Skocz do zawartości

Zdjęcie

Manitou jakie usterki i skrzynia

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kuba18l

kuba18l

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 07 luty 2014 - 10:33

Manitou jakie usterki i skrzynia Witam wszystkich otóż chcę kupić ładowarkę teleskopową Manitou i pytanie do posiadaczy takiej ładowarki jakie są usterki oczywiście nie jakieś drobnostki tylko coś poważniejszego i jaki model jest na skrzyni tzn czy wszystkie są na skrzyni czy nie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Manitou jakie usterki i skrzynia Dzisiaj, 01:39
  •  

#2 Share power2347el

power2347el

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 07 luty 2014 - 12:01

Manitou jakie usterki i skrzynia Co do skrzyni i szczegułów to nie powiem dokładnie, ale przytoczę swój przykład:
Mam Manitou mlt 629 turbo, 2000r. Silnik perkins 100km, 6m 2,9t.
Maszyna sprawuje się dobrze mam ją od 6000mth teraz mam prawie 9mth. Moim zdaniem podnosi więcej niż 2,9t, silna zwrotna i do ręki, prasuje sporo słomy więc ciągne ją trzy przyczepy d-47 po 5 balotów 1,8m nawet po kilkanaście kilometrów.
Hydraulika to rzecz bezawaryjna, jakiś drobny oring wymieniłem za pare zł, i takie małe korpusiki na rozdzielaczu bo troche olej zmykał i tyle no i jakieś węże.
Skrzynia to 4 biegi i rewers, wymieniam tylko olej raz w roku, aha i krzyżak napędu silnik-przekładnia kątowa wymieniłem bo luzu dostał a tego podobno trzeba pilnować.
Mosty, tylko olej wymieniłem i jeden uszczelniacz na pochwie.
Silnik to chyba najsłabszy punkt, tzn. jego osprzęt pompa wtryskowa, wysiadł uszczelniacz 2 razy a trzecim razem wymieniłem wałek główny i teraz spokój, pompke przeponową chyba 4 razy bo leci albo ropę do oleju pąpowała. Wymieniłem także dwukrotnie pompę wody teraz orginał więc chyba pochodzi. A ostatnio wymieniłem także rozrusznik ale przebieg-zrozumiałe.
Tyle co do mojego Manitou, uważam że to maszyny godne polecenia dopracowane i wygodne. Mocna hydraulika teleskop skrzynia i mosty. Należy tylko zawsze smarować wszystkie punkty i kontrolować płyny!!!!! A silnik to silnik JCB też ma perkinsa i inne maszyny też, nie jest najgorszy ma 9000 więc ma swoje prawa ale cały czas warczy:)

#3 Share kuba18l

kuba18l

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 08 luty 2014 - 03:00

Manitou jakie usterki i skrzynia Właśnie ja planuje coś takiego jak ty masz ten rok a powiedz mi ten krzyżak napędu , przekładnia kątowa jakie koszty się z tym wiążą i ja za uwarzyć że po prostu dostał luzu i trzeba wymienić . A silnik to pewnie tylke motogodzin cały czas chodzi to trzeba wymieniać ale chyba do perkinsa części nie są drogie jak do volvo czy innych ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share power2347el

power2347el

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 09 luty 2014 - 07:53

Manitou jakie usterki i skrzynia Silnik sam w sobie nie jest taki zły, w tej maszynie daje rade, tylko osprzęt nie najlepszy(pompa paliwowa itd), ale to kwestia też zamienników które nie są najlepsze.
A ten krzyżak- trzeba się położyć pod maszyne złapać i poszarpać delikatny luz zawsze będzie nawet na nowym. Ale nie może być duży!!!!
Przekładnia kątowa to rzecz droga więc lepiej o nią dbać olej na czas i krzyżak też wymieniać jak dostanie luzu(pamiętaj że tam są kalamitki i się go smaruje).
Dodam że na wolnych obrotach trochę klekocze ten krzyżak ale to norma

#5 Share kuba18l

kuba18l

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 09 luty 2014 - 09:14

Manitou jakie usterki i skrzynia To po prostu trzeba o to dbać a jak dostanie jakichś luzów to wymienić ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share martin_3512

martin_3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, pożarnictwo

Napisany 11 luty 2014 - 12:18

Manitou jakie usterki i skrzynia Posiadam od czerwca Manitou MLT 840 z silnikiem John Deera. Narazie nic nie mogę złego powiedzieć na ten sprzęt, bo wiadomo to nowe :) Ale krzyżak trzeba po każdym dniu pracy sobie przesmarować bo jak stanie... to jesteś chłopie bankrut ;)