Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor forterra 11441 problem z ciśnieniem oleju

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bigfarmer9

bigfarmer9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 05 luty 2014 - 20:01

zetor forterra 11441 problem z ciśnieniem oleju witam! Jak w temacie problem polega na tym, że jak silnik sie rozgrzeje wtedy olej traci ciśnienie i świeci sie kontrolka od smarowania, dlatego też moje pytanie czy miał ktoś podobny problem, czy winna jest pompa, wie ktoś może ile kosztuje taka pompa (ponoć jest to pompa rotacyjna) z góry dzięki za odpowieć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor forterra 11441 problem z ciśnieniem oleju Dzisiaj, 11:01
  •  

#2 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 05 luty 2014 - 20:08

zetor forterra 11441 problem z ciśnieniem oleju sprawdż czujnik ciśnienia może szankuje wiesz sądwie możliwości albo masz luzy na wałku rozrzadu albo na panewkach na walę bo jak na zimno trzyma ciśnienie to chyba raczej nie pompa chociaż róznie to bywa

#3 Share bigfarmer9

bigfarmer9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 05 luty 2014 - 20:24

zetor forterra 11441 problem z ciśnieniem oleju czujnik jest git bo sprawdzaliśmy

ale tych rzeczy co mówisz to chyba musze ciągnik rozjechać i zajżeć do silnika

#4 Share radek27

radek27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 05 luty 2014 - 21:37

zetor forterra 11441 problem z ciśnieniem oleju wymień jeszcze olej, może wlałeś podrubę jakaś, ja miałem tak w same roller, wymieniłem olej i po jakichś 40 godzinach zaczełą się świecić kontrolka na wolnych obrotach, sprawdzałęm różne rzeczy, wkońcu wymieniłem jeszcze raz olej, niby na ten sam czyli turdus i problem znikł

#5 Share bigfarmer9

bigfarmer9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 06 luty 2014 - 07:52

zetor forterra 11441 problem z ciśnieniem oleju może i masz racje wczoraj spuściliśmy olej z niego i mechanik sam powiedział, że jak na tą pore roku to on powinien być bardzo gęsty, a on był tak rzadki jak by był spuszczony z gorącego silnika a spuszczany był oczywiście na zimnym. ale czy to podruba nie jestem w stanie określić bo ten olej wlewał jeszcze poprzedni właściciel

#6 Share radek27

radek27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 09 luty 2014 - 10:47

zetor forterra 11441 problem z ciśnieniem oleju i jak sprawa z tym cisnieniem, zmieniło się coś po zalaniu nowym olejem
?

#7 Share bigfarmer9

bigfarmer9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 10 luty 2014 - 17:27

zetor forterra 11441 problem z ciśnieniem oleju po rozmowie z mechanikiem doszedliśmy do wniosku że zmienimy pompe bo mechanik mówi że jak robimy go pod siebie to lepiej dołożyć i mieć święty spokój, bo w sumie już i tak jest rozebrany więc nic nie szkodzi żeby zmienić przynajmniej nie trzeba bedzie myśleć

Edytowany przez bigfarmer9, 10 luty 2014 - 17:29.

#8 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 16 luty 2014 - 09:41

zetor forterra 11441 problem z ciśnieniem oleju Pamiętaj ze pompa jest w nim z przodu, na rozrządzie. u mnie wykręciła się i też mialem problem z ciśnieniem, szukaliśmy wszedzie ale znaleźlismy. koszt zakupu pompy, ok 900 zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share DAREK

DAREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 16 luty 2014 - 09:51

zetor forterra 11441 problem z ciśnieniem oleju miałem taki przpadek ,że na rurce z pompy do bloku silnika ciśnienie wykręciło oring i część strumienia oleju wracała do miski olejowej. Objawy identyczne jak u kolegi : zimny olej w porządku ,tylko jak się rozgrzał to na wolnych obr. zapalona kontrolka . Także przyczyną może być część warta grosze.

Edytowany przez DAREK, 16 luty 2014 - 09:52.

#10 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 16 luty 2014 - 21:42

zetor forterra 11441 problem z ciśnieniem oleju wolne obroty czyli jakie??? i kontrolka świeci się ciągle czy tylko żaży może poprostu masz za niskie obroty i olej rozgrzany mocno.... wkręć zegar normalny w blok jest na to miejsce i kontroluj co i jak.....pozdro

#11 Share bigfarmer9

bigfarmer9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 17 luty 2014 - 20:40

zetor forterra 11441 problem z ciśnieniem oleju zegar był wkręcany i na zimnym silniku było prawie 6 atmosfer ale już znamy przyczyne tak jak jeden z kolegów powiedział pompa znajduje się bezpośrenio na rozrządzie także rzeby ją zdemontować rozkręciliśmy praktycznie pół ciągnika ale po zdjęciu pompy ustaliliśmy przyczynę. wielu mechaników sprawdzało i wszyscy jednogłośnie powiedzieli : pompa olejowa do wymiany. przyczyn może być wiele m.in może i przez naszą głópote bo jak przyprowadziliśmy go w maju 2012 to do końca sezonu pracował na tym oleju który zalał poprzedni właściciel i przed sezonem 2013 uznaliśmy, że ciągnikiem dużo nie pracowaliśmy i nie zmieniliśmy oleju. na początku spoko. oprócz zapchanych syfami przewodów paliwowych wszystko było ok. Jak kupiliśmy do niego obrotóweczke to wiadomo ciągnik mocny więc zarąbaliśmy pług prawie pod rame ale nie stękał tylko przy końcu pracy migotały dwie kontrolki czyli smarowanie i ładowanie akumlatora z ładowaniem nie było aż takiego problemu bo wymieniliśmy szczotki i wszystko grało ale ze smarowaniem to myśleliśmy że ciągnik nie stary bo z 2004 roku z przebiegiem 2300 mth na co nawet wskazuje stan zużycia opon ( na tyle było 80%fabrycznego bierznika) no więc myśleliśmy że to jakaś awaria elektroniki ale przyjechali elektrycy obadali cały układ ale układ sprawny. mechanik zajrzał do michy olejowej i znalazł w zaworze ciśnieniowym kawałek uszczelki usunął i powiedział że powinno być dobrze więc ok wyjechaliśmy w pole troche zaoraliśmy i z powrotem to samo później znów mechanik i na zimnym silniku ciśnienie w porządku silnik pracował bez zarzutów i tak właśnie mechanik polecił aby zajrzeć do pompy i dzięki temu dowiedzieliśmy co było przyczyną

dziękuje wszystkim którzy odpowiedzieli na mój post wasze wskazówki były dla mnie bardzo cenne dzięki wam wszystko analizowaliśmy i wreszcie doszedliśmy do sedna sprawy i wiemy na przyszłość że olej trzeba wymieniać niezależnie od tego czy się na nim długo pracowało czy nie ( mechanik stwierdził że taki olej na którym się mało pracowało jest jeszcze gorszy niż odpowiednio przepracowany) także na przyszłość nie będziemy się już łakomić o pare groszy jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękuje

a jeszcze nie wiem czy miał ktoś z was doczynienia z firmą hydramet giżycko bo kupiłem sobie ciągnki pomocniczy nh td 5.95 i mają we wtorek lub środe przywieźć go i jeżeli ktoś ma go ta chce sie dowiedzieć jak sie sprawuje itp

#12 Share DAREK

DAREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 17 luty 2014 - 20:51

zetor forterra 11441 problem z ciśnieniem oleju sorry ,ale nie do końca zrozumiałem. Winny tylko olej czy tez i pompa poszła?

#13 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 17 luty 2014 - 20:56

zetor forterra 11441 problem z ciśnieniem oleju z tego co kolega mówi to chyba pompa ale może przyczyną uszkodzenia pompy był zły olej albo przepracowany czy coś...

#14 Share bigfarmer9

bigfarmer9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 17 luty 2014 - 21:21

zetor forterra 11441 problem z ciśnieniem oleju winny był przepracowany olej bo przez niego nastąpiło szybsze zużycie zębatek w pompie gdybyśmy na czas wymienili to jeszcze było by dobrze a te pompy podobną sąwrażliwe na takie rzeczy

#15 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 17 luty 2014 - 21:33

zetor forterra 11441 problem z ciśnieniem oleju co ile wymieniasz olej??? i na jakim jedziesz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share bigfarmer9

bigfarmer9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 17 luty 2014 - 21:51

zetor forterra 11441 problem z ciśnieniem oleju no wiesz na tamtym prawie 2 lata jeździłem i teraz wymieniam i bd wymieniał co sezon a olej to orginalny aral super trakoral zalewany do wszystkich nowszych ciągników zetor

no a jaki popszedni właściciel lał nie mam pojęcia twierdzi że ten no ale mógł też połakomić sie na tańszy i tańszym zalać przez co szybciej sie zużyła pompa