Skocz do zawartości

Zdjęcie

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share t1o9m8e6k

t1o9m8e6k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 luty 2014 - 14:01

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Witam!
Bardzo proszę o podpowiedź w kwestii kupna instalacji elektrycznej do przyczepy D-47B (same przewody). W Internecie jest sporo stron na których można nabyć taką instalację, ale ja nie wiem, którą wybrać i czy one różnią się między sobą. Mam do podłączenia światła pozycyjne z przodu, a z tyłu mijania, stop, kierunkowskazy i wtykę do podłączenia drugiej przyczepy.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Dzisiaj, 00:56
  •  

#2 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 06 luty 2014 - 14:11

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B To chyba jeden producent robi.
Najlepiej kup kompletną z lampami wtyczką i gniazdem do drugiej przyczepy.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#3 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 06 luty 2014 - 14:43

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Najlepiej samemu zrobić z kabla z metra. Takie gotowe z cieńkiego kabla są przeważnie wykonane a i samo wykonanie nieciekawe

#4 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 luty 2014 - 15:41

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B kupić kabla na metry, pozarabiać samemu i w peszli pociągnąć. Wytrzyma 20 lat jak nie pourywasz. Kupiona w sklepie jak wytrzyma 10 to będzie baaaardzo długo.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5 Share qawsedr

qawsedr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 luty 2014 - 16:41

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Te gotowe wiązki są za cienkie i wystepuje na nich zbyt duży spadek napięcia w przypadku podłączenia drugiej przyczepy. Kable w nich są tak cienkie że wtyczki same odpadają.

#6 Share t1o9m8e6k

t1o9m8e6k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 luty 2014 - 18:12

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem oraz wszystkie podpowiedzi. Jaki przewód musiałbym kupić? Wtyki mam. Chyba będę musiał poprosić kolegę elektryka o pomoc, ponieważ sam nie będę wiedział co z czym połączyć.

#7 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 06 luty 2014 - 18:25

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B To nie jest trudne [podłączyć] trzeba tylko chcieć ;)
Kabel to 2,5mm2 moim zdaniem trzeba dać , ten w gotowych instalacjach to ma chyba 1mm2

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:30

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B 2,5 mm to przesada, ja sam takie dawałem z 10 lat temu w przyczepach, i więcej tego nie zrobie, kable twarde, bez nadzieja, jeszcze jak niektórzy zobaczą że masz takie grubę to w nocy znikną, mi tak z 2 przyczep znikły. Teraz mam 1 mm i chwale sobie, miękkie, nie ma problemu z zanikiem napięcia.
Podstawa w instalacji to jest wszystko lutować, a żarówki wysmarować wazeliną,ja nawet w lampach lutuję, konektorków wcale nie używam, wtedy wiadomo że instalacja jest porządnie zrobiona, a tak jak pozakłada się konektory, i nawet nie polutuję się ich, to po dwóch latach robią się problemy.
Ja teraz jak robie jakł kolwiek instalację, to lutownica mi z rąk nie wychodzi.

#9 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:54

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Podstawa to przewody mają być przymocowane a nie "rzucone"byle jak i byle szybko.Wejścia przewodów do puszki i lamp mają być szczelne-przepusty gumowe albo dławiki skręcane.W tych tradycyjnych lampach dobrze jest włożyć do klosza gumę oringową o ile dobrze pamiętam 3mm bardzo fajnie uszczelnia całą lampę.Jak tak zrobisz instalacja nawet ta kupiona w sklepie będzie długo i bezawaryjnie.

#10 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:58

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Co do lutowania to masz rację , wieki wytrzyma ,ale przekrój za mały powoduje przegrzewanie się instalacji więc im grubsza tym lepsza 2.5 optymalna i masowy w wiązce do każdej lampy,ponadto jak założysz raz to co komu przeszkadza że twarde przecież i tak raz je montujesz do ramy, grunt że działa ,warto też założyć gniazdo z przodu aby przewód (koniecznie gumowy)nie urywał się gdy jest nieużytkowany .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 08 luty 2014 - 18:54

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B U mnie przygotowanie lamp do montażu wygląda w ten sposób.
*dławik skręcany na wejściu przewodów do lamp
*oring uszczelniający w kloszu
*śruby i wkręty nierdzewne
*środek w chromie (spray)
Wtedy nawet lampy za 16zł potrafią służyć wiele lat bez lutowania itp.
Na każdy konektor zakładam koszulkę termokurczliwą.Przewodów używam o przekroju 1mm2.Oczywiście masa na całą ramę.

