stg

Sipma Z 224 opłaca się ?

Polecane posty

stg    21

Mam pytanie czy opłaca mi się kupić prasę sipme z 224 na własny użytek i usługi (bardzo mło osób ma swoją prasę i dużo osób korzysta z usług). Mam ok.

5 ha. pola i ok. 1 ha. łaki (niedługo dodzierżawie ok 2,5-3,5ha). Prasy kształtują się w cenach od 5 tyś w zwyż. Ile kasujecie z prasowanie, koszenie i jakim sprzętem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3050    74

zależy jak mało osób ma u cb prasę i dużo osób korzysta z usług to kupuj u mnie w okolicy są 2 prasy i się nie wyrabiają mi prasuje kolega MF 3065 z simpą z 224 to drogo nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cash8791    3

Na pewno się opłaca , prasa jest super (sam mam ) , mało awaryjna , no i można nią znacznie szybciej jeździć ponieważ posiada ona przeciwwagę a co za tym idzie nie obciążasz zbyt ciągnika i nawet c-330 daje sobie z nią świetnie radę , ma jeszcze jeden plus bo ma szeroki podbierak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

teraz wiecej prasuja ludzie dużych okragłych, mała kostka to w moich stronach sporadycznie wystarczy popatrzeć na ogłoszenia i prasy na małe kostki sa tanisze ale mysle że coraz mniej uzywane


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cash8791    3

zgoda , ale pod uwagę trzeba zawsze wziąć czy jest miejsce na przechowanie bel oraz ilość posiadanej trzody bądź bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro jest zapotrzebowanie na takie usługi to czemu nie? Ja sam w ubiegłym roku wyprasowałem 50 kłębki sznurka 2000m na usługach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

U mnie w wiosce jest tylko jedna prasa (taka stara czerwona).W sąsiedniej wiosce są chyba dwie zwijające i x kostkujących, a w mojej wiosce ponad 90% słomy jest prasowane w kostki.W sąsiedniej wiosce jest gość co ma 80ha. hoduje bydło, ma dwie prasy (kostkująca i zwijająca) zwijającą do sianokiszonki, a słome prasuje w kostki, ponieważ ma stodołe i magazyn nad oborą, a zboże przechowuje nad garażami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To skoro czujesz że będziesz miał robotę to nad czym się zastanawiasz?Tylko nie kup jakiegoś złoma :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Właśnie nie chce kupić żadnego złoma ;), tylko na co zwracać uwagę przy zakupie? Czy prasa za 5-6 koła może być szmelcem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim skromnym zdaniem trzeba wydać trochę więcej .Za 5-6 koła to raczej do remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ja kupiłem prasę kostkującą za niecałe 6000zł. Prasuje nią rocznie ok. 20h u mnie i na usługach. W przeliczeniu na zysk to ok. 2000zł więc trzy lata i prasę mam spłaconą. W Twoim przypadku nie ma się co zastanawiać tylko szukać prasy :D


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Sipma z 224 to dobra prasa kupuj z podajnikiem bel ,części łatwo dostępne i niedrogie . Ciągnik do tej prasy polecam powyrzej 60km to dopiero można prasować .

Za 5 tyś ciężko będzie ci dobrą prase kupić , w twojej okolicy może na usługach jeszcze zarobisz u mnie już nie dużo jest pras i mało usług kostką robie .

Teraz rolującą więcej jest roboty i polecam ci taką prase , sianokiszonke zrobisz , słoma w beli na stercie lepiej się przechowuje niż kostka .

Bele szybko zwieziesz sam a kostka do zwózki jest tragiczna dużo ludzi trzeba i niebespieczna do przewozu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Czyli zysk +- 100 od ha., całkem nieżle.Jeśli można wiedzieć to ile bierzesz za godz. i czym prasujesz? Kupując prase to chyba lepiej kupić z przeciwwagą? Ciągnik chyba mnie dostaje po d*pie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

20 godzin prasowania dało 2000zł zysku? To ile ty bierzesz? :P:D :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

130zł/ha. Prasuję C-360, z resztą zestaw jest w mojej galerii. Moja prasa jest z przeciwwagą i taką mogę Ci polecić.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

130zł/ha to masz jakiś dziwny sposób obliczenia zapłaty może i dobry jak mało słomy na polu .

U nas za godzine się bierze od prasowania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapek98    20

U mnie bierzę się 150zł/h.Ta prasa za 5,7 tyś to chyba jest wytłuczona ponieważ ma napisy jak w spóldzielniach,kółkach rolniczych.Lepiej dać z 10 tyś a kupić młodszą i może w lepszym stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

Ja mam 15 ha i nie posiadam prasy bo to mi się nie opłaca!

Bo sąsiad prasuje mi za pół darmo

A teraz kupisz prase i nie wiadomo co kupisz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Jak narazie nie planuje zakupu zwijarki, w mojej okolicy niewile osób zwija słome z braku dalszego transportu i z racji tego że maja stodoły, też mam stodołę i magazyn nad oborą dlatego planuję kupić kostkę ponieważ sobie poprasuję i jeszcze zarobię, a zwijarki nie opłaca mi się kupować na własny użytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek7    0

Jeżeli wcześniej nie miało się podobnego sprzętu, to najlepiej do oglądania wziąć jakiegoś zaufanego mechanika, który pracował z takimi maszynami, a jeżeli trudno o takiego człowieka to koniecznie u sprzedającego trzeba sprasować kilka snopków i zobaczyć czy wogóle wiąże ta prasa :) Zazwyczaj jeżeli kupi się jakąkolwiek maszyne to w każdej jest coś do grzebania, ale w prasie chyba najważniejsze są: stan blach (czy pognite, pogięte), stan aparatów wiążących, ilość zębów w podbieraczu :), luz i wytarcie prowadnicy w szufladzie no i ta przeciwwaga. Wszystko można założyć i naprawić ale grosz do grosza i z 5-6 tysięcy może zrobić się 10 :(. Ale ja jestem zdania, że lepiej kupić dobre za przyzwoite pieniądze do niewielkiego remontu i zrobić po swojemu bardzo dobre, niż zapłacić za "bardzo dobre" od handlarza i męczyć się z tym. Powodzonka życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Z byle jakimi blachami to bym nie wzią, ciężko będzie ukryć sprzedającemu wady, a tym bardziej blacharskie;). Mój starszy jest z zawodu blacharzem, a kiedyś to nawet handlował sprzętem więc nie jestem w takiej złej sytuacji, ale z pewnością jak coś upatrze to wezmę ze sobą starszego i kogoś kto ma doświadczenie o takim sprzęcie.

Wolę mieć swoją prasę a nie czekać kto będzie pierwszy sąsiad który ma sporo roboty w całej wiosce czy burza która przychodzi kiedy chce, miałem taką akcję że siano było w wałkach i czekałem na prasę, a ona nie przyjeżdzała, a chmurki nie chciały już dużje wstrzymywać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Sory, literówka się wkradła, 130zł/ godzinę, w poprzednim poście "a" nie potrzebnie się wtrąciło :D


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kupując tą prasę zwróć uwagę na prowadnice(szynę) od młota w komorze przy nożu czy nie jest wybita oraz rolki ,bo to spory wydatek ,co do cen za usługę u mnie na godz, 140zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus36    15

Moim zdaniem warto kupić tą prase. Sam mam taką. Kupiliśmy ją bardzo tanio do remontu ale bardzo dobrze się spisuje. Ja jednak bym radził szukać sipmy ze starszych roczników bo te nowsze miały chyba sporo awarii głównie chodzi o aparaty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radekFT675DT
      Witam.
      Czy ma może ktoś instrukcję obsługi do sterownika sipma z590/1 lub podobnej, albo może chociaż jakieś zdjęci lub skan z instrukcji.
    • Przez emtezecik
      jak w temacie dzierzawa 20 ha V klasy teren pagorkowaty w trojkacie i 6 slupow za 300 zl za ha czy IV klasa 20 ha w prostokacie bez slupow na plaskim terenie za 600 zl za ha ?
    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez daniel20v
      Witam. Z racji iż zmieniłem swoją prase Gallignani RB21 na Carraro (swoją drogą bardzo polecam tamtą prase-jedyna wada to wąski podbieracz) to teraz zastanawiam się nad zmianą sposobu podawania sznurka. W Gallignani wszystko było automatyczne (Welger system) - tzn. jadę, gdy prasa zatrąbi to znak by się zatrzymuje bo rozpoczął się proces wiązania, następnie drugie zatrąbienie oznacza że można balota wyrzucić, ponieważ jest gotowy - wgl. nie ingeruje  się w proces wiązania.
      Teraz po zmianie prasy na Carraro Prower M120 jest mi trochę nie wygodnie ponieważ system podawania sznurka jest taki jak w sipmie- trzeba pociągnąć sznurek, przez chwile przytrzymać - dopiero wtedy rusza proces wiązania. 
      Czytając podobne posty, pomyślałem by zmienić to na hydrauliczne. Wymysliłem by dźwignię którą ciągnie się ręcznie (za pomocą sznurka z kabiny) załączać hydraulicznie. Myślę że taki siłownik by się nadał : https://allegro.pl/silownik-hamulcowy-hydrauliczny-skok-73-sprezyna-i7485269049.html  
      Coś na wzór kolegi który podobnie zrobił w sipmie: 
       
      Co o tym sądzicie? Czy to "zagra" ? Dobry siłownik? Proszę o opinie.
      Dodam że prase ciągnę John Deerem 2130 (też takie pytanko czy aby ciśnienie na wyjściu hydraulicznym będzie odpowiednie do ww. siłownika ? ?
    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj