Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krus

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 05 luty 2014 - 19:27

Krus Witam szukalem ale nie widzialem niczego co mnie nurtuje jesli nie trafilem z tematem przepraszam . Mianowicie co myslicie o krusie jak tak naprawde powinien wygladac ten system co powinno sie zmienic apstarch*jac o zmianach wprowadzonych przez ten ,,wspanialy rzad,, jak do sie powinno uszczelnic by byl naprawe odzwierciedlenie prawdziwych rolnikow ich iloscia i pozwalajacy w przyszlosci zapewnic byt tym ktorzy karmia ten kraj i wynagrodzeniem za trudy wieloletniej pracy ,,,, pozdrawiam i zapraszam do dyskusji
zetor team
ZIELONA STRZALKA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krus Dzisiaj, 06:11
  •  

#2 Share Wojciech89

Wojciech89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 05 luty 2014 - 22:10

Krus KRUS i ZUS to tylko zaorać :lol:
A tak na poważnie jak ktoś jest ubezpieczony w ZUS-ie to proszę sobie zobaczyć ile wypracowały OFE a ile ZUS, dla Was.

#3 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 05 luty 2014 - 22:33

Krus Gówno płacimy i gówno mamy z tego krusu. Jak dla mnie składki mogą podnieść ale niech poziom opieki też wzrośnie bo to co jest teraz to śmiech. Wypłata na zwolnieniu lekarskim 10zł na dzień.

#4 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 06 luty 2014 - 13:28

Krus Jak dla mnie to jest skandal, że rolnik chcący sobie dorobić gdzieś dodatkowo na umowę zlecenie od razu jest przenoszony do ZUS, na umowę o pracę to rozumiem, ale zlecenie?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#5 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 07 luty 2014 - 09:22

Krus mysle ze powinno to isc w kierunku takim ze niezaleznie gdzie jest odprowadzana skaldka bo koncec koncow jest ona odciagana powinno to skutkowac ciagloscia przy wyliczaniu emerytury by nikt nie zostal na przyslowiowym lodzie , przeciez kierujac sie logika uwazam ze nie powinno miec znaczenia gdzie i jak dlugo sie pracuje przeciez skladka jest placona a bynajmniej powinna i co to za roznica gdzie plyna czy do krus czy zus ,przeciez nie unika sie obowiazku ubezpieczenia . A swoja droga puki nie odpolityczni sie wszelkiej masci urzedow wszyscy jak rak toczyc bedzie organizm spoleczenstwa
zetor team
ZIELONA STRZALKA

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 luty 2014 - 09:42

Krus ofe zus i krus powinny byc zlikwidowane, zlikwidowane powinny byc WSZYSTKIE przywileje emerytalne i wprowadzony jeden system gwarantujacy minimalne swiadczenie po 60 roku zycia dla wszystkich i po równo (np 1tys zł), niewazne czy policjant czy rolnik, a jezeli ktos chce dobrze zyc na starosc to powinien za młodu juz o tym myslec a nie czekac i liczyc na zus czy krus a nie ze jak zarabia 10 tys to prawie tyle ma emerytury, głupota, skoro tyle zarabiał to mógł tak inwestowac zeby na starosc miec, a ten co zarabiał 1200 to dostanie grosze

Edytowany przez ventador, 07 luty 2014 - 09:46.

#7 Share malkor429

malkor429

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 07 luty 2014 - 13:09

Krus Witam!A ja chcę się dowiedzieć jakie są kryteria przyznawania emerytury rolniczej t.zn:wiek,ile lat trzeba płacić składki,czy mogą być jakieś przerwy gdy opłacało się ZUS,i czy jest jakieś uzaleznienie od wielkości gospodarstwa.

#8 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 07 luty 2014 - 14:34

Krus Tego wszystkiego dowiesz się na stronie KRUSu. Jeżeli nastawiasz się na emeryturę z KRUS to musisz mieć 20 lat nieprzerwanego (nawet 1 dzień) opłacania składek. I tak, jak wysoka jest składka, taką dostaniesz proporcjonalnie niską emeryturę.

#9 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 07 luty 2014 - 16:55

Krus Macie dużo racji, ale też nie do końca. Faktem jest, że za zwolnienie KRUS płaci grosze i w dodatku, jeśli zwolnienie trwa minimum 30 dni. Ale składki na KRUS są zdecydowanie niższe od zusowskich, a przyszłe emerytury z KRUSu będą wyższe od emerytur z ZUSu, bo zusowskie maleją, a krusowskie stale rosną. Kolega @ventador ma rację, powinien być jeden system dla wszystkich i jednakowy wiek emerytalny dla wszystkich. Na pewno trzeba ukrócić taką patologię, jak jest teraz, że były policjant mający niecałe 50 lat bierze emeryturę i normalnie pracuje w ochronie lub jako instruktor jazdy. Nie mówię tu np. o antyterrorystach, ale np taki 60letni policjant może pracować nadal w drogówce, skoro np. dekarz musi w tym wieku jeszcze pracować. Więc jeden system, ale oparty o zasady KRUSu. Dlaczego? Ponieważ jest dużo tańszy w utrzymaniu i prostszy. W tej chwili państwo dopłaca do jednego ubezpieczonego w KRUSie nie wiele więcej niż w ZUSie, ale dopłata do ZUSu stale rośnie, a do KRUSu maleje.
Odnośnie opłacania składek w ZUSie i KRUSie, to jeżeli nie uzbiera się staż pracy niezbędny do otrzymania emerytury w KRUSie, do jest możliwość uzyskania jej w ZUSie, ponieważ ZUS zalicza lata ubezpieczenia w KRUSie do lat pracy. Oczywiście trzeba mieć wypracowane lata, jakich wymaga ZUS.

#10 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 07 luty 2014 - 17:33

Krus Oj zdziwiłbyś się czy w krusie jest taka mniejsza składka, ja płacę 2 tysiące na kwartał i po takich na szybko wyliczeniach wychodzi mi że w ZUS'ie płaciłbym dużo mniej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 07 luty 2014 - 18:23

Krus Nie wiem ile masz hektarów i ile dokładnie płacisz. Chodziło mi tu o gospodarstwa do 50 ha. http://www.krus.gov....eczne-rolnikow/ Wychodzi, że taki rolnik płaci obecnie 375 zł kwartalnie i dostanie emeryturę nie niższą niż 831,15 zł. http://www.krus.gov....woty-swiadczen/ Nie wiem jakie są dokładnie stawki w ZUSie, ale na szybko znalazłem przykładowo http://www.zus.pl/se...t.asp?p=1&id=35 czyli 716,99 zł x 3 m-ce = 2150,97 zł kwartalnie. A jaką dostaniesz emeryturę? Gdzieś czytałem, że jest to średnio 40% ostatniej pensji - 40%x2247,60= 899,04 zł Słyszałem, że chyba w 2060 roku emerytura wyniesie średnio 20% ostatniej pensji. Z tego wychodzi, że małe gospodarstwo płaci na Krus dużo mniej niż płaciłoby na Zus.
Zaznaczam, że nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. I jeszcze jedno. Wyższe składki w Krusie dla większych gospodarstw są złodziejstwem, ponieważ płacąc wyższą składkę, nie dostanie się wyższej emerytury.

Edytowany przez mtz82r96, 07 luty 2014 - 18:25.

#12 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 07 luty 2014 - 20:46

Krus widze ze dydkusja toczy sie w dobrym kierunku szkoda tylko ze politycy maja sygnaly i sugestie spoleczenstwa najblizej sprawy gdzies liczy sie tylko kalkulacja polityczna a nie logiczne myslenie w mysl ulatwiania a nie komlikacji do granic absurdu
zetor team
ZIELONA STRZALKA

#13 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 07 luty 2014 - 22:28

Krus Powyżej 50ha płacisz bardzo dużo więcej w Krusie a z tego co mówią tam pracownicy emerytura będzie taka sama czy płacisz 2k czy 500 zł

#14 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 07 luty 2014 - 22:38

Krus jaka emerytura-za kilka lat system zawali sie pod wlasnym ciezarem i nawet dzisiejsi emeryci nie maja pewnosci ze beda mieli za co zyc i nie czeka ich przymusowa eutanazja, nawet w oficjalnych wyliczeniach za kilka lat wysokosc emerytury bedzie w granicach 600-800 zl, zus czy krus to i tak bez znaczenia, my mlodzi nie mamy co sie ludzic ze odzyskamy w przyszlosci pieniadze ze skaldek,

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 luty 2014 - 10:39

Krus pieniedzy nie odzyskamy ale moze dzieki temu odzyskamy kraj jak ludzie powstana i rusza do akcji, to bardzo optymistyczna wiadomosc mimo wszystko dla mnie

#16 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 09 luty 2014 - 23:41

Krus chyba zartujesz, znasz jakies powstanie ktore przynioslo polsce jakakolwiek korzysc[oprocz wielkopolskiego] co jest optymistyczne -to ze na starosc bedziesz zebral o chleb przed kosciolem- pardon to nie te czasy-przed biedronka,albo ze zakonczysz zywot w blogiej nieswiadomosci po wizycie "lekarza' ze strzykawka. jak to juz dzieje na zachodzie, europe wykonczy"general alzhaimer"
roczny deficyt zus i krus to ok. 100 milardow zlotych i zadna gospodarka tego nie wytrzyma w dluzszej perspektywie i nawet drukowanie pustego pieniadza temu nie zapobiegnie.

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2014 - 10:17

Krus otym ze nie dostane emerytury to ja wiem, uswiadamiac mnie nie musisz, dlatego jestem za tym aby jaknajszybciej sie to rozsypało, cały ten pseudoustrój, który zabiera 75% płacy w podatkach posrednich i bezposrednich a w zamian nie daje NIC

#18 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 10 luty 2014 - 22:44

Krus nic ?-znowu zartujesz B) ,ponad 40 % ludzi czynnych zawodowo pracuje na panstwowych lub samorzadowych posadach-jaki jest najwiekszy pracodawca u ciebie w okolicy ?-urzad gminy, szkola, osrodek zdrowia, dolicz emerytow,rencistow,zasilki wszelkiego rodzaju i pomysl skad na to brac pieniadze, samymi maszynami drukarskimi nie da sie rozwiazac tego i system kiedys w koncu sam sie zawali.

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2014 - 22:49

Krus no własnie, jak nie ma pracodawców z prawdziwego zdarzenia to sie musi zawalic, bo od przekładania papierków w gminie to pieniedzy nie bedzie, jezeli to prawda ze 40% pracuje na panstwowych posadach to az dziw ze to jeszcze jakos trwa...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 11 luty 2014 - 10:15

Krus bo to sie nazywa Polski cud ekonomiczny hehe a czym jest gorzej tym jest lepij takie slowa wypowiedział pewien słynny POLAK. Patrzac na sytuacje ekonomiczna cos w tym jest
zetor team
ZIELONA STRZALKA