Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach

574 odpowiedzi na ten temat

#121 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 19:42

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach zrob dawke dzielona ccc.0.7 l teraz i 0.7 -1 l razem z fungicydem przy 1 kolanku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Dzisiaj, 18:50
  •  

#122 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 07 kwiecień 2014 - 20:12

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Jak to w końcu jest z tym stosowaniem odzywek z regulatorami? Kilku gospodarzy u mnie robi takie miksy aż się dziwię że jeszcze im nie wysadziło opryskiwacza ;)
Jak patrzę w ewidencję w zeszłym roku pierw szedł fungicyd z odżywkami potem po kilku dniach regulator. Chciałem w tym roku ograniczyć ilość przejazdów i zmieszać wszystko w jednym.

#123 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 20:33

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach www.progress.plantprotection.pl/pliki/2006/r205-207.pdf
Mała ciekawostka dotycząca regulatorów wzrostu-nie zawsze najdroższe jest najlepsze .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 21:10

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Ja wszystko zmieszalem, 3 fungicydy siarczan 5 kg, 3 odzywki,CCC modus.

#125 Share Pal

Pal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 22:18

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Czy huzar 1l i 0,6l stabilanu w fazie koniec krzewienia - początek strzelania w źdźbło nie przypali pszenicy ?

#126 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 13:42

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Jeśli dasz tylko te dwa środki to na bank nic się nie stanie. Ja kiedyś dodałem mocznika i tylko na zakładkach delikatnie przypaliło.

Edytowany przez Wojtek987, 08 kwiecień 2014 - 13:45.

#127 Share Pal

Pal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 15:29

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach dzięki

#128 Share Pal

Pal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 19:35

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach A jeszcze jedna sprawa, czy wpłynie to na dokrzewienie pszenicy ?

#129 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 20:06

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach milanreal1 - Wracam ponownie do tematu mego "słynnego Moddusa". Dziś obejrzałem moją Bogatkę i pierwsze kolanko jest 1,5cm ponad węzłem krzewienia, dlatego jest za późno na ccc. Zatem otworzyłem butelkę Moddusa. Barwa i zapach ten sam, co rok temu, dwa lata temu itd. Żadnych skrzepów itp. Byłem skłonny już lać go do opryskiwacza i pryskać, ale na wszelki wypadek wlałem 2ml do 0,5l wody i ręcznym spryskiwaczem opryskałem kawałek pszenicy. Myślę, że jak do soboty żadnych objawów fitotoksycznych nie będzie, to mogę pryskać w ten dzień, albo w poniedziałek. Czy czekać dłużej? Od dziś zapowiadają u mnie deszcze na kilka dni. A jak wiadomo, Moddus ma zdecydowanie elastyczny termin stosowania (do liścia flagowego), aniżeli ccc.

Edytowany przez lukaszm, 08 kwiecień 2014 - 20:07.

#130 Share Mcfarmeros

Mcfarmeros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z tym związane , wędkarstwo,motoryzacja .'' KOBITKI''!!!

Napisany 08 kwiecień 2014 - 20:48

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach a co się stanie jak pszenica albo pszenżyto nie były jeszcze na 1 kolanku a dostały1l/ha ccc? kolega się wyrwał a jego pszenica jest niższa od mojej .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 kwiecień 2014 - 21:45

Jak to w końcu jest z tym stosowaniem odzywek z regulatorami? Kilku gospodarzy u mnie robi takie miksy aż się dziwię że jeszcze im nie wysadziło opryskiwacza ;)
Jak patrzę w ewidencję w zeszłym roku pierw szedł fungicyd z odżywkami potem po kilku dniach regulator. Chciałem w tym roku ograniczyć ilość przejazdów i zmieszać wszystko w jednym.

Jest tak jak mówiłem wyżej. Przypalenia najczęściej mogą być powodowane pogodą w czasie stosowania. Tylko herbicydy był oddzielał. Regulator, fungicyd i odzywki razem.

milanreal1 - Wracam ponownie do tematu mego "słynnego Moddusa". Dziś obejrzałem moją Bogatkę i pierwsze kolanko jest 1,5cm ponad węzłem krzewienia, dlatego jest za późno na ccc. Zatem otworzyłem butelkę Moddusa. Barwa i zapach ten sam, co rok temu, dwa lata temu itd. Żadnych skrzepów itp. Byłem skłonny już lać go do opryskiwacza i pryskać, ale na wszelki wypadek wlałem 2ml do 0,5l wody i ręcznym spryskiwaczem opryskałem kawałek pszenicy. Myślę, że jak do soboty żadnych objawów fitotoksycznych nie będzie, to mogę pryskać w ten dzień, albo w poniedziałek. Czy czekać dłużej? Od dziś zapowiadają u mnie deszcze na kilka dni. A jak wiadomo, Moddus ma zdecydowanie elastyczny termin stosowania (do liścia flagowego), aniżeli ccc.

Po 2-3 dniach działanie moddusa powinno być widoczne, a ewentualną fitotoksyczność nawet wcześniej. Powinno być ok z tym moddusem.
A jak chcesz pryskać to jak najszybciej. musisz jak najszybciej skrócić i usztywnić źdźbło. Zabieg w liściu flagowym powinien być ostatecznością na polach gdzie było bardzo wysokie nawożenie N i ryzyko wylegania jest wysokie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#132 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 07:02

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach milanreal1 - Dzięki za szybką odpowiedź. Właśnie poczekam te trzy dni i jeśli po ich upływie nie będzie żadnych objawów fitotoksyczności, to pryskam całą pszenicę. Oczywiście, że nie chcę czekać aż do fazy liścia flagowego - to musiałaby być ostateczność. Jak pogoda pozwoli, to przed niedzielą opryskam, a jak nie to zaraz początkiem nowego tygodnia. W każdym razie napiszę, co zaobserwowałem po ręcznym pryskaniu.
Jeszcze jedno - na etykiecie Moddusa jest, że od fazy pierwszego kolanka do trzeciego można stosować go z Antywylegaczem Płynnym. Co myślisz Kolego o takiej opcji? Bezpieczna? Czy lepiej sam Moddus w maksymalnej dawce?

Edytowany przez lukaszm, 09 kwiecień 2014 - 07:12.

#133 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 09 kwiecień 2014 - 08:14

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach milanreal1: azot z mocznika czy siarczan magnezu równiez można sypać do regulatorów?

#134 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 09 kwiecień 2014 - 09:08

a co się stanie jak pszenica albo pszenżyto nie były jeszcze na 1 kolanku a dostały1l/ha ccc? kolega się wyrwał a jego pszenica jest niższa od mojej .

jeżeli roślina była jeszcze w fazie krzewienia to uzyskasz efekt dokrzewiający jeżeli była już faza strzelania w źdźbło to bardziej skróci
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#135 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 10:46

A jeszcze jedna sprawa, czy wpłynie to na dokrzewienie pszenicy ?

Teraz już nie rozkrzewisz pszenicy, jestem pewien że faza krzewienia minęła bezpowrotnie ^^ (przynajmniej w tym roku i w pszenicy ozimej) :D

#136 Share Mcfarmeros

Mcfarmeros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z tym związane , wędkarstwo,motoryzacja .'' KOBITKI''!!!

Napisany 09 kwiecień 2014 - 11:37

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach aha no to zobaczymy co z tego wyjdzie . tylko teraz jest już gesto a jak by jeszcze dokrzewiło no to d*pa chyba bedzie bardzo gesto i coś roslinek odpadnie i bedzie zadko tak czy nie?

#137 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 12:29

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach jak to jest, i mnie miejscami pszenica ma 2-3 liscie, wiec ominie faze krzewienia przy tej pogodzie i przejdzie w strzelanie w zdzblo?

#138 Share patfilmax

patfilmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 16:00

milanreal1 - Dzięki za szybką odpowiedź. Właśnie poczekam te trzy dni i jeśli po ich upływie nie będzie żadnych objawów fitotoksyczności, to pryskam całą pszenicę. Oczywiście, że nie chcę czekać aż do fazy liścia flagowego - to musiałaby być ostateczność. Jak pogoda pozwoli, to przed niedzielą opryskam, a jak nie to zaraz początkiem nowego tygodnia. W każdym razie napiszę, co zaobserwowałem po ręcznym pryskaniu.
Jeszcze jedno - na etykiecie Moddusa jest, że od fazy pierwszego kolanka do trzeciego można stosować go z Antywylegaczem Płynnym. Co myślisz Kolego o takiej opcji? Bezpieczna? Czy lepiej sam Moddus w maksymalnej dawce?

Ja tą mieszankę (1L CCC+ 0,25-0.3 Moddusa) stosuje już któryś rok i skraca bardzo dobrze. Niewiem nawet czy nie za dobrze bo jak się gdzieś nałoży to lubi przypalić, na glebach lżejszych stosuje mniejszą dawkę moddusa, a że ziemie mam różne to jak trafi mi się gdzieś piasek to omijam (tzn nie pryskam na piasku)

#139 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1329 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 18:43

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach no właśnie z tym omijaniem na piasku-też mam takie pola, że jest czarnoziem lub glina, a kawałek dalej piasek. Te nie opryskane miejsca tak samo dojrzeją w żniwa, w podobnym czasie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 09 kwiecień 2014 - 20:04

Teraz już nie rozkrzewisz pszenicy, jestem pewien że faza krzewienia minęła bezpowrotnie ^^ (przynajmniej w tym roku i w pszenicy ozimej) :D

to zależy w jakim regionie. Mam pszenice które właśnie kończy się krzewić

jak to jest, i mnie miejscami pszenica ma 2-3 liscie, wiec ominie faze krzewienia przy tej pogodzie i przejdzie w strzelanie w zdzblo?

faza krzewienia będzie trwała krócej, pszenica wytworzy mniej rozkrzewień i dopiero przejdzie w strzelanie w źdźbło - co przełoży się na niższy plon. Nie da się ominąć żadnej fazy
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)