Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz-Fahr vs John Deere

51 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 07 luty 2014 - 18:52

Deutz-Fahr vs John Deere 6150 ma 6 cylindrow

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz-Fahr vs John Deere Dzisiaj, 15:45
  •  

#22 Share JohnDeere6320Premium

JohnDeere6320Premium

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 08 luty 2014 - 15:02

Deutz-Fahr vs John Deere Tak 6 tylko ze gosiciu pisze o 6150 który (<MA 6 CYLINDRÓW) zgadza sie tylko ze w tym modelu NIE MA TTV

tyle w temacie

#23 Share pepos

pepos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 luty 2014 - 23:52

Deutz-Fahr vs John Deere Z tego co zauważyłem JD 6170M ma tą samą turbinę co 6150M, 6150R i 6140R.Kosz to ok 8tys zł. 6140M ma o połowę tańszą od poprzednich modeli. Ale 6170R ma już turbinkę inną.
Pompa wtryskowa do 6150 i 6170R kosztuje ok6500zł +6 wtryskiwaczy po ok 1500zł daje 15500zł. (nie wiem czy wtryski mają wymienne końcówki)
Orientuje się ktoś jak to kosztuje w DF 6160?
Jaką żywotność mają katalizatory kominowe w DF?

#24 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 14 luty 2014 - 21:23

Deutz-Fahr vs John Deere Bierz John Deera ja mam 2 i kupie trzeciego i nie chcem innego. Sama sprzedam w Polsce mówi za siebie a Deutzh jest daleko w tyle. Johna porównuje się do Fendta najwyżej.... i serwis też nie ma porównania do Deutza....

#25 Share LUSI

LUSI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo/Motoryzacja

Napisany 15 luty 2014 - 14:33

Deutz-Fahr vs John Deere

Z tego co zauważyłem JD 6170M ma tą samą turbinę co 6150M, 6150R i 6140R.Kosz to ok 8tys zł. 6140M ma o połowę tańszą od poprzednich modeli. Ale 6170R ma już turbinkę inną.
Pompa wtryskowa do 6150 i 6170R kosztuje ok6500zł +6 wtryskiwaczy po ok 1500zł daje 15500zł. (nie wiem czy wtryski mają wymienne końcówki)
Orientuje się ktoś jak to kosztuje w DF 6160?
Jaką żywotność mają katalizatory kominowe w DF?

A kto jest producentem tych wtryskiwaczy?

#26 Share marrio685

marrio685

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 luty 2014 - 20:03

Deutz-Fahr vs John Deere

No dokładnie 6150 ale w 4 cylindrach. Deutz czy John Deere John Deere John Deere tylko dlaczego John Deere.Sam stałem przed tym wyborem i na pocztku rozwazałem claasa arion 620 john deere 6140 r deutz fahr 6160 ttv.Po tym jak wziałem claasa na testy to stwierdzilem ze jest to dosc dobry ciagnik troche ta Dyna 6 od fergusona tak srednio mi sie spodobała,ogólnie claasy mi sie srednio podobaja i uwazam ze claasa bym kupił ale za 5 lat poniewaz maja troche za małe doswiadczenie w ciagnikach.John Deere miałem zamówionego John Deera u dealera.W miedzy czasie jednak pojechałem do goscia który ma jd 6140r na direct drive(podobno dobra skrzynia dwusprzegłowa) jak sie przejechałem to juz wiedziałem nie wezme john deerea juz napeweno na direct drive(jezeli chodzi o AP to jest nasłabsza skrzynia wsród automatów ,ja uwazam ze nie mozna jej porównywac do vario fendta czy ttv Deutza./Ogólnie jezeli chodzi o trwałosc to z tej 3 John Deere wychodzi chyba z najwyzej podniesionym czołem ale jezeli chodzi o silinik to claas ma silnik jd który dosc duzo pali skrzynia dyna 6 szału nie ma /Jd tez dosc duzo spali skrzynia direct drive szału nie ma/Deutz Fahr skrzynia ttv sam jezdziłem według mnie duzo lepsza od Ap Jd czy Direct Drive./Silnik Deutz napeno mniej spali i jest bardziej dynamiczny./I ten filtr w JD przez ktory ciagniki jescze wiecej pala /Ja mam zamówionego DF 6160 ttv w Rolsadzie/Jak masz duzo ha i chcesz trakor do szarpania do bardzo ciezkich maszyn to kupuj JD /Jak chcesz sprytny ciezki ciagnik o duzej mocy to bierz DF duzo lepiej wyjdzie w transporcie .

Ja jestem przed wyborem Johnego Deera 6140R i powiedz dlaczego nie spodobał Ci się direct drive ? Wytłumacz proszę w czym jest lepsza skrzynia ttv Deutza.
Ps to mój pierwszy post na forum dlatego proszę o wyrozumiałość :D :)

Edytowany przez marrio685, 15 luty 2014 - 20:36.

#27 Share slawekr6

slawekr6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 luty 2014 - 01:21

Deutz-Fahr vs John Deere Mój kuzyn ma jelonka i w ubiegłym roku szukał nowego głównego ciagnika i wybrał właśnie DF i jest z niego bardzo zadowolony. Poza tym jest na af użytkownik który ma Agrotrona i Jd 6620 i kiedyś czytałem że był bardziej zadowolony z Df.
petro11- skoro mówisz że wystarczy spojrzeć na sprzedaż JD i nie ma co do niego porównywać DF bo jest w tyle to dlaczego go porównujesz do Fendta który jest gdzieś na szarym końcu a co więcej DF i Fendt maja to samo serce. A jesli spojrzec na sprzedaz ciagników na rok czy dwa w tył to tam już nie było takiej przepaści miedzy markami. Jd teraz nadrabia serią M która jest prostsza i tańsza ale też częściowo made in china :P

#28 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 16 luty 2014 - 09:41

Deutz-Fahr vs John Deere Kto Ci powiedział że M-ki sa made in china co?
są tańsze bo maja stara kabine i prostą skrzynie a tak to wszystko jest to samo...

#29 Share slawekr6

slawekr6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 17 luty 2014 - 23:25

Deutz-Fahr vs John Deere Kolego przeczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz mój poprzedni post. Czy ja napisałem że M-ki są made in china? Napisałem że są częściowo made in china bo to prawda a chodzi mi dokładnie o przednie mosty w serii 5M. Tylko mi nie mów że to nie prawda. Ja rozumiem ze jestes fanem JD i szanuje to ale ja pisze jak jest naprawde.

#30 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 18 luty 2014 - 17:00

Deutz-Fahr vs John Deere Tu chodzi o serie 6M

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share JohnDeere6320Premium

JohnDeere6320Premium

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 19 luty 2014 - 18:25

Deutz-Fahr vs John Deere Po I to jezeli przednie mosty w JD 6 M sa made in china to 5 M napewno tez sa .Jezeli chodzi o awaryjnosc to troche lepiej wypada JD .Jezeli chodzi o serwis to JD nie ma sie czym chwalic bo filtry to ci kazdy wymieni a jak masz powazniejsza awarie to sie zaczynaja schody.Jezeli chodzi o sprzedaz to Jd ma sprzedaz tez przez to ze jest '' Marka oklepaną'' tzn wielu uwaza ze sa to dobre ciagniki, a nie koniecznie sa takie dobre ,oraz przez tanie serie których najebali jak nienormani w których z JD to jest tylko kolor i znaczek .Bo niech mi nikt nie mówi ze JD seri g czy h czy jakiegos innego badziewia bedzie chodiz tylec co JD seri 6r 7r czy cos takiej bo jak kupujemy nowego JD za 150 tys to nie ma co sie wiele spodziewac.A w polsce wiekszosc kupowanych to seri g m i tp. Gdyby nie te serie to Jd by nie był nawet w pierwszej 5 ze sprzedażą.

Jezeli chodzi o Direct Drive to skrzynia stopniowa a przełozenia(Niezbyt płynnie wchodza) w skrzyni stopniowej nigdy nie beda zmieniane niewyczuwalnie jak w skrzyni bezstopniowej ./DD bardzo wolno łapie temp oleju-długi czas sie rozgrzewa) Ogólnie seria 6r według starej 30 to wcale nie jest jakos bardzo zmieniona na lepsze .Amortyzacja osi ta sama ,inna maska silnik niezbyt zwawy (szczególnie w silnikach 4 cyl).Kabina troche inna wieksza ,ogólnie niezbyt ciekawa.Jak by nie turbina vgt to zanim silnik wejdzie na obroty zdazysz zatankowac .xd

#32 Share marrio685

marrio685

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 luty 2014 - 20:34

Deutz-Fahr vs John Deere Do JohnDeere6320Premium
Dzięki za odpowiedz, hmm to mi dało do myślenia. Myślałem że skrzynia Direct Drive będzie szybciej łapał temp. bo ttv z tego co wiem przynajmniej w tej starszej generacji nagrzewała się bardzo długo jak było zimno. Jezdziłem DF 6160ttv na tour ttv i powiem była calkiem fajna. Plus za duży monitor ale kierownica taka plastikowa. Może ja mam uprzedzenia do tej marki gdyż w deutz-ach, które posiadam zawsze coś dolegało. Oby w tych nowej generacji było lepiej. Najbardziej mnie denerwuje jeśli chodzi o komfort że miękką ośke trzeba wyłączać np. w czasie orki bo może trząść. Wogóle amortyzacja kabiny choć pneumatyczna to jednak w porównaniu do claasa jest słaba przynajmniej w moim k420PL. Dobrze że jest wybór niestety trudny....

#33 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 19 luty 2014 - 21:25

Deutz-Fahr vs John Deere @JohnDeere6320Premium
Nie mówie o jakiś tanich seriach JD, i pewnie że nie bedą robić juz takich ciągników jakie były pod względem wytrzymałościowym i nie ma co porównywać nowej seri 6100 do seri poprzedniej 6030 ale marka świadczy cos o sobie że to nie byle co... mówicie ze przednie mosty robią w chinach, VOLKSWAGEN tez ma fabryke w chinach:) ja osobiście nie kupił bym np new hollanda czy claasa składaka zamiast JD. Najeździłem sie troche za używka 6620 albo 6630 i niektóre miały po 8-9 tys godzin i chodziły jak pszczólki, a napotkałem też na takie co miały 5-6 tys godzin na zegarach i były wyjechane to w rzeczywistości miały 15 tys a moze wiecej godzin, to świadczy o wykonaniu i marce. Ale to tylko moje skromne zdanie :D

#34 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 19 luty 2014 - 21:58

Deutz-Fahr vs John Deere mogły mieć 15 bo przecież licznik pokazuje ci tylko 4 pozycje tak że tej jedynki z przodu nie widać

#35 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 20 luty 2014 - 21:19

Deutz-Fahr vs John Deere widze że sławekkr6 bajki pisze bo z tymi john deerami z chin to bajka jakaś hehe. John to john z krwi i kości a nie tam jakiś składak... Kup sobie poradnik rolniczy i poczytaj o wpadkach nowych ciągników.... Kiedyś było a awaryjnum detzu teraz jest o złomiastym ferdku z serii 55. A czy ktoś kiedyś przeczytał coś złego o johnym? To dlaczego tak dobrze się sprzedają? wszyscy których znam i kupili nówke jedną to już mają kolejnego na podwórku i jakoś marki nie zmieniają. mieszkam na mazurach i tutaj większość na jelonkach pracuje bez dwóch zdań, a jeśli kombajny to przeważnie claas i koniec.... To że jakieś części są produkowane w chinach to tylko chodzi o produkcje bo jest tańsza a nie o jakość. Czy opel z gliwic jest gorszy od opla z niemiec? więc sławek pomyśl 2razy zanim coś napiszesz....

A i widze że kolega zyga jest w temacie i jest tego samego zdania co ja i bardzo dobrze. Ja mam 6930 i 2600mth i chodzi jak pszczółka i nie ma co się bać elektroniki w nich. Drugim 7730 nakręciłem 1500mth i jest ok. Była jedna wpadka ale to na gwaranji zdarza się. Kupujcie john deery i nie wymyślajcie jak chcecie mieć św. spokój i się nie denerwować...

#36 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 20 luty 2014 - 21:46

Deutz-Fahr vs John Deere

widze że sławekkr6 bajki pisze bo z tymi john deerami z chin to bajka jakaś hehe. John to john z krwi i kości a nie tam jakiś składak... Kup sobie poradnik rolniczy i poczytaj o wpadkach nowych ciągników.... Kiedyś było a awaryjnum detzu teraz jest o złomiastym ferdku z serii 55. A czy ktoś kiedyś przeczytał coś złego o johnym? To dlaczego tak dobrze się sprzedają? wszyscy których znam i kupili nówke jedną to już mają kolejnego na podwórku i jakoś marki nie zmieniają. mieszkam na mazurach i tutaj większość na jelonkach pracuje bez dwóch zdań, a jeśli kombajny to przeważnie claas i koniec.... To że jakieś części są produkowane w chinach to tylko chodzi o produkcje bo jest tańsza a nie o jakość. Czy opel z gliwic jest gorszy od opla z niemiec? więc sławek pomyśl 2razy zanim coś napiszesz....

A i widze że kolega zyga jest w temacie i jest tego samego zdania co ja i bardzo dobrze. Ja mam 6930 i 2600mth i chodzi jak pszczółka i nie ma co się bać elektroniki w nich. Drugim 7730 nakręciłem 1500mth i jest ok. Była jedna wpadka ale to na gwaranji zdarza się. Kupujcie john deery i nie wymyślajcie jak chcecie mieć św. spokój i się nie denerwować...

typowy fan john deerea. john deere to john pan i władca pól reszta śmiecie nie warto brać. złego słowa nie powiesz bo masz dwa john deere i to są najlepsze na świecie. sorry ale takiego posta to nawet bym pod uwagę bym nie brał. najlepiej jak by się wypowiedzieli użytkownicy którzy posiadają obie marki na jednym podwórku i wtedy opinia będzie wiarygodna a nie w przypadku tak jak petro11 który ma dwa john dere i są najlepsze. statystyki nie zawsze okazują prawdę.

#37 Share krzysztoftores

krzysztoftores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 21 luty 2014 - 09:47

Deutz-Fahr vs John Deere Witam .Osobiscie polecil bym df .A to ze jd sa takie wspaniale , bezawaryjne to mit wytwozony przez fanuw i gazetki reklamowe .Moj kolega pracuje w serwisie jd i nie nazeka na brak zajecia. Dodam jeszcze ze nie wymienia tylko oleju czy filtrow tak jak to niektozy pisza.Awarie sa rozne.Takze przy wyborze ciagnika nie mozna sie kierowac wypowiedza uzytkownikow ktorzy posiadaja jedna marke.Kolejna sprawa to niskie zuzycie paliwa maja takie marki jak df,mf czy fendt.A tu okazuje sie w gazetkach typu top agrar czy reklamach naYT ze to jd malo pali.A gdy zapytasz uzytkownikow to jest gadka ze mosisz miec odpowiedni areal i sprzet to duzo nie pali .Nie posiadam df ani jd ale z tych dwoch wybral bym df .

#38 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 22 luty 2014 - 20:04

Deutz-Fahr vs John Deere

widze że sławekkr6 bajki pisze bo z tymi john deerami z chin to bajka jakaś hehe. John to john z krwi i kości a nie tam jakiś składak... Kup sobie poradnik rolniczy i poczytaj o wpadkach nowych ciągników.... Kiedyś było a awaryjnum detzu teraz jest o złomiastym ferdku z serii 55. A czy ktoś kiedyś przeczytał coś złego o johnym? To dlaczego tak dobrze się sprzedają? wszyscy których znam i kupili nówke jedną to już mają kolejnego na podwórku i jakoś marki nie zmieniają

Prasa JD produkowana w Polsce przez metal-fach jest tak samo z krwi i kości jak np JD854?

Niestety JD nakręca sobie sprzedaż tanimi sprzętami typu 5M. Dobre i drogie maszyny nigdy nie będą miały wysokiej sprzedaży w Polsce.

#39 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 23 luty 2014 - 14:55

Deutz-Fahr vs John Deere Ale w statystykach tego nie pokazują ;) Jest ilość? Jest. Ale co było sprzedane to już nie ważne :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 23 luty 2014 - 15:50

Deutz-Fahr vs John Deere Zobaczcie sobie jaką markę najchętniej kupują Niemcy. A oni taniego mięsa nie jedzą.

Dodaj odpowiedź