Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozpylacze do perkinsa CLASS 70

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share djm

djm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 luty 2014 - 23:12

Rozpylacze do perkinsa CLASS 70 Witam!
Zdemontowałem rozpylacze w moim kombajnie class 70 (silnik perkins).
Okazało się, że nigdzie nie mogę ich dostać.
Oznaczenie na końcówce wtrysku BDLL150s6382.
Czy może ktoś wie gdzie mógłbym je kupić albo poradzić jaki zamiennik będzie pasował?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozpylacze do perkinsa CLASS 70 Dzisiaj, 07:13
  •  

#2 Share Maly1256

Maly1256

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 luty 2014 - 00:51

Rozpylacze do perkinsa CLASS 70 Sukaj koncówek tylko o numerze DLL150s to jest najważniejsze napewno znajdziesz

#3 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 07 luty 2014 - 01:12

Rozpylacze do perkinsa CLASS 70 Witam,zależy z kąd jesteś ale nie ma większego problemu, w dobrej agromie na zamówienie dostaniesz, mi na zamówienie sprowadzili, (okolice Torunia) i czekałem tylko jeden dzień :rolleyes: Pozdrawiam.

#4 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 07 luty 2014 - 08:51

Rozpylacze do perkinsa CLASS 70 Tutaj je kupisz http://sklep.agrohan...091-p27816.html

#5 Share djm

djm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 luty 2014 - 11:17

Rozpylacze do perkinsa CLASS 70 dobra dzięki panowie za pomoc, już zamówiłem te końcóweczki... pozdrawiam

ps. jeszcze zapytam, może ktoś ma wiedzę jak ustawione mają być luzy zaworów w tym perkinsie?

Edytowany przez djm, 07 luty 2014 - 12:04.

#6 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 07 luty 2014 - 16:18

Rozpylacze do perkinsa CLASS 70 kolego też dwa lata temu szukałem dokładnie taką samą końcówkę do perkinsa i nie mogłem zlaleźć. Jest tylko najbliżej podobna BDLL150s6372, praktycznie różni się tylko "72" zamiast "82". Czyli spokojnie można ją zastąpić, a Ty kolego jaką zamówiłeś?

#7 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 07 luty 2014 - 16:46

Rozpylacze do perkinsa CLASS 70 Witam,luz zaworów jak dobrze pamiętam to 0,25mm, ja ustawiłem w swoim na 0,3mm i jest dobrze :rolleyes: Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share djm

djm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 luty 2014 - 22:51

Rozpylacze do perkinsa CLASS 70 trochę się naszukałem i znalazłem, ale:
- pierwsza firma, która mogła mi to załatwić pochodzi z moich okolic ale tylko na zamówienie przesyłką z UK (około 110zł za szt)
- druga firma która się do mnie odezwała ma niby to na miejscu i dokładnie takie jakie potrzebuję w 100% zgodne, zamówiłem
teraz czekam aż przyjdą, jak będzie ok to dam znać co i jak
pzd

#9 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 08 luty 2014 - 09:07

Rozpylacze do perkinsa CLASS 70 Ja znalazłem tu; http://www.sklep.gas...arch=BDLL150s63

#10 Share djm

djm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:47

Rozpylacze do perkinsa CLASS 70 no i pięknie, ja mam po 66zl za szt
tutaj znalazłem: http://www.techmot.c...index.pl?id=125

#11 Share djm

djm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 16 luty 2014 - 12:21

Rozpylacze do perkinsa CLASS 70 Witam. Po wymianie wtryskiwaczy silnik dostał nowego życia :), chodzi pięknie, równo, twardo i czuć że ma większą moc. Dodatkowo zostały ustawione zawory. Ale problem prykania na wysokich obrotach pozostał, może mniej słyszalny ale jednak jest. Wydaje się, że problem jest z pompą wtryskową. Podczas pracy po kolei zostały luzowane śruby mocując wężyki doprowadzające paliwo z pompy do wtrysku. Okazało się, że do dwóch wtrysków paliwo dochodzi spienione a do pozostałych czysta ropka. Generalnie tak do 2/3 gazu pracuje poprawnie na wysokich obrotach jednak jest problem, tak jak by brakowało odpowiedniej dawki paliwa do dwóch garów. Pompa była przestawiana ale przestawienie o stopień w którymkolwiek kierunku pogarsza tylko sprawę (efekt jest bardziej odczuwalny). Zastanawiam się czy to pompa faktycznie czy może przestawiona jest na wałku rozrządu. Ale skoro pieni to może uszczelniacze na pompie czy coś... zna ktoś jakiegoś dobrego mechaniora od pomp tego typu? w ogóle takie pompy można gdzieś dostać, nowe bądź po regeneracji ?

POMPA CAV DPA 326

Załączone miniaturki

• pompa.jpg

Edytowany przez djm, 16 luty 2014 - 21:22.

#12 Share djm

djm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 21:11

Rozpylacze do perkinsa CLASS 70 Kupiłem drugą pompę, założyłem ale nie podaje paliwa, nie wiem co może być przyczyną? Pompa pochodziła z silnika, który został zatarty ale chodziła do samego końca. Podobno 3 lata stał silnik przykryty folią w garażu aż właściciel postanowił sprzedać na części. Pompa nie ruszana, widać że fabrycznie poskręcana i ma plomby. Przykręciłem pompę, podałem paliwo na zasilanie pompy, nie przykręcałem jeszcze przewodów idących do wtryskiwaczy żeby zobaczyć czy paliwo podczas kręcenia tryska. Na powrocie paliwo spływa normalnie, niestety w żaden sposób pompa nie podaje paliwa. Dodatkowo sprawdzałem wajchę od gaszenia - podczas normalnej pracy powinna być przesunięta do dołu - w żadnej pozycji niestety paliwo nie dociera do wtrysków. Do głowy przychodzą mi dwie myśli: albo ja trzeba jakoś odpowietrzyć bo są tam 2 albo 3 śrubki i nie wiem do czego służą??? albo w środku po prostu z powodu wyschnięcia paliwa popierdzieliło się i pompa nie działa jak należy? Może ktoś coś podpowie mi bo już zgłupiałem i nie wiem czy ta pompa leży czy coś źle robię...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 20:43

Rozpylacze do perkinsa CLASS 70 Witam,na pompie masz dwie śrubki na kluczyk 8mm, jedna służy do odpowierzania pompy, druga zaś jest na tej pokrywce też ją trzeba zluzować aż poleci trchę paliwa, i tam to paliwo służy do smarowania pompy w środku,bo jeśli tam się nie odpowietrzy dobrze to powstaje poduszka powietrzna w środku i pompa nie ma dostatecznego smarowania, a tym samym może sie zatrzeć, i najlepiej jest odkręcić od pompy przewody od wtryskiwaczy zluzować obie te śrubki, dać gaz na maksa na dżwigni i kręcić rozrusznikiem aż paliwo poleci z tych dwóch śrubek, potem je dokręcić i ponownie rozrusznikiem pokręcić aż paliwo zacznie tryskać z króciaków pompy wtryskowej, wówczas przykręcić przewody od wtrysków i gaz też na maksa i rozruch, po kilku obrotach silnik musi odpalić, a gaz na maksa dlatego bo daje całą dawkę paliwa i prędzej się odpowietrza,bo jak jest odpowietrzony już póżniej to dzwignia wystarczy na start i odpala, bo jeśli nie odpowietrzysz pompy dobrze, to i będzie checa z odpaleniem, dobrze jak jest druga osoba do pomocy przy odpowietrzaniu to powie kiedy paliwo na pompie się pokaże i wiadomo kiedy przestać kręcić, aby bez potrzeby paliwem nie chlapać dokoła silnika :huh: Pozdrawiam.