Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach

615 odpowiedzi na ten temat

#581 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 09:44

Jednorazowo lepszy efekt po Medax Top. Działanie Modusa w dużej mierze zależy od temperatury i nasłonecznienia, chyba że zmieszasz go z CCC. Teraz całkiem nową alternatywą jest Medax Max. Nie znam ceny ale technologicznie prawdziwa ciekawostka. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Dzisiaj, 23:44
  •  

#582 Share Lewy91

Lewy91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 26 luty 2017 - 12:19

Wielu rolników jest w podobnej sytuacji. Pszenżyto nie jest aż tak krzewiące jak pszenica ale to lepsze niż żyto. Daj wczesna wiosną 250 kg saletry i jak temp pozwoli 0,7l CCC z mocznikiem i siarczanem magnezu. i w miarę możliwości odżywkę z wysoką zawartością fosforu.

Czy dawka 0,7 CCC + mocznik siarczan magnezu i odżywki mogą być stosowane na do krzewienie w pszenicy? N na start chce dać 150 saletry i 100 saletrosanu. 

#583 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 26 luty 2017 - 17:52

Można tak to rozwiązać w pszenicy, należy tylko wiedzieć kiedy taki zabieg wykonać. Jeśli chodzi o stosowanie łączne różnych nawozów nalistnych to nie mieszamy siarczanu z fosforem. Osobiście zaproponował bym na dokrzewianie CCC + 500-750 g Fosforu nalistnie + micro. A następnie po tygodniu mieszaninę mocznika z siarczanem.   A zabieg wykonać w zależności od stanu systemu korzeniowego, gdy nowe korzenie boczne będą miały co najmniej 3 cm odrosty. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#584 Share Lewy91

Lewy91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 26 luty 2017 - 20:42

Dzięki za odpowiedź :) 

#585 Share pszycha1

pszycha1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 04 marzec 2017 - 22:21

moim zdaniem dawkę rozkrzewiającą CCC najlepiej stosować jak będzie minimum 10 stopi w dzień i w nocy bez przymrozków, teraz to lepiej azot zastosować z siarczanem magnezu, lub inny mix azotowo siarkowy

#586 Share Slimak1614

Slimak1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika, konstruowanie...

Napisany 06 marzec 2017 - 22:50

A podpowie mi ktoś co można zastosować na skrócenie żyta ozimego,  populacyjnego odmiany "Warko"? Szczerze jeszcze nigdy nic nie skracałem i mam zamiar spróbować w tym roku... nawóz jeszcze nie rozsiany bo nie ma jeszcze możliwości wjazdu na pole... 

#587 Share greg91

greg91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 marzec 2017 - 16:15

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Czy modusa 0,3+ccc 1l do tego duet start 1l+mandatek 0,8 można zmieszać w jednym zabiegu w pszenicy ozimej

#588 Share Lewy91

Lewy91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 marzec 2017 - 18:31

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach Czy przy nawozeniu pszenicy w dawce 110 kg N gleba klasa 4 wystarczy jak zastosuje ccc na początku strzelania w źdźbło czy trzeba stosować coś z wyższej półki?

#589 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 999 postów

Napisany 09 marzec 2017 - 21:31

Czy modusa 0,3+ccc 1l do tego duet start 1l+mandatek 0,8 można zmieszać w jednym zabiegu w pszenicy ozimej

możesz śmiało wszystko mieszać

#590 Share greg91

greg91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 marzec 2017 - 22:15

możesz śmiało wszystko mieszać

Wielkie dzięki za odpowiedz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share noga_prezesa

noga_prezesa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 13 marzec 2017 - 14:10

co polecacie na jęczmień? Ostatnio dawałem 0,4 moddusa i CCC, problemów z przypaleniami nie miałem jak niektórzy piszą ale u mnie z pogodą różnie więc myślałem żeby spróbować medaxa max bo ma rejestrację na jęczmień i ma ciekawe połączenie substancji. Sądzicie że poradzi sobie jak będzie słabe nasłonecznienie?

#592 Share petrus87

petrus87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 04 kwiecień 2017 - 22:21

nie miałem sytuacji by pojawiły się kiedyś przypalenia u mnie w zbożu po moddusie i raczej pozostałbym przy sprawdzonym rozwiązaniu. kiedyś probowałem medaxa na pszenicy ozimej i zadziałać zadziałał ale nie wszędzie i zdarzały się miejsca gdzie zboże wyległo. nowy medax wydaje się ciekawy ale dla mnie to raczej ciekawostka.

#593 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 999 postów

Napisany 04 kwiecień 2017 - 22:32

panowie nie dostane u swojego sprzedawcy Medaxu Top tylko już ten nowy Medax Max co o nim sądzicie ?

#594 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 05 kwiecień 2017 - 21:23

W końcu BASF poszedł po rozum do głowy i wprowadził na rynek naprawdę rewolucyjny produkt. 0,3- 0,4 kg + 1 l CCC i powinno być naprawdę przyzwoicie. A Kosztowo bardzo podobnie do generyków Modusa. ok 160 zl/ kg. To moim zdaniem rozsądna cena. Dla bogatych program oparty na samym Medaxie 0,5 kg/ha. 

I panowie i panie nie bójcie się stałej formy preparatu .  Mimo że microgranulat, to kondycjoner wody zawarty w formulacji macie gratis. 

#595 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 06 kwiecień 2017 - 04:20

Nie widzę w Medax Max żadnej rewolucji, chyba że cenowa. Patrząc na skład środka, 0,5 kg odpowiada 0,15 l Moddusa (patrząc na trineksapak), dawka proheksadionu jest taka sama co w starym preparacie. Cena nowego wzrosła z poniżej 100 zł/l do ok 165 zł/kg, czyli nie trudno zauważyć, że to jest koszt zawartego trineksapaku, a przecież usunięto pokaźne ilości (300 g/l) chlorku mepikwatu!

#596 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6580 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 kwiecień 2017 - 14:36

Cenowo medax max jest chyba najdroższy. Ja miałem kupować sam zamiennik modusa 250 ec ale dorwałem 15 litrów medax top, a teraz pytanie, czy MEDAX TOP można mieszać z odżywkami + tilt turbo+prochloraz (mondatak jak dobrze pamiętam).

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#597 Share luki08

luki08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 06 kwiecień 2017 - 22:13

podłączam sie do pytania wyzej

co lepij na pszenzyto ozime medax top +stabilan czy medax max+stabilan jak sadzicie ,do tego jeszcze grzybowka jak pisze kolega wyzej

#598 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 692 postów

Napisany 06 kwiecień 2017 - 23:20

Można mieszać regulatory z fungicydami/odżywkami. Medax max najdroższy ale i efekt najlepszy i działa w każdych warunkach, połączenie proheksadionu wapnia (medax top) który dobrze radzi sobie z niższymi temperaturami i brakiem słońca z trineksapakiem etylu (moddus) który najlepsze działanie wykazuje podczas dużego nasłonecznienia. Należy pamiętać jednak aby wstrzymać się możliwie długo ze stosowaniem kiedy temperatura nie przekracza 10 oC, bądź co gorsza zapowiadają ranne przymrozki :)

#599 Share luki08

luki08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 07 kwiecień 2017 - 23:48

panowie mam problem z podieciem decyzji,mianowicie moje pszenzyto rosnie jak szalone w dodatku bardzo geste,w planie bylo skracanie i tu moj problem pogoda taka nie inna zapowiadaja u mnie 3 dni  powyzej 15 st a potem do konca tygodnia max 12st kupilem juz medax max ,tylko pryskac czy jeszcze czekac,jezeli czekac  to co jezeli przez nastepne dni nie bedzie dobrych prognoz,boje sie ze zboze mi sie wyłoży do zniw ,a w planie jeszcze druga dawka azotu w postaci rsm

prosze o szybka odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share Simon7

Simon7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Hodowola bydła mięsnego, uprawa zbóż , środki ochrony rosliń

Napisany 08 kwiecień 2017 - 13:58

"Luki08" Jak jest faza to nie oglądaj się tylko rób zabieg. Zobacz ile kolanko jest wyniesione i decyzja. Bo nie skrócisz czegoś co już urosło:)

BASF poszedł do przodu dogadali się i mają teraz świetny duet substancji w jednym produkcie i dla mnie bardziej elastyczny produkt niż dotychczasowe. Jest coś takiego drugiego na rynku ???

"Noga_prezesa" bez sensu robić produkt nowy , kolejny który nie sprosta oczekiwaniom rolników i nie będzie lepszy doskonalszy niż poprzednik ale to moje zdanie ja bym tak myślał na ich miejscu. Wiedzą z czym my rolnicy mamy problem , że pogoda często nam potrafi plany pokrzyżować (mało razy a kurde jechać skracać nie jechać taka pogoda nie ma słońca poczekam faza minie i du...) więc chcieli znaleźć na to lekarstwo.

Zastosujemy w tym roku i będziemy wiedzieli jak to działa w polu i wtedy będziemy oceniać czy produkt jest dobry czy za drogi itp