Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma Z 224 opłaca się ?

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 08 luty 2014 - 16:22

Sipma Z 224 opłaca się ? Mam pytanie czy opłaca mi się kupić prasę sipme z 224 na własny użytek i usługi (bardzo mło osób ma swoją prasę i dużo osób korzysta z usług). Mam ok.
5 ha. pola i ok. 1 ha. łaki (niedługo dodzierżawie ok 2,5-3,5ha). Prasy kształtują się w cenach od 5 tyś w zwyż. Ile kasujecie z prasowanie, koszenie i jakim sprzętem ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma Z 224 opłaca się ? Dzisiaj, 03:29
  •  

#2 Share rafal3050

rafal3050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja, koszykówka

Napisany 08 luty 2014 - 17:24

Sipma Z 224 opłaca się ? zależy jak mało osób ma u cb prasę i dużo osób korzysta z usług to kupuj u mnie w okolicy są 2 prasy i się nie wyrabiają mi prasuje kolega MF 3065 z simpą z 224 to drogo nie jest

#3 Share cash8791

cash8791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 08 luty 2014 - 17:29

Sipma Z 224 opłaca się ? Na pewno się opłaca , prasa jest super (sam mam ) , mało awaryjna , no i można nią znacznie szybciej jeździć ponieważ posiada ona przeciwwagę a co za tym idzie nie obciążasz zbyt ciągnika i nawet c-330 daje sobie z nią świetnie radę , ma jeszcze jeden plus bo ma szeroki podbierak .

#4 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 08 luty 2014 - 17:31

Sipma Z 224 opłaca się ? teraz wiecej prasuja ludzie dużych okragłych, mała kostka to w moich stronach sporadycznie wystarczy popatrzeć na ogłoszenia i prasy na małe kostki sa tanisze ale mysle że coraz mniej uzywane
ZETOR TEAM

#5 Share cash8791

cash8791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 08 luty 2014 - 17:40

Sipma Z 224 opłaca się ? zgoda , ale pod uwagę trzeba zawsze wziąć czy jest miejsce na przechowanie bel oraz ilość posiadanej trzody bądź bydła

#6 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1382 postów

Napisany 08 luty 2014 - 17:55

Sipma Z 224 opłaca się ? Skoro jest zapotrzebowanie na takie usługi to czemu nie? Ja sam w ubiegłym roku wyprasowałem 50 kłębki sznurka 2000m na usługach.
ZETOR TEAM

#7 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 08 luty 2014 - 18:15

Sipma Z 224 opłaca się ? U mnie w wiosce jest tylko jedna prasa (taka stara czerwona).W sąsiedniej wiosce są chyba dwie zwijające i x kostkujących, a w mojej wiosce ponad 90% słomy jest prasowane w kostki.W sąsiedniej wiosce jest gość co ma 80ha. hoduje bydło, ma dwie prasy (kostkująca i zwijająca) zwijającą do sianokiszonki, a słome prasuje w kostki, ponieważ ma stodołe i magazyn nad oborą, a zboże przechowuje nad garażami.

#8 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1382 postów

Napisany 08 luty 2014 - 18:29

Sipma Z 224 opłaca się ? To skoro czujesz że będziesz miał robotę to nad czym się zastanawiasz?Tylko nie kup jakiegoś złoma :wacko:
ZETOR TEAM

#9 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 08 luty 2014 - 18:44

Sipma Z 224 opłaca się ? Właśnie nie chce kupić żadnego złoma ;), tylko na co zwracać uwagę przy zakupie? Czy prasa za 5-6 koła może być szmelcem ?

#10 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1382 postów

Napisany 08 luty 2014 - 19:05

Sipma Z 224 opłaca się ? Moim skromnym zdaniem trzeba wydać trochę więcej .Za 5-6 koła to raczej do remontu.
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 08 luty 2014 - 19:09

Sipma Z 224 opłaca się ? http://tablica.pl/of...html#bef9eb9d00 za 5,7 blachy się trzymają, ale nie wiadomo jak reszta

#12 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 08 luty 2014 - 19:12

Sipma Z 224 opłaca się ? Ja kupiłem prasę kostkującą za niecałe 6000zł. Prasuje nią rocznie ok. 20h u mnie i na usługach. W przeliczeniu na zysk to ok. 2000zł więc trzy lata i prasę mam spłaconą. W Twoim przypadku nie ma się co zastanawiać tylko szukać prasy :D

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#13 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 08 luty 2014 - 19:15

Sipma Z 224 opłaca się ? Sipma z 224 to dobra prasa kupuj z podajnikiem bel ,części łatwo dostępne i niedrogie . Ciągnik do tej prasy polecam powyrzej 60km to dopiero można prasować .
Za 5 tyś ciężko będzie ci dobrą prase kupić , w twojej okolicy może na usługach jeszcze zarobisz u mnie już nie dużo jest pras i mało usług kostką robie .
Teraz rolującą więcej jest roboty i polecam ci taką prase , sianokiszonke zrobisz , słoma w beli na stercie lepiej się przechowuje niż kostka .
Bele szybko zwieziesz sam a kostka do zwózki jest tragiczna dużo ludzi trzeba i niebespieczna do przewozu .

#14 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 08 luty 2014 - 19:20

Sipma Z 224 opłaca się ? Czyli zysk +- 100 od ha., całkem nieżle.Jeśli można wiedzieć to ile bierzesz za godz. i czym prasujesz? Kupując prase to chyba lepiej kupić z przeciwwagą? Ciągnik chyba mnie dostaje po d*pie.

#15 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1382 postów

Napisany 08 luty 2014 - 19:22

Sipma Z 224 opłaca się ? 20 godzin prasowania dało 2000zł zysku? To ile ty bierzesz? :P :D :lol:
ZETOR TEAM

#16 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 08 luty 2014 - 20:01

Sipma Z 224 opłaca się ? 130zł/ha. Prasuję C-360, z resztą zestaw jest w mojej galerii. Moja prasa jest z przeciwwagą i taką mogę Ci polecić.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#17 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 08 luty 2014 - 20:13

Sipma Z 224 opłaca się ? 130zł/ha to masz jakiś dziwny sposób obliczenia zapłaty może i dobry jak mało słomy na polu .
U nas za godzine się bierze od prasowania .

#18 Share ciapek98

ciapek98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:30

Sipma Z 224 opłaca się ? U mnie bierzę się 150zł/h.Ta prasa za 5,7 tyś to chyba jest wytłuczona ponieważ ma napisy jak w spóldzielniach,kółkach rolniczych.Lepiej dać z 10 tyś a kupić młodszą i może w lepszym stanie :)

#19 Share Raptus902

Raptus902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 08 luty 2014 - 20:35

Sipma Z 224 opłaca się ? Ja mam 15 ha i nie posiadam prasy bo to mi się nie opłaca!
Bo sąsiad prasuje mi za pół darmo
A teraz kupisz prase i nie wiadomo co kupisz!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:36

Sipma Z 224 opłaca się ? Jak narazie nie planuje zakupu zwijarki, w mojej okolicy niewile osób zwija słome z braku dalszego transportu i z racji tego że maja stodoły, też mam stodołę i magazyn nad oborą dlatego planuję kupić kostkę ponieważ sobie poprasuję i jeszcze zarobię, a zwijarki nie opłaca mi się kupować na własny użytek.