Skocz do zawartości

Zdjęcie

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 16 luty 2014 - 18:26

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Panowie, o czym Wy tu piszecie. Dobre narzędzia zaczynają się od 400zł, najlepsze do 1000zł. Moja zaciskarka zacisnęła już kilka kilogramów złączy i nie zauważyłem na niej śladów zużycia, czy wadliwej pracy. Złącze ma być zaciśnięte tak, aby było gazoszczelne. Nie zapewni tego żadne narzędzie za 30zł czy nawet 100zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Dzisiaj, 20:27
  •  

#22 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 luty 2014 - 19:20

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Nie popadaj w przesadę. Oczywiste że nikt nie będzie kupował zaciskarki za 400 zł i więcej żeby zacisnąć kilka konektorów w przyczepie. Lepiej kupić za 50 i polutować a parę setek zostaje w kieszeni. Co innego jak ktoś to robi codziennie dziesiątkami sztuk.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#23 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 16 luty 2014 - 19:48

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Tak za 10 tysiecy najlepiej bo inaczej nie bedzie chodzic jak jescze nie mialem zaciskarki to sie zaciskało kombinerkami i tez chodzilo latami.A koledze Elektrotechnik chyba troszke sie w głowie pomieszało. Wiekszosc co tutaj pisze nie jest zawodowymi elektrykami/elektronikami i uzywa zaciskarki kilka razy w roku na własne potrzeby, a nie tak jak Ty ze uzywasz codziennie gdzie musi byc profesjonalny sprzet.

Edytowany przez mds212, 16 luty 2014 - 19:53.

#24 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 16 luty 2014 - 20:42

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Całkowicie się z Tobą zgadzam i nikomu nie każę takiego kupować. Tylko niech później nie piszą, że muszą lutować złącza, które notabene przeznaczone są do zaciskania, bo coś im nie łączy, a właśnie to napisał @tomek73, że zaciskanie jest złe, bo po dwóch latach nic nie działa. Napisałem tylko jakiego trzeba użyć narzędzia żeby nie trzeba było lutować.

#25 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 16 luty 2014 - 20:52

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Ja po narzędziu za 25zł też nie lutuje i nigdy się nie zawiodłem.
Swoją drogą to jak wygląda taka zaciskarka za 1-tyś bo nawet na Allegro nie ma takich?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#26 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 luty 2014 - 20:58

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Ja mam za niecałe 100 zł, zaciskają od razu na izolacji i na żyle. Ostatnio też kupiłem do izolowanych praskę. To ta sama zresztą bo ma wymienne szczęki.

http://www.tme.eu/pl.../nb-crimpset05/# cały komplet, nic więcej nie potrzeba do instalacji w ciągnikach czy przyczepach.

Edytowany przez dawidg2, 16 luty 2014 - 21:05.

#27 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 16 luty 2014 - 21:07

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Ale ja niekiedy nie używam wcale konektorków, tylko lutuję, bo taką mam ochotę i kto mi zabroni.

#28 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 16 luty 2014 - 21:09

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Izolacja ściągasz z przewodów czy lutujesz razem z izolacją?

#29 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 16 luty 2014 - 21:15

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Taki fachowiec jak Elektrotechnik nie kupuje narzędzi na Allegro :P ,producenci sami do niego przyjeżdżają i proponują swoje produkty :P ,a tak poważnie było by głupotą kupowanie takich drogich rzeczy na użytek własny i wątpię by nawet firmy zajmujące się tym zawodowo zakupywały takie produkty.Co do tematu połączeń , zakuwam kombinerkami lub lutuję w zależności od potrzeb i jakoś nie narzekam że coś nie działa ,a do niektórych instalacji np.w przyczepach nie zaglądałem kilka lat i działają poprawnie,więc nieważne czym tylko jak.

#30 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 16 luty 2014 - 21:43

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Oczywiście ze ściągam.
Taką zaciskarkę za 25 zł to z dwie wykończyłem, ale parę lat używałem. teraz ma za jakieś 80-100.
A jak wyglądają te za 1000 zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 16 luty 2014 - 22:08

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Tak samo jak te za 100zł, tylko wykonane są z takiej stali, że po kilkunastu latach nie będzie zużycia szczęk ani luzu na sworzniach. I tak jak ktoś wcześniej napisał tego nie kupuje się na allegro.

#32 Share Adam8550

Adam8550

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 16 luty 2014 - 22:36

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Czy są do kupienia kable 5-7 żyłowe w przekroju powyżej 1mm2?

#33 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 16 luty 2014 - 22:47

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Jak jak robilem instalacje do przyczep to kupywałem takie bodajze 1,5mm^2 w Greene

#34 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 18 luty 2014 - 17:26

Czy są do kupienia kable 5-7 żyłowe w przekroju powyżej 1mm2?

Można kupić kabel jaki tylko się chce, od 2 do 100 żył, od 0,5 do 25 mm2.

#35 Share Adam8550

Adam8550

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 18 luty 2014 - 19:48

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać, w większości sklepów sprzedają 0,7mm2 i każdy mówi że jest wystarczający na instalację w przyczepie czy innym sprzęcie.
A tak z innej mańki w instalacji są dwa kable przeznaczone do świateł postojowych, tzn. jeden na obrysówki i podświetlenie tablicy a drugi zasilający lampy zespolone?

#36 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 18 luty 2014 - 19:53

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B W ciężarowych jest lewa i prawa strona rozdzielona.

Kabel wystarczy taki 6x1mm2+1x1,5mm2 http://allegro.pl/pr...3902883383.html zrobić tylko jedną puszkę i będzie ok.

#37 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 18 luty 2014 - 20:34

Tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać, w większości sklepów sprzedają 0,7mm2 i każdy mówi że jest wystarczający na instalację w przyczepie czy innym sprzęcie.
A tak z innej mańki w instalacji są dwa kable przeznaczone do świateł postojowych, tzn. jeden na obrysówki i podświetlenie tablicy a drugi zasilający lampy zespolone?

Nie tak wygląda podział.
Podział na strony polega na tym że dokładnie podzielone jest po połowie jak od linijki wzdłuż przyczepy.
Często spotyka się lampy tylne zespolone tzw. "bezpieczne" co mają dwie żarówki do świateł pozycyjnych.Wtedy w każdej lampie jest zasilanie lewej i prawej strony aby w razie awarii któregoś obwodu chociaż jedna żarówka świeciła.

#38 Share Adam8550

Adam8550

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 18 luty 2014 - 20:51

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Trochę mi sie pomotało z tym podziałem, dzięki asharot za wyjaśnienie.
A tu maszynka za ponad tysiaka http://allegro.pl/pr...3948047077.html

#39 Share lepo

lepo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 18 luty 2014 - 23:08

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B A co polecacie zrobić z przednimi okrągłymi światłami? Bo często luzuje się żarówka i zaczyna nie łączyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 19 luty 2014 - 00:18

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B podgiąć blaszki
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.