Skocz do zawartości

Zdjęcie

remont mtz

57 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bizonzo56user

bizonzo56user

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo ,polonezy caro,polskie maszyny

Napisany 03 luty 2014 - 21:06

remont mtz chciałbym z ojcem wyremontować naszego mtza i chciałbym się dowiedzieć ile może to kosztować trzeba zrobić hamulce,cała instalacja ele nowa,malowanie całego ,zamiana kabiny bo stara jest zgnita ,uszczelnienie,hydraulika,silnik był zrobiony wiosną,jak można go wyczyścić ze starego zaschniętego oleju i jak go przygotować do malowania.I jakiej farby użyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
remont mtz Dzisiaj, 02:03
  •  

#2 Share konekx

konekx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 luty 2014 - 21:10

remont mtz Co to da, że uszczelnisz ruska jak za chwilę i tak będzie mokry? Na to nie ma rady w tych ciągnikach... ;P

#3 Share bizonzo56user

bizonzo56user

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 03 luty 2014 - 21:21

remont mtz czy pasuje do niego ta kabina
http://tablica.pl/of...html#b875d1ee37

#4 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 03 luty 2014 - 21:46

remont mtz weż nową za 4 tys i masz juz ładnie zrobioną
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#5 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 03 luty 2014 - 22:06

remont mtz No gdzie za tą kasę taką kabinę ,jak za 4 mozna nową fajną kupić

#6 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 03 luty 2014 - 22:09

remont mtz ja stosuje środek do mycia DIMER KONCENTRAT matowi nawet lakier

#7 Share bizonzo56user

bizonzo56user

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 03 luty 2014 - 22:23

remont mtz to polecacie tą kabine założył ktoś taka kabine do swojego jeśli tak to niech napisze czy dobrze pasowała i ile zajeło zakładanie jej
http://tablica.pl/of...html#ad2018f718

#8 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 03 luty 2014 - 22:36

remont mtz To kabina, malowanie i reszta remontów w 10 tysiącach zamknie się. Czyszczenie silnika to AKRA. Rozpuszcza smary i oleje. Uszczelnienie hydrauliki można zrobić ale tak jaki pisali nie zawsze daje to jakieś długotrwałe efekty. A malowanie silnika to taką farbą jak reszta. Nie ma na to jakiejś specjalnej reguły. Ważne by umyć wszystko myjką najlepiej na temperaturę z środkiem myjącym. Potem odtłuścić i wysuszyć. Dać kilka warstw by powłoka była gruba i starannie wykonana.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#9 Share chrzan86

chrzan86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 03 luty 2014 - 23:15

remont mtz Witam! bizonzo56user ja jestem właśnie n aetapie uszczelniania, likwidowanie rażących luzów w moim Belarusie 1020 ;) czeka mnie jeszcze sporo pracy ale mam nadzieję że do wiosny ogarnę, i będę mugł malować i jechać do tapicera z kabiną :) a właśnie apropo kabiny to każdy ma swoje zdanie ale mi te nowe kabiny sie nie podobaja! Widziałęm kilka MTZ-ów z tą kabiną i jak dla mnie to lipa. Ja wolał bym tą starą :) A w oststeczności to pierwsze co bym zrobił to wymienił dach!
Ja swoją kabinę zdejmowałem może z 5min?nie licząc oczywiście odkręcania wszystkiego co się dało! Kumpel podjechał JCB i chwila moment i kabina na ziemi
Co do farby to zastanawiam się nad tą
http://allegro.pl/fa...html?source=mlt muszę zadzwonić i się zoriętowac co i jak w temacie :) Z tego co się orjętowałem to z gotową instalacja jest problem :( ja chyba będę musiał z kumplem ogarnąć sam tylko jakiś dobry schemat by sie przydał, wtedy z miernikiem by coś zrobił i powymieniał te kable co trzeba i podłączył żeby to miało ręce i nogi! U mnie pod przyciskiem do świecy płomieniowej podłączony był rozrusznik :lol: i jeszcze kilka takich nie swoich przełączników miałem.
Więc ogromna prośba o schemat Instalacji Elektrycznej do Belarusa 1025, nawet odpłatnie :)
Z myciem to tak jak pisał xerion3800 dobry środek i myjka na gorąco. Ja zamierzam całość po taki zabiegu wymyć benzyną
ekstrakcyjną ;) mam dobry dostęp więc napewno nie zaszkodzi ;)
Pozdrawiam i miłego karnawału w garażu B)

