Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 2066

46 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Marsen

Marsen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 czerwiec 2008 - 04:05

John Deere 2066 ok rano odpale i dam mu 1700 obr

ciężko coś wyczuć bez info po przesiadce z bizona :lol:

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 2066 Dzisiaj, 15:31
  •  

#22 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 01 czerwiec 2008 - 19:53

John Deere 2066 W tych kombajnach obroty alarmowe są tak wspaniale zgrane jak w żadnej maszynie i wszystkie kontrolki muszą ci zgasnąć przy obrotach maxymalnych silnika,a nie przy 1700.Kosimy na pełnych obrotach silnika i ze względu na hydrostat po ulicy też na takich obrotach silnika jezdzimy.Nie dotyczy wersjii z elektronicznie sterowaną pompą wtryskową,gdzie na trzecim biegu automatycznie redukowane są obroty silnika.Przyjacielu pamiętaj o takiej rzeczy-przed koszeniem ustawiasz obroty młocarni i musisz zaprogramować obroty alarmowe dla obrotów ustawinych przez ciebie.To proste jak świńska kita i na słupku gdzie masz panel wskażników masz coś takiego jak kalkulatorek-tam naciskając odpowiedni przycisk możesz odczytać dane-obr.silnika,prędkość kombajnu,obroty młocarni i wentylatora,I teraz po ustawieniu obrotów młocarni naciskasz na 5 sek.przycis z symbolem młocarni ,aż na wyświetlaczu przy obrotach młocarni ustawionych przez ciebie pokaże się literka A.Tak samo postępujemy z obrotami wentylatora.Tą operacje robimy na pełnych obrotach silnika przed samym wjechaniem w łan.To jes super sprawa bo gdy obroty młocarni lub wentylatora spadną ci 20% wartości ustawionej przez ciebie to zapali się kontrolka młocarni i rozlegnie się sygnał akustyczny w kabinie.Mając wprawe i refleks to wspaniale pomaga uniknąć zapchania.

Podłączony heder nie ma nic do uruchomienia silnika.Silnika nie uruchomisz gdy;yojstick od jazdy nie jest DOKŁADNIE w położeniu neutralnym(ani wprzód,ani w tył),następnie jest włączony klawisz młocarni lub hederu.To są zabezpieczenia w ramach bezpieczeństwa.

#23 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 01 czerwiec 2008 - 22:13

John Deere 2066 1. Piszesz post pod postem.
2. Piszesz nie na temat. Nikt nie pisał, że nie może uruchomić silnika, tylko że świecą się kontrolki po jego uruchomieniu.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#24 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 02 czerwiec 2008 - 06:26

John Deere 2066 Przecież jest napisane jak dzwon-nie mam możliwośći uruchomienia kombajnu z podłączonym hederem.I w tym temacie jest mowa o kombajnie 2266.Najpóżniej powwinna zgasnąć kontrolka od rozdrabniacza słomy. :lol:

#25 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 02 czerwiec 2008 - 06:47

John Deere 2066 hmm no zgadza sie z tym zaprogramowaniem, bo jak ja zmniejszyłem recznie obroty wentylatora ponizej zaprogramowanego to zaczeło piszczec, a faktycznie jak przytrzymałem 5 sekund to sie wbiło to w komputer i przestało piszczec i pojawiła sie ta literka A... ale mimo wszystko u mnie wszystkie kontrolki gasną własnie przy tych 1700 obr czyli w takim razie kompa trzeba poprzestawiec na max obrotach tak?
DEZERTER

#26 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 02 czerwiec 2008 - 09:39

John Deere 2066

Przecież jest napisane jak dzwon-nie mam możliwośći uruchomienia kombajnu z podłączonym hederem.I w tym temacie jest mowa o kombajnie 2266.Najpóżniej powwinna zgasnąć kontrolka od rozdrabniacza słomy. :lol:

Nie umiesz czytać :D Przecież człowiek opisuje sytuacje z włączonym silnikiem. Tej osobie chodzi o to, że nie może zbadać problemu z podłączonym hederem, bo widocznie z jakichś przyczyn nie ma możliwości podłączenia tego hederu :D :D :D
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#27 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 21:07

John Deere 2066 Już wstawiam poprawke.Przy samej obrotnicy rury wysypowej znajduje się elektrosprzęgło załączania hedera i często uszkodzeniu ulega kabel zasilający i tym samym załączający to sprzęgło.Heder można włączać na pełnych obrotach silnika.Młocarnie-nie.

#28 Share gregorym

gregorym

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 10:49

John Deere 2066 Witam powymianie oryginalnych simeringow na wariatorze za ktore zaplacilem 250 zl olej dalej przedystaje sie na pas i nie ma pojecia co dalej z tym zrobic w czym moe tkwic problem????? prosze o pomoc

#29 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 17 lipiec 2009 - 10:54

John Deere 2066 My wymienialismy te uszczelniacze zaraz po sprowadzeniau, bo nawet umyty a juz miał slady oleju na kole, u nas wymianiał i przywiozł je człowiek z serwisu z Jelonka i jak narazie sa suche po jednym sezonie i teraz po jeczmieniu ozimym. moze to kwestia założenia? Bo przeciez my zadnych numerów mu nie mowilismy, przywiozł pare kompletow i załozył te pasujące, moze tez miałes zły komplet.

Mnie z kolei wkurzaja pojedyncze stukniecia dochodzące od przekładni rewersu hedera, patrzyłem w katalog i tam sa same tryby, nie ma sprzegła wiec jakby jakis tryb padł to wogole nie przekazywałoby napedu.
Wie moze ktos co to moze tam byc? Bo zaraz po jeczmieniu rozebrałbym to poki mam troche czasu, nie usmiecha mi sie jezdzic na "uda sie nie uda" bo troche ha jest do omłocenia...
DEZERTER

#30 Share muminek2202

muminek2202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:film muzyka i praca...

Napisany 09 lipiec 2013 - 08:15

John Deere 2066 Witam panowie nie chce zakładać nowego tematu wiec opisze sytuację która wystepuje w moim kombajnie a dokładnie john deere 2064. wiec tak włanczem młócarnie włącznikiem na pulpicie a nie moge jej wyłączyc włącznikiem... tylko dopiero po wyłączeniu stacyjki i zgaszeniu kombajnu napinacz przy silniku puszcza i młócarnia sie wyłącza. czy ma ktos pomysł co morze byc nie tak??? prosze o pomoc pozdrawiam dodam jeszcze ze wyskakuje kod. E 120

Edytowany przez muminek2202, 09 lipiec 2013 - 08:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share technik79

technik79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 13:33

John Deere 2066 witam mam pytanie co do pompy paliwowej JD 2066 jaki olej wlać i jak go wymienić w tej pompie spust bym znalazł ale mam problem ze znalezieniem wlewu

#32 Share lewy1996

lewy1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 15:13

John Deere 2066 witam ja z takim pytaniem: interesuje mnie kombajn john deere seria 2066(56) lecz znajomy mi powiedział że te kombajny mają łożyska 6-kątne i koła pasowe mają wbudowane łożyska, kiedy podczas awarii łożyska trzeba wymienić całe koło.. czy to wogóle prawda z tym bo jak czytam o tych modelach to nie jest o tym wogóle wspomnianie..
z góry dzięki

#33 Share lewy1996

lewy1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 16:33

John Deere 2066 ponawiam pytanie pomoże ktoś?

#34 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 20 sierpień 2013 - 06:37

John Deere 2066 tzn kolega ma racje i nie ma racji - na cały kombajn jest kilka niewymiennych łożysk - głównie na napinaczach ale jak by dobrze policzyć to na palcach jednej ręki policzysz.- zresztą niewymienność polega na tym że koło pasowe jest znitowane z 2 połówek a w srodku łożysko - da się rozwiercić nity wymienić łożysko i skręcić na śrubki - raz tak musieliśmy robić bo sobota wieczór a część dopiero na poniedziałek. reszta dostępna w zamienikach - z tym że nie zawsze tańszych od orginału i zazwyczaj mniej wytrzymałych .

#35 Share lewy1996

lewy1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 12:42

John Deere 2066 a możesz podać przykładową cene takiej części? A te łożyska o których wcześniej wspomniałem występują? Jak z dostępnością części do tych kombajnów w woj. Wielkopolskim okolice Kalisza?

Edytowany przez lewy1996, 20 sierpień 2013 - 14:27.

#36 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 20 październik 2013 - 20:11

John Deere 2066 Witam Koledzy jak wam chodza Kombajny 2066? Ja mam już kombajn od 7 Lat sam na nim kosze caly czas i Powiem ze nie zamienił bym na żaden inny:) Jaiek wasze zdania na temat Tego kombajnu:) Pozdrawiam

#37 Share Hiszpi

Hiszpi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 00:51

John Deere 2066 Ja z kolei mam pytanie do posiadaczy. Czy warto zmieniać Claasa 98 SL ja takiego jelonka np 2056 ewentualnie 66? Pozdrawiam

#38 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 16:15

John Deere 2066 Kolego zdecydownie warto Ja mam 2066 już 7 rok i nie oddam go za nic ,Kosiłem co roku z Claas 208 i mój 2066 i Claas nie miał szans ja kosiłem np. 20 ton na godz a on ledwo 12 ton .Wydajnosc pewnie będzie 2 raz wieksza do twojego 98SL ,Polecam go zdecydowanie :)

#39 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1190 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 20:11

John Deere 2066 Coś zajechana ta 208 chyba lub operator jest niepoważny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 21:16

John Deere 2066 właśnie była w stanie bardzo dobrym:):)

Dodaj odpowiedź