stg

Sipma Z 224 opłaca się ?

Polecane posty

Mironeks    6

130 złotych to tanio prasujesz w mojej okolicy o połowe więcej się biore za godzine prasowania i około 300 kostek robie w godzine .

a jestem w stanie swoją sipmą zrobić ponad 600 kostek ale to już trzeba gnać , na każdym polu nie da się tak jechać bo z ciągnika można spaść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ja powiem że tanio u was biorą za godz prasowania u mnie w ostatnie żniwa krzyczeli po 200/h i w górę także naprawdę macie tanio. Co do samej prasy to koledzy wyżej dużo już powiedzieli czyli stan aparatów luz na tłoczysku luz na iglicach i na nagarniaczu stan łańcuchów i przede wszystkim patrz czy była smarowana bo niestety ale ten sprzęt tego wymaga jest na to czuły. Jak będziesz już jakieś oglądał to weź za koło i pokręć trochę zobaczysz jak chodzi a najlepiej podepnij pod ciągnik i na wolnych obrotach posłuchaj jak pracuje czy nie tłucze czasem coś. A poza tym to zobacz też jak wygląda nóż na tłoku i stolnica i czy niema dużej szpary pomiędzy tymi dwoma elementami. To tak z grubsza a i jeśli będziesz miał bez hydraulicznego dyszla i podbieraka to sprawdź jak rozkłada się prasa czy lekko i czy dobrze blokuje koło i czy podbierak nie przepuszcza przy podnoszeniu i opuszczaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

200/godz sporo, w mojej okolicy to 250 za kombajn brali 3,2m heder a za prase to po 150zł/godz. Dzięki wszystkim co coś poradzili ;), Co do smarowania to wiem coś o tym, znam gościa co jak ma jakąś grubszą awarię to kupuje inny sprzęt jak tani albo toi i czeka aż będzie potrzebny wtedy naprawia, albo najmuje kogoś. A gość co mi kosił w tym roku to zawsze poświęca godzinę przed wyjazdem na nasmarowanie, sprawdzenie stany pasów i innych, u niego to kombajn skosił ok 100 ha. z jedną małą awarią, chłodnica się urwała to się przyspawało i było git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

jeśli jest tak jak piszesz że w twoim rejonie jest mało pras i jest zapotrzebowanie na kostki to warto kupić Sipme na usługi sam posiadam taką od sezonu i jestem zadowolony części do niej masz tanie przyrównywając do zagranicznych pras którą wcześniej posiadałem i nowe części były bardzo drogie i trudno dostępne a używane tak samo do najtańszych nie należały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9755

Ja zawsze za prasowanie kostką biore połowe stawki za koszenie bizonem:D 150 zł/h + sznurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik554    8

200/godz sporo, w mojej okolicy to 250 za kombajn brali 3,2m heder a za prase to po 150zł/godz. Dzięki wszystkim co coś poradzili ;), Co do smarowania to wiem coś o tym, znam gościa co jak ma jakąś grubszą awarię to kupuje inny sprzęt jak tani albo toi i czeka aż będzie potrzebny wtedy naprawia, albo najmuje kogoś. A gość co mi kosił w tym roku to zawsze poświęca godzinę przed wyjazdem na nasmarowanie, sprawdzenie stany pasów i innych, u niego to kombajn skosił ok 100 ha. z jedną małą awarią, chłodnica się urwała to się przyspawało i było git.

 

 

i tak się powinno robic codzienny przegląd maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czytając te wasze posty jestem pod wrażeniem . Ponieważ w mojej okolicy ceny usług są następujące ;kombajn Bizon zwykły 320zł za h ,kostka 200zł za godzinę ,słoma w belach[120-120]15zł sztuka zwinięta w siatkę ,tak samo sianokiszonka 'są to ceny z zeszłych żniw. Sianokiszonka za sprasowanie+transport+owinięcie +folia+ustawienie na miejscu 45zł od sztuki ,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

prasę to trzeba mieć swoją bo się zwraca po kilku latach użytkowania tak jak u mnie i nie trzeba czekać w kolejce.koszty najmu prasy w mojej okolicy to połowa stawki za koszenie kombajnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

U mnie w okolicy pras kostek to już ciężko zobaczyć na palcach jednej ręki się obliczy... Wszystko teraz okrągła rolka ale na 5ha bym kupił bez zastanowienia bo z usługami jest różnie... Moja Sipma kostka zwróciła się w pierwszym roku jak ją kupiliśmy i z 6 lat temu sprzedaliśmy ją jeszcze za ładne pieniądze (podbierak wyglądał jak lustro) ... Ale w tamtym roku wujek sprzedał swoją za delikatnie ponad 10 tysi ale wyglądała jak nówka... Ja na 5ha bym się nie zastanawiał tylko kupował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Na 5 hektarów też bym kupił. Moją prasowałem 25 lat od nowości.

Zwracają uwagę na podbieracz, stan łańcucha, listwę(tarki, żmijkę) jak bardzo jest wytarta.

 

p.s sporo części mam do prasy w razie czego pytać na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam od pewnego czasu zastanawiam się na kupnem kostki sipmy z 224 . Co prawda mam rolkę z569/1 II ale u mnie nie ma rynku na nie (dużo koniarzy , co wolą kostki) i mam pytanie na co zwracać uwagę podczas oględzin/kupna ? bo nie miałem okazji nigdy nawet popracować taką . Czym różni się sipma z 224/1 od /2 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Na co zwrócić uwagę ,na wygląd ogólny ,czy garażowana ,popatrzeć na podbierak ,stan rolek tłoka,jak wiążą aparaty sprawdzisz w akcji ale cześci dostępne ,kolega dwa lata temu kupił za 2 tyś jeszcze jako tako lakier ma i nawet wygląda ale ważne ze sprawna i usługi robi i chyba w pierwszym roku spłaciła się i zarobił jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radekFT675DT
      Witam.
      Czy ma może ktoś instrukcję obsługi do sterownika sipma z590/1 lub podobnej, albo może chociaż jakieś zdjęci lub skan z instrukcji.
    • Przez emtezecik
      jak w temacie dzierzawa 20 ha V klasy teren pagorkowaty w trojkacie i 6 slupow za 300 zl za ha czy IV klasa 20 ha w prostokacie bez slupow na plaskim terenie za 600 zl za ha ?
    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez daniel20v
      Witam. Z racji iż zmieniłem swoją prase Gallignani RB21 na Carraro (swoją drogą bardzo polecam tamtą prase-jedyna wada to wąski podbieracz) to teraz zastanawiam się nad zmianą sposobu podawania sznurka. W Gallignani wszystko było automatyczne (Welger system) - tzn. jadę, gdy prasa zatrąbi to znak by się zatrzymuje bo rozpoczął się proces wiązania, następnie drugie zatrąbienie oznacza że można balota wyrzucić, ponieważ jest gotowy - wgl. nie ingeruje  się w proces wiązania.
      Teraz po zmianie prasy na Carraro Prower M120 jest mi trochę nie wygodnie ponieważ system podawania sznurka jest taki jak w sipmie- trzeba pociągnąć sznurek, przez chwile przytrzymać - dopiero wtedy rusza proces wiązania. 
      Czytając podobne posty, pomyślałem by zmienić to na hydrauliczne. Wymysliłem by dźwignię którą ciągnie się ręcznie (za pomocą sznurka z kabiny) załączać hydraulicznie. Myślę że taki siłownik by się nadał : https://allegro.pl/silownik-hamulcowy-hydrauliczny-skok-73-sprezyna-i7485269049.html  
      Coś na wzór kolegi który podobnie zrobił w sipmie: 
       
      Co o tym sądzicie? Czy to "zagra" ? Dobry siłownik? Proszę o opinie.
      Dodam że prase ciągnę John Deerem 2130 (też takie pytanko czy aby ciśnienie na wyjściu hydraulicznym będzie odpowiednie do ww. siłownika ? ?
    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj