Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach

574 odpowiedzi na ten temat

#141 Share andree84

andree84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 20:21

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach a co się stanie jeśli zastosuję ccc gdy pszenica ma kolanko już na 2-3cm?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Dzisiaj, 07:53
  •  

#142 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 kwiecień 2014 - 23:08

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Może skrócić kłos, ale faza nadal jest wczesna i myślę że nie powinno być negatywnego skutku.

milanreal1 - Dzięki za szybką odpowiedź. Właśnie poczekam te trzy dni i jeśli po ich upływie nie będzie żadnych objawów fitotoksyczności, to pryskam całą pszenicę. Oczywiście, że nie chcę czekać aż do fazy liścia flagowego - to musiałaby być ostateczność. Jak pogoda pozwoli, to przed niedzielą opryskam, a jak nie to zaraz początkiem nowego tygodnia. W każdym razie napiszę, co zaobserwowałem po ręcznym pryskaniu.
Jeszcze jedno - na etykiecie Moddusa jest, że od fazy pierwszego kolanka do trzeciego można stosować go z Antywylegaczem Płynnym. Co myślisz Kolego o takiej opcji? Bezpieczna? Czy lepiej sam Moddus w maksymalnej dawce?

Oczywiście że bezpieczna i dobra. Sam stosowałem 1l antywylegacza i 0,3l moddusa.

milanreal1: azot z mocznika czy siarczan magnezu równiez można sypać do regulatorów?

Można, tylko że regulatory lepiej stosować około południa, a mocznik wieczorem. Wysokie stężenie mocznika w dzień może być stresujące dla roślin i może spowodować przypalenia.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#143 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 10:24

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Czyli stosując ccc z Moddusem do fazy trzeciego kolanka - ale jak pogoda pozwoli, to w tą sobotę albo poniedziałek - nie skrócę kłosa, w przeciwieństwie do samego ccc (którego i tak nie odważyłbym się stosować teraz, gdy pierwsze kolanko ponad 1,5cm nad węzłem krzewienia, a co dopiero później)? Zatem ccc w połączeniu z Moddusem działa łagodniej na zboże, dobrze myślę?

Edytowany przez lukaszm, 10 kwiecień 2014 - 10:26.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 22:19

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Łagodniej tak, przede wszystkim skrócenie nie jest tak intensywne, źdźbło jest pogrubione i usztywnione. Do 3 kolanka ta kombinacja nie powinna wpływać negatywnie na plon, ale najlepsze skrócenie jest wtedy kiedy dasz w fazie I kolanka.
Zapraszam na swój profil

#145 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 03:31

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach ja jade pszenice 0.3moddus faza 30-31 + capalo + prochloraz, jeczmien ozimy 0.6 moddus + capalo+ prochloraz, pszenzyto medax 0.8 + 0.6 tilt + 0,6 prochloraz na t1
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#146 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 17:40

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Ile czasu musi być bez opadów żeby regulator wzrostu poskutkował ? Jutro chce prysnąć Stabilan + Optimus, a zapowiadają po południu przelotne opady.

#147 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 17:55

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach A ja mam takie pytanko. Teraz dałem na żyto 1l ccc + 0.2 cuadro(zamiennik moddusa). Czy można jeszcze potem w fazie liscia flagowego dać 0,2-0,3 cuadro?

#148 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:34

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach 0.2 l zamiennika moddusa wystarczy najlepiej na wykształcony liśc podflagowy.Ostateczny termin to wykrecajacy sie lisc flagowy

#149 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 00:47

Ile czasu musi być bez opadów żeby regulator wzrostu poskutkował ? Jutro chce prysnąć Stabilan + Optimus, a zapowiadają po południu przelotne opady.

Wystarczy 1 maksymalnie 2 godz i może padać ;)
Zapraszam na swój profil

#150 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 12:36

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach U mnie 9 stopni, pochmurno, w nocy może być 2-4 stopnie (wg różnych prognoz). A może jeszcze się trafi przymrozek. Myślałem dziś pryskać Moddusem, ale wstrzymam się z tym zabiegiem. Tym bardziej, że prognozy na najbliższe dni wskazują na spadek temperatury; w nocy poniżej 2 stopni. Dodatkowo od jutra ma nadal przelotnie padać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 17:04

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach A mi się udało trafić w pogodę. Akurat po południu była piękna pogoda i bardzo ciepło. Poleciało 1l Stabilana i 0,5l Optimusa na hektar :)

#152 Share kwiater23

kwiater23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 18:52

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Czemu mieszacie 2 środki na wyleganie ?.Ja dałem dzisiaj sam STABILAN nie wiem czy dobrze?

Edytowany przez milanreal1, 12 kwiecień 2014 - 23:23.

#153 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 11:25

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Ponieważ masz tam dwie różne substancje czynne, a taka mieszanka powinna dać lepszy efekt. Większe prawdopodobieństwo, że zboże intensywnie nawożone, bądź podatne na wyleganie będzie odpowiednio skrócone i nie ulegnie wyleganiu.

#154 Share Tandam

Tandam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 17:34

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Witam!
Panowie mam pytanie odnośnie drugiego zabiegu na skrócenie pszenicy przy poziomie nawożenia 180-200kgN. Więc tak, w fazie 1-go kolanka zastosowałem 0,9l Stabilanu + 0,2l Moddusa. Jeśli chodzi o obecną fazę rozwojową to najwcześniejsza z odmian ma drugie kolanko ponad 3cm nad pierwszym i wyraźnie widać, że trzecie kolanko oddaliło się około 0,5cm od drugiego kolanka (oczywiście rozcinałem kilka źdźbeł, żeby to stwierdzić) Czy w takim przypadku mogę jeszcze podać coś z CCC + Moddus? Czy absolutnie sam Moddus i w jakiej ilości?
Z kolei 3 inne późniejsze odmiany pszenicy są w fazie: drugie kolanko 1cm nad pierwszym i co w tym przypadku mógłbym zastosować?

#155 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 17:44

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach ccc z moddusem działa około 2 tygodni.Drugie skracanie daj na liśc podflagowy moddusem 0.2l lub medaxem 0,4l

#156 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 19:10

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Czy przy nawożeniu pszenicy N-110kg/ha wystarczy stabilan w dawce 1,2l/ha?

#157 Share Tandam

Tandam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 22:57

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Do slawek2209, dzięki kolego za wskazówkę! Pozdrawiam!

#158 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 17:39

Witam!
Panowie mam pytanie odnośnie drugiego zabiegu na skrócenie pszenicy przy poziomie nawożenia 180-200kgN. Więc tak, w fazie 1-go kolanka zastosowałem 0,9l Stabilanu + 0,2l Moddusa. Jeśli chodzi o obecną fazę rozwojową to najwcześniejsza z odmian ma drugie kolanko ponad 3cm nad pierwszym i wyraźnie widać, że trzecie kolanko oddaliło się około 0,5cm od drugiego kolanka (oczywiście rozcinałem kilka źdźbeł, żeby to stwierdzić) Czy w takim przypadku mogę jeszcze podać coś z CCC + Moddus? Czy absolutnie sam Moddus i w jakiej ilości?
Z kolei 3 inne późniejsze odmiany pszenicy są w fazie: drugie kolanko 1cm nad pierwszym i co w tym przypadku mógłbym zastosować?

Możesz zrobić to też inaczej. Nawożenie masz intensywne i mogłeś w 1 oprysku dać 0,3l moddusa. Po 2-3 tyg 0,3l moddusa daj. Lub 0,5l cerone w fazie liścia flagowego.
Zapraszam na swój profil

#159 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:10

Czy przy nawożeniu pszenicy N-110kg/ha wystarczy stabilan w dawce 1,2l/ha?

radziłbym 1,5 l/ha i idealnie trafić w faze. Wysoka odmiana?
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 19:48

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Z wyższych odmian to Natula i Arkadia reszta ponizej 90cm, a z fazą to różnie niektóra ma już kolanko na wysokości 2 cm inna ma 0,5 cm i jak narazie nie ma pogody żeby zrobić zabieg