Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krone czy Pottinger

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukas9559

lukas9559

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 luty 2014 - 19:39

Krone czy Pottinger Prosiłbym żebyście wybrali która z tych maszyn jest lepsza i dlaczego bo te 2 marki tata tylko bierze pod uwagę :D

- kosiarka centralnie zawieszana
krone easycut 280 vs pottinger novacat 265
- zgrabiarka
krone swadro 42 vs pottinger eurotop 421
- przetrząsarka
krone kw5.52 vs pottinger hit 540
- przyczepa samozbierająca
krone ax280GD vs pottinger faro 4000D.

Z góri dzięki osobom które się wypowiedzą ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krone czy Pottinger Dzisiaj, 19:15
  •  

#2 Share suchar7745

suchar7745

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 luty 2014 - 19:54

Krone czy Pottinger Ja bym brał tylko krone maszyny nie do zdarcia

#3 Share kamilus1025

kamilus1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo

Napisany 06 luty 2014 - 20:07

Krone czy Pottinger Krone raczej dłużej "siedzi" w maszynach z lini zielonkowej, ma lepsze wykonanie niż konkurencja, chociaż pottinger też nie jest zły, pewnie Krone droższy, duża różnica pomiędzy w/w maszynami ? ;)

#4 Share AgroSlask

AgroSlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:09

Krone czy Pottinger Jeśli chodzi o zbierające,bierz Pottingera

#5 Share cash8791

cash8791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:20

Krone czy Pottinger Według mnie obydwie marki są bdb a to co je różni to tylko cena , wybór należy do Ciebie .
Ps. a może z samozbierających Deutz-Fahr np. RotoMaster 5520

#6 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 06 luty 2014 - 22:46

Krone czy Pottinger Kosiarki krone mogę ci polecić jak najbardziej mam taką i bez żadnych zastrzeżeń kosi ładnie , teren nierówny dobrze kopiuje , nie potrzebuje takich obrotów wałka jak famarol bo mam ten wynalazek to porażka a ponttinger też bajer ale ina konstrukcja co do zgrabiarki to o takiej korne maże co do prze grabiarki to mam 6 karuzelową krone i bez problemów co do przyczepy to krone bardziej przyrównać do ełroprofi ale pomijając to ,to już większy dylemat musisz porównać parametry takie jak ładowność ilość noży co ważniejsze długość cięcia ,metry sześcienne skrzyni ładunkowej , a co warto mięć szerokie opony czym szersze tym lepsze na podmokłe łąki i przy wierzdzaniu na pryzmę bo tak nie siadają następnie oś skrętna przydatna na podmokłym terenie nie rwie darni ani nie siada tak jak na sztywnej ,walce z tyłu to kwestia gustu bo bez też spokojnie idzie formować pryzmę a musisz liczyć się z tym że wozisz dodatkowo pół tony i jakie 20 tysięcy trzeba wyłożyć no i krone ma podbieracz bez rolków a ponttinger jest na rolkach ,jak się tak głębiej przyjrzeć przyczepą to nie taki prosty wybór jak się by wydawało bo to niby podobne parametry a to całkiem inne maszyny a wiem bo miałem ten sam problem i padło na krone MX a nie było łatwo wybrać pozdrawiam ,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share lukas9559

lukas9559

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 07 luty 2014 - 11:08

Krone czy Pottinger przyczepy to przewaga ax nad faro o 30tys :mellow: pozostale maszyny to róznica w granicach kilku tys :)

Edytowany przez lukas9559, 07 luty 2014 - 11:17.

#8 Share kamil_b

kamil_b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 luty 2014 - 10:35

Krone czy Pottinger No właśnie, jaka jest różnica cenowa? Bo jeśli niewielka, to chyba pewniejsza jest Krone. Natomiast jeśli jest znacznie droższa, to zastanowiłbym się nad Pottingerem, też bardzo dobra firma.

#9 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 16:22

Krone czy Pottinger

Mam pytanko do forumowiczów czy ktoś się orientuje od którego roku jest produkowana przetrząsarka pottinger hit 54N z żółtymi talerzami taka jak na zdjęciu w linku  ??  

http://olx.pl/oferta...tml#892a3d3883 

w opisie jest niby 2006 czy faktycznie to może byc ?? i cena 10 900 według was dobra za tą konkretną czy przesada ???

Edytowany przez shrek, 17 styczeń 2015 - 16:26.

#10 Share szymonek

szymonek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:Zdjęcia są czasami słabej jakości ponieważ są robione telefonem. Zdjęcia są robione w "Gospodarstwo Rolne Klinik Norbert" Łęg.

Napisany 17 styczeń 2015 - 17:02

Krone czy Pottinger mam przyczepy samozbierajace wymienione. i ta i ta. i jeśli chodzi o pottinger to mieliśmy malutki problem bo kółko odpadło. oś się utrwala. jeśli kupić samozbierajace to pamiętaj żeby miały oś skretna i szerokie opony. bo w w krone mamy os skrętna i nie ma problemu. zgrabiarke mamy z krone i nie narzekamy bo nie ma na co

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share koralgol18

koralgol18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 01 luty 2015 - 11:53

Krone czy Pottinger

powim tak tu niema co porównywać mim zdaniem krone jest owiele lepsza od pottingera w maszynach zielonkowych aczkowiek przyczepy samozbierajace pottingera sa bardzo dobre wybór nalezy do ciebie ale biorac wszystko z jednej firmy napewno dostaniesz jakis rabat wiec nato tez warto spojzec