Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach

574 odpowiedzi na ten temat

#201 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 23 kwiecień 2014 - 16:21

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach To bankowo jest drugie kolanko bo pierwsze jest mocne już ok 2cm nad węzłem krzewienia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Dzisiaj, 01:28
  •  

#202 Share agro1991

agro1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 17:25

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach milanreal1@ czy mogę zastosować trochę wcześniej Cerone w pszenżycie niż dopiero na liść flagowy? Chciałbym się dodatkowo zabezpieczyć przed ewentualny wyleganiem, pszenżyto 17 kwietnia tak wyglądało http://www.agrofoto....enzyto-trigold/

#203 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 21:30

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach antywylegacz 675 0.5 i modus 0.2 na zyto może być>> w pierwszym zabiegu 0.3 moddus

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 24 kwiecień 2014 - 00:12

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Teraz chcesz dać antywylegacz z moddusem? Jeżeli 1 skracanie było 0,3l moddusa to teraz 0,2l moddusa, antywylegacz już sobie daruj.

Skracanie stosowałem dokładnie 2 kwietnia, temperatura w dzień była ponad +10 (lecz nie wiele) a na drugą noc po oprysku był mały przymrozek. Wolałem pryskać w odpowiedniej fazie (wiem na własnej skórze jakie są skutki spóźnienia ccc) niż czekać na odpowiednią temperaturę.
Chodzi mi tylko o jeden kawałek po rzepaku (około hektar), jest ono najbardziej bujne i okropnie gęste. Jestem nastawiony na cerone (mam na stanie) tylko mam obawy czy jak dam dodatkowo 1L to całkowite skracanie nie będzie za mocne i nie wpłynie ujemnie na plon? Nie wiem też w jakim stopniu zadziałał wcześniejszy zabieg? Kolejna sprawa jest taka że tą odmianę mam pierwszy raz i nie wiem jak ona się zachowuje (wygląda) w poszczególnych fazach.

Ten przymrozek nie jest dobry, ale jak była dobra faza to dobrze zrobiłeś, tak należy robić. Jeżeli temp była powyżej 10 stopni to powinno być ok.
Co do tego cerone. Jeżeli już było skracanie w okolicy 1 kolanka to powinna wystarczyć korekta w ilości 0,5l cerone.

milanreal1 - Wczoraj minęło dwa tygodnie od próby wykonanej przeze mnie w pszenicy ozimej tym słynnym Moddusem. Żadnych objawów fitotoksyczności nie widzę, zboże rosło tak jak rośnie. Wyrwałem roślinkę opryskaną Moddusem i po "rozebraniu" jest kłos, więc nic się nie stało. Wczoraj było u mnie ponad 20 stopni i bardzo słońce świeciło. Miałem po południu pryskać, ale się ściemniło i grzmiało. A dzisiaj pochmurno i przed chwilą zaczęło padać. Więc pewnie dzisiaj już z tego nic nie będzie. A chciałem opryskać Moddusem i później rozsiać drugą dawkę nawozu, bo już czas.
Zauważyłem w mej pszenicy zasychanie dolnych liści. Może to świadczyć o braku azotu, czy magnezu? Bo na tym Forum opisywano podobne przypadki i niektórzy twierdzą, że to niedobór magnezu, a inni, że azotu i dlatego zboże redukuje liście.

Niedobór azotu najlepiej widać po kolorze liści, jasnozielone to mało N, a zasychanie dolnych liści dla mnie jest charakterystyczne dla niedoboru Mg, a jego niedobór może być powodowany kilkoma czynnikami.

Czy w takiej fazie mogę zastosować spokojnie 0,5 Medax Top i 0,8 ccc?

Jasne, z tego co widzę to już 2 kolanko.

milanreal1@ czy mogę zastosować trochę wcześniej Cerone w pszenżycie niż dopiero na liść flagowy? Chciałbym się dodatkowo zabezpieczyć przed ewentualny wyleganiem, pszenżyto 17 kwietnia tak wyglądało http://www.agrofoto....enzyto-trigold/

Skracałeś wcześniej czy nie?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#205 Share colorado

colorado

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 09:40

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach czy można mieszać cerone z antywylegaczem? Jeżeli tak, to w jakich ilościach?

#206 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 11:18

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach czesc panowie

mam pytanie do tych, którzy stosowali moddusa/protega oraz ich zamiennik cuadro.

Otóz zawsze kupowałem coś z pierwszej dwójki i pamiętam dobrze, ze miało taki fajny, wyrazisty, intensywny zapach i było bardzo mocno skoncenrowane, ak, zę jak sie przelewało przez sitko w poryskiwaczu, to aż robiły sie takie glutki.

Tymczasem w tym roku sprzedawca przekonał mnie na cuadro (stówke tańsze na 5l bańce i ponoc to samo), ale zapach już zupełnie nie ten. Także jak się przelewa przez sitko w opryskiwaczu, to nic sie nie waży/kawali.

Ktoś z was stosował i to i to dla porównania skutecznosći?
Mam nadzieje, ze to tylko cheminova zastosowała jakieś inne nośniki/rozpuszczalniki, ale działało to bedzie tak samo.

#207 Share agro1991

agro1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 12:43

Skracałeś wcześniej czy nie?

Skracałem w fazie I kolanka samym CCC w dawce 1,7 L/ha

#208 Share drobny

drobny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Wszystkiego w życiu liznąć pragnę xD

Napisany 24 kwiecień 2014 - 19:12

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Pszenżyto Twingo,dostało już 120N Czym mogę teraz to skrócić ?? tylko moddusem. 0.25 l wystarczy?

Załączone miniaturki

• k.jpg

#209 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 24 kwiecień 2014 - 19:49

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach modussem ... medaxem top.. cerone .. antywylegaczy jest spor
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#210 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 24 kwiecień 2014 - 21:20

czy można mieszać cerone z antywylegaczem? Jeżeli tak, to w jakich ilościach?

Można, był kiedyś taki regulator, nazywał się terpal zawierał chlorek chloromekwatu i etefon. Chociaż to szczęśliwe połączenie to nie jest.

czesc panowie
mam pytanie do tych, którzy stosowali moddusa/protega oraz ich zamiennik cuadro.
Otóz zawsze kupowałem coś z pierwszej dwójki i pamiętam dobrze, ze miało taki fajny, wyrazisty, intensywny zapach i było bardzo mocno skoncenrowane, ak, zę jak sie przelewało przez sitko w poryskiwaczu, to aż robiły sie takie glutki.
Tymczasem w tym roku sprzedawca przekonał mnie na cuadro (stówke tańsze na 5l bańce i ponoc to samo), ale zapach już zupełnie nie ten. Także jak się przelewa przez sitko w opryskiwaczu, to nic sie nie waży/kawali.
Ktoś z was stosował i to i to dla porównania skutecznosći?
Mam nadzieje, ze to tylko cheminova zastosowała jakieś inne nośniki/rozpuszczalniki, ale działało to bedzie tak samo.

W tym roku jak stosowałem moddus to nie czułem zapachu a i rozpuszczał się bez problemu.
A to ze nośniki są inne to jest wręcz nieuniknione.

Skracałem w fazie I kolanka samym CCC w dawce 1,7 L/ha

W takim razie możesz poprawić etefonem.

Pszenżyto Twingo,dostało już 120N Czym mogę teraz to skrócić ?? tylko moddusem. 0.25 l wystarczy?

Tak, moddus będzie dobry. 0,25l powinno utrzymać w pionie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 06:16

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach a co jesli sie na pszenzyto moddus sam zastosowalo 0,6 l i jesli by bylo troche za wczesnie bo 1 kolanko juz prawie bylo ? a i pszenice kiedy pryskac zeby skrocic pszenica pozna bo po kukurydzy siana ?

#212 Share Lewy410

Lewy410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo muzyka

Napisany 26 kwiecień 2014 - 06:40

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach nie ma innego regulatora wzrostu od Moddusa

#213 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 07:00

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach A ja cię zapewniam, że są inne.

#214 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 07:15

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Jakieś 2 tyg temu poszedł modus 0,6 l + 0,3 cc na pszenzyto ozime (źdzbło wysokie) Nawożenie 200N co dac jeszcze na flagowy moddus 0,3 czy cerone ?

#215 Share Lewy410

Lewy410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo muzyka

Napisany 26 kwiecień 2014 - 10:46

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Nie zrozumielismy się chodzi mi oto ze wszyscy pisza tylko o Moddusie jak by nie było innych regulatorów

#216 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 15:33

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Czy prawdą jest ,że etefon zastosowany zbyt późno gdy dostanie się na kłos to ten w miejscu kontaktu z opryskiem nie wyda ziaren i będzie szczerbaty? Spaprał już ktoś tak uprawe?
Co sądzicie o połączniu 0,3CCC+0,2modus na flagowy w pszenicy .

#217 Share piotrdd

piotrdd

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 19:32

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Lewy410 bo to dobry regulator tylko cena odstrasza!

Edytowany przez piotrdd, 26 kwiecień 2014 - 19:32.

#218 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 19:50

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach a jesli by sie zastosowalo moddusa za wczesnie to co sie stanie jak np nie w pelni sie wyksztalcilo 1 kolanko w pszenzycie ?

#219 Share wysoki1122

wysoki1122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny

Napisany 26 kwiecień 2014 - 20:02

Skracanie stosowałem dokładnie 2 kwietnia, temperatura w dzień była ponad +10 (lecz nie wiele) a na drugą noc po oprysku był mały przymrozek. Wolałem pryskać w odpowiedniej fazie (wiem na własnej skórze jakie są skutki spóźnienia ccc) niż czekać na odpowiednią temperaturę.
Chodzi mi tylko o jeden kawałek po rzepaku (około hektar), jest ono najbardziej bujne i okropnie gęste. Jestem nastawiony na cerone (mam na stanie) tylko mam obawy czy jak dam dodatkowo 1L to całkowite skracanie nie będzie za mocne i nie wpłynie ujemnie na plon? Nie wiem też w jakim stopniu zadziałał wcześniejszy zabieg? Kolejna sprawa jest taka że tą odmianę mam pierwszy raz i nie wiem jak ona się zachowuje (wygląda) w poszczególnych fazach.

Co to znaczy z tymi skutkami spóźnienia się z ccc nie podziała środek czy co ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share piotrdd

piotrdd

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 20:18

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach warchest rozbudujesz system korzeniowy tu masz wszystko http://www.syngenta....250_sc.aspx
wysoki1122 spóźnienie zabiegu skutkuje skróceniem kłosa lub problemy z kłoszeniem ( zdeformowany kłos)

Edytowany przez piotrdd, 26 kwiecień 2014 - 20:27.