Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 09 luty 2014 - 18:52

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań Dzięki, u mnie właśnie ten klosz jest rozbity, szukałem jak by to włączyć :D Może kiedyś kupię to światełko aby wszystko działało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań Dzisiaj, 08:56
  •  

#22 Share janosik32

janosik32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 09 luty 2014 - 19:21

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań To światełko jest dość mizerne. Lepiej zamontować coś mocniejszego.

#23 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 09 luty 2014 - 21:04

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań Jeśli na zmianę działa wycieraczka, radio i jeszcze coś to ja bym podejrzewał brak masy lub bardzo słabą masę na tych urządzeniach lub na jednym z nich. Kontrolka stop i brzęczyk włączają się kiedy jest coś nie tak lub jest włączony bieg lub np. włączony WOM podczas uruchamiania traktora - takie zabezpieczenie przed uruchomieniem niesprawnego traktora lub uruchomieniem traktora na biegu. Aby odpalić traktor z kluczyka musisz przekręcić kluczyk aż włączą się kontrolki, jeśli jest mróz przekręcić dalej aby załączyć świecę płomieniową (wtedy gasną wszystkie kontrolki), a jak jest ciepło to wcisnąć kluczyk jakby do środka stacyjki i wtedy dalej przekręcić aby załączyć rozrusznik.

#24 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 09 luty 2014 - 21:54

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań teraz już kontrolka stop nie świeci, jedynie jak zaciągniesz ręczny hamulec, a ciągnik jest na biegu ale trzymasz na sprzęgle.
Jutro spróbuje tak jak piszecie z tą stacyjką, dzisiaj byłem spróbować ale akumulator jest rozładowany bo wczoraj się elektryką bawiłem i rozładował się. ;)
Czyli ja przekręcam na zapłon i się kontrolki zapalą, potem wciskam kluczyk tak jak bym chciał wepchać stacyjkę do środka i następnie przekręcam dalej kluczyk? Dobrze to zrozumiałem?
KPK Kumurun Team

#25 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 09 luty 2014 - 22:07

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań tak dobrze zrozumiałeś, a z tym radiem to nie masz masy,

#26 Share BIZULEK

BIZULEK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 10 luty 2014 - 12:19

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań

teraz już kontrolka stop nie świeci, jedynie jak zaciągniesz ręczny hamulec, a ciągnik jest na biegu ale trzymasz na sprzęgle.
Jutro spróbuje tak jak piszecie z tą stacyjką, dzisiaj byłem spróbować ale akumulator jest rozładowany bo wczoraj się elektryką bawiłem i rozładował się. ;)
Czyli ja przekręcam na zapłon i się kontrolki zapalą, potem wciskam kluczyk tak jak bym chciał wepchać stacyjkę do środka i następnie przekręcam dalej kluczyk? Dobrze to zrozumiałem?

Tak ma być

#27 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 10 luty 2014 - 16:12

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań u mnie nie da się wepchnąć stacyjki :(
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share BIZULEK

BIZULEK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 10 luty 2014 - 17:30

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań Proponuję po wyjęciu kluczyka wymyć stacyjkę wd40 pryskając do otworu po kluczyku przez kilka sekund . Zakładam że stacyjka jest oryginalna renault

#29 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 10 luty 2014 - 18:49

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań Już wszystko w porządku, do otworu w stacyjce napsikałem środek penetrujący który wymył ją w środku, teraz odpala bez problemu z kluczyka.
Elektryka prawie skończona, zostało tylko do zrobienia ogrzewanie, gdzie się znajduje przekaźnik i bezpiecznik od nagrzewnicy.

a teraz kilka pytań:
1.Od czego jest taka linka która znajduje się w dolnym tylnym rogu tapicerki(tej co są dźwignie od podnośnika i hydrauliki)?
2. od czego jest takie jak by pokrętło co się znajduje pod kabiną nad skrzynką z akumulatorem?
KPK Kumurun Team

#30 Share BIZULEK

BIZULEK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 10 luty 2014 - 20:06

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań Pokrętło nad akumulatorem to może być hebel, a jak wygląda instrukcja obsługi? Może są jakieś obrazki?

#31 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 10 luty 2014 - 21:27

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań jakieś są obrazki ale prawie nic nie widać bo ta instrukcja jeździła za szybą w ciągniku i się zniszczyła. Na 100% nie jest to hebel.

Edytowany przez johenek, 10 luty 2014 - 21:28.

KPK Kumurun Team

#32 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 11 luty 2014 - 10:24

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań przypadkiem nie jest to zawor na wezu od ogrzewania ?
dalbys jakies zdjecie, moze by cos rozjasnilo
przekaznik powinien byc przy dmuchawie
ta linka jest od szybkosci podnosnika, juz wiele razy bylo to opisywane w tematach

Polska B

#33 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 11 luty 2014 - 12:56

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań już wszystko się wszystko wyjaśniło...
Nagrzewnica działa popsuty był włącznik, kolega kupił nowy i teraz już działa normalnie :)
jeśli chodzi o to pokrętło to ono idzie gdzieś pod kabinę, a dalej nie widać więc trudno powiedzieć czy to zawór od ogrzewania -_-
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share albert669

albert669

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 wrzesień 2015 - 20:09

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań Masę z kabiny do silnika podłącz do śruby przy rozruszniku i wsio będzie ok