Skocz do zawartości

Zdjęcie

10 ha co robić ?

296 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 08 luty 2014 - 15:48

10 ha co robić ? Ja mam 11 ha ornego i nic nie hoduje bo nie mam na to czasu plony użyskuje na bardzo wysokim poziomie i wszystko sprzedaje i taki układ mi pasuje myślałem nad hodowlą tuczników bo posiadam tuczarnie na 250 tuczników tylko musiał bym zainwestować w automatyzacje a i tak trzeba tego doglądać a z racji tego że pracuje na kopalni nie mam takiej opcji park maszynowy w miarę na bieżąco wymieniam w lato świadcze usługi Kombajnem i prasom i można powiedzieć że jest to duży zastrzyk gotówki więć praca na pełny etat i 10 ha można spokojnie pogodzić a zawsze jeszcze mi zostaje czasu na wypoczynek

Edytowany przez Szymek123, 08 luty 2014 - 15:48.

Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
10 ha co robić ? Dzisiaj, 18:55
  •  

#62 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 luty 2014 - 16:00

10 ha co robić ? Jak u was ziemia po 60 tys to oddaj w dzierżawę będziesz miał dopłaty i sadze iż 1tys za dzierżawę i jeszcze ci dzierżawca zwróci podatek to będziesz miał 20 tys rocznie na czysto bez babrania się w gównie Jakoś za to przeżyjesz i jeszcze będzie cię stać na wczasy zagraniczne z dziewczyną polecieć

#63 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 08 luty 2014 - 16:30

10 ha co robić ?

Ciężko będzie zacząć jakąś produkcje od "0" chyba że masz ładny grosz odłożony. Wszyscy Ci mówią warzywa, owoce, trzoda, bydło, dobra ale te zwierzęta trzeba kupić, w owocach potrzebna jest sadzonka, sprzęt i musisz poczekać z 4-5lat aby dużo owocowały tak samo z warzywami ziemniaków nie będziesz przecież kultywatorem rozgrzebywać i zbierać rekami parę ha :) I nie mogę takich postów co nic im się nie opłaca, raz wyjdziesz lepiej na tym raz na innym(świnie nie będą cały czas po 7zł a mleko po 2zł) My mamy ok 15ha swojego i z 10 dzierżawy to ok 100tys na czysto rocznie zostanie + 100tys dopłaty Ale jak ojciec przejmował gospodarkę od dziadka to dochód był nie wielki a na to co teraz jest to cała rodzina pracowała przez ponad 20lat więc z dnia na dzień nie myślcie że będziecie zarabiać kokosy Tak jak napisał @knoro93 znajdź jakąś prace i powiększaj gospodarkę jeśli w twoim regionie jest to możliwe a jak nie to jakąś hodowle rozwijaj albo te warzywa lub owoce aż w końcu będziesz mógł się zwolnić z pracy i żyć z samej gospodarki.

z 25ha i z tego 100tyś zł dopłat?
ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share kamilblasiak

kamilblasiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 luty 2014 - 16:35

10 ha co robić ? Chyba ~20tys pln dopłat. A 100tys na czysto z 25ha? Co siejesz? :)

Edytowany przez kamilblasiak, 08 luty 2014 - 16:40.

#65 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 08 luty 2014 - 16:39

10 ha co robić ? O właśnie Wojtal24 dobre pytanie sam się nad tym zastanawiałem jak to możliwe Ps: Ja nikomu nie żałuje roboty jak chce niech robi ja tylko pisałem jakie ma szanse na rozwój gospodarstwa i wyżycie z takiego areału może i będzie tak jak kolega stronę wcześniej napisał że odwiedzę z gratulacjami za 20 lat hehe.;))

#66 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:04

10 ha co robić ? Dostałem 10 ha oraz część wkładu z młodego rolnika (75tys.zł) na następne 11ha, które kupiłem po 40tys./ha ( takie ceny w okolicy) Mam kredytu 250tys.zł i zero budynków i maszyn. Chciałem się rozwinąć, ale się nie da bo nie ma szans tego spłacić...
Moja rada taka: dłub w tych 10 ha i idź do pracy, tylko nie bierz kredytów bo tylko to stracisz (każdy kredyt preferencyjny jest zabezpieczony na 170%). Będziesz miał pensje z pracy a gospodarke traktuj jak hobby i z szacunkiem.

#67 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:08

10 ha co robić ? to po cos kupował piachy po 40 tys ? ile razy gadałem ze to nie ma racji bytu ?
po 4 to tak ale nie po 40

#68 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:18

10 ha co robić ?

to po cos kupował piachy po 40 tys ? ile razy gadałem ze to nie ma racji bytu ?
po 4 to tak ale nie po 40

Nie pachy tylko II, IIIa i b

#69 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:21

10 ha co robić ? nie cytuj poprzedniego posta bo dostaniesz punkta
no i jakie zyski z 1ha osiagasz ? co uprawiasz?

#70 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 08 luty 2014 - 20:23

10 ha co robić ?

Aż żal czytać te bzdury.
To się nie opłaca, tego nie warto itp.
Masz rację arcy że " forum czasami oblegane są tematami / postami idiotów "
Skoro się nie "opłaca" to dlaczego nadal funkcjonuje produkcja rolnicza ?
Dlaczego wielu chce wydzierżawić więcej ziemi ??
Dlaczego ktoś ma kupić hektary skoro nic się nie opłaca ???
Przestańcie pieprzyć bzdury i dawać chore rady typu " jeżeli ziemia w twojej okolicy chodzi po 50-60 tys to sprzedaj to i kup ze dwa mieszkania pod wynajem w dużym mieście he he " tylko napiszcie coś sensownego !
Może najlepiej oddać ziemię Niemcom a samemu wpie.....ć " chemię " z marketów i czekać w bezruchu aż zdechniesz ???! ;[
Jest dużo gospodarstw, które nie mają więcej jak 5 ha i żyją z tych ha.
Nie potrzebują iść na etat, nie muszą sprzedać ziemi.
Ale jak ktoś musi mieć roczny zysk na poziomie kilkuset tysięcy, bo 20-30 tyś / rocznie to za mało, to wtedy daje takie durne rady ;[

a dla mnie jest durnotą zamulenie się przy 10 hektarach i zarobki na pozimie który wymieniłeś. DLA MNIE! rozumiesz?
co to za przyjemność zasuwać jak dziki wół za 1800 zł miesięcznie? i próbować utrzymać z tego rodzinę?

może przedstaw jakiś wspaniały biznesplan jak to zrobić? na pewno masz gotowy patent...niestety nie podałęś żadnego pomysłu tylko wymyślasz innym...a temat brzmi tak:"10 ha co robić ?"

ktoś tam napisał że jego kolega ma tyle samo i że cała rodzina pomaga i powoli spłaca jakiegoś ciapka...no własnie. cała rodzina, najczęściej od pokoleń pracuje za darmo. po to żeby ktoś mógł "gospodarzyć" jak to się ładnie mówi.

komu chcesz wcisnąć ten kit że się utrzymasz z 10 hektarów i rozwiniesz? no fakt jest tu paru gimbojów, może im?

wracając do tematu to tak jak pisałem wcześniej. borówka amerykańska. kilo w detalu na gospodarstwie możesz sprzedać po 8-10 zł. z krzaka nawet kilkadziesiąt kilo można uzyskać. plony po dwóch, trzech latach. u mnie w okolicy kilku rolników z tego żyje. mją plantacje po 3-5 ha. no może nie żyje bo mają jeszcze inne gałęzie produkcji ale chwalą sobie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share bekba

bekba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:24

10 ha co robić ? A ja wam powiem ze mogl by sobie calkiem dobrze żyć z tych paru hektarów i mial by czas na wakacje i pieniadze na nie i wszystko. Znajomy nie daleko ma 10 ha obok staw wykopany i na tych hektarah ma 3-4 ha truskawek i w ciagu ostatnich 6 lat kupil dwa nowe samochody nowy traktor i drugi uzywany, widac ze ma kase jednym slowem. Pracuje pare miesiecy w roku i zyje jak gosc. Tylko o uprawie truskawek trzeba mieć pojecie i bez nawadniania nie ma co się brać. Za mlodego rolnika przy dobrych wiatrach dal by rade te 3 ha plantacji założyć. trzeba doliczyc koszty robocizny dla ludzi itd. Koszty sa duże no ale jak by nie bylo warto to truskawkarze w mojej okolicy nie placili by po 100 tys za hektar ziemi. Na takim areale jedynie wysoce intensywna w uprawie roslina moze dać wymierne zyski. Mozna tez rozważyc borówke amerykanska. Ale kolego zanim wejdziesz w biznes musisz sie duzo dowiedzieć i duzo doczytac. A bez kredytow oczywiscie branych z głową na polskiej wsi dalej by dominowaly stare sprzety a gospodarka nie byla by konkurencyjna na tle europy.