Dodany obrazekDodany obrazekDodany obrazek

#12 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 08 luty 2014 - 19:21

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Ja teraz Ledy zakładam zamiast zwykłych lamp. W Nowych Wieltonach jak rozkręciłem tylne lampy to się zdziwiłem, byle jakie tanie, plastyk i cienkie blaszki, tylko z zewnątrz ładnie się prezentują.
Te co dałeś miniaturki to są lampy, Wielton nie umywa się do nich.

#13 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 09 luty 2014 - 22:08

2,5 mm to przesada, ja sam takie dawałem z 10 lat temu w przyczepach, i więcej tego nie zrobie, kable twarde, bez nadzieja, jeszcze jak niektórzy zobaczą że masz takie grubę to w nocy znikną, mi tak z 2 przyczep znikły. Teraz mam 1 mm i chwale sobie, miękkie, nie ma problemu z zanikiem napięcia.
Podstawa w instalacji to jest wszystko lutować, a żarówki wysmarować wazeliną,ja nawet w lampach lutuję, konektorków wcale nie używam, wtedy wiadomo że instalacja jest porządnie zrobiona, a tak jak pozakłada się konektory, i nawet nie polutuję się ich, to po dwóch latach robią się problemy.
Ja teraz jak robie jakł kolwiek instalację, to lutownica mi z rąk nie wychodzi.

Nie po to wymyślili narzędzia do zaciskania końcówek, żeby trzeba było lutować. Ale jak ma się używać do tego kombinerek, lub zaciskarki z biedronki, to rzeczywiście lepiej lutować.

#14 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 09 luty 2014 - 22:42

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Muszę cię zmartwić bo posiadam porządne narzędzia do zaciskania konektorków, ale dla pewności lutuję, bo tak mi się podoba, i jak jest możliwość to konektorków nie używam, lut jest pewniejszy, zwłaszcza w lampach w przyczepach, gdzie lubi rdzewieć, i nie zbyt to jest ważne ze lampy będą dobrze złożone. Tragiczne są lampy tylne w MF 255, i oświetlenia rejestracji.

#15 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 10 luty 2014 - 14:23

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B @asharot co to za uszczelka, z czego dorabiasz ?
sam bede musial pomyslec o takim uszczelnieniu

Polska B

#16 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 10 luty 2014 - 17:08

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Guma oringowa albo sznur oringowy zależy jak kto nazywa.Kosztuje grosze a naprawdę dużo pomaga.
Nie potrzeba lutować końcówek ani ich smarować czymś tam.Ten świetlik do tablicy rejestracyjnej też trzeba włożyć na silikon.

#17 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 15 luty 2014 - 15:23

Muszę cię zmartwić bo posiadam porządne narzędzia do zaciskania konektorków, ale dla pewności lutuję, bo tak mi się podoba, i jak jest możliwość to konektorków nie używam, lut jest pewniejszy, zwłaszcza w lampach w przyczepach, gdzie lubi rdzewieć, i nie zbyt to jest ważne ze lampy będą dobrze złożone. Tragiczne są lampy tylne w MF 255, i oświetlenia rejestracji.

Jakbyś miał porządne, to by nie rdzewiało... A tak z ciekawości: ile kosztowały?

#18 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 15 luty 2014 - 15:50

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Dobrze osadzony konektor nie ma prawa nie łączyć.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#19 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 16 luty 2014 - 12:30

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Mnie najlepiej zaciska się konektorki najtańszymi praskami za 25zł : http://img18.allegro...4/97/3973649760
Miałem prasę za ponad 100zł ale ją sprzedałem,jakoś nie przypadła mi do gustu.
Konektorki to staram się montować cynowane (nie żółte) są dużo twardsze.Prawidłowo założony konektor przeżyje przyczepę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 16 luty 2014 - 15:02

Instalacja elektryczna przyczepy rolniczej D-47B Ja kupiłem zaciskarkę Yato za 30zł i jak odpowiednio zacisnę konektor to nie można go ściągnąć z kabla. Podstawą jest to żeby jedną część konektora zaciśnąć na izolacji przewodu a drugą już na gołej miedzi, no i odpowiedni konektor do odpowiedniej średnicy kabla.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.