Skocz do zawartości

Zdjęcie

10 ha co robić ?

296 odpowiedzi na ten temat

#261 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 11 luty 2016 - 14:51

10 ha co robić ?

Pokaż mi mądralo z ciekawości opłacalność na świniach...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
10 ha co robić ? Dzisiaj, 09:55
  •  

#262 Share Beryl

Beryl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, transport itp ;)

Napisany 11 luty 2016 - 19:25

10 ha co robić ?

Fajnie masz że możesz wziasć dzierżawy nie każdy ma taki konfort i możliwosci bo jak byś miał kupić 5ha po 50 000zł za 1ha na kredyt to tak kolorowo by nie było bo byś na odsetki nie zarobił, po prostu wziołes 7ha od ojca tylko 3ha było nieużytków które zagospodarowałeś 

to prawda, że nie można mierzyć wszystkich jedną miarą. Gdybym miał kupować 1 ha za 50 tyś czyli mój zysk z 2-3 lat to nawet bym nie myślał o rozwoju. 

U mnie jeszcze było co dzierżawić ale się skończyło bo biznesmeni pobrali na ptaszki i w d*pie mają,  śmigają nowymi ciągnikami.

Tak dla sprostowania to dostałem tylko te 4 ha a pozostałe 6 wziąłem już na siebie. 

No to zapał jest , ale nie myśl że nigdy po łapkach nie dostaniesz, oby sie nie zniechęcać i powinno się pomału rozkręcać , oczywiście trzeba brać siły na zamiary i nie wszystko na raz , ciągnik pewnie równa się kredyt , kredyt to już zobowiązanie , ziemniak ma jakąś teraz cenę a podajże 2 lata temu nie dość że gniło to sprzedać za jałmużnę trzeba było , ale to tak ze wszystkim , raz na wozie raz ....   będzie dobrze :)

Trzeba sobie jakoś radzić. Młody jestem to próbuję. Nic nie hoduję więc jeśli przez dłuższy okres by się nie opłacało to będę się przekształcał.

Z ziemniakiem to jak wspomniałem "praktukuję" tzn. ostatnie zbiory sprzedałem na bieżąco i teraz też tak  chce zrobić.

U mnie też wielu mówi, że się nie opłaca, ale wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Mój wujek który obecnie gospodarzy z kuzynem na 120 ha mówił mi, że jemu od 30 lat ludzie mówią, że się nie opłaca.

Pozdrawiam !!! 

#263 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 11 luty 2016 - 20:40

10 ha co robić ?

Pokaż mi mądralo z ciekawości opłacalność na świniach...

jak świnie były droższe to jakoś nikt nie doszukiwał się problemów, od zawsze było z trzodą górki i dołki, odkąd żyję jak jeszcze ojciec trzymał świnie to tak było, narzekać to tak, mam bydło, cena teraz ok, ale za rok?? kto wie, cena spadnie i już posypią się komentarze, że bydła się nie opłaca, i nikt nie będzie pamiętał że wcześniej była cena ok, to samo teraz z mlekiem, mleczarze narzekają, a kiedyś to się tylko śmiali z reszty. niech każdy hoduje to co uważa, albo przerzuca się na co innego gdy tylko cena zaczyna spadać.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 11 luty 2016 - 21:06

10 ha co robić ?

teraz to cena tucznika i cena mleka to woła o pomstę :)

#265 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów

Napisany 11 luty 2016 - 22:21

10 ha co robić ?

jak świnie były droższe to jakoś nikt nie doszukiwał się problemów, od zawsze było z trzodą górki i dołki, odkąd żyję jak jeszcze ojciec trzymał świnie to tak było, narzekać to tak, mam bydło, cena teraz ok, ale za rok?? kto wie, cena spadnie i już posypią się komentarze, że bydła się nie opłaca, i nikt nie będzie pamiętał że wcześniej była cena ok, to samo teraz z mlekiem, mleczarze narzekają, a kiedyś to się tylko śmiali z reszty. niech każdy hoduje to co uważa, albo przerzuca się na co innego gdy tylko cena zaczyna spadać.

No właśnie i dlatego że nie ma stabilizacji cen rolnicy przerzucają się na inne gałęzie produkcji i powoli wszystko się załamie.

Mimo tego wszystkiego chwała młodym że mają zapał do pracy.

