Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3065 - przedni napęd

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mahado

mahado

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 luty 2014 - 17:33

MF 3065 - przedni napęd Witam
Mam problem w MF 3065 a mianowicie nie załącza się napęd na przód. Sprawdzałem i prąd nie dochodzi na elektrozawór (pozostałe elektrozawory działają). Wszystkie bezpieczniki są w porządku. Ktoś wie gdzie może tkwić problem.
Z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3065 - przedni napęd Dzisiaj, 22:47
  •  

#2 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 05 luty 2014 - 17:34

MF 3065 - przedni napęd A kontrolka Ci się zaświeca w ogóle?
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#3 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 05 luty 2014 - 18:23

MF 3065 - przedni napęd W Przełączniku.Zobacz czy przełącznik przekazuje napięcie na elektromagnes.Jak przekazuje to sprawdź ciągłość przewodów,może gdzieś jest przerwany.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#4 Share mahado

mahado

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 luty 2014 - 18:25

MF 3065 - przedni napęd tak, kontrolka się świeci, gdy naciskam przycisk od włączania/wyłączania przedniego napędu zapala się lub gaśnie

#5 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 05 luty 2014 - 20:16

MF 3065 - przedni napęd Skoro zapala się i gaśnie to lecisz po przewodzie od cewki w ,,górę rzeki" poszukując prądu albo uszkodzenia przewodu a jeśli wszystko sprowadza się do komputera to może będzie potrzebny fachowiec. Taka moja teoria

#6 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 05 luty 2014 - 21:22

MF 3065 - przedni napęd A ja czytałem gdzieś na forum, że jednemu gościowi zapalała i gasła kontrolka normalnie i przyczyna okazał się zerwany frez na wałku atakującym.

#7 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów

Napisany 05 luty 2014 - 21:27

MF 3065 - przedni napęd Zakładamy że kolega tak banalną mechaniczną rzecz sprawdził i szuka przyczyn w elektryce

#8 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 05 luty 2014 - 21:59

MF 3065 - przedni napęd

Witam
Mam problem w MF 3065 a mianowicie nie załącza się napęd na przód. Sprawdzałem i prąd nie dochodzi na elektrozawór (pozostałe elektrozawory działają). Wszystkie bezpieczniki są w porządku. Ktoś wie gdzie może tkwić problem.
Z góry dzięki.

Prąd na elektrozaworze powoduje rozłączenie napędu, ale tylko w czasie jazdy,
brak prądu na elektrozaworze napęd załączony,
gdy ciągnik stoi (nie jedzie) napęd jest zawsze załączony mimo że go przyciskiem wyłączymy.

#9 Share mahado

mahado

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 11 luty 2014 - 11:38

MF 3065 - przedni napęd frez atakujący jest w porządku, kable wydają się też całe. nie wiem czemu raz miernik pokazywał, że na cewce jest prąd (w tym czasie nie świeciła kontrolka od przedniego napędu) lecz po następnym odpaleniu ciągnika znowu jest problem. czy może być to wina komputera? czy jest jakiś sposób na zrestartowanie go np. poprzez odpowiednią kombinacje przycisków?

#10 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 11 luty 2014 - 19:15

MF 3065 - przedni napęd Tak ma być, prąd na elektrozaworze to kontrolka nie świeci i przedni napęd wyłączony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share witek88

witek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 12 luty 2014 - 00:05

MF 3065 - przedni napęd Jeżeli elektryka jest ok, frez też to myślę że tarczki w koszu napędu straciły ząbki, bo zjechane pierścienie przy koszu nie pozwolą rozłączyć napędu.

#12 Share bartlomiejs90

bartlomiejs90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 luty 2014 - 14:34

MF 3065 - przedni napęd witam , dołączam sie do tematu posiadam mf 3080 i. mam podobny problem z tym ze u mnie naped w czasie jazdy potafi sie wylaczyc i właczyc na chwile lub odwrotnie w zależności czy jade z właczonym czy wyłączonym przednim napedem. I jeszcze jedno po uruchomieniu ciągnika żeby wyłaczyc naped musze pierwszo włączyc pół bieg bo inaczej nie idzie i to samo ze zmianą szosowych , terenowych. Po tym pierwszym przełączaniu z włączonym pół biegiem , później już działa wporządku . dodam że pali sie jeszcze kontrolka trybik w trybiku i kropla ze strzałkami pod nimi. jak napisał kolega wyżej :

Prąd na elektrozaworze powoduje rozłączenie napędu, ale tylko w czasie jazdy,
brak prądu na elektrozaworze napęd załączony,
gdy ciągnik stoi (nie jedzie) napęd jest zawsze załączony mimo że go przyciskiem wyłączymy.

