(jak mówiłem u mnie pękł pierścień wart 20 zł, a narobił szkód za 500), a co do sprzęgła to sprawdź wodzik przy pedale, tam są dwa takie przeguby jakby i możliwe, że to na nich jest luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piech    0

odpuscilem sobie ta renie,chyba niewarto kupywac takiego ciagnika do ktorego na sam poczatek trzeba dokladac a cena jej niemala bo 56500zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adameo9874    0

że malowany i wyczyszczony sprzęt to nie znaczy że jest stary i zmęczony Dam przykład znajomemu sprowadziliśmy ciągnik new hollanda tm165 11tyś motogodzin stan taki sobie nie lala ale nie wrak rocznie robi nim 1tyś mth i mówi że go nie zmieni na innego nic nie nawala na dzień dzisiejszy ma ok 17tyś mth i tylko jedna wada pękajace kable pod kabiną ze wzgledu na to że one cały czas pracuja z kabiną góra dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj