Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krus

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Marek8505

Marek8505

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 luty 2014 - 21:09

Krus Witam wie ktos jak wyglada dofinansowanie składki w krus dla osób wychowujacych dziecko do 5 lat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krus Dzisiaj, 19:12
  •  

#22 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 19 marzec 2014 - 18:09

Krus Witam . Wraz z żoną prowadzimy gospodarstwo i jesteśmy ubezpieczeni w KRUS . Lekarz stwierdził u żony nie uleczalną chorobę tarczycy [ tarczyca nie produkuje hormonu i żona do końca życia musi brać zastępujące je leki ] Lekarz wypisał żonie zwolnienie na 30 dni i powiedział że na tę chorobę może brać zwolnienia już do końca życia . Na co najmniej 30 dni bez przerw , lecz nie dłużej niż 180 dni , 2 miesiące przerwy i od nowa 180 dni . Za każdy miesiąc ma przysługiwać 300zł . Mam pytanie czy takie są zasady w KRUsie i czy nikt się nie przyczepi ? Proszę o pomoc i odpowiedzi .

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#23 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 22:27

Krus dddddddddd z tego co pamiętam to nie będzie żadnych problemów i bez problemu będą pieniądze za zwolnienie wypłacane.

#24 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 21 marzec 2014 - 07:36

Krus Bardzo dziękuję . :)

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#25 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 11 maj 2014 - 22:12

Krus Odświeżę temat.
Jak wygląda sprawa ubezpieczenia w KRUSIE jako domownik i praca na 1/6 etatu na ZUSie w pewnej firmie? Można tak czy tylko można być ubezpieczonym w KRUSie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 12 maj 2014 - 05:37

Krus nie da rady, jak chcesz zostać w krusie to tylko umowa o dzieło

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#27 Share Qaskar

Qaskar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 16:29

Krus Witam. Posiadam na tę chwilę trochę ponad 5 ha. Wiem, że od 6 ha jest jakaś dodatkowa opłata. Chcę wziąć dzierżawę oraz dokupic trochę pola mógłby mi ktos powiedzieć co to za opłata/składka? I ile ona wynosi ?

#28 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 08:42

Krus od 6 ha przeliczeniowych a nie fizycznych. Składka zdrowotna 1 zł za każdy ha przeliczeniowy (jeśli płacisz krus za dwie osoby to x 2)

#29 Share Qaskar

Qaskar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 10:54

Krus A mógłbyś mi dokładniej wytłumaczyć jak to w pratkyce bo słyszałem różne wersje np. płacę tyle samo co płaciłem przed tymi 6 ha po przekroczeniu płacę tylko dodatkową składkę np od 7 ha czyli 7 zł na dwie osoby czyli 14zł, żadnych więcej opłat nie ma ?

Edytowany przez Qaskar, 02 czerwiec 2014 - 10:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 12:57

Krus Przedstawię taką sytuację:

Jaś przejmuje całe gospodarstwo od rodziców, ubezpiecza ich w KRUSie jako domowników żeby ci mogli w przyszłości dostać emeryturę. Po kilku latach Jaś się żeni i żeby dorobić na rodzinę chce się przyjąć na pół etatu lub na etat do jakiejś firmy. I teraz pytanie: żeby dalej opłacać rodziców w KRUSie może być tylko na umowie o dzieło? Zlecenie lub umowa o pracę odpadają dlatego, że automatycznie wyrzuciłoby go to do ZUSu i przez to jego rodzice straciliby prawo do emerytury?