Skocz do zawartości

Zdjęcie

10 ha co robić ?

296 odpowiedzi na ten temat

#161 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 10 luty 2014 - 18:12

10 ha co robić ? Też znam takie osoby co mówią ,,O ten ma 100ha to se weźmie ponad 100tys dopłat to może coś zrobić. A ja mam 10ha to wezmę 10 tys. i ch...a mam" Tylko nie wiem czy oni nie rozumieją że on musi włożyć w te pieniądze w 100ha a nie w 10. Wku.....ia mnie takie gadanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
10 ha co robić ? Dzisiaj, 01:18
  •  

#162 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2014 - 18:20

10 ha co robić ? niekoniecznie musi włozyc, własnie ten co ma 10 to musi włozyc i pomnozyc/zainwestowac jakos ta dopłate bo za 10tys nie wyzyje, a ten co ma 100 to moze NIC nie robic, zasiac łake wpuscic ptaszki i bedzie zył jak Pan, to jest własnie patologia obecnego systemu dopłat

Edytowany przez ventador, 10 luty 2014 - 18:23.

#163 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 10 luty 2014 - 18:27

10 ha co robić ? Zgodzę się z tobą,ale mówię o sytuacji gdzie się uprawia z roku na rok jak należy. w okolicy jest gospodarz co ma 150ha swojego i 150 dzierżawi. I te osoby mówią że jemu się opłaci bo ma dużo ha.ale każdy ha musi średnio przynieść zysk żeby się opłąciło ,to ten co ma 10ha też będzie miał zysk tylko że znacznie mniejszy. A po za tym niektórzy widzą tylko rachunki i wydatki,ale przychodów nie widzą. jak by wszystko skrupulatnie liczył to wyjdzie zysk,choćby 1zł/ha,ale to zawsze zysk

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share piotrdd

piotrdd

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 10 luty 2014 - 18:32

10 ha co robić ? Chuck1807 masz racje ale z 1zł/ha nie wyżyjesz.

#165 Share zgrywus

zgrywus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 10 luty 2014 - 18:35

10 ha co robić ? a co byście mi poradzili w sprawie kaczek czy gęsi,które z tych wymienionych byście mi poradzili i pytania do was

na którym bym lepiej wyszedł ?
ile bym musiał wpakować w to kasy na wybydowanie hali ?
ile na pasze bym wydał ?
ile bym spłacał kredyt w zależności od pożyczonej kwoty ?
Ile sztuk bym musiał hodować aby to było opłacalne ?

Prosze o rozsądne odpowiedzi :D

#166 Share piacio

piacio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 luty 2014 - 19:00

10 ha co robić ? Mam takie pytanie co do niektórych chodowców bydła udojowego, jak wygląda wasz codzienny zwykły dzień. Ja się trudnię czym innym i ciekawi mnie jak wygląda praca z krowami. Może bym się skusuł ale mój areał na to nie pozwala.

#167 Share zgrywus

zgrywus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 10 luty 2014 - 19:08

10 ha co robić ? piacio to że stworzyłem jaden z goracych tematów to nie znaczy że musisz akurat tu pisać.Są kategorie i do nich sie odwołaj.

#168 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 10 luty 2014 - 19:28

10 ha co robić ?

Mam takie pytanie co do niektórych chodowców bydła udojowego, jak wygląda wasz codzienny zwykły dzień. Ja się trudnię czym innym i ciekawi mnie jak wygląda praca z krowami. Może bym się skusuł ale mój areał na to nie pozwala.

To zależy od pory roku, ilości bydła, posiadanych budynków i sprzętu. Albo masz sam "obrządek" rano i wieczorem ( to w zimie i jest głównie zależne od wielkości stada, sprzętu do obsługi bydła i przygotowania paszy) , albo masz roboty od zaj*****nia (latem). ;)

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

#169 Share kp38

kp38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 10 luty 2014 - 19:30

10 ha co robić ?

piacio to że stworzyłem jaden z goracych tematów to nie znaczy że musisz akurat tu pisać.Są kategorie i do nich sie odwołaj.

No i co że stworzyłeś ten temat to musisz tak sie podniecać.
Chce sie spytać to mu nie zabraniaj moderatorem nie jesteś.

#170 Share zgrywus

zgrywus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 10 luty 2014 - 19:39

10 ha co robić ? kp38 zrozum że on napisał to w sprawie bydła to by mógł napisał w innej kategorii.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2014 - 21:08

10 ha co robić ? oj zgrywus się zgrywa ;)

Edytowany przez Marcin91, 10 luty 2014 - 23:23.
nabijanie postów

#172 Share zgrywus

zgrywus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 10 luty 2014 - 22:24

10 ha co robić ? :)

Edytowany przez Marcin91, 10 luty 2014 - 23:22.
nabijanie postów

#173 Share Laraks

Laraks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 11 luty 2014 - 11:06

10 ha co robić ? @wojtal24 mam 24lata to chyba nie taki dzieciak. Przeczytaj sobie jeszcze raz posty bo nie napisałem że tyle dopłat jest z porzeczki.

#174 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 11 luty 2014 - 11:16

10 ha co robić ?

Zgodzę się z tobą,ale mówię o sytuacji gdzie się uprawia z roku na rok jak należy. w okolicy jest gospodarz co ma 150ha swojego i 150 dzierżawi. I te osoby mówią że jemu się opłaci bo ma dużo ha.ale każdy ha musi średnio przynieść zysk żeby się opłąciło ,to ten co ma 10ha też będzie miał zysk tylko że znacznie mniejszy. A po za tym niektórzy widzą tylko rachunki i wydatki,ale przychodów nie widzą. jak by wszystko skrupulatnie liczył to wyjdzie zysk,choćby 1zł/ha,ale to zawsze zysk

Tylko ze on z 100ha obsianej pszenicy wezmie 100k a ty z 10ha 10k a roboty prawie tyle samo :)

#175 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 12 luty 2014 - 13:48

10 ha co robić ? To się nazywa ekonomia skali. Przy zysku 1 tys/ha dziesięciohektarowiec będzie miał 10 tys/rok, stuhektarowiec 100 tys./rok. Brać trzeba też pod uwagę inne aspekty posiadania wielkiego areału - maszyny, najemników do pracy i więcej roboty.
Gęsi będą najbardziej opłacalne przy hodowli ekstensywnej. Tylko małe gęsiaki wymagają grzanego i wentylowanego pomieszczenia. Większe mogą stać na dworze lub pod wiatą. Szczegóły w wątkach o hodowli gęsi.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#176 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 13 luty 2014 - 12:18

10 ha co robić ?

To się nazywa ekonomia skali. Przy zysku 1 tys/ha dziesięciohektarowiec będzie miał 10 tys/rok, stuhektarowiec 100 tys./rok. Brać trzeba też pod uwagę inne aspekty posiadania wielkiego areału - maszyny, najemników do pracy i więcej roboty.
Gęsi będą najbardziej opłacalne przy hodowli ekstensywnej. Tylko małe gęsiaki wymagają grzanego i wentylowanego pomieszczenia. Większe mogą stać na dworze lub pod wiatą. Szczegóły w wątkach o hodowli gęsi.

trudno aby było odwrotnie

#177 Share kojot2385

kojot2385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 26 luty 2014 - 22:54

10 ha co robić ? Kolego sam powinieneś wiedzieć co z tym robić... Pomyśleć czy masz odpowiednie budynki by zacząć tam jakąś hodowlę bo jakiekolwiek przeróbki to duże koszty a przy tylu hektarach nie zarobisz za wiele. Problem w tym że w rolnictwie mamy bardzo duże wahania cen. Nawet jeśli w jednym roku będziesz na czymś ładnie zarabiał to już w następnym może się okazać że jeszcze dużo do tego dołożysz, O dzierżawach nie masz co myśleć jeśli nawet nie wiesz co zrobić z tym co tam urośnie. Dla takich małych gospodarstw dobra była hodowla prosiąt i ich sprzedaż bo nie musiałbyś się martwić o dużą ilość paszy no ale sam widzisz co się teraz ze świniami dzieje. Jeśli naprawdę jesteś zainteresowany rolnictwem to sam wypracujesz najlepsze rozwiązanie dla siebie. Wytrwałości życzę, moi rodzice prowadzili gospodarstwo 12ha ja w chwili obecnej z dzierżawami obrabiam 37 produkcja mieszana, bydło opasowe i trzoda. Gdy jest świński dołek tak jak teraz to zawsze byczki mnie trochę ratują, choć przyznam że jak jest dobra cena to lepszą opłacalność mam na tucznikach.

#178 Share StanisawMiller

StanisawMiller

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 20:14

10 ha co robić ? Siema
Mam 13 ha , 5-6 ha to ziemia orna reszta to łąki . oborę murowaną o wymiarach 6 metry szeroka i 25 długa stodołę drewnianą i garaż . Wszystkie maszyny potrzebne do obrabiania ziemi . Czy opłaca mi się zostać rolnikiem

#179 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 23 czerwiec 2014 - 20:21

10 ha co robić ? A czym konkretnie chciałbyś się zająć? I jakie masz te sprzęty?

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share StanisawMiller

StanisawMiller

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 20:26

10 ha co robić ? Myślałem nad hodowlą bydła mlecznego lub mięsnego . Maszyny to t 25 , pług 2 , brony , kultywator ,kosiarka itp