sprawdzałem ten elektrozawór na postoju oczywiście i próbówka mi nie świeciła,a kontrola od napedu gasła i zapalała sie jakby działało normalnie. Czy tak powinno byc ? Czytałem na forum ze moze to byc tez czujnik filrta oleju . koszt takiego w mojej składnicy to ponad 200 zł wiec pytam zeby niepotrzebnie nie kupowac . prosze o jakies podpowiedzi co powinieniem teraz zrobic . Z góry dziekuje .

podaje gg. 11859765 lub piszcie tu na forum

#13 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów

Napisany 17 luty 2014 - 15:41

MF 3065 - przedni napęd Z tą kontrolką to masz problem z filtrem oleju albo brakiem oleju nie pamiętam dokładnie już jak tam jest z tymi kontrolkami. Więc powiedz czy sprawdzałeś stan oleju i kiedy filtr był zmieniany jak w ogóle był

#14 Share bartlomiejs90

bartlomiejs90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 luty 2014 - 17:52

MF 3065 - przedni napęd olej nowy wysokiej jakości zmieniony na koniec sezonu 2013 czyli na jesieni . filtr wtedy założony nowy oczywiście orginał nie jakiś tańszy zamiennik czy coś w tym stylu. Poziom oleju oczywiscie tez jest

Edytowany przez bartlomiejs90, 17 luty 2014 - 18:10.

#15 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów

Napisany 17 luty 2014 - 19:16

MF 3065 - przedni napęd W takim razie może coś z czujnikiem ciśnienia jest nie tak i jakieś błędne sygnały daje na kompa a on rozłącza i załącza

#16 Share bartlomiejs90

bartlomiejs90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 luty 2014 - 15:37

MF 3065 - przedni napęd Sprawa wygląda tak. Czujnik ciśnienia zmieniony na nowy i dalej to samo a nawet gorzej. Teraz po uruchomieniu ciągnika kontrolka odnapdu po chwili sama sie wyłącza i nie idzie jej włączyc. Gdy wciskam sprzegło kontrolka od napedu sie włacza wraz z kontrolka od ciśnienia i po chwili gasną. Nie można różwnież przełączyc biegów żółw , zając. Co dalej ?

#17 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 18 luty 2014 - 16:30

MF 3065 - przedni napęd Sprawdź czy frezy wałka ataku masz wporządku, jednemu gościowi z AF też się kontrolka wyłączała po chwili i okazało się, że frezy na wałku mu oberwało.

#18 Share bartlomiejs90

bartlomiejs90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 luty 2014 - 19:03

MF 3065 - przedni napęd Wałek wporządku. Nie wiem co dalej, dodam że pół roku temu była zmieniona pompa na nową wysokiej jakości. Włączała sie ta kontrolka od ciśnienia i mechanik stwierdził że to wina pompy. Po zmianie na nową dalej było to samo , wiec chyba ciśnienie jest wporządku a przyczyna gdzie indziej. Olej także nowy i filtr. Na starym czujniku ciśnienia były dwie wsówki i na jeden z nich była podłączona dodatkowa masa. Na forum czytałem że nie powinno tak byc i prawdopodobnie ktos chciał uryc jakas wade przed sprzedarzą. Nowy podłaczyłem bez tej masy tylko orginalnie na dwa przewody tyle ze to nic nie zmieniło. Stan ciagnika na teraz :
- Odpalam zapala sie kontrolka napedu i gaśnie. Zapala sie tylko jak wciskam sprzegło ( puszczam sprzegło i kontrolka napedu gaśnie )
-Nie moge w żaden sposób go włączyc
-nie działa też blokada
- nie świecą kontrolki żółw zając
- nie moge przłączyc biegów zółw / zając
- zapala sie i gaśnie kontrolka ciśnienia oleju jak jej sie podoba ( trybik w trybiku i kropla pod spodem )

Dodam moze jeszcze ze jest to 3080 autotronic z 92 roku

Prosze o dalszą pomoc. Bo najgorsze ze nie znam żadej kompetentnej osoby która by mogła pomóc i żadnego mechanika który to ogarnia w pobliżu . Jeżeli ktoś zna takowego prosze o namiar. Najlepiej z podlaskiego . Może byc nawet z mazowieckiego lub warmińsko mazurskiego. Traktor stoii !!

Edytowany przez bartlomiejs90, 18 luty 2014 - 19:05.

#19 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 18 luty 2014 - 19:27

MF 3065 - przedni napęd Kolego napisz do mariusz(ZDUN) jest to mechanik z prawdziwego zdarzenia, który naprawia MF i zna sie na robocie. Tyle mogę Ci pomóc :) Pozdrawiam i 3maj się :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów