1rajdzik

Zestaw hydrauliczny dla siewnika

Polecane posty

1rajdzik    15

Zestaw uprawowo-siewny RABE (w mojej galerii) posiada hydrauliczny napęd turbiny, który wymaga układu Load Sensing. Mój Massey jest już pełnoletni a w tamtych czasach wystarczył WOM. Na razie nie stać mnie na wymianę ciągnika, sądzę jednak, że w ciągu 2-3 lat to nastąpi. Do tego czasu muszę sobie jakoś poradzić. Już przy decyzji zakupu wiadomo było, że należy zainstalować zewnętrzny układ hydrauliczny. Ogólnie pomysł ok, a w szczegółach:

- nie chcę montować zbiornika, teoretycznie musiałoby być ok. 100 oleju by utrzymać odpowiednią temperaturę,

- 100 oleju + zbiornik daje ponad 100 kg drogiego i zbędnego balastu.

 

Ostateczna wersja jest następująca:

Pompa na wyjściu WOM brony: KAZEL 2040, najbardziej odpowiednia, wolnoobrotowa, pracuje już przy 300/min, a na 540 daje blisko 30 l oleju na minutę. Jest to ważne ponieważ będę pracował z broną przy każdej dostępnej prędkości obrotowej ze względu na zróżnicowanie gleb.

 

Olej ma pochodzić z ciągnika, z korka spustu, znajdującego się na wysokości ok. 55 cm od podłoża. Wysokość górnego poziomu oleju to ok. 78 cm od podłoża. Pompa będzie się unosić w górę do ok. 1 m. Wąż ssący ok. 2,5 m.

 

Najważniejsze pytanie: czy pionowa mobilność pompy względem poziomu oleju w zbiorniku wpłynie na jakość jej pracy ?

Proszę o poważne odpowiedzi.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

jeżeli pompa nie ma odpowietrznika i zaciągnie olej to przy podnoszeniu nie będzie poziom opadał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i pompe szlag trafi bo będzie ciągneła wszystek syf ze skrzyni

a nie łatwiej i prościej będzie dołożyć wyjść hydraulicznych z istniejącej hydrauliki ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

no to masz rację żeby nie podpinać się pod korek spustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kajperos
      Warte swojej ceny? pomaga coś? https://www.zenox.pl/product/Zestaw-wspomagania-układu-kierowniczego/689OKT255
       
    • Przez mrlighter99
      Witam,
      Mam pytanie jakie traktory (oprócz fenda )posiadają osobny zbiornik na olej hydrauliczny. Ponieważ posiadam ursusa i chce kupić ciągnik. Pozdrawiam.
      Proszę o przykłady
    • Przez rafa5
      Witam, mam problem w MF 520. A mianowicie w tamte żniwa na koniec zaczął grzać mi się olej hydrauliczny(gotować). Zimą wymieniłem olej hydrauliczny i filtr oleju i nic to nie pomogło. Po ok. pół godzinie koszenia olej w zbiorniku zaczyna się gotować, hydraulika przestaje działać (nie podnosi heder) no i jest problem. Może ktoś coś podpowie w temacie, pozdrawiam
    • Przez silos
      Witam
      W trakcie siewu wciągnęło worek i urwało się koło zębate wałka mieszalnika napędzane kołem podwójnym (18 zębów). Koło zębate jest osadzone na pręcie fi13mm. Koło zębate oczywiście spadło i nie znalazłem go na polu. Czy ktoś wie może jakie są parametry tego koła (średnice, ilość zębów, itd.). Może ktoś ma takie koło z woj. śląskiego (Kłobuck, Częstochowa) ze złomowego siewnika konnego z danych czasów ?
      Dziękuję za wszelką odpowiedź.
      M.K.
       
    • Przez jprzemko
      Witam, Posiadam nowego poznaniaka na talerzu i kółku kopiujacym(420 l).  Planuję do niego dokupić agregat uprawowo siewny taki jak w linku: https://m.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-lekki-agro-system-CID757-IDv6qcA.html/#position=9&page=1
      Producent powiedział że agregat waży około 700 kg. 
      Czy Proxima 8441 z podwójnie wzmocnionym podnośnikiem i turem na przodzie da sobie radę???
      Jakie opinie o producencie Agro System? 
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj