Zaloguj się, aby obserwować  
kuba18l

Manitou jakie usterki i skrzynia

Polecane posty

kuba18l    0

Witam wszystkich otóż chcę kupić ładowarkę teleskopową Manitou i pytanie do posiadaczy takiej ładowarki jakie są usterki oczywiście nie jakieś drobnostki tylko coś poważniejszego i jaki model jest na skrzyni tzn czy wszystkie są na skrzyni czy nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
power2347el    1

Co do skrzyni i szczegułów to nie powiem dokładnie, ale przytoczę swój przykład:

Mam Manitou mlt 629 turbo, 2000r. Silnik perkins 100km, 6m 2,9t.

Maszyna sprawuje się dobrze mam ją od 6000mth teraz mam prawie 9mth. Moim zdaniem podnosi więcej niż 2,9t, silna zwrotna i do ręki, prasuje sporo słomy więc ciągne ją trzy przyczepy d-47 po 5 balotów 1,8m nawet po kilkanaście kilometrów.

Hydraulika to rzecz bezawaryjna, jakiś drobny oring wymieniłem za pare zł, i takie małe korpusiki na rozdzielaczu bo troche olej zmykał i tyle no i jakieś węże.

Skrzynia to 4 biegi i rewers, wymieniam tylko olej raz w roku, aha i krzyżak napędu silnik-przekładnia kątowa wymieniłem bo luzu dostał a tego podobno trzeba pilnować.

Mosty, tylko olej wymieniłem i jeden uszczelniacz na pochwie.

Silnik to chyba najsłabszy punkt, tzn. jego osprzęt pompa wtryskowa, wysiadł uszczelniacz 2 razy a trzecim razem wymieniłem wałek główny i teraz spokój, pompke przeponową chyba 4 razy bo leci albo ropę do oleju pąpowała. Wymieniłem także dwukrotnie pompę wody teraz orginał więc chyba pochodzi. A ostatnio wymieniłem także rozrusznik ale przebieg-zrozumiałe.

Tyle co do mojego Manitou, uważam że to maszyny godne polecenia dopracowane i wygodne. Mocna hydraulika teleskop skrzynia i mosty. Należy tylko zawsze smarować wszystkie punkty i kontrolować płyny!!!!! A silnik to silnik JCB też ma perkinsa i inne maszyny też, nie jest najgorszy ma 9000 więc ma swoje prawa ale cały czas warczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba18l    0

Właśnie ja planuje coś takiego jak ty masz ten rok a powiedz mi ten krzyżak napędu , przekładnia kątowa jakie koszty się z tym wiążą i ja za uwarzyć że po prostu dostał luzu i trzeba wymienić . A silnik to pewnie tylke motogodzin cały czas chodzi to trzeba wymieniać ale chyba do perkinsa części nie są drogie jak do volvo czy innych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
power2347el    1

Silnik sam w sobie nie jest taki zły, w tej maszynie daje rade, tylko osprzęt nie najlepszy(pompa paliwowa itd), ale to kwestia też zamienników które nie są najlepsze.

A ten krzyżak- trzeba się położyć pod maszyne złapać i poszarpać delikatny luz zawsze będzie nawet na nowym. Ale nie może być duży!!!!

Przekładnia kątowa to rzecz droga więc lepiej o nią dbać olej na czas i krzyżak też wymieniać jak dostanie luzu(pamiętaj że tam są kalamitki i się go smaruje).

Dodam że na wolnych obrotach trochę klekocze ten krzyżak ale to norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba18l    0

To po prostu trzeba o to dbać a jak dostanie jakichś luzów to wymienić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin_3512    44

Posiadam od czerwca Manitou MLT 840 z silnikiem John Deera. Narazie nic nie mogę złego powiedzieć na ten sprzęt, bo wiadomo to nowe :) Ale krzyżak trzeba po każdym dniu pracy sobie przesmarować bo jak stanie... to jesteś chłopie bankrut ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez misiael7745
      Witam wszystkich! Po dosyc dlugiej przerwie na af bodajze ponad 2 lata,powracam:) Zwracam sie do Was kolegow o pomoc.Mianowicie chcialbym sie Was zapytac jak z dostepnoscia czesci do tych sieczkarni,awaryjnosc,najczestsze usterki jakie wystepuja itd,Na przyszly sezon taka maszyna bedzie stac na podworku z tego powodu pisze..Prosze o kontakt od osob ktore posiadaja tego typu sieczkarnie i chcialyby sie podzielic opiniami na jej temat.Na af przesledzilem wszystkie tematy dotyczace tej maszyny i pokrewnych z innych "stajni" Wiadomo wyznacznikiem od dosyc dawna jest CLAAS,lecz mysle ze dobra alternatywa jest i NH albo chociazby MENGELE MAMMUT z tym ze tutaj jest bardzo malo informacji;/ Na sieczkarnie planuje wydac +/- 120 tys i mysle ze w tym przedziale cos ciekawego znajde:) Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi. Misiael7745
    • Przez agrofan98
      Witam, chciałbym się dowiedzieć co mogło być przyczyną awarii czujnika na wytrząsaczach (pierwszy z góry po lewej od tego dużego znaku STOP), oraz awarii świateł. Mianowicie światła przednie świecą się mimo że wyłącznik jest wyłączony oraz kluczyki ze stacyjki również, dopiero po wyjęciu bezpiecznika gasną.
      Oraz proszę o kontakt na gg 33552969 jeżeli chciałby ktoś porozmawiać nt modyfikacji itp.
      Próbuję również ustalić dlaczego czujnik strat nie działa.
    • Przez mrc1005
      Witam,
       
      Jak będzie wyglądała sytuacja po wprowadzeniu nowych zasad gwarancyjnych ???
       
      http://biznes.newsweek.pl/nowe-prawo-gwarancja-zwrot-popsutego-towaru-newsweek-pl,artykuly,287056,1.html
       
      Gwarancja będzie dotyczyła wszystkiego w takiej formie? Ciągniki zdrożeją? Będzie można kupić półroczny ciągnik jako używany w dobrej cenie bez gwarancji?
       
      Pozdrawiam
    • Gość
      Przez Gość
      Witam.

       

      Jestem uzytkownikiem john deere 6630.

       

      1. Przy zmianie kierunku rewersem wciskanie pedalu rozsprzeglania nie jest konieczne, natomiast zmiana polozenia rewersu moze odbyc sie momentalnie z jazdy w przed na jazde w tyl, czy najpierw napolozenie N, a nastepnie w przeciwna strone? Jak najlepiej uzytkowac skrzynie Power Quad plus?

       

      2 Czy z powodu zdyt duzych wychelen przedniej osi tls moze dojsc do uszkodzenia?

       

      3 Przy obrotach okolo 1600 slychac dziwny dzwiek w okolicy przyrzadow sterowniczych. Jakby syczenie czy szumienie.

       

      Prosze o pomoc i informowanie o mankamentach john deere 6x30

       

      Pozdrawiam

       

       
    • Przez porak
      czy możecie polecić ten model ?
      jak się sprawuje ?
      każda informacja na temat tego modelu będzie cenna
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj