Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam wszystkich, moje pytanie jest z podstaw ale tego nie wiem więc was pytam. Czy muszę posiadać przynajmniej 1ha ziemi zebym mógł ubiegac sie od dotacje itd? Moim planem jest przejąc male gospodarstwo rodziców tylko do tego jeszcze pracowacc, wiadomo ze z malego gospodastwa sie nie wyżyje. Ojciec posiada 1,5 ha ziemi, a reszta to dzierżawa (ok 4ha) czy jeżeli przepisał by mi przykładowo 0,8 ha pola, to czy mogłbym ubiegac sie o dotacje i za reszte dzierzaw? czy poprostu muszę posiadać przynajmniej 1 ha ziemi?

Chodzi oczywiście o bezrobocie, jeżeli mam 1ha ziemi to nie moge być bezrobotnym, nie chodzi nawet o zasiłek ale o inne przywileje jak np ubezpieczenie czy kasa na własną działalność.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weasprox    17

Kolego nie wiem jak na inne programy, ale na PROW do tej pory trzeba było mieć średnią wojewódzką lub krajową co do obszaru gospodarstwa. Tak wię średnia krajow to jest chyba 10,5 ha więc chyba to jest minimum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi tylko o dopłaty bezpośrednie, a co do tego to raczej nie trzeba miec sredniej krajowej, przynajmniej u mnie nie ma a te dopłaty sie bierze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiem jak na inne programy, ale na PROW do tej pory trzeba było mieć średnią wojewódzką lub krajową co do obszaru gospodarstwa. Tak wię średnia krajow to jest chyba 10,5 ha więc chyba to jest minimum ;)

 

Jak sie nie znasz to po co sie wypowiadasz ;o

Co ma piernik do wiatraka

 

Co do bezpośrednich to tak sie nie da z tego co ja wiem , bo żeby być bezrobotnym nie można posiadać na siebie ziemi więcej niż 1ha chyba z tego co pamiętam a żeby dostać dotacje musisz mieć minimum 1 ha ziemi. więc nie da sie mieć ciastka i zjesć ciastka

 

Chyba że dzierżawa, ale dzierżawa też chyba sie wlicza jeżeli chcesz być bezrobotnym ,

A najlepiej to ruszyć trochę mózgiem podzwonić popytać i jesteś pewien , a nie tu dostaniesz 20 innych odpowiedzi i dalej nic nie wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Co do bezpośrednich to tak sie nie da z tego co ja wiem , bo żeby być bezrobotnym nie można posiadać na siebie ziemi więcej niż 1ha chyba z tego co pamiętam a żeby dostać dotacje musisz mieć minimum 1 ha ziemi. więc nie da sie mieć ciastka i zjesć ciastka

chodzilo mi o to ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

@daniandziurdzia zeby dostać dopłaty nie musisz mieć nawet jednego ara na własnosć dopłaty sa dla użytkownika ziemi a nie własciciela możesz wszystko dzierżawić legalnie na umowe i to Ty powinienes skłądać wniosek o dopłaty a nie własciciel bo to Ty obrabiasz te dzierżawy


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

witam wszystkich, moje pytanie jest z podstaw ale tego nie wiem więc was pytam. Czy muszę posiadać przynajmniej 1ha ziemi zebym mógł ubiegac sie od dotacje itd? Moim planem jest przejąc male gospodarstwo rodziców tylko do tego jeszcze pracowacc, wiadomo ze z malego gospodastwa sie nie wyżyje. Ojciec posiada 1,5 ha ziemi, a reszta to dzierżawa (ok 4ha) czy jeżeli przepisał by mi przykładowo 0,8 ha pola, to czy mogłbym ubiegac sie o dotacje i za reszte dzierzaw? czy poprostu muszę posiadać przynajmniej 1 ha ziemi?

Chodzi oczywiście o bezrobocie, jeżeli mam 1ha ziemi to nie moge być bezrobotnym, nie chodzi nawet o zasiłek ale o inne przywileje jak np ubezpieczenie czy kasa na własną działalność.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Skąd wziąłeś ten 1 ha? Z tego co wiem to bezrobotny nie może posiadać więcej niż 2 hektary PRZELICZENIOWE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

@

wojtal24 dzieki wielkie :) mialem nadzieje ze ktoś sie znac lepiej niz ja na przepisach ;)

 

 

maroon chodzilo mi o przepisy, nie jestem pewien wiec pytam, kto pyta nie błądzi. 1 ha wziąłem z opni rożnych ludzi,więc pytam mądrzejszych od siebie ;)

Edytowano przez damiandziurdzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

maroon ma racje, jak ma się więcej niz dwa ha przeliczeniowe to nie da się zarejestrować jako bezrobotny nawet wydzierżawienie tej ziemi komuś innemu nie załatwia sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak wiem o tym, bardziej mi chodziło o to czy muszę miec przynajmniej1 ha swojego zeby móc brac dotacje bezposrednie.

a jeżeli mam mniej niz 1 ha a dzierzawie np 10ha to w urzędzie pracy mogą mi odmówic bezrobocia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomasz2000
      Witam, 33 lata mieszkałem w gospodarstwie z rodzicami. Po ślubie w 2009 tescie przepisali nam 1.5h ziemi. Miesiac temu przemeldowałem sie do zony gdzie na działce przepisanej przez tesciow wybudowalismy dom. Chciałem przejsc do krus-u z racji ze mam odpowiednia ilosc ziemi przeliczeniowego 1.34h. I tutaj pytanie czy bedą kary za niezgłoszenie do krus ziemi??. Zadnie dotacje z krus nie były brane . Ziemia nie była uprawiana.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się na jakiej klasie ziemi można uprawiać jęczmień hybrydowy? Posiadam 2 ha słabej ziemi chyba klasa VI i zastanawiam się czy urośnie tam jęczmień hybrydowy? 
    • Przez kris148a
      Witam, chciałem spytać czy jeśli mając na siebie ziemię na własność oraz ziemię wziętą w dzierżawę a będę przechodził na rentę chorobowa nie pełną na której nie muszę pozbywać się ziemi własnej a co z tą dzierżawioną muszę ją oddać? To nie dużo 1,5ha ale ona mi jest potrzebna żeby mieć dojazd do swojej. Ale z drugiej strony nie chce mieć problemów w krus
    • Przez mateuszm023
      Witam, planuję przeznaczyć pole klasy 4-5, ok 1 ha na działkę pod zabudowę, tzn na rozbudowę gospodarstwa. Zaznaczę od razu że pole to leży niecały kilometr od mojego gospodarstwa. Moje pytanie do użytkowników to czy ktoś już to robil? jak to wygląda, jaki koszt? czy zależy to od powierzchni? czy jest z tym dużo papierów i załatwiania spraw, jak długo to może trwać? 
    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj