Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach

574 odpowiedzi na ten temat

#261 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 01 maj 2014 - 13:50

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Czy można stosować moddus przed spodziewanym nocnym przymrozkiem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Dzisiaj, 19:11
  •  

#262 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 01 maj 2014 - 16:58

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Kolego, u mnie też zapowiadają spadki temperatury w najbliższych dniach, a w nocy możliwe przymrozki. Miałem też wykonywać zabiegi ochrony roślin, ale wolę przeczekać ten okres, gdyż szkoda pryskać, gdyż zbyt niskie temperatury mogą obniżyć skuteczność określonego zabiegu. Przymrozek to stres dla rośliny, podobnie jak zabieg wykonany regulatorem (bo tego dotyczy ta zakładka Forum), więc po co dodatkowo narażać roślinę na niekorzystne warunki do wegetacji? A najgorsze, gdyby oprócz braku oczekiwanego działania zastosowanego środka, plantacja uległa znaczącemu uszkodzeniu. Jednak to jest tylko moja opinia:)

Edytowany przez lukaszm, 01 maj 2014 - 16:59.

#263 Share dawid35123

dawid35123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 02 maj 2014 - 20:01

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Jaki jeszcze mozna zastosowac antywylegacz w nablizszych dniach?? Nigdy nie stosowalem tego specyfiku ale boje sie pszenice i pszenzyto moze polozyc. Bardzo bym prosil o odpowiedz. Pozdrawiam!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8982 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 maj 2014 - 21:27

Czy można stosować moddus przed spodziewanym nocnym przymrozkiem?

Można ale skuteczność może spaść. Zrób ten zabieg jeżeli dzień jest słoneczny i stosunkowo ciepły. W innym wypadku czekaj. Sama niska temp spowalnia procesy w roślinie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#265 Share Medalik

Medalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Sport, polityka :-) ,rolnictwo

Napisany 02 maj 2014 - 21:28

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach A można do Cerone dodać trochę mocznika i siarczan magnezu ??

#266 Share kociolek

kociolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 maj 2014 - 20:21

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Pszenżyto tak za 3-4 dni będzie się kłosić można je jeszcze czymś skracać???? Dostało już Modusa 0,3 na pierwsze kolanko ale itak idze do góry.Boję się ze już późno jest i można kłos skrócić;(

#267 Share URSUS16

URSUS16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 03 maj 2014 - 20:28

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Pszenica dostała 1,8l antywylegacza 675 niestety było troche po terminie, bo rośliny miały pierwsze kolanko w zalezności od terenu od 1cm na ziemią do 3, lecz 2 kolanko nie było wyczuwalne/widoczne)
Nawożenie jakie planuje to cos koło 190N, na flagowy 0,5l cerone starczy? Ziemia zróżnicowana głównie 4b. Plon jaki chciałbym to cos koło 5t

Na kawałku 1ha pogoda nie pozwala opryskać anty. Dopiero teraz, gdy już jest 2 kolanko ojciec opryskał 0,7l cerone. Ma zamiar stosowac nawożenie na poziomie 190N. Ziemia 3b / 4a pole po kartoflisku. Ile dać modusa, żeby się to nie wywaliło, bo tato już samo nie wie :D Pszenica Bogatka

#268 Share luki08

luki08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 04 maj 2014 - 12:09

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach a w ogóle jak to jest czy mozna mieszac moddus lub cerone z odzywkami typu basfoliar,plonvit czy inne

#269 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 05 maj 2014 - 18:04

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach milanreal1 - Ponieważ dziś było zimno, a i w nocy może się zdarzyć przymrozek, zabieg moim "słynnym" Moddusem, przełożyłem na jutro, ewentualnie na pojutrze. Wyrwałem jedną roślinkę Bogatki. Wysokość 65cm. Widoczny liść flagowy tak w połowie. "Rozebrałem" ją i: pierwsze kolanko jest 3 cm ponad węzłem krzewienia, drugie 11 cm nad pierwszym, trzecie 14 cm nad drugim, a czwarte 1 cm nad trzecim. Kłos ma narazie długość 3 cm i jeszcze widać, że nie wszystkie pięterka wyszły. Na niektórych roślinach widać tylko niewielką część liścia flagowego. I teraz mam pytanie: jaką dawkę zastosować Moddusa (wcześniej nie dawałem go w tej Bogatce ze względu na niekorzystny przebieg pogody i obawy o jego skuteczność po terminie ważności)? 0,4l, czy zmniejszyć ze względu na fazę? Po obliczeniu łącznej dawki azotu, razem z azotem z mineralizacji, przy uwzględnieniu wykorzystania azotu na poziomie 70%, wychodzi mi 110 kg czystego azotu na hektar. I czy pszenica się bez problemu wykłosi? Na internecie znalazłem jakiś artykuł, w którym pisało, że m.in trineksapak etylu w drugim zabiegu regulowania obsady zboża należy stosować, gdy kłos osiągnie minimum 5 cm. I to sprawiło, że już nie wiem, czy czekać, aż będzie miał 5cm, czy pryskać jak najszybciej? Chyba jak najszybciej pryskać.

Edytowany przez lukaszm, 05 maj 2014 - 18:06.

#270 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 05 maj 2014 - 19:11

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach pierwsze słysze ze długość kłosa ma znaczenie przy robieniu zabiegu moddusem na lisc flagowy.Od przedstawiciela syngenty dowiedziałem sie w ubiegłym roku że moddus stosowac na liśc podflagowy do fazy pojawiania się liśćia flagowego.Nalezy pamietac że jeśli chcemy skrócic górne międzywęzla to zabieg musi być trafiony a nie opózniony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 05 maj 2014 - 19:50

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach slawek2209 - Tak jak opisałem wyżej aktualną fazę mej pszenicy, to mogę stosować Moddus? Czy za późno?

A odnośnie długości kłosa, to tutaj jest na ten temat: http://www.procam.pl...grotechnika-zbo (5 akapit pod tą kolorową tabelką z regulatorami).

#272 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 05 maj 2014 - 19:54

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach faze masz odpowiednia teraz na moddus,ale 0,4l wydaje sie być za duża dawka.Wiecej niż 0.3l bym nie dawał

#273 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 05 maj 2014 - 20:34

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Czyli 0,2 lub 0,25l i nie będzie żadnych problemów z kłoszeniem.

#274 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8982 postów

Napisany 05 maj 2014 - 20:58

milanreal1 - Ponieważ dziś było zimno, a i w nocy może się zdarzyć przymrozek, zabieg moim "słynnym" Moddusem, przełożyłem na jutro, ewentualnie na pojutrze. Wyrwałem jedną roślinkę Bogatki. Wysokość 65cm. Widoczny liść flagowy tak w połowie. "Rozebrałem" ją i: pierwsze kolanko jest 3 cm ponad węzłem krzewienia, drugie 11 cm nad pierwszym, trzecie 14 cm nad drugim, a czwarte 1 cm nad trzecim. Kłos ma narazie długość 3 cm i jeszcze widać, że nie wszystkie pięterka wyszły. Na niektórych roślinach widać tylko niewielką część liścia flagowego. I teraz mam pytanie: jaką dawkę zastosować Moddusa (wcześniej nie dawałem go w tej Bogatce ze względu na niekorzystny przebieg pogody i obawy o jego skuteczność po terminie ważności)? 0,4l, czy zmniejszyć ze względu na fazę? Po obliczeniu łącznej dawki azotu, razem z azotem z mineralizacji, przy uwzględnieniu wykorzystania azotu na poziomie 70%, wychodzi mi 110 kg czystego azotu na hektar. I czy pszenica się bez problemu wykłosi? Na internecie znalazłem jakiś artykuł, w którym pisało, że m.in trineksapak etylu w drugim zabiegu regulowania obsady zboża należy stosować, gdy kłos osiągnie minimum 5 cm. I to sprawiło, że już nie wiem, czy czekać, aż będzie miał 5cm, czy pryskać jak najszybciej? Chyba jak najszybciej pryskać.

Myślę ze nawet 0,2l moddusa teraz będzie dobre.
Jak kłos już wychodzi to żadnego regulatora stosować się nie powinno.
Zapraszam na swój profil

#275 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 05 maj 2014 - 21:11

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach A ja dziś pojechałem po bandzie i nie wiem czy dam radę się uratować mam bardzo silny jęczmień jary "Raskud" siany b. wczas tydzień przed Józefem, klasa ziemi IVa stanowisko po kukurydzy mega zasobności wszystkich składników w ziemi rośnie jak torpeda tylko że już się mocno pokłonił nie było dostępnego modusa i protega w żadnym sklepie dziś i hurtownie już też nie mają a mam zapas duży Cerone 480 BASF i opryskałem 0,75l/ha cerone+ propikonazol 250 0,5l/ha ale wydaje mi się że bez szans legnie calutki po ilu dniach poprawić i czym najlepiej na pewno mam już dwa kolanka jutro zmierzę ale 25-30cm wysokości mocno ukrzewiony wysiane 170kg nasion/ha. Żadnych objawów chorób okaz super tylko że jest bez szans.

#276 Share luki08

luki08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 12 maj 2014 - 20:46

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach czy mozna stosowac cerone w dwóch dawkach po 0,4l w odstepie tygodnia lub dwóch ,co sie stanie gdy zastosuje sie cerone ciutke za wczesnie(w jeczmieniu jarym na etykiecie pisze zeby stosowac od 2 kolanka ,a co bedzie jezeli zastosuje gdy roslinka jest juz wysoka pierwsze kolanko ale drugiego nie widac) :wacko:

#277 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 13 maj 2014 - 12:41

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Może ktoś podpowie czy medax top można stosować w jęczmieniu jarym? Bo tam nic nie znalazłem, dlatego pytam tu.

#278 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 20 maj 2014 - 14:56

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Na dniach j.jary będzie miał flagowy miało isc cerone 0,75 , zapowiadają upały -ograniczyć dawke do np. 0,4-0,5 a efekt będzie podobny?

#279 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3191 postów

Napisany 20 maj 2014 - 15:04

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Czym hamować pszenżyto jare bo etefon i trineksapak etylu nie mają rejestracji wogóle, przynajmniej nie znalazłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8982 postów

Napisany 20 maj 2014 - 21:43

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Oj z rejestracja to może być problem. Medax pewnie też nie ma. Chyba tylko środki z CCC zostają.
Zapraszam na swój profil