Skocz do zawartości

Zdjęcie

10 ha co robić ?

296 odpowiedzi na ten temat

#141 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 10 luty 2014 - 10:49

10 ha co robić ? Nie rozumiem jak ktoś może napisać żeby kolega oddał te 10 ha w dzierżawe bo sie nie opłaca.. Jakieś chore podejscie do sprawy. Nikt nie powiedział tutaj że z tych 10 ha kolega ma wyciagać po 100 tys rocznie ale przecież można zawsze czerpać z tego jakiś dodatkowy zysk w połaczeniu z praca. Jesli sie nie opłaca 10 ha robic to i 20 i 100 sie nie opłaca bo co to za różnica. Jak masz takie durnoty gadac jeden z drugim to sie zamknijcie lepiej i sami posprzedawajcie swoje ziemie "bo sie nie opłaca".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
10 ha co robić ? Dzisiaj, 00:06
  •  

#142 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 10 luty 2014 - 11:44

10 ha co robić ? Jakbyś 10ha truskawkami obsadził to i z tego byś spokojnie żył tylko trzeba ludzi do pracy

#143 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1758 postów

Napisany 10 luty 2014 - 12:12

10 ha co robić ? Jak truskawki beda miały dołek, to z czego ludziom zapłacisz ? W naszym kraju przy obecnych warunkach nie warto się specjalizować w jednym kierunku. Nie mamy żadnej polityki rolnej, wsparcia itp. Dlatego warto różnicować gospodarstwo, żeby nie stać na "jednej nodze".

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2014 - 12:31

10 ha co robić ? no to 5 ha truskawek i 5 ha kartofli

a do tego jeszcze kilka świnek by zjadły odpady

#145 Share Laraks

Laraks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 10 luty 2014 - 12:49

10 ha co robić ? ludzie po ile wy macie lat? Jak ktoś może od 0 zacząć dużą hodowle bydła albo borówkę amerykańską. najpierw trzeba pomyśleć a potem pisać.
@wojtal24 wiem że to jest dużo ale prawie połowa tej sumy to dopłata nie związana (sadze czy nie sadze ale biorę pieniądze chociaż to już się powoli będzie kończyć) a do porzeczki nie ma dopłaty jedynie do ha i są mniejsze niż do zboża :)

Edytowany przez Laraks, 10 luty 2014 - 12:50.

#146 Share jarecki7

jarecki7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 10 luty 2014 - 12:56

10 ha co robić ?

Nie rozumiem jak ktoś może napisać żeby kolega oddał te 10 ha w dzierżawe bo sie nie opłaca.. Jakieś chore podejscie do sprawy. Nikt nie powiedział tutaj że z tych 10 ha kolega ma wyciagać po 100 tys rocznie ale przecież można zawsze czerpać z tego jakiś dodatkowy zysk w połaczeniu z praca. Jesli sie nie opłaca 10 ha robic to i 20 i 100 sie nie opłaca bo co to za różnica. Jak masz takie durnoty gadac jeden z drugim to sie zamknijcie lepiej i sami posprzedawajcie swoje ziemie "bo sie nie opłaca".

Widzę, że kolega ma mało pojęcia o opłacalności produkcji rolnej jeśli twierdzi, że taka sama jest opłacalność przy 10 i 100 ha.

#147 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1758 postów

Napisany 10 luty 2014 - 13:04

10 ha co robić ? Może rozwinę
1. koszty stałe - prąd, telefon, KRUS, internet, koszty "spraw w urzędach" itp
2. koszty zmienne - nawozy, opryski, paliwo, ubezpieczenie upraw
3. przychód z ha - to się nie zmienia czy 10 czy 100ha można osiągnąc to samo.

Kwestia jest taka, że przy małym gospodarstwie koszty stałe stanowia dużo większy procent niz w dużym. Dodatkowo duże gospodarstwa moga negosjować ceny paliw, nawozów czy oprysków zamawiając duże ilości, małe nie mają takiej szansy, aczkolwiek ja zamawiam paliwa i chemię z kilkoma sąsiadami - pprzy 4-5 tonach nawozu negocjacja ceny plus transport gratis, 4000l ON w hurcie jest tańsze o około 20gr/l itp. , ale do tego trzeba mieć zgranych ludzi.

Dochodowość 10ha i 100ha (na 1ha) może być taka sama, ale ZYSK już niestety będzie mniejszy.

#148 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 10 luty 2014 - 13:11

10 ha co robić ?

Widzę, że kolega ma mało pojęcia o opłacalności produkcji rolnej jeśli twierdzi, że taka sama jest opłacalność przy 10 i 100 ha.

Czytaj ze zrozumieniem. Jeśli ktos pisze ze przy 10 ha nie ma opłacalności to przy stu to sie zmienia? Mozna napisac ze jest mała opłacalność ale niech nie pisza ze wogóle nie ma...

#149 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 10 luty 2014 - 13:18

10 ha co robić ? u nas w małopolsce 10 hektarów to nawet i duże gospodarstwo!
wszystko zależy czy pracujesz ile jest ludzi w domu czy masz kopce/hale itp.
Najlepiej to warzywa.
2 hektary marchwi
1 hektar cebuli
1 hektar ziemniaków
reszta zboża

#150 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2014 - 13:44

10 ha co robić ? 1 ha kapusty,1 ha marchwi,1ha pietruszki,1ha cebuli,2ha kartofli,3 ha kukurydzy,3ha zboza,1ha truskawek zawsze trafisz w konunkurę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share zgrywus

zgrywus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 10 luty 2014 - 14:23

10 ha co robić ? antoni1 dobrze mówisz,ja sie z tym zgadzam tylko zeby kupca znaleźć i transport to też nie taka prosta sprawa :/

#152 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1711 postów

Napisany 10 luty 2014 - 15:09

10 ha co robić ?

Hm, a od kiedy są dopłaty do porzeczki? Do owoców miękkich tak. No chyba, że to jakaś eko;)

Kolego też mnie to interesuje jak @laraks z 25ha dostaje 100tys dopłat, mysle że to chyba napisał dzieciak który nie ma pojecia o rolnictwie i dopłatach

Edytowany przez wojtal24, 10 luty 2014 - 15:17.

ZETOR TEAM

#153 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 10 luty 2014 - 15:59

10 ha co robić ?

tak się opłaca pod warunkiem iż sam własnym sprzętem wszystko zrobisz.U mnie jak mi się zwraca za mają robociznę to jest dobrze ,a jak zostanie trochę zysku netto to jest bardzo dobrze w 2013 doku zysk netto 300zł z ha po odjęciu kosztów /praca własna,praca sprzętu wg cen po jakich swiadcze usługi sąsiadom,podatki,nasiana nawazy itd./dopłaty zabiera właściciel ziemi

dla 300 zł zysku szkoda się szarpać. miałem w tym roku dzierżawę, gdzie zysk na czysto wyszedł mi 500zł/ha, dotacje zabrał właściciel ziemi. mam 12 ha swojego w klasie 4-6, obsiewam zbożami, robię usługi, resztę roku do pracy. za dzierżawy bez dopłat dziękuję. zrobię trochę usług i mam te same pieniądze za pół dnia bez rycia w czyjejś ziemi.

chcę widzieć warzywa na 5 klasie bez nawodnień:D

#154 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 10 luty 2014 - 16:01

10 ha co robić ? piacio obu tylko niektórzy co nic nie robią byś się dziwił ilu takich jest rolników z marszałkowskiej.
ventador Ty masz jakieś problemy ze sobą czy jak?? Co ty w ogóle za przeproszeniem k***a chciał byś wyżywić 7 miliardów ludzi liśćmi z drzewa i ekologiczną marchewką ?? Zastanów się człowieku co ty pi******sz jak wszystko jest niezdrowe i ludzie nie wiedzą co jedzą i jak to jest na polu traktowane to idź to powiedz tym wszystkim pijącym alkohol i palącym papierosy oni też robią to nieświadomie na pudełku nie pisze palenie zabija i powoduje raka i ludzie sobie z tego coś robią ??NIC!!!! Człowieku mleko to pili 2000 tyś lat temu czy to od kozy czy arby od konia bo fermentuje a im bardzo alkoholu nie wolno -_- Gadasz takie głupoty i masz w tym tyle racji i poparcia co ruch palikota w sejmie.
Ja nie mówię że wszyzdko to głupoty co piszesz ,ale PRZESADZASZ i wiele rzeczy z twoich wypowiedzi jest głupim gadaniem to ile żyjemy zależy od kodu genetycznego człowieka i całej rodziny na cały tryb życia jaki się prowadzi a nie wszyzdko na jedzenie zwalać :lol: :lol:

#155 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2014 - 16:20

10 ha co robić ?

dla 300 zł zysku szkoda się szarpać. miałem w tym roku dzierżawę, gdzie zysk na czysto wyszedł mi 500zł/ha, dotacje zabrał właściciel ziemi. mam 12 ha swojego w klasie 4-6, obsiewam zbożami, robię usługi, resztę roku do pracy. za dzierżawy bez dopłat dziękuję. zrobię trochę usług i mam te same pieniądze za pół dnia bez rycia w czyjejś ziemi.

chcę widzieć warzywa na 5 klasie bez nawodnień :D

300zl netto plus za moja pracę po 5 EUR za godz plus za pracę mego sprzętu to jest po odjęciu kosztów paliwa = około 1500zł

