Skocz do zawartości

Zdjęcie

Most od tarpana na przekaźnik

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 08 luty 2014 - 10:01

Most od tarpana na przekaźnik Witam wiecie może jak przerobić ten most na przekaźnik? jedną oś chce skrócić a drugą zaspawać żeby zablokować układ różnicowy. Tylko nie mam pojęcia jak skrócę jeden i wyrzucę łożysko jak to potem usztywnić i przerobić na przekaźnik ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Most od tarpana na przekaźnik Dzisiaj, 21:43
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 08 luty 2014 - 14:54

Most od tarpana na przekaźnik Idź dziecko się prześpij albo przestań zioła palić i naucz się pisac po polsku tak żeby cie inni rozumieli Bo z tego bełkotu nic nie wynika. Co chcesz spawać? co skracać? co chcesz osiagnąć przez te przeróbki? Nie ma tu osób czytających w myślach autorów postów.

#3 Share matisz

matisz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 08 luty 2014 - 15:16

Most od tarpana na przekaźnik "przekaznik" czyli co przekładnie katowa? bo jedynie to przychodzi mi na mysl.

#4 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 08 luty 2014 - 23:43

Most od tarpana na przekaźnik Mając na myśli przekaźnik miałem na myśli podłączenie do wom w c 330
@Karol 445 jak masz problemy z myśleniem to nie moja brocha.

#5 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 09 luty 2014 - 03:06

Most od tarpana na przekaźnik A co to ma z tego wyjść

#6 Share Andr3w

Andr3w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 09 luty 2014 - 06:58

Most od tarpana na przekaźnik Moze klatka do przewozu swinek z wlasnym napedem :D
A tak powaznie to nie warto. Teraz planujesz, pozniej bedziesz spawal, krzywo zespawasz itd. Zanim zaczniesz podlaczac to do ciagnika to Ci sie odechce ;] chyba ze jestes bardzo uparty. Sporym problemem bedzie zgranie prędkosci obrotowych kół chyba ze jakis wariator wykombinujesz ale bedziesz mial wtedy poslizg paska wiec i tak lipton.

#7 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 09 luty 2014 - 11:32

Most od tarpana na przekaźnik Do tego mi to potrzebne : http://tablica.pl/of...html#07d29c0c27
Zablokowany układ różnicowy daje większe obroty tylko jak przerobić tą półoś żeby można było podpiąć wałek przekaźnika mocy tak żeby nie rzucało całą maszyną.

#8 Share hodowcamlody

hodowcamlody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza i hodowla bydła

Napisany 09 luty 2014 - 12:30

Most od tarpana na przekaźnik pany co tu kombinować, zespawać mechanizm różnicowy, do piasty dopasować tarczę z blachy do której by była końcówka wom dospawana ( np. z snopowiązałki) most zamocować na sztywno na jakiejś ramie zaczepianej na 3pkt do ciągnika. Założyć wałek wom i z grubsza to tyle. Co do mostu to nie radzę skracać czy obcinać bo nie przyniesie żadnych dobrych skutków a most ma koło 1,6m długości a obcinając go do "buły dyferencjału " to zostanie nam most długi na 1m ja nw czy to gra warta świeczki. Tylko trzeba pamiętać że most zwiększa obr o 5,125 na 1 obr więc c-330 można by osiągnąć obroty rzędu 3 tys obr a o c-360 na zależnych to już nie wspomnę bo by się do 7,5 tys można było rozkręcić :D tak że to już by było ciekawe ale nie stał bym przy takiej próbie bliżej niż 200m od takiego eksperymentu, i to w jakimś konkretnym budynku bo siła odśrodkowa by była niesamowita ;)

Edytowany przez hodowcamlody, 09 luty 2014 - 12:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Most od tarpana na przekaźnik Dzisiaj, 21:43
  •  

#9 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 09 luty 2014 - 12:45

Most od tarpana na przekaźnik Ale ten w tej maszynie jest skrócony. A w których miejscach są zamontowane łożyska ?

#10 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 09 luty 2014 - 13:50

Most od tarpana na przekaźnik jak dla mnie to to jest zbyt niebezpieczna konstrukcja zeby ją składać samemu...

#11 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 09 luty 2014 - 13:59

Most od tarpana na przekaźnik a co tu jest niebezpiecznego ? jeśli będzie osłona z grubej blachy i wszystko będzie dobrze i dokładnie zrobione to nie powinno się nic stać. Najtrudniejszy jest pierwszy raz.

#12 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 15 luty 2014 - 13:00

Most od tarpana na przekaźnik ktoś z was wie jaki jest uszczelniacz w tym miejscu gdzie jest przykręcony wał idący od silnika ?

#13 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 15 luty 2014 - 23:55

Most od tarpana na przekaźnik Kolego daruj sobie ta przeróbkę czytając ten temat wnioskuje że masz za mało wiedzy na temat takiej maszyny jak i samych przeróbek jakich trzeba dokonać w tym moście. Most osiągnie 2730 obr/min według mnie to za dużo ,przy tych obrotach wirnik musi być idealnie wyważony . Na twoim miejscu poszukał bym najpierw informacji na temat obrotów tego urządzenia i tego czy ten most na pewno nie jest przerobiony w środku .Potem jakiejś taniej przekładni na internecie bo często można kupić za grosze różnego rodzaju przekładnie kątową z frezem na wałek...