Skocz do zawartości

Zdjęcie

10 ha co robić ?

296 odpowiedzi na ten temat

#281 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 03 marzec 2016 - 16:58

10 ha co robić ?

Ok,teraz bedę mówić,że trzeba mieć 30 ha żeby wyżyć,a reszta co  ma mniej są bankrutami,

To powiedzcie ile trzeba mieć ha żeby godnie żyć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
10 ha co robić ? Dzisiaj, 10:31
  •  

#282 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 17:46

10 ha co robić ?

Najlepiej nic . Wtedy  idzie się po zapomogę i mieszkanie socjalne , no i dobrze by było mieć kilkoro dzieci . W wolnym czasie , jak się nam zechce to można trochę popracować (najlepiej na czarno) . To tylko taka Moja "złota myśl" wynikająca z życiowych obserwacji . B)

ZETOR TEAM

#283 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 03 marzec 2016 - 18:04

10 ha co robić ?

Tylko jak zajedziesz pod sklep ,niby nikogo nie widać,a jak trzaśniesz drzwiami,to się pojawiają z nikąd ci od zlotych myśli,jak pchlaki gdy włączysz dojarkę, a ty Lukasz szacun,nie wiem jak to robisz i prasa,i kombajn

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share kris91

kris91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 19:33

10 ha co robić ?

Ja mam 12 ha i żyję na przyzwoitym poziomie, a jak słucham tych co mówią że z 50 ha ledwo na chleb starcza to śmiać mi się chce :mellow:

#285 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 19:47

10 ha co robić ?

U nas też są takie małe gospodarstwa ale dodatkowo ludzie chodzą do pracy albo mają hodowlę .

#286 Share kris91

kris91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 20:02

10 ha co robić ?

Żyję tylko z mleka i nie chodzę więcej do roboty..... A czasu to na wszystko mam :)  Trzeba robić tak żeby nie przeinwestować, a jak komuś mało to niech sobie robi i robi bez końca..... Z okolicy nie znam nikogo kto zabrał majątek ze sobą tam do góry (lub dołu)....

Edytowany przez kris91, 03 marzec 2016 - 20:06.

#287 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 04 marzec 2016 - 13:51

10 ha co robić ?

Jak widać,niektórych boli,że z 10 ha wyżyje,jakiś obszarnik,by powiedział,oddaj w dzierżawę,nie opłaca się,albo jak mój sąsiad,z gospodarstwa się nie dorobisz,jakoś moi rodzice, wybudowali pół domu z rolnictwa i nikt nie narzeka,mój wujek kupił pole 12 ha po 4tyś/ha w 2003 roku,ciocia oczywiście była przeciwna i mówiła,a na co ci to pole.Dwa lata sprzedał 6 ha po 25 tyś/ha i wykończył sobie dom :rolleyes:

#288 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 14:11

10 ha co robić ?

Sprzedajc ,jakie to dorobienie się ? To że ziemia podrożała to nie jego zasługa.

#289 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 14:43

10 ha co robić ? ile rencistow macie pod dachem i chyba nic nie inwestujecie tylko na przeżycie i to co macie to dostaliscie od rodziców i nie musicie spłacać kredytów
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#290 Share MagoKJ

MagoKJ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:ROlnictwo

Napisany 04 marzec 2016 - 15:49

10 ha co robić ? Wojtek za to coś napisał to ajloviu....;-) trafione w sedno..;-)

#291 Share kris91

kris91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 16:05

10 ha co robić ?

Wziąć kredyt to każdy może, a później jęki że za co spłacać...... Ja wolę najpierw nazbierać i wiem na co mnie stać i wtedy w coś inwestuje... Wiadomo że obory za mln nie postawię ale mi starcza to co mam, bo przez takich co "inwestują ciągle" mleko ciągle tanieje. Żadnych dofinansowań nie biorę, a i tylko 1 emerytka u mnie jest, ale nie biorę ani grosza bo to wstyd bo to wyglądałoby że nie radzę sobie sam :mellow:  BEZ URAZY, możecie nam nie wierzyć w to co piszemy ale my wiemy co mówimy (przynajmniej ja) i nie mam powodu kłamać :)

#292 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 16:27

10 ha co robić ? Rolasy to lenie śmierdzące. Zwłaszcza ci obszarowi..Od listopada do marca siedzą i w jajach grzebią.. Podatku dochodowego nie płacą, śmieszne stawki KRUS, dopłaty, dotacje, dofinansowania, projekty, .uj wie co jeszcze! Ale wiecznie im źle, mało, najbardziej pokrzywdzeni przez los.. Tylko te czerwone od brymuchy gęby sie im błyszczą :P
Tylko bez spiny prosze, bo to taki przykładzik postrzegania nas "rolasów" przez społeczeństwo nie związane z tą gałęzią gospodarki..

#293 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 17:05

10 ha co robić ?

Zobacz jakie są stawki KRUS i progi w zależności od powierzchni ha przeliczeniowe i wtedy się wypowiadaj ,bo chyba jesteś nieświadomy tego co piszesz .Polska mentalność, jak ktoś ciężko  pracuje i inwestuje w gospodarstwo to już kułak.Wiemy żebyli tacy przed nami i będą po nas i że ziemia jest nam dana tylko na chwilę.Przemawia przez ciebie zawiść nie zazdrośc bo zazdrość to cecha pozytywna.

#294 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 17:42

10 ha co robić ? Starałem się nakreślić stereotyp rolnika, postrzeganego w ten właśnie sposób przez resztę zawistnego społeczeństwa.. Szczególnie w miastach można na każdym kroku usłyszeć takie opinie. Moze Wy, szanowni forumowicze, mieszkacie po wioskach rozrzuconych wśród pól i lasów, z dala od wielkomiejskich siedzib, to nie macie z takim czymś do czynienia na codzień. U mnie sytuacja wygląda inaczej, bo gospodaruje miastowym pod nosem..

#295 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 21:56

10 ha co robić ?

kolego @kris91 spoko jeżeli masz produkcje mleka i te 12 ha to wierzę Ci że masz co robić i wierzę że do tej pory z mleka można było fajnie żyć nawet z tych 12ha ale nie uwieże koledze @lukaszowi1995 że żyje spoko z 10ha zboża bez dodatkowych dochodów do gospodarstwa, rozumie i znam ludzi którzy żyja z 12 ha warzyw czy sadów ale nie zboża same utrzymanie rodziny to 1000zł kosztów mało miesiecznie a jeszcze życie a gdzie inwestycję

ZETOR TEAM

#296 Share Supplisek

Supplisek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Pszczelarstwo

Napisany 13 marzec 2016 - 23:40

10 ha co robić ?

Tak humorystycznie co warto i nie warto :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#297 Share Pogi13

Pogi13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 13:39

10 ha co robić ? i jak kolego już operujesz gospodarstwem ?