#266 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 11 luty 2016 - 22:23

10 ha co robić ?

zgadza się, nie ma stabilizacji w Polsce tak jak to jest na zachodzie, a młodzi niech walczą, bo kiedy jak nie teraz

#267 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 12 luty 2016 - 16:07

10 ha co robić ?

Z 10 ha,można wyżyć,tylko trzeba mieć własny sprzęt,moi rodzice mają z dzierżawami 8 ha klasy 2 i 3 i jakoś bieda nie zagląda,co roku w coś się inwestuje,główny dochód jest ze zbóz,na utrzymaniu jest 6 osób,ojciec ma 800zł renty i dajemy rade,sąsiad mówi ,że z gospodarstwa się nie dorobisz,to ja z chęcią oblicze jego majątek,a moich rodziców i zobaczymy kto się więcej dorobił :P

#268 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1702 postów

Napisany 12 luty 2016 - 16:14

10 ha co robić ?

Oj dzieci dzieci z 8 ha zboża  6osobowa rodzina żyje i jeszcze  na inwestycje starcza chyba musze przyjsć do Was na praktykę w której szkole ucza was matematyki

ZETOR TEAM

#269 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 12 luty 2016 - 17:15

10 ha co robić ?

W domu jest 8 osób,bo są jeszcze dwie siostrzenice,szwagier i brat pracują,ale nie dokładają się do rachunków,jedzenia itp,z hodowli jest jedna krowa i 3 świnie,dochodzą też usługi ,głównie koszenie kombajnem,ja nie mam 5 klasy ziemi,tylko 2 i 3 i jak widać dobrze mi się żyje,czy w to wierzysz czy nie

#270 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 12 luty 2016 - 17:26

10 ha co robić ?

I co tam obsiewasz? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1702 postów

Napisany 12 luty 2016 - 18:12

10 ha co robić ?

no pisze wyżej że zborze 8ha zboża na czysto z 1ha 2000zł  to zostaje 16000zł na rok to na miesiac 1200zł 

ZETOR TEAM

#272 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów

Napisany 12 luty 2016 - 23:01

10 ha co robić ?

2000 na czysto?Podaj tą receptę na taki zysk bo ja coś nie ogarniam..

#273 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1702 postów

Napisany 14 luty 2016 - 12:44

10 ha co robić ?

@kriss75 2000zł z dopłatami razem :)

ZETOR TEAM

#274 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 14 luty 2016 - 13:24

10 ha co robić ?

noo za tą kwotę wyżywić 8 osób, opłacić wszystko to raczej wegetacja nie życie bo ta hodowla to raczej hobbistycznie

#275 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 20 luty 2016 - 14:23

10 ha co robić ?

Sieje pszenice,jęczmień, owies i 0,5 ha ziemniaków i jak widać żyje,na jedzenie starcza :P

#276 Share MagoKJ

MagoKJ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:ROlnictwo

Napisany 02 marzec 2016 - 13:02

10 ha co robić ? Tak sobie czytam to co kolego piszesz i naprawdę szacunek za to ile wyciągasz kasy z tylu ha..musisz mieć niezła głowę i tak zapytam się delikatnie,chociaż twierdzą tu żem wredna wiedzma jestem..ale muszę się zapytać..w której księgarni wypozyczasz swoje komiksy bo niezła bajkę ludziom wciskasz.. Tyle ha,prawie tyle samo domowników to chłopie chodźbys się posikal od nadmiaru pracy tyle nie wyciagniesz.. Nie w tych czasach..jest jakieś forum z tytułem..bajkopisarze?? Przepraszam ale nie chce mi się w to wierzyć..

#277 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 13:07

10 ha co robić ?

Chyba tematy zostały pomylone trzeba to przenieść do tematu Humor :) tam będzie pasować :)

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#278 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 13:43

10 ha co robić ?

Jeśli to jest prawda to wielki szacun a tak na marginesie na 10 ha nie miał bym co robić poszedł bym do pracy,a w pole to bym obrabiał hobbystycznie.

#279 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 11:09

10 ha co robić ?

Jak widać można,do tego dochodzą jeszcze usługi kombajnem,prasą i czasem uprawa,w tym roku będzie pakowane 10tys w dom,ja nic na to nie poradzę niektórym,ze z 50 ha im nie starcza na przeżycie,koniec ,kropka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share MagoKJ

MagoKJ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:ROlnictwo

Napisany 03 marzec 2016 - 11:42

10 ha co robić ? No niech tobie jest jak najlepiej, tylko ludziom nie wciskaj kitu o tym co piszesz..