Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Major 80- opinie

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bartek29

bartek29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 06 luty 2014 - 21:19

Zetor Major 80- opinie Siema mam pytanie bo w najbliższym czasie mam zamiar wymienić ursusa c-360 na jakiś nowy ciągnik i po głowie chodzi zetor major 80. Dostałem informacje od okolicznego dealera że te modele schodzą jak ,,ciepłe bułeczki,, i mam pytanie do posiadaczy tych ciągników co myślą na temat tego ciągnika jak z jego awaryjnością i czy go polecacie. Z góry dziękuje za odpowiedzi. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Major 80- opinie Dzisiaj, 23:19
  •  

#2 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 06 luty 2014 - 21:28

Zetor Major 80- opinie Nie zastanawiałeś się nad Farmtraciem 675DT ? Trochę lepiej wypada jednak przy tym Majorze - http://www.agrofoto....zetor-major-80/

#3 Share bartek29

bartek29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 06 luty 2014 - 21:46

Zetor Major 80- opinie Ale ładniej wygląda :P Dzięki za podesłanie zdjęcia ;)

#4 Share weasprox

weasprox

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Motocykle, Motoryzacja, Maszyny Rolnicze

Napisany 06 luty 2014 - 22:29

Zetor Major 80- opinie Farmtrack będzie raczej troche droższy ale wygodniejszy na pewno. Za to zetorek tańszy. Na forum pisali również, że w porównaniu farmtrack /zetor w ft sprzęgło lżej chodzi, a to co wkurza w Majorku to troche za wysoko podwieszone chamulce. Najlepiej Jak przejrzysz foum i poczytasz. Ewentualnie jedź to dilerów którzy mają takie ciągniki i sam porównaj. Z częściami wydaje mi się że zetor będzie podobny w cenie co do farmtracka ;)

Edytowany przez weasprox, 06 luty 2014 - 22:30.

#5 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 07 luty 2014 - 09:42

Zetor Major 80- opinie Podałem link do zdjęcia i tam jest moje porównanie Farmtraca i Majora. Jak już pod zdjeciem pisałem, Farmtrac jest droższy, ale lepiej wykonany.

#6 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 07 luty 2014 - 10:17

Zetor Major 80- opinie Słuchajcie mam pytanie bo Farmtrac 675DT i Zetor Major 80 są jak bliżniaki niemal jak chodzi o moc, jakość wykonania w kabinie itp. Ale jak to jest tak naprawdę z ich wagą?. Bo Zetor w opisie wychodzi o 495kg lżejszy a to kosmiczna różnica. Na forum kolega się wypowiadał, że Zetor jest dynamiczniejszy też. Może to dlatego, że faktycznie mniej waży?. Mi Zetor Major przypomina kontynuacje Zetora 7745 dosłownie. Różnica w cenie w.w. traktorów też spora. I ciekawe jakiej mocy faktycznie jest pompa hydrauliczna w Farmtraku?. Bo 34L/min to tragiczny wynik jak na XXI wiek gdzie maszyny potrzebują hydrauliki i to wydajnej. Zetor ma 50L/min. to już lepiej

#7 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 07 luty 2014 - 10:20

Zetor Major 80- opinie Pompa w Farmtracu jest 34 l/min - do prasy, owijarki czy ładowacza w miarę wystarcza. Jakie to maszyny potrzebują takiego wydatku ? Do Farmtraca można założyć oczywiscię i pompę o wydatku 50 l/min.
Zetor jest żwawszy, ale jest to nie wielka różnica, prawie niewyczuwalna.

#8 Share adanow

adanow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 luty 2014 - 09:42

Zetor Major 80- opinie Witam
Byłem użytkownikiem 2 Majorów 80 ,dzisiaj jestem szczęśliwy że je oddałem,silniki masakra olej leciał z tłumika .Zetor Polska w Kaliszu niewidzi problemu.składają winę na nabywcę i serwis dealera. Nie piszę tego żeby zaszkodzić Zetorowi jest to fakt autentyczny.

#9 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 18 luty 2014 - 10:07

Zetor Major 80- opinie Czyli rozumiem tego pierwszego wymienili Ci na nowy?

#10 Share adanow

adanow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 luty 2014 - 15:17

Zetor Major 80- opinie Tak wymienili pierwszego na nowy ,w drugim było to samo zabrali po 10MTG. Dzięki dealerowi z Płońska oddział w Wegrowie sprawa zakończona polubownie . Polecam tego dealera mają profesjonalne podejście do klienta . Do dzisiaj zastanawiam się czy tylko ja miałem takiego pecha z Majorem 80...........................
Więcej nie będę pisać o moim problemie ,dzięki za uwagę pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 19 luty 2014 - 09:38

Zetor Major 80- opinie Kolego adanow i co teraz nabyłeś i jak się spisuje?. Powinni Ci dać za to miesięczne wczasy tam gdzie zechcesz w ramach rehailitacji z tytułu utraty zdrowia albo odszkodowanie. A tu jeszcze chcą człowieka upodlić za to, że zakupił ich produkt a oni się nie wywiązali z umowy kupna-sprzedaży. Najgorsze jest to, że skończyły się czasy kontroli jakości towaru a państwo przyzwala na to :( i mamy czasy bandyckie

Edytowany przez Risto, 19 luty 2014 - 09:42.

#12 Share adanow

adanow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 luty 2014 - 09:39

Zetor Major 80- opinie Masz rację Risto powinienem dostać wczasy zdrowotne.walczyłem 4 miesiące ,ale warto było bo my konsumenci mamy też jakieś prawa i powinniśmy walczyć o swoje bo produceńci zażucą nac coraz większym chłamem. Zamówiłem Famtraca 675 DT z Turem prawie to samo co Major ale silnik Perkins o niebo lepszy,dam zarobić Polakom a nie Czechm .Jak odbiorę napiszę jak się sprawuje.

#13 Share adanow

adanow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 14:39

Zetor Major 80- opinie Po rozstaniu z Zetorem Major .zakupiłem Famtraca DT 675 ,zrobiłem 25 MTG.narazie zero problemów ,silnik pracuje prawidłowo nie dymi brak ubytku oleju .Co do innych podzespołów są podobne jak w Majorze lecz nie te same .

#14 Share adanow

adanow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 14:18

Zetor Major 80- opinie Po rozwodzie z Majorami Famtrack sprawuje się narazie prawidłowo .Zrobiłem 50 MTG. w silniku brak ubytku oleju ,nie kopci oby tak dalej

#15 Share lukas435

lukas435

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 11:28

Zetor Major 80- opinie

Ja również zastanawiałem sie nad zakupem majora 80 jednak po obejrzeniu ciągnika zdecydowałem się na new holland t4.75 power star. Przemówiła za tym cena taka sama jak w przypadku majora 98 tys.zł. netto, wydajniejsza hydraulika 75l (dwie pompy) oraz o niebo lepszy komfort pracy w kabinie (lepsza widoczność, wszystko wykonane ergonomicznie)

Edytowany przez lukas435, 14 styczeń 2016 - 08:37.

#16 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 12:24

Zetor Major 80- opinie

Ja również zastanawiałem sie nad zakupem majora 80 jednak po obejrzeniu ciągnika zdecydowałem się na new holland t4.75 power star. Przemówiła za tym cena taka sama jak w przypadku majora 98 tys.zł. netto, wydajniejsza hydraulika 75l (dwie pompy) oraz o niebo lepszy komfort pracy w kabinie (lepsza widoczność, wszystko wykonane ergonomicznie)

jakie wyposażenie masz w tym New holladzie za taką cene?

#17 Share lukas435

lukas435

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 13:02

Zetor Major 80- opinie

Wyposażenie New Holland T4.75 Power Star: rewers mechaniczny przy kierownicy, skrzynia biegów 12x12, prędkość jazdy 40 km/h, 2 pary wyjść hydrauliki, udźwig podnośnika 2900 kg (dodatkowy siłownik wspomagający), końcówki TUZ - szybkosprzęgi, zaczep transportowy automatyczny + polowy, kabina z klimatyzacją oraz szyberdachem otwieranym + roleta na szyberdach, fotel pasażera z pasem (homologacja na 2 osoby), WOM 540/540E, radio, lampa błyskowa, łączny wydatek hydrauliki 75 l/min (2 pompy), ogumienie 11.2R24  -  12.4R36 - regulowane, komplet obciążników przednich (270 kg)

#18 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 18:32

Zetor Major 80- opinie

Za to wyposażenie to bardzo dobra cena, ale nie widze pneumatyki nie masz jej? Z jakiego rajonu polski jesteś?

#19 Share lukas435

lukas435

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 19:33

Zetor Major 80- opinie

Przepraszam zapomniałem dopisać pneumatyka jedno i dwu obwodowa również w wyposażeniu. Z lubelskiego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 07:09