Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 07 luty 2014 - 21:02

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań Witam
szukałem na forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje wszystkie pytania, więc przepraszam jeśli był już taki temat ale zależy mi na czasie

Podiołem się naprawy ciągnika koledze i mam kilka pytań:
1. Od czego jest ten pedał co się znajduje między pedałem sprzęgła a pedałem hamulca?
2. jak podciągnąć sprzęgło(jest to wersja z reversem elektrohydraulicznym i wydaje mi się że jest sprzęgło sterowane elektrycznie)?
3. czy posiada ktoś schematy elektryki i instrukcję obsługi, bo ja mam ale po francusku
4. dlaczego świeci się cały czas kontrolka od włączonego WOM-u mimo że jest on wyłączony?

A teraz kilka ważniejszych rzeczy:
Największym problemem jest to że nie można odpalić ciągnika ze stacyjki. Po przekręceniu stacyjki na zapłon to się zapalają kontrolki i coś
piszczy, po odczekaniu aż skończy piszczeć, przekręcam stacyjkę na rozruch i cisza. Jedynie jakiś przekaźnik kliknie wszystkie kontrolki gasną. Po przez zwarcie styków rozrusznika silnik zawsze odpala, ale po odpaleniu czasami zapala się kontrolka STOP i piszczy.
Sprawdzałem kontrolką i po przekręceniu stacyjki na rozruch, stacyjka nie podaje prądu na kabel wzbudzający( ten cienki co się przykręca do elektromagnesu).

Drugim problemem jest to że nie ma prądu prawie w całej kabinie. Działają jedynie światła drogowe, kierunkowskazy, klakson, wycieraczka, spryskiwacze szyb, załączanie przedniego napędu. Resztę rzeczy nie działa, czyli: ogrzewanie, światła robocze, lampa błyskowa, radio, światełko wewnątrz.

Jeśli ktoś by wiedział jak rozwiązać jakiś problem to proszę o jak najszybszą odpowiedź,

Edytowany przez johenek, 07 luty 2014 - 21:11.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań Dzisiaj, 16:51
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 07 luty 2014 - 21:26

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań Jesteś pewny czego się podjąłeś ? bo zadając takie pytania na forum nie świadczy to o twojej fachowości, sprzęgła nie podciągniesz bo jak masz instrukcję to powinieneś zauważyć ze jest na mokrych koszach i z tym akurat one tak mają że pedał nie bierze w środku nie radzę ci akurat z tym nic kombinować jak nie chcesz ponieść poważnych kosztów co do prądu skoro ie ma go w całej kabinie to logiczne że główne dojście prądu zawiodło a skoro prądu ie ma to logiczne jest też to że nie odpali czy nie?
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 07 luty 2014 - 21:48

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań Tak jestem pewien czego się podoiłem, chciałem sam spróbować naprawić elektrykę abym więcej zarobić na naprawie tego ciągnika. Jutro ma przyjechać elektryk i ma zobaczyć co się dzieje, po za tym jak byś czytał temat uważnie to byś wiedział że prądu nie ma w kabinie a w konsoli jest. To są rzeczy w których wolałem spytać, ponieważ ktoś mógł mieć podobny przypadek i wie co jest nie tak. Mam instrukcję tylko że jest ona po francusku i nic nie rozumiem :(
KPK Kumurun Team

#4 Share radekx90

radekx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 07 luty 2014 - 22:06

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań A jesteś pewny, że jest wszystko na luzie? Rewers, biegi i wyłączony wałek w tym górnym położeniu? Bo inaczej właśnie ciągnik nie zapali. (wiem pytanie podstawowe ale od tego trzeba zacząć)

#5 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 07 luty 2014 - 22:17

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań na 100% jest wszystko na luzie, ja jednak podejrzewam że nawalił któryś czujnik bo czasami jak się porusza wszystkimi dźwigniami to obróci 1 lub 2 razy silnikiem i znów cisza :( Jutro lub w poniedziałek ma przyjechać elektryk i niech się on morduje, ja się w tym czasie wezmę za usterki mechaniczne bo na tym coś się znam :P
KPK Kumurun Team

#6 Share radekx90

radekx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 07 luty 2014 - 22:23

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań No to sprawdź też bezpieczniki, może któryś jest zaśniedziały czy coś.

