DUCH1986

Świerk i jodła (mała plantacja)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DUCH1986    3

Witam, mam do dyspozycji działkę na której chce wsadzić ok 400 szt. jodły i świerka (kilka odmian). Działka jest położona daleko od gospodarstwa, a poza tym jest to piach i z stąd taki pomysł.

Ale mam pytanie: czy jeśli za kilka lat będę je chciał sprzedać to nie będzie potrzebne żadne zezwolenie na ich usunięcie? Może powinienem to gdzieś zgłosić? Mają byś sprzedane jako rośliny ozdobne wykopane i za doniczkowane. Plan jest taki że będą kopane po osiągnięciu 1,5-1,8m wysokości/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1
Napisano (edytowany)

Nie wiem dokładnie jak to jest. Wiem że na wycinkę sadzonek nie jest potrzebne zezwolenie, każde drzewo które nie osiągneło 10 lat można usunąć bez zezwoleń. Tu możesz sobie poczytać

http://biznes.interia.pl/budownictwo/news/jak-legalnie-wyciac-drzewa-na-swojej-posesji-w-lesie-i-na,1849674,4209

. Nie wiem tylko czy zakładając taką plantacje nie musisz tego zgłosić np. do ARiMR albo do leśnicwa

Edytowano przez chuck1807

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

tylko taka plantacja to chyba ciut wyższe koszta niż sadzonki bo trzeba by to ogrodzić od zwierzyny?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

ok, dzięki za informacje.

Zwierzyny nie ma bo jest to między domami z 3 stron a z 1 rzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

Zezwolenie oczywiście że jest potrzebne mimo że nie są to drzewa powyżej 10lat( taka dziwna sytuacja). Zgłaszasz że posiadasz plantacje o takiej powierzchni i że dokonujesz wycinki. Dostajesz kwit i możesz wtedy ciąć na plantacji co Ci sie podoba. Nikt nie sprawdza jakie są to wielkości drzewa i ile mają lat( na ten kwit i 15 letnie mozesz wyciać ważne żeby była to plantacja ). Ten kwitek to bardziej dla policji i przy sprzedaży jest potrzebny. Ja mam takie szczęście że kilkanaście razy w roku muszę okazać papierek ;[ Jodły i bardziej szlachetnych nie sadź jeżeli jest to daleko od domu. Mam plantacje 20km od domu to potrafili po 100sztuk zwykłego wyciąć a jodły z ogródka rodzicom wycieli. :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3
Napisano (edytowany)

Z 3 stron rodzina także pilnowane będzie. Rośliny nie będą wycinane tylko kopane i sprzedawane w donicy - nie wiem czy to zmienia coś? Bo będą przecież dalej rosły tylko w innym miejscu.

A co z np. żywotnikami czy cisami? wymagają takiego samego pozwolenia?

No a jeśli już zgłosić to gdzie?

Edytowano przez DUCH1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Witam,Mimo kilku odpowiedzi,żadna nie jest poprawna,prowadze szkółkę,więc troche orientuję się w temacie.Na wykopanie nie jest potrzebne żadne zezwolenie,nie wiem jak z wycinką,bo tego nie przerabiałem,ale z tego co piszesz,tez nie masz zamiaru wycinać.Natomiast przed zasadzeniem musisz zgłosic do WIORiN i uzyskać zezwolenie na produkcję wyżej wymienionych roslin.Prawdopodobnie przed zasadzeniem będą pobierali próbki ziemi,pod kątem jakiś tam chorób,ale tego nie wiem w 100 procentach,bo ja mam przebadane całą ziemie jaka jest w gospodarstwie,a badania nie są wymagane do wszystkich gatunków roslin,ale to juz Ci inspektorzy WIORiN wytłumaczą.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

Z zezwoleniem chodzi o to że podczas sprzedaży powinno udowodnić sie z jakiej plantacji pochodzą dane drzewka, po to jest te niby zezwolenie że posiada się własną plantacje i z niej zostały one pozyskane a nie są kradzione. Te pismo zawiera tylko dane osobowe, wielkość i miejsce plantacji urzędowo potwierdzone. Szczególnie policja i straż miejska to sprawdza podczas sprzedaży. Ja mam kilku ha plantacje zgłoszoną od XXlat więc mogło się coś pozmieniać w zakładaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Ok, dzięki wielkie za odpowiedzi. Spróbuje się coś dowiedzieć w WIORiN. Bo poza tymi świerkami planuje też wejść w inne rośliny ozdobne -na poczatek ogólnie iglaki, trzmieliny, bluszcze może azalie, ale to już przy gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

To ja się podłącze pod temat, choć troche w innej koncepcji. Mam ok 20ar lasu. ma ok 50-60 lat. Graby, brzozy i kilka modrzewi, czy moge je wyciąć i zalesić od nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Ok, dzięki wielkie za odpowiedzi. Spróbuje się coś dowiedzieć w WIORiN. Bo poza tymi świerkami planuje też wejść w inne rośliny ozdobne -na poczatek ogólnie iglaki, trzmieliny, bluszcze może azalie, ale to już przy gospodarstwie.

 

Kolego możesz napisać co się dowiedziałeś w tej sprawie. Na wiosnę chcę również założyć plantację jodły. Będę wdzięczny za info do jakich urzędów po jakie papiery trzeba się udać.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez irzi
      Czy ktoś posiada plantację choinek, szukam osób do wymiany doświadczeń w tej dziedzinie.
       
      http://folwarczek.pl
    • Przez xpiter14x
      Witam serdecznie. W ostatnim czasie nabyłem ciągnik Massey Ferguson 235 rocznik 1990. Zauważyłem, że posiada on tylko WOM niezależny włączany dźwignią na dół (taki sam ciągnik znajomego, ten sam rocznik posiada WOM niezależny załączany dźwignią do GÓRY (odwrotnie niż w moim) i WOM zależny załączany dźwignią w DÓŁ). Ponadto w porównaniu do ciągnika znajomego WOM w moim kręci się dużo wolniej. Może i ma 540 obrotów ale przy ok 2200-2300 RPM, gdzie w innych Fergusonach te obroty osiągane są przy 1800-1900 RPM. Czy spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem? Czy jest to fabryczna "wada", czy może być coś uszkodzone? Proszę o pomoc.
    • Przez Marcin349
      Myślałem żeby poodcinać wszystko zostawić same koła i oś, opony może by założył od jakiejś osobówki szersze, felgi odwrócić żeby to trochę poszerzyć i na górę zrobić ramo tak gdzieś 180x2,5m a burty jakieś 0,5m co wy na to ? Przyczepka z wywrotem.
    • Przez maedltd
      Mając na uwadze zainteresowanie zw. z uprawą borówki wysokiej w Polsce a także powiązanych zagadnień oraz wątpliwośći. Osoby zainteresowne tą formą działalności zachęcam do udziału w rozmowie.
    • Przez massa1994
      witam,zakladam ten temat poniewaz jestem zainteresowany pozyskanie dodtacji na modernizacje malych gospodarstw i pieniadze z tej dotacji chcialbym przeznaczyc na przerobienie chlewa o wymiarach zewnetrznych 7x11 na mala pieczarkarnie.co sadzicie o tym pomysle? czy na takiej powierzchni sa szanse na faktyczny zarobek ? orientuje sie czy na pomozu dziala jakis skup pieczarek..bo odziwo nie moge znalesc informacji w internecie? z góry dzieki za odpowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj