Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 4210 z turem

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kamil1025

Kamil1025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Mechanika

Napisany 04 luty 2014 - 19:58

Case 4210 z turem Witam. Mam prośbę abyście mi powiedzieli czy opłaca mi się kupować ciągnik Case 4210 mniej więcej taki i w takim stanie KLIK chciałbym dowiedzieć się opinii na jego temat jego wady i zalety co się psuje a co jest dużym plusem tego ciągnika i ile może wytrzymać bez remontu oraz ciekawi mnie dlaczego te ciągniki są tak tanie jak na swój rocznik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 4210 z turem Dzisiaj, 17:20
  •  

#2 Share MrGrzybek96

MrGrzybek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 luty 2014 - 20:04

Case 4210 z turem Ja nie mam takieggo, ale ładnie wygląd ciekawe jak w środku :) Przebieg według mnie może byc. Do nas przywozili obornik "kurzak". To mówił jeden (tylko, że ma ją tam innego CASE i większego) i nie wiem dokładnie, ale aby kierowca się chyba zmienia, a tak to chyba powyżej 10.000 tyś. mtg. to tylko wtryskiwacze mu zmienili :)

#3 Share Ecik

Ecik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 04 luty 2014 - 20:06

Case 4210 z turem Po pierwsze to on napewno niema 4600 mth tylko jak co to 14600 :) pewnie licznik się już przekręcił :) ciągnik odpicowany do sprzedaży :) osobiście poleciłbym Ci fendta. A fachowcy case-ów niech się wypowiedzą :)

#4 Share Kamil1025

Kamil1025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 04 luty 2014 - 20:23

Case 4210 z turem wątpie zeby licznik sie przekrecil z tego co oglądam to sa fendt 130 km z 90 rok po 14 tys mtg to wątpie zeby tak nowy ciagnik tyle mtg wbił

#5 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 04 luty 2014 - 20:27

Case 4210 z turem Ja mam takiego tylko z turem bez poziomowania :)
ciagnik ma 70 km a nie 75, piszesz żer tanio? to jest drogo moim zdaniem, trzeba by obejrzeć, ale widzę że odpicowany, ciekawe jak wyglądał jak przyjechał do Polski

Edytowany przez bizar, 04 luty 2014 - 20:33.

#6 Share Ecik

Ecik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 04 luty 2014 - 20:33

Case 4210 z turem A to jest 96 rok! U nas jest NH ma 6500 mtg z 2002 r co w sumie mało co teraz robi. A Poza tym nie wierze ze zdarł tylne opony za 4600 mtg.

#7 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 04 luty 2014 - 20:59

Case 4210 z turem Nie patrz kolego na rocznik tylko na stan, nawet na licznik nie patrz tylko na stan, z licznikami rożne cuda robią, może sie popsuł i miał wymieniony na nowy. Wydaje mi się że on jest cały odmalowany, felgi na pewno, maska chyba też, siedzenie ma wymienione a to źle wróży, tur fajny.

Edytowany przez bizar, 04 luty 2014 - 21:00.

#8 Share Ecik

Ecik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 04 luty 2014 - 21:06

Case 4210 z turem To jest gdybanie... najlepiej ciągnik oglądnąć i sprawdzić w cięzkiej robocie przed kupnem. Ale wydaje mi się to podejrzane.

#9 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 05 luty 2014 - 16:57

Case 4210 z turem Sprawdź ciśnienie na wyjściu powinno być 172 Bar oryginalnie jak będzie 150 to też będzie dobrze. ( Posiadałem kiedyś 4230 różni się model silnika) A więc tak przy zakupie nie podniecaj się i nie daj się ponieść emocją że glancuś ładnie chodzi i bajka. Sprawdź tak czy napęd się załącza i rozłącza, czy blokada mostu się włącza i wyłącza, czy wałek się kręci czy jak zmienisz z 540 na 1000 czy będzie się szybciej kręcił, czy podnośnik opuszcza i podnosi, Podnieś przód na turze i wyszarp za koła nie na boki ale góra dół czy mają luzy na stworzniu, czy nie jeśli nie będzie miał luzu to można powiedzieć że przebieg MTG jest oryginalny, a jak będzie luz pare cm to cofany na 100%( chyba że za swojej kadencji dostał ostro w pi*de) i musisz się liczyć że będziesz to naprawiał bo Ci się z czasem koła rozjadą na boki. Czy silnik równo pracuje na różnych obrotach, czy nie dymi z odmy lub tłumika zbyt mocno, Czy jest wgl żywy czy daje radę na 4 spokojnie śmigać bo jak na pusto sam siebie nie uciągnie to jest trup i radzę od niego odejść. musisz sprawdzić pół bieg czy się załącza bo na zdjęciu widzę że masz takie coś i teraz czy się na nim nie ślizga, najlepiej jakbyś podczepił coś pod niego i dał mu w palnik na jakimś wyższym biegu i bawił się tym pół biegiem czy jedzie normalnie czy silnik wyje a on nie przyspiesza. Tak na marginesie lepszy by był ciągnik z rewersem, całkiem inny komfort pracy, dzisiaj bym nie kupił takiego bez rewersu

Edytowany przez zetor7045xD, 05 luty 2014 - 16:59.

#10 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 05 luty 2014 - 18:00

Case 4210 z turem Jak to nie ma rewersu, przecież ma rewers mechaniczny, chyba że masz na myśli taki elektrohydrauliczny przy kierownicy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 05 luty 2014 - 18:47

Case 4210 z turem Gdzie Ty tam rewers widzisz w tym linku co on wstawił ? Rewers one mają po lewej stronie kierownicy, a gaz jest po prawej. Ten egzemplarz akurat nie ma rewersu -,-

#12 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 05 luty 2014 - 18:59

Case 4210 z turem To ty nie wiesz kolego co to jest rewers, taki co jest przy kierownicy to jest elektrohydrauliczny a ten ciagnik ma rewers mechaniczny, z prawej strony są dwie dźwignie prawa od biegów a lewa ma dwa zakresy do przodu i rewers do tyłu

Edytowany przez bizar, 05 luty 2014 - 19:00.

#13 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:37

Case 4210 z turem Co Ty za głupoty opowiadasz -,- Przy kierownicy może być elektohydrauliczny, mechaniczny, i hydrauliczny. Przy mechanicznym musisz użyć sprzęgła przy zmianie kierunku jazy. A to co Ty mówisz to jest po prostu wajcha zmiany kierunku jazdy i tego chyba rewersem nie nazywamy, bo w tym masz biegi polowe i szosowe, i chyba jedna modele miały pełzające ...

Edytowany przez zetor7045xD, 05 luty 2014 - 19:47.

#14 Share Kamil1025

Kamil1025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:48

Case 4210 z turem A jeszcze jedno moje pytanie jak z awaryjnością tych ciągników ?

#15 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 05 luty 2014 - 20:20

Case 4210 z turem Ci powiem że najczęściej to są problemy z załączaniem przedniego napędu że czasami nie załącza lub rozłącza przyczyny leżą prawie zawsze w elektromagnezie, który może mieć kabelek upalony albo coś podobnego. Duże problemy mają ludzie z tym półbiegiem jednym się nie załącza, jedni mają kable a przycisku brakuje, jednym się ślizga. Najlepszy rozwiązaniem jest jak dla mnie skrzynia bez pół biegu z rewersem, rewers się kiedyś skończy ale jego naprawa nie odstrasza ponieważ tam jest chyba 8 tarczek po 80 zł( są też za 20 na allegro ale czy to tyle wytrzyma co ta za 80) bodajże czyli 640 zł + robocizna chyba że sam to zrobić to tyle co za części + jak to już rozbierasz to nowe uszczelniacze to tam są już szczegóły. A tak do tura to ciągnik zwrotny, mało pali, konstrukcja jeszcze prosto nie jest naszpikowany elektroniką, gdy podnosisz 1500kg turem to musi być z tyłu przeciw waga ; )

#16 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 05 luty 2014 - 21:29

Case 4210 z turem Tak jak mówiłem nie masz pojęcia co to rewers, to co fergusony tez nie mają rewersu tylko wajchy zmiany kierunku? tak ? tutaj jest oczywiście rewers tej wolniejszej grupy biegów, czyli do ośmiu przełożeń polowych jest rewers a do 8 drogowych nie ma. Generalnie to są proste ciągniki elektryka jest ale na przekaźnikach, skrzynia ma bardzo fajnie dobrane przełożenia, ciągnik bez problemu leci 40 km/h, ale tego w linku co kolego podałeś to bym olał drogi i do tego odpicowany, maska na pewno malowana dzisiaj porównałem ze swoim i widzę że oryginalny kolor case wpada w brąz a ten ewidentnie czerwony, nawet szkoda im było na oryginalną farbę.

#17 Share Mycek5120

Mycek5120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 luty 2014 - 21:46

Case 4210 z turem Praktycznie kazdy zachodni ciagnik posiada rewers czyli wajche od zmiany kierunku jazdy mechaniczny zazwyczaj z prawej strony przy innych lewarkach biegów sa ewenementy z rewersem po lewej stronie np spotkałem sie w lamborghini R3 evo sa tez mechaniczne nie mówie przy kierownicy np case CX jak dobrze pamietam nie wiem czy kazdy model i sa elektrohydrauliczne przy kierownicy o samych hydraulicznych nie słyszałem. Fachowo mówic dzwignia od zmainy kierunku jazdy to rewers nie wazne czy z prawej strrony czy zlewej czy tez przy kierownicy tak czy siak sie to nazywa rewersem

#18 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 05 luty 2014 - 22:35

Case 4210 z turem Dobra masz rację, ale nie mów że drogi bo ja dwa lata temu swojego 4230 w stanie poprawnym/ dobrym sprzedałem za 60 tyś... Trzeba sprawdzić stan techniczny bo jeżeli jest bardzo dobry to warto dać tyle a nie kupić za 40 i potem remontować bez końca

#19 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2429 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 06 luty 2014 - 00:17

Case 4210 z turem

Tak jak mówiłem nie masz pojęcia co to rewers, to co fergusony tez nie mają rewersu tylko wajchy zmiany kierunku? tak ? tutaj jest oczywiście rewers tej wolniejszej grupy biegów, czyli do ośmiu przełożeń polowych jest rewers a do 8 drogowych nie ma. Generalnie to są proste ciągniki elektryka jest ale na przekaźnikach, skrzynia ma bardzo fajnie dobrane przełożenia, ciągnik bez problemu leci 40 km/h, ale tego w linku co kolego podałeś to bym olał drogi i do tego odpicowany, maska na pewno malowana dzisiaj porównałem ze swoim i widzę że oryginalny kolor case wpada w brąz a ten ewidentnie czerwony, nawet szkoda im było na oryginalną farbę.

Kombinujecie z tym rewersem... Dzięki temu opisowi dowiedziałem się, że np. ciężka seria Ursus/Zetor też ma rewers. Tak można z tego wywnioskować :)
Przecież teraz omawiacie zwykłą skrzynie 16/8. 4 biegi; grupy I II oraz R i tyle.

Chociaż jak by się już uprzeć to można by tak nazywać...

Edytowany przez romek6340, 06 luty 2014 - 00:20.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Kamil1025

Kamil1025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 06 luty 2014 - 15:00

Case 4210 z turem Mogli byście podać pare linków z tym ciagnikiem ?

Dodaj odpowiedź