Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma Z 224 opłaca się ?

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Slawek7

Slawek7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:45

Sipma Z 224 opłaca się ? Jeżeli wcześniej nie miało się podobnego sprzętu, to najlepiej do oglądania wziąć jakiegoś zaufanego mechanika, który pracował z takimi maszynami, a jeżeli trudno o takiego człowieka to koniecznie u sprzedającego trzeba sprasować kilka snopków i zobaczyć czy wogóle wiąże ta prasa :) Zazwyczaj jeżeli kupi się jakąkolwiek maszyne to w każdej jest coś do grzebania, ale w prasie chyba najważniejsze są: stan blach (czy pognite, pogięte), stan aparatów wiążących, ilość zębów w podbieraczu :), luz i wytarcie prowadnicy w szufladzie no i ta przeciwwaga. Wszystko można założyć i naprawić ale grosz do grosza i z 5-6 tysięcy może zrobić się 10 :(. Ale ja jestem zdania, że lepiej kupić dobre za przyzwoite pieniądze do niewielkiego remontu i zrobić po swojemu bardzo dobre, niż zapłacić za "bardzo dobre" od handlarza i męczyć się z tym. Powodzonka życzę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma Z 224 opłaca się ? Dzisiaj, 20:00
  •  

#22 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 08 luty 2014 - 20:59

Sipma Z 224 opłaca się ? Z byle jakimi blachami to bym nie wzią, ciężko będzie ukryć sprzedającemu wady, a tym bardziej blacharskie;). Mój starszy jest z zawodu blacharzem, a kiedyś to nawet handlował sprzętem więc nie jestem w takiej złej sytuacji, ale z pewnością jak coś upatrze to wezmę ze sobą starszego i kogoś kto ma doświadczenie o takim sprzęcie.
Wolę mieć swoją prasę a nie czekać kto będzie pierwszy sąsiad który ma sporo roboty w całej wiosce czy burza która przychodzi kiedy chce, miałem taką akcję że siano było w wałkach i czekałem na prasę, a ona nie przyjeżdzała, a chmurki nie chciały już dużje wstrzymywać :(

#23 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 08 luty 2014 - 21:03

Sipma Z 224 opłaca się ? Sory, literówka się wkradła, 130zł/ godzinę, w poprzednim poście "a" nie potrzebnie się wtrąciło :D

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#24 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 08 luty 2014 - 21:42

Sipma Z 224 opłaca się ? Kupując tą prasę zwróć uwagę na prowadnice(szynę) od młota w komorze przy nożu czy nie jest wybita oraz rolki ,bo to spory wydatek ,co do cen za usługę u mnie na godz, 140zł.

#25 Share ursus36

ursus36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 luty 2014 - 22:12

Sipma Z 224 opłaca się ? Moim zdaniem warto kupić tą prase. Sam mam taką. Kupiliśmy ją bardzo tanio do remontu ale bardzo dobrze się spisuje. Ja jednak bym radził szukać sipmy ze starszych roczników bo te nowsze miały chyba sporo awarii głównie chodzi o aparaty. :)

#26 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 08 luty 2014 - 22:38

Sipma Z 224 opłaca się ? 130 złotych to tanio prasujesz w mojej okolicy o połowe więcej się biore za godzine prasowania i około 300 kostek robie w godzine .
a jestem w stanie swoją sipmą zrobić ponad 600 kostek ale to już trzeba gnać , na każdym polu nie da się tak jechać bo z ciągnika można spaść :D

#27 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 08 luty 2014 - 22:54

Sipma Z 224 opłaca się ? to ja powiem że tanio u was biorą za godz prasowania u mnie w ostatnie żniwa krzyczeli po 200/h i w górę także naprawdę macie tanio. Co do samej prasy to koledzy wyżej dużo już powiedzieli czyli stan aparatów luz na tłoczysku luz na iglicach i na nagarniaczu stan łańcuchów i przede wszystkim patrz czy była smarowana bo niestety ale ten sprzęt tego wymaga jest na to czuły. Jak będziesz już jakieś oglądał to weź za koło i pokręć trochę zobaczysz jak chodzi a najlepiej podepnij pod ciągnik i na wolnych obrotach posłuchaj jak pracuje czy nie tłucze czasem coś. A poza tym to zobacz też jak wygląda nóż na tłoku i stolnica i czy niema dużej szpary pomiędzy tymi dwoma elementami. To tak z grubsza a i jeśli będziesz miał bez hydraulicznego dyszla i podbieraka to sprawdź jak rozkłada się prasa czy lekko i czy dobrze blokuje koło i czy podbierak nie przepuszcza przy podnoszeniu i opuszczaniu.