#72 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:25

10 ha co robić ? filantrop
a ty nie planujesz zajac sie borówka ?

Edytowany przez koma666, 08 luty 2014 - 20:32.

#73 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:28

10 ha co robić ? Pszenica, groch, kukurydza cukrowa, fasola. Z drugiej strony lepiej zaryzykować i stracić niż siedzieć w domu i nic nie robić, przynajmniej nie będzie sumienie gryzło. Więc co proponujesz jak nie kupowanie Ziemi po 40tys.?

#74 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:37

10 ha co robić ? kupiłes 11ha po 40tys
11x40=440tys
kiedy wyjdziesz na zero ?juz nie pytam o zyski tylko o to kiedy ten grunt wypracuje z powrotem te 440tys ?
ja bym to z powrotem sprzedał te 11ha spłacił długi i zył na luzie

#75 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:39

10 ha co robić ? Musi minąć 5 lat od zakupu bo inaczej podatek 18%chyba trzeba zapłacić, pozatym kupowane z dopłatami agencji (preferencyjne) więc też nie mogę sprzedać.

#76 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:46

10 ha co robić ? to nie jest czas na kupowanie ziemii, na to był czas w latach 90tych, teraz jest czas ale na sprzedawanie ziemii lamusom co płaca po 100 tys za ha
ziemia stanieje, dopłaty znikna, unia sie rozsypie a jak nie unia to polska bo zblizamy sie powolutku do bankructwa i wtedy ceny ziemii zejda na ziemie i wtedy bedzie czas na zakupy

#77 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 08 luty 2014 - 20:48

10 ha co robić ? koledzy borówka przejdzie jak ma kwaśna ziemię odczyn w granicach 3,6-4,5 jak będzie wieksze nie ma szans aby roślina przeżyła, ona nie wytwarza włośników na korzeniach one pobierają roslinie substancje pokarmowe i wodę tę role przejmują bakterie i one potrzebuja do życia niskie ph trzeba by zakwaszac ziemie torfem wysokim ale to koszta sa ogromne, musiałbym wiedzieć jakie chwasty rosną to by było wyznacznikiem ph, analiza gleby by pomogła

#78 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:49

10 ha co robić ? @ bekba to że truskawka przez 3-4 lata płaciła to tylko dlatego ze dużo plantacji wymarzło i wszystko z boku wygląda fajnie bo widzisz że ktoś traktor czy samochód kupił policz sadzonkę ok 0,30gr w pierwszym roku nie ma co liczyć na plon a pryskać nawozić pielić trzeba i policz sobie ludzi do zbioru na jeden ha musisz mieć 12-14 osób a były lata ze za rwanie płacili ludziom 0,80zł a sprzedawali po 1zł u nas w rolnictwie nie ma stabilizacji w żadnej dziedzinie no może w mleku jeszcze jest do kwietnia 2015r a wszyscy co tu piszą ze jest tak fajnie w rolnictwie to podostawali od rodziców gospodarstwa często prężne, na które pracowała często kilka pokoleń, a rodzice biorą rentę strukturalna i w gospodarstwie zapier..ja niech się może ktoś wypowie kto zaczął od 0. Jedynie John175 napisał prawdę jak jest ciężko zacząć, tak do autora tematu, skończ tą szkołę idź na studia i poszukaj sobie pracy a rolnictwo potraktuj hobbystycznie a co zarobisz w pracy to jak będziesz chciał to będziesz inwestował w gospodarstwo
ZETOR TEAM

#79 Share dominic

dominic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania::-)

Napisany 08 luty 2014 - 20:50

10 ha co robić ? Weź poszukaj sobie pracy, ziemie wydzierżaw. Od 0 na 10ha nie ma szans w niczym.

Edytowany przez dominic, 08 luty 2014 - 20:56.

c 330
4011
mf 255

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members