#7 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 07 luty 2014 - 22:36

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań bezpieczniki wszystkie są dobre, wyczyściłem styki bezpieczników, wyczyściłem tak że klemy, przewody co idą do rozrusznika, masę każdą jaką tylko znalazłem i jedynie poprawiło się to że lepiej kręci rozrusznik jak wezmę zewrę styki.
KPK Kumurun Team

#8 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 08 luty 2014 - 11:08

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań odlacz czujnik skrzyni boegow, powinien odpalic
1. slabo szukales, standardowe pytanie zadawane juz kilka razy, ten pedal to blokada mostu
4. z tego co ktos pisal w ktoryms temacie to po zaciagnieciu sprzegla WOM powinna zgasnac, chyba ze cos z pamiecia u mnie slabo :wacko:
co do pradu, a raczej braku zacznij od przekaznikow

Polska B

#9 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 08 luty 2014 - 11:32

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań a gdzie się znajduje ten czujnik ?
KPK Kumurun Team

#10 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 08 luty 2014 - 15:46

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań czujnik jest po prawej stronie, gdzies na boku pod wybierakiem

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 08 luty 2014 - 15:51

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań w niektórych modelach trzeba jeszcze wcisnąć kluczyk mocno

a naprawę elektryki zacznij od wymiany przekaźników na nowe

Edytowany przez rolstudent, 08 luty 2014 - 15:53.

#12 Share grzepaku1

grzepaku1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 08 luty 2014 - 18:36

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań kontrolka od WOM-u pali się jak masz wciśnięte sprzęgło ,spuśc sprzęgło i powinna zgasnąć i nie wolno jeżdzic z paląca się kontrolką na dłuższa metę , używa się tego sprzęgła chwilowo np na zakrętach i przy włączaniu jak iwyłączaniu WOM

#13 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 09 luty 2014 - 10:10

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań dobre pytanie, wciskasz kluczyk ?

Polska B

#14 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 09 luty 2014 - 10:45

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań naprawiłem już światła robocze przednie i tylne przyczyną były spalone przekaźniki, lampę błyskową przyczyną był uszkodzony włącznik, to są rzeczy co działają prawidłowo.
Mam następny problem bo jak włączę radio to załącza się wycieraczka, a jak włączę światełko w środku to radio się włącza a co za tym idzie to i wycieraczka. Jednak jak włączę wycieraczkę to działa prawidłowo.
Kontrolka też już się nie świeci przyczyną było że kabel dotykał do metalu i zapalało kontrolkę.

A o co chodzi z tym kluczykiem że trzeba wcisnąć go?

Edytowany przez johenek, 09 luty 2014 - 10:46.

KPK Kumurun Team

#15 Share BIZULEK

BIZULEK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 09 luty 2014 - 11:07

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań Po włączeniu stacyjki tzn. świecą kontrolki , przekręcasz dalej pokonując opór sprężyny, gasną kontrolki , grzeje świeca płomieniowa ,następnie wciskasz kluczyk i możesz przekręcać dalej , teraz kręci rozrusznik

#16 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 09 luty 2014 - 11:26

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań aha to o tym nie wiedziałem.... :o jutro spróbuje tak zrobić jak piszesz i dam znać :)
a wiecie co może być z tą elektryką w kabinie może jest gdzieś jakaś masa o której nie wiem ?
KPK Kumurun Team

#17 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 09 luty 2014 - 13:39

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań przekrecasz kluczyk do konca bez wciskania wtedy grzeja swiece, przekrecasz kluczyk do zapalenia kontrolek, wtedy wciskasz i przekrecasz, powinien krecic
z elektryka ciezko cos powiedziec, najlepiej jak sie widzi i wie o co chodzi

Polska B

#18 Share BIZULEK

BIZULEK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 09 luty 2014 - 14:14

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań W mojej Reni jest masa od akumulatora do śruby obok orbitrola

#19 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 09 luty 2014 - 15:46

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań Podepnę się do tematu tutaj - Jak włącza się światełko w kabinie w środku??? Wersja 110.54

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share BIZULEK

BIZULEK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 09 luty 2014 - 16:09

Renault 103.54TX parę problemów i kilka pytań Jeśli nie posiada włącznika to tak jak w samochodach renault : klosz jest przechylany jak włącznik klawiszowy