#28 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 08 luty 2014 - 23:10

Sipma Z 224 opłaca się ? 200/godz sporo, w mojej okolicy to 250 za kombajn brali 3,2m heder a za prase to po 150zł/godz. Dzięki wszystkim co coś poradzili ;), Co do smarowania to wiem coś o tym, znam gościa co jak ma jakąś grubszą awarię to kupuje inny sprzęt jak tani albo toi i czeka aż będzie potrzebny wtedy naprawia, albo najmuje kogoś. A gość co mi kosił w tym roku to zawsze poświęca godzinę przed wyjazdem na nasmarowanie, sprawdzenie stany pasów i innych, u niego to kombajn skosił ok 100 ha. z jedną małą awarią, chłodnica się urwała to się przyspawało i było git.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 09 luty 2014 - 00:44

Sipma Z 224 opłaca się ? jeśli jest tak jak piszesz że w twoim rejonie jest mało pras i jest zapotrzebowanie na kostki to warto kupić Sipme na usługi sam posiadam taką od sezonu i jestem zadowolony części do niej masz tanie przyrównywając do zagranicznych pras którą wcześniej posiadałem i nowe części były bardzo drogie i trudno dostępne a używane tak samo do najtańszych nie należały

#30 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 09 luty 2014 - 08:23

Sipma Z 224 opłaca się ? Ja zawsze za prasowanie kostką biore połowe stawki za koszenie bizonem:D 150 zł/h + sznurek
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#31 Share rolnik554

rolnik554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 14:32

Sipma Z 224 opłaca się ?

200/godz sporo, w mojej okolicy to 250 za kombajn brali 3,2m heder a za prase to po 150zł/godz. Dzięki wszystkim co coś poradzili ;), Co do smarowania to wiem coś o tym, znam gościa co jak ma jakąś grubszą awarię to kupuje inny sprzęt jak tani albo toi i czeka aż będzie potrzebny wtedy naprawia, albo najmuje kogoś. A gość co mi kosił w tym roku to zawsze poświęca godzinę przed wyjazdem na nasmarowanie, sprawdzenie stany pasów i innych, u niego to kombajn skosił ok 100 ha. z jedną małą awarią, chłodnica się urwała to się przyspawało i było git.

i tak się powinno robic codzienny przegląd maszyny

#32 Share wojciechwudarczyk

wojciechwudarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 08:36

Sipma Z 224 opłaca się ? Witam wszystkich czytając te wasze posty jestem pod wrażeniem . Ponieważ w mojej okolicy ceny usług są następujące ;kombajn Bizon zwykły 320zł za h ,kostka 200zł za godzinę ,słoma w belach[120-120]15zł sztuka zwinięta w siatkę ,tak samo sianokiszonka 'są to ceny z zeszłych żniw. Sianokiszonka za sprasowanie+transport+owinięcie +folia+ustawienie na miejscu 45zł od sztuki ,pozdrawiam.

#33 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 09:05

Sipma Z 224 opłaca się ? prasę to trzeba mieć swoją bo się zwraca po kilku latach użytkowania tak jak u mnie i nie trzeba czekać w kolejce.koszty najmu prasy w mojej okolicy to połowa stawki za koszenie kombajnem.

#34 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 09:57

Sipma Z 224 opłaca się ? U mnie w okolicy pras kostek to już ciężko zobaczyć na palcach jednej ręki się obliczy... Wszystko teraz okrągła rolka ale na 5ha bym kupił bez zastanowienia bo z usługami jest różnie... Moja Sipma kostka zwróciła się w pierwszym roku jak ją kupiliśmy i z 6 lat temu sprzedaliśmy ją jeszcze za ładne pieniądze (podbierak wyglądał jak lustro) ... Ale w tamtym roku wujek sprzedał swoją za delikatnie ponad 10 tysi ale wyglądała jak nówka... Ja na 5ha bym się nie zastanawiał tylko kupował...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 10:26

Sipma Z 224 opłaca się ? Na 5 hektarów też bym kupił. Moją prasowałem 25 lat od nowości.
Zwracają uwagę na podbieracz, stan łańcucha, listwę(tarki, żmijkę) jak bardzo jest wytarta.

p.s sporo części mam do prasy w razie czego pytać na PW.