#156 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2014 - 16:55

10 ha co robić ?

piacio obu tylko niektórzy co nic nie robią byś się dziwił ilu takich jest rolników z marszałkowskiej.
ventador Ty masz jakieś problemy ze sobą czy jak?? Co ty w ogóle za przeproszeniem k***a chciał byś wyżywić 7 miliardów ludzi liśćmi z drzewa i ekologiczną marchewką ?? Zastanów się człowieku co ty pi******sz jak wszystko jest niezdrowe i ludzie nie wiedzą co jedzą i jak to jest na polu traktowane to idź to powiedz tym wszystkim pijącym alkohol i palącym papierosy oni też robią to nieświadomie na pudełku nie pisze palenie zabija i powoduje raka i ludzie sobie z tego coś robią ??NIC!!!! Człowieku mleko to pili 2000 tyś lat temu czy to od kozy czy arby od konia bo fermentuje a im bardzo alkoholu nie wolno -_- Gadasz takie głupoty i masz w tym tyle racji i poparcia co ruch palikota w sejmie.
Ja nie mówię że wszyzdko to głupoty co piszesz ,ale PRZESADZASZ i wiele rzeczy z twoich wypowiedzi jest głupim gadaniem to ile żyjemy zależy od kodu genetycznego człowieka i całej rodziny na cały tryb życia jaki się prowadzi a nie wszyzdko na jedzenie zwalać :lol: :lol:

ja to widze ze to ty masz jakis problem ze soba, chcesz wszystkim pokazac jak to ty sie na rolnictwie znasz :D :D :D
a co do wyzywienia tylu miliardów ludzi to wyobraz sobie ze gdyby nie marnowanie tylu milionów, miliardów hektarów na produkcje paszy dla zwierzat, i wykorzystac te hektary na produkcje roslinna dla ludzi zamiast zwierzat to na swiecie nie byłoby wogóle głodu, bo zeby wyprodukowac 1kg miesa potrzeba tyle wody i paszy ze jest to nieopłacalne tak naprawde, mieso nie zawiera nic szczególnego, wszystko to co jest w miesie jest takze w pozywieniu roslinnym które zawiera przy okazji wiele innych składników których nie znajdziesz w miesie, znawco :D
mieso jest drogie w produkcji, nie zawiera nic nadzwyczajnego, czego nie ma w przyrodzie a produkcja jego prowadzi własnie do głodu bo jest ono kosztochłonne ogromnie, ta sama sytuacja jest mlekiem-nabiałem
i trzeba byc za przeproszeniem idiota zeby wierzyc ze mleko od krowy które jest dla cielaków (i to tylko do pewnej wagi/wieku bo na samym mleku bydlak pewnie by zdechł a nie urósł) jest niezbedne i zdrowe dla ludzi, skoro tak to czemu np. nie doic samic psów albo innych zwierzat :D
polecam sie dokształcic

Edytowany przez ventador, 10 luty 2014 - 17:07.

#157 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 10 luty 2014 - 17:21

10 ha co robić ? Rozumiem że jesteś wegetarianinem tak jak cała twoja rodzina a na polu masz same warzywa, Bo jeśli nie to przestań pie***yć durnoty.

Edytowany przez knoro93, 10 luty 2014 - 17:21.

#158 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2014 - 17:30

10 ha co robić ? wiem ze Was to boli, bo to uderza w Wasze interesy oparte na produkcji miesa i mleka :D
dlatego wiem ze sie nie dogadamy i juz wiecej o tym nie pisze bo i tak nic nie przekona miesozercy, dopóki zycie/choroba go nie zmusi do zmiany myslenia i pojmowania swiata :rolleyes:

#159 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 10 luty 2014 - 17:53

10 ha co robić ? Ty jedz ziele i a my mięso i dobra po co ty piszesz nikogo niemusisz uświadamiać każdy ma wolną wole ty lubisz zieleninę a my mleko i mięso w życiu jedzenie sprawia przyjność a nie mamy się uszczęśliwiać na siłę trzeba mieć umiar i tyle wszystko jest dla ludzi w małych ilościach największa trucizna może być lekarstwem

Edytowany przez mammut1, 10 luty 2014 - 18:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Rebel21

Rebel21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 luty 2014 - 18:03

10 ha co robić ? Swiata nikt nie zmieni i głodu na swiecie równiez zeby była miliardowa nadprodukcja głód zawsze bedzie bo taka jest polityka niestety.... hm a z tym jedzeniem to cos w tym jest ze choroby przeczytajcie sobie porady prof Batieczko zwiazane miedzy innymi z kolagenem i białkiem pochodzenia zwierzecego ( miesa, nabiały,jaja).