#10 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 04 luty 2014 - 00:04

remont mtz Witajcie w drużynie. Ja też robię remont swojego MTZ 82 czyli wszystko(hamulce, wspomaganie,hydraulika, silnik,skrzynia,reduktor,most,sprzęgło, elektrykę,likwidacja luzów, tapicerka kabiny) + dorzucam turbo

Załączone miniaturki

• DSCN0723.JPG
  • DSCN0740.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 04 luty 2014 - 08:55

remont mtz Gotowe instalacje są dostępne, cena około 400-500PLN. Można znaleźć na alledrogo czy innych serwisach ogłoszeniowych. Ja zrobiłem sam całą od podstaw. Wykorzystałem do tego w większości kable do podłączania przyczep 7-mio żyłowe, kupiłem w wersji "full wypas", a nie najtańsze. Tzn takie puściłem do tyłu do świateł, do gniazda przyczepy, do przednich świateł. Do tego z kabla kupowanego na metry instalacja ładowania, świece żarowe, rozrusznik. Puściłem wszystko w czarnym peszlu - też kupowanym na metry. Na pewno wyszło mniej niż 400zł.

#12 Share bizonzo56user

bizonzo56user

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 04 luty 2014 - 08:56

remont mtz ale kupić dużą kabine orginalną kabinę do mtz to cud i chętnie nabęde taką orginalną bo te nowe tez mi sie nie podobaja a do tej małej napewno nie wrócimy

#13 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 04 luty 2014 - 18:11

remont mtz poszukaj na allegro handlarzy ciągnikami, często kanibalizują ciągniki - z 3 np robią 2. Cos tam zawsze zostanie. Dzwoń, pytaj czy mają części. Jakbym liczył tylko na allegro czy tablicę, to w życiu nie kupił bym żadnej maszyny. Często widzę gościa - wystawione 2-3 aukcje, dzwonisz - ma cały skład, brać wybierać, ale nie ogłasza ze względu np. na koszty albo na US, żeby się nie przyczepiali.
Te nowe kabiny pod względem komfortu są porównywalne z dużymi orginalnymi. Nie ma co wybrzydzać. Zawsze to lepsze niż stara pusta blaszanka. A co do podobania - laski chcesz na traktor wyrywać ?

Edytowany przez jahooo, 04 luty 2014 - 18:13.

#14 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 05 luty 2014 - 00:22

remont mtz Ma ktoś sprawdzony sposób na polepszenie amortyzacji kabiny z ramą co by lepiej to działało od tego co fabryka wymyślała.

#15 Share chrzan86

chrzan86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 05 luty 2014 - 13:37

remont mtz Witam :) Nieźle go rozebrałeś JacoVR6 :) mój wygląda podobnie! tylko silnika nie tykam bo narazie nie ma potrzeby, ma tylko 3300mth :) myśle że jeszcze troche pociągnie :D Szkoda tylko że tak zaniedbany był :( ale wszystko do ogarnięcia ;) zobaczymy jak to wszystko wyjdzie! a narazie wygląda to tak http://pokazywarka.pl/77yjcp-Pozdrawiam :)

#16 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 05 luty 2014 - 20:16

remont mtz Mój miał 2870mtg i padł, widocznie taka licha sztuka mi sie trafiła ;[

#17 Share chrzan86

chrzan86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 05 luty 2014 - 22:50

remont mtz o no to faktycznie troszkę mało? Moim jak śmigałem z gruberem RAU 3m 7łap to nawet dyma nie puścił i zbytnio sie nie męczył :D

Edytowany przez chrzan86, 05 luty 2014 - 23:15.

#18 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 06 luty 2014 - 13:48

remont mtz A co do hydrauliki kazdy narzeka ze mu leje jak stary dziadek a mój jest sprowadzony z niemiec 15 lat temu i ze 2 lata w tyl byly wymieniane tylko tuleje z tłkoami bo przy esce wykonczylem pierscienie no i panewki i zadngo wycieku u mnie nie widze. Moze jakis lepszy egzemparz ?

#19 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 06 luty 2014 - 17:25

remont mtz Jeszcze nie widziałem MTZ bez wycieków czy łzawienia czy pocenia z hydrauliki ,chyba że dzień lub w ten sam dzień po naprawie albo u nowego :D Druga sprawa zależy też ile kto używa bo obrabiać 10 ha a 40 to różnica w mth czterokrotna można tak w skrócie przyjąć :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 06 luty 2014 - 17:43

remont mtz To mało widziałeś. Wpadnij do mnie pokażę ci. Dwa miejsca gdzie się poci to z osi angielskiego orbitrola i lekko z tłoczyska. Tyle. Ciągnik ma 22 lata.
Najprościej wytłumaczyć swoją