Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 2066

46 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JD6820

JD6820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 22:29

John Deere 2066 Ma ktoś może instrukcje bo nie mam pojęcia jak to wszystko poustawiać <_< i czy jest coś na co trzeba szczególnie uważać, co się psuje no i wszystkie inne cenne informacje mile widziane <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 2066 Dzisiaj, 01:24
  •  

#2 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 17 styczeń 2008 - 14:36

John Deere 2066 a wiec tak klepisko to jest jakiś zakresie wiem dokładnie czasem chyba na zboże na starcie 11mm a na końcu 5mm
sita to tak leeko otwarte górne a dolne zamknięte ma max
wiatr to według zboża cza przejechać kawałek i zobaczyć czy za kombajnem ścieżka czy plewy w zbiorniku i ustawiać aż trafisz
w kombajnie cza pilnować chłodnicy aby sienie zabrudziła bo sie silnik zagrzeje
olej i płyn to podstawa no i cza mieć dobry słuch żeby usłyszeć jak łożysko piszczy

#3 Share JD6820

JD6820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 18:51

John Deere 2066

a wiec tak klepisko to jest jakiś zakresie wiem dokładnie czasem chyba na zboże na starcie 11mm a na końcu 5mm
sita to tak leeko otwarte górne a dolne zamknięte ma max
wiatr to według zboża cza przejechać kawałek i zobaczyć czy za kombajnem ścieżka czy plewy w zbiorniku i ustawiać aż trafisz
w kombajnie cza pilnować chłodnicy aby sienie zabrudziła bo sie silnik zagrzeje
olej i płyn to podstawa no i cza mieć dobry słuch żeby usłyszeć jak łożysko piszczy

Z całym szacunkiem ale myśle ze przy takich ustawieniach dolnego sita miałbym wydajność podobną do bizona.

#4 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 13:04

John Deere 2066 Według instrukcji;pszenica-obr.bębna900,wentylatora1350,szczelina omłotowa-klepiska10.sito górne12mm,dolne-ziarnowe5mm,przedłużenie sita górnego-sam koniec16mm.I odpowiednio;jęczmień950.1300.7+zamknięcie przodu klepiska tzw.domłacanie.12.7.16.Rzepak;600-900.1000.30-40.5.1.5.W rzepaku wyjmujemy palce wytrząsacza poprzecznego,te nad wytrząsaczami.Owies;950.1200.20.12.7.16.Żyto;900.1200.15.10.5.14.Kukurydza;400+z
aślepki w bębnie i wkładki w klepisku.900.30.15.10.18.Dodam-redukujemy obr.rozdrabniacza i wyciągamy noże stałe.Nasiona trawy;810.650.6.12.5.12.Z własnego doświadczenia powiem,że to są wartości przybliżone.Korekte przeprowadzamy w zależności od warunków.Przykładowo w rzepaku proponuje wartośc 800-900bębna,a jak łodyga jest żywa to nawet1000.

Polecam przed sezonem sprawdzić-łożyska dolnego i górnego wału przenośnika pochyłego,stan sprzęgła przenośnika.Stan bębna i klepiska.Luz panewek(drewnianych)wytrząsaczy.Stan przekładni kątowej w rurze wysypu-to nie jest silna strona tych modeli.Szczelność kosza sitowego-gumowe fartuchy.Stan paneli plastykowych podsiewacza-pod chwytakiem kamieni.Szczelność siłownika przekładni bezstopniowej obrotów młocarni-potrafi puszczać oring i olej zanieczyszcza pas-skutek,że przez to można zapchać młocarnie.Czystość przenośnika ziarnowego-mam na myśli miejsce w którym ziarno z łopatek odbiera ślimak.Przy silniku-czystość chłodnicy i należy zwrócić uwagę czy wentylator nie wysuwa się z obudowy łożyska-wentylator jest duży ale jego mocowanie-na gorąco,na wcisk na łożysku jest śmieszne,znam dwa przypadki spadnięcia wentylatora,wtedy z chłodnic zostają szczątki.Kabel od czujnika zapchań na wytrzasaczu przebiega przez komorę silnikową i wiatr od wentylatora potrafi go przerwac polecam dobrze go przymocować np.opaskami plastykowymi.Bardzo ważna rzecz ale bez rozbiórki tego nie sprawdzisz,a przy tym roboty jest dużo-łożyska wału pośredniego-on przekazuje napęd z lewej stony kombajnu(tu gdzie schody) na prawą.Łożyska są bezobsługowe i tzw.ZZ.Po 5-7 sezonach dobrze jest je skontrolować-potrafią się zapalić i do nich z gaśnicą nie ma jak podejść.Do rzepaku proponuje mieć bardzo ostre noże rozdrabniacza,a stałe max.opuścić w dół bo bardzo denerwuje gdy zapychają się wytrząsacze.Zdarza się w tych modelach,że zawiesza się przekażnik od załączania młocarni wtedy skuteczny może być taki trik-wciśnij jednocześnie młocarnie i rozkładanie rury.Ile mogłem,tyle pomogłem <_<

#5 Share JD6820

JD6820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 21:50

John Deere 2066 W końcu konkrety, dzięki.

#6 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 03 kwiecień 2008 - 08:30

John Deere 2066 Nie ma sprawy.Moge jeszcze podzielić się swoim doświadczeniem i wiadomościami jakie posiadam o tym kombajnie.Temat-rewers-nie każdy wie jak go używać,a w tych kombajnach to jest super sprawa.Widziałem jak kombajniści panikują w momencie zapchania ślimaka na hederze lub przenośnika pochyłego,a co potem wyprawiają to budzi zgroze.Mnie nauczył korzystania z rewersu znajomy Niemiec.Przykładowo;stało się i się zapchało,jak najszybciej klawiszem STOP na yojstiku lub klawiszem wyłączamy heder i podnosimy motowidła.Gdy młocarnia zostanie już bez masy żniwnej to zmniejszamy obroty silnika.Naciskamy nogą na pedał rewersu i włączamy klawszem heder.Następuje cofanie się materiału,dodam że cofać nie wolno za długo bo może zacząć się nawijać na ślimaku,który obraca się w przeciwnym kierunku.Wyłączamy klawiszem heder.Zwiększamy obroty silnika,pedał rewersu załączamy do normalnej pracy i włączamy heder.Można w tych kombajnach włączać heder na max.obr.silnika.Gdyby znowu nastąpiło zapchanie to jeszcze raz procedure możemy powtórzyć i ewentualnie ręcznie zrzucić nadmiar masy z hederu.Widziałem cuda robione przez operatorów-jeden nawet włączył wysyp ziarna,włączył heder a nie zwiększył obrotów silnika-z pasa dym,niektórzy wyłączają młocarnie-po co?Takie nerwowe obchodzenie się z rewersem prowadzi do awarii-wałek(do którego podłączamy WOM hederu) jest połączony ze skrzynią rewersu frezem.I po pewnym czasie ten frez ulega uszkodzeniu.Przestój ,awaria,cena tego wałka w serwisie powoduje palpitacje serca.Ale jest wyjście-dobry tokarz i spawacz,końcówka wałka WOM-u na 1000obr.i po problemie.Co ciekawe,to ten frez lepiej pasuje do tej frezowanej tulei skrzyni rewersu niż oryginał.Rewers w tym kombajnie ma 5KM i praktycznie radzi sobie z każdym zapchaniem.Jeżeli po włączeniu rewersu od razu słyszymy terkoczące sprzęgło to na pewno w przenośniku pochyłym jest zaklinowany kamień. W wolnej chwili jak znajde instrukcje to podam wymiary sprężyn w sprzęgłach kombajnu. :P

#7 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 17:25

John Deere 2066 te informacje cenniejsze złota ;) dzięki również! jesli miałbys jeszcze jakieś spostrzeżenia to prosimy (mysle ze nie tylko ja) o więcej! :) hmm rewers juz mniej wiecej wiem jak uzywac ale wprawa tez jest wazna, a wymiana tego oringu na kole od szybkosci młocarni to powazna zabawa?
DEZERTER

#8 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 22 kwiecień 2008 - 21:30

John Deere 2066 hm na variatorze masz nie tylko oring - tam jest taki teflon ktory mocuje oringi i oringow jest kilka- polecam orginaly bo bardzo ciezko dobrac i szybko sie psuje nieorginal - a wymiana pikus - odkrecasz zabezpiecznie na tej kwadratowej nakretce, waz hydrauliczny, odkrecasz nakretke i potem wychodzi caly element - zajmuje na spokojnie jakies 40 minut. po wyciagnieciu tloka ,wymieniasz te orgingi i ten plastikowu element dociskajacy. Thats all folks - nie trzeba serwisu. jak masz inne pytania to chetnie odpowiem - a co do ustawien to wam chyba zeskanuje strone z instrukcji i wstawie do galeri . A tak wogole to odpalajcie ten silniki raz na dwa trzy miesiace...... bo moze byc buba na poczatku sezonu.........zajmuje jakies 24 godziny i kosztuje kilka tys.......

#9 Share Marsen

Marsen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 15:34

John Deere 2066 widzę że macie opanowany ten model kombajnu - ja dopiero szukam jakiegoś do kupienia mam na to ok 200 +vat
kupie coś sensownego za te pieniądze ?

może poradzicie na co patrzeć przy zakupie - jakieś szczególne usterki, które dyskwalifikują kombajn
elementy które szybko się eksploatują itd

nie wiem czy szukać w Polsce u handlarzy czy jechać samemu do Niemiec?

co ciekawe w ogłoszeniach np na traktorpool najniższe ceny są w Polsce

od poniedziałku planuje zacząć szukać maszyny na poważnie więc liczę na wasze rady

pozdrawiam

#10 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 15:48

John Deere 2066

hm na variatorze masz nie tylko oring - tam jest taki teflon ktory mocuje oringi i oringow jest kilka- polecam orginaly bo bardzo ciezko dobrac i szybko sie psuje nieorginal - a wymiana pikus - odkrecasz zabezpiecznie na tej kwadratowej nakretce, waz hydrauliczny, odkrecasz nakretke i potem wychodzi caly element - zajmuje na spokojnie jakies 40 minut. po wyciagnieciu tloka ,wymieniasz te orgingi i ten plastikowu element dociskajacy. Thats all folks - nie trzeba serwisu. jak masz inne pytania to chetnie odpowiem - a co do ustawien to wam chyba zeskanuje strone z instrukcji i wstawie do galeri . A tak wogole to odpalajcie ten silniki raz na dwa trzy miesiace...... bo moze byc buba na poczatku sezonu.........zajmuje jakies 24 godziny i kosztuje kilka tys.......

dzięki! no bedzie chyba trzeba wymienić bo troche zaczyna sie ślinić... a o co chodzi z tym "buba" na początku sezonu? My w tym roku dosc czesto odpalalismy naszego 2056... a jak optymalnie ustawic komputer pokładowy? wystarcza parametry wkodowane w komputer czy trzeba je troche poprawiać? ja mam instrukcje ale jeszcze parametrow nie "trawiłem" tak dokładnie...
DEZERTER

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 15:50

John Deere 2066 Marsen sprawdź tutaj: www.kruq.pl nie zebym gosciowi reklame robił ale moze bedzie miał cos "sensownego"
DEZERTER

#12 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 23 kwiecień 2008 - 17:28

John Deere 2066 Buba to przylapany pierscien B) - heh ale wymiana slupka tylko 24 godziny zajmuje :) - najgorzej silnik wydrzec :), co do tego na co patrzec - hm w sumie kombajn stala ma rame - i na to zwroc uwage, a reszta to czesci wymienne - i jak chcesz okreslic stan wypracowania to zacznij od slimakow w zbiorniku i slimaka wyladowujacego - stan idealny(swiezo wymieniony) albo strasznie dojechany (zyletka i duzy przeswit) - to nawalone kupe godzin na kukurydzy ogolnie kombajn dojechany - reszta to czesci wymienne i nie ma ze tak powiem reguły, ogolnie patrz na hydraulike i elektrozawory, i na pasy, przenosniki ziarnowy i klosowy i inne, z tym ze te czesci wsumie nie sa drogie najgorzej jest z elektryka i elektro hydraulika - mozesz zobaczyc stan cepow (prostosc :) kocham cytowac moich chlopakow) i zuzycie - to samo z klepiskiem. A jaki model badz na ile hektarow szukasz???

#13 Share Marsen

Marsen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 20:27

John Deere 2066 w sumie to najlepiej 2266(64) ale może być również 2066(64), wszędzie słyszę że najlepsze kombajny JD
kilku znajomych ma i też bardzo sobie chwalą

hektarów nie mam dużo - 150

#14 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 10 maj 2008 - 17:57

John Deere 2066 Totalnie wprowadziłem Was w błąd za co pszepraszam.5KM to mają rewersy elektryczne,a tutaj jest około 60KM.

#15 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 10 maj 2008 - 20:23

John Deere 2066

Totalnie wprowadziłem Was w błąd za co pszepraszam.5KM to mają rewersy elektryczne,a tutaj jest około 60KM.

hmm no mam nadzieje ze reszta to prawda:) az taki wazny to on nie jest ale roznica miedzy 5 a 60 jest znacząca ;)
DEZERTER

#16 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 12 maj 2008 - 16:38

John Deere 2066 Naprawde się pomyliłem.Reszta to prawda.Ta moc liczona jest na wałku wyjściowym ze skrzyni rewersu w momencie załączonych obrotów wstecznych.Bo dodam,że ta przekładnia także pracuje w trakcie normalnego koszenia.

#17 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 20 maj 2008 - 15:38

John Deere 2066 a słyszał ktos moze o stole i kosie do rzepaku na sprzedaż? ile za takie cos wołają do hederu 4,8m ?
DEZERTER

#18 Share Marsen

Marsen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 31 maj 2008 - 11:58

John Deere 2066 witam

właśnie kupiłem 2266 w Niemczech w idealnym stanie

pali na dotyk nie malowany nie pogięty itd

ale mam jedno pytanko:
nie mam możliwości uruchomienia kombajnu z podłączonym chederem i nie wiem czy po włączeni młocarni bez chederu pali się kontrolka STOP ??

bo u mnie pali się STOP i 4 inne
a dokładnie B, C, D, E (jakis wentylatorek, podajniki (chyba), i wytrząsak)

nie mam instrukcji po polsku a bardzo jestem ciekaw czy to nie jest jakaś awaria.

#19 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 31 maj 2008 - 13:34

John Deere 2066 Daj mu obroty robocze i powinny zgasnąć :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 31 maj 2008 - 21:03

John Deere 2066

Daj mu obroty robocze i powinny zgasnąć :lol:

chyba przy 1700 obr/min powinny wszystkie zgasnąc... chociaz są wyjątki ale to juz dłuzsza historia...
dziś przejrzelismy dokładnie naszego z pomocą "wprawnej ręki" :D
to sie moge mądrzyć :D a i tak jeszcze tyle wiem co zjem :D :D
Pozdro!
DEZERTER

Dodaj odpowiedź