Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach

574 odpowiedzi na ten temat

#241 Share andrzejg120

andrzejg120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 18:04

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Witam. Jestem nowy na forum i w rolnictwie. Mam pszenicę Scagen którą dobrze odżywiłem I-dawka 250kg saletry II-80kg mocznika i 100kg saletry. Chciałem skrócić wcześniej ale pogoda nie pozwalała więc 19.04. opryskałem modusem w dawce 0,4l/ha+siarczan 7,5kg+0,3l tytanitu+mikroelementy+ 2 odżywki z azotem i mikroelementami+ tilt 0,7l+mirage 0,7l. Po 3-4 dniach zauważyłem że pszenica robi się żółta zasychają końcówki liści.Byłem dzisiaj na polu i nadal jest żółto może nawet więcej niż wcześniej. Czyżby wyglądało by to na przypalenie modusem i czym to zlikwidować. Stosować jakieś odżywki+tytanit.

Proszę o Pomoc i sugestie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Dzisiaj, 09:37
  •  

#242 Share agro1991

agro1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 18:42

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach nie wolno mieszać tytanitu z Tilit Turbo! Sam się o tym przekonałem(a nawet w tabeli mieszania na stronie intermag pisze) u mnie po około 10 dniach listki przyżółkły ale po 3-4 dniach wróciło do normy i są ciemniutkie :)

#243 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 27 kwiecień 2014 - 18:46

@ lostkos rozpoczyna fazę 2 kolanka jest nie cały 1 cm od węzła krzewiania

faza 2-ego kolanka jest gdy drugi pierścień jest 2 cm nad pierwszym. Jeżeli kolanko masz 1 cm od węzła to masz faze 1-ego kolanka
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share andrzejg120

andrzejg120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 19:50

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach do agro 1991 a czy coś stosowałeś. To było w tym czy tamtym roku, oraz czy odbije się na plonie. Boję się że za dużo dałem modusa.

#245 Share s17

s17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 19:56

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Witam. Trzy tygodnie temu zastosowałem moddus (0,35l) w pszenicy, gdy pojawiało się pierwsze kolanko. Niestety, chyba z powodu kiepskiej pogody, słabo podziałał- pszenica rośnie jak wściekła. Czy mogę teraz opryskać moddusem, przed ukazaniem się liścia flagowego?

Edytowany przez s17, 28 kwiecień 2014 - 08:10.

#246 Share agro1991

agro1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 21:36

do agro 1991 a czy coś stosowałeś. To było w tym czy tamtym roku, oraz czy odbije się na plonie. Boję się że za dużo dałem modusa.

W tym roku, nic nie dawałem samo się "wyleczyło" :) choć u mnie listki były tylko delikatnie przypalone...

#247 Share andrzejg120

andrzejg120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 19:04

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach U mnie to tak wygląda dzisiaj, I nie wiem co robić czekać czy dawać odżywki. Proszę o pomoc

Załączone miniaturki

• zdjęcia andrzej 041.jpg
  • zdjęcia andrzej 042.jpg

#248 Share marcuss07

marcuss07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 19:55

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach W zeszłym roku zrobiłem sobie podobną mieszaninę,(może nie tak finezyjną, ale był tytanit, ccc, modus, dwa fungicydy, i opty 20-20-20 z intermagu, do tego użyłem żółtych końcówek i ciśnienia 3 bar). Po kilku dniach liście pożółkły, a pszenica do żniw miała wysokość 40 cm. Łan wyglądał kiepsko dopóki nie poszły kolejne liście podflagowy i flagowy , które zazieleniły pole. Plon z tego kawałka był niższy o 0,5 t. w porównaniu do innych parceli, gdzie zabiegi wykonałem już prawidłowo.

#249 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 kwiecień 2014 - 22:07

0,3 CCC w połączeniu z modusem na flagowy to nie mój wymysł tylko mądrzejszych ludzi odemnie z kws przy każdej z odmian z pszenicy zalecają właśnie taką kombinacje na flagowy. Przesyłam linka do ich wskazówek uprawowych:

http://www.kws-zboza...014_Finalna.pdf

Wiele "mądrych głów" ma inne zdanie. I czasem oni będą mieli rację czasem ja, nie ma rozwiązań idealnych. Mimo wszystko o ccc w takiej fazy zapomnieć. Niektórzy nawet sugerują ze moddus w fazie liścia flagowego może szkodzić a gdzie tu z ccc.

a czy ten moddus utrzyma te zboze w pionie pszenzyto jak dawka poszla 0,6 l a teraz ro kprzekropny bo w tamtym roku wszystko lezalo ?

0,6l to powinno mocno skrócić i usztywnić. Powinno stać jeżeli rok temu leżało bez antywylegacza.

Witam. Jestem nowy na forum i w rolnictwie. Mam pszenicę Scagen którą dobrze odżywiłem I-dawka 250kg saletry II-80kg mocznika i 100kg saletry. Chciałem skrócić wcześniej ale pogoda nie pozwalała więc 19.04. opryskałem modusem w dawce 0,4l/ha+siarczan 7,5kg+0,3l tytanitu+mikroelementy+ 2 odżywki z azotem i mikroelementami+ tilt 0,7l+mirage 0,7l. Po 3-4 dniach zauważyłem że pszenica robi się żółta zasychają końcówki liści.Byłem dzisiaj na polu i nadal jest żółto może nawet więcej niż wcześniej. Czyżby wyglądało by to na przypalenie modusem i czym to zlikwidować. Stosować jakieś odżywki+tytanit.

Proszę o Pomoc i sugestie

Moze nie przypalenie moddusem a to efekt ze pewnie stosowałeś to w trakcie słonecznej pogody. Po kilku dniach taki efekt powinien minąć.

Witam. Trzy tygodnie temu zastosowałem moddus (0,35l) w pszenicy, gdy pojawiało się pierwsze kolanko. Niestety, chyba z powodu kiepskiej pogody, słabo podziałał- pszenica rośnie jak wściekła. Czy mogę teraz opryskać moddusem, przed ukazaniem się liścia flagowego?

Tak. Moddus działa przez ok 2 tyg po zabiegu, jak najbardziej po tym czasie można go dać jeszcze raz. Na przyszłość pamiętaj że dobre skracanie to te od fazy BBCH30 im później to skracanie słabsze.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#250 Share Grzela

Grzela

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 06:05

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Moja pszenica ma drugie kolanko i miałem zamiar dać Modusa ale zauważyłem, że Legato stosowane jesienią przepuściło przytulię. Co teraz dać na tą przytulię i czy najpierw dać regulator czy cherbicyd??? Na jedno i drugie jest trochę późno ale taka zaistniała sytuacja :wacko:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 08:47

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Najpierw herbicyd.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#252 Share Pawel6840

Pawel6840

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 10:19

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Witam, nigdy jeszcze nie stosowałem regulatorów wzrostu, ponieważ na zboża ozime trochę za późno na skracanie podpowiedzcie kiedy i jakim środkiem najlepiej skracać owies i jęczmień ?

#253 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 29 kwiecień 2014 - 14:15

U mnie to tak wygląda dzisiaj, I nie wiem co robić czekać czy dawać odżywki. Proszę o pomoc

w książce niedoborów jest to objawy niedoboru potasu ... też tak mam na górkach na jednym polu i na mocnej ziemi na tym samym polu
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#254 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 29 kwiecień 2014 - 18:43

Witam, nigdy jeszcze nie stosowałem regulatorów wzrostu, ponieważ na zboża ozime trochę za późno na skracanie podpowiedzcie kiedy i jakim środkiem najlepiej skracać owies i jęczmień ?

Teraz trochę strach dawać CCC. Teraz jak już 2 kolanko to lepiej moddus, na jęczmień też moddus lub medax (chyba tez ma rejestrację). W owsie można CCC, można moddus i można ich mieszaniny.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#255 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 20:13

Jak dasz zalecaną dawkę to na pewno utrzyma ważne aby wykonać go prawidłowo i w odpowiedniej fazie.

no ten facet co oprysk bralismy u niego to mowil ze juz prawie mozna ze 1 kolanko prawie jest no to hyba dobrze by bylo

#256 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 29 kwiecień 2014 - 20:18

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Skracałem pierwszy raz i na moją głowę chodzi o tę międzywęźle od formującego się kłosu do kolanka bo widzę że jest dużo krótsze?

Dodany obrazek

#257 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 29 kwiecień 2014 - 20:32

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach chodzi o to na jakiej wysokości znajduje się pierwszy ciemniejszy pierścień
jeżeli:
do 1 cm nad węzłem krzewienia - BBCH 30 - początek strzelania w źdźbło
1 cm i powyżej - BBCH 31 - 1-sze kolanko
drugi pierścień 2 cm nad pierwszym - BBCH 32 - faza 2-ego kolanka
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#258 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 20:38

Moja pszenica ma drugie kolanko i miałem zamiar dać Modusa ale zauważyłem, że Legato stosowane jesienią przepuściło przytulię. Co teraz dać na tą przytulię i czy najpierw dać regulator czy cherbicyd??? Na jedno i drugie jest trochę późno ale taka zaistniała sytuacja :wacko:

U mnie też Legato stosowane jesienią puściło przytulie. Pryskałem na wiosnę Goldem, ale 2 tygodnie temu.

#259 Share kazik8888

kazik8888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 22:08

Moja pszenica ma drugie kolanko i miałem zamiar dać Modusa ale zauważyłem, że Legato stosowane jesienią przepuściło przytulię. Co teraz dać na tą przytulię i czy najpierw dać regulator czy cherbicyd??? Na jedno i drugie jest trochę późno ale taka zaistniała sytuacja :wacko:

ja miałem podobną sytuacje, robiłem legato na jasień pojechałem robic T1 a tam przytulia...ja zastosowałem starane bo jest do poczatku fazy liścia flagowego... mi sie wydaje daj pierw regulator pozniej herbicyd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share janek1987

janek1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 00:06

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach A takie małe pytanko w życie mi się pojawiają kłosy a chce pryskać cerone, będą jakieś szkody?

Edytowany przez milanreal1, 01 maj 2014 - 13:17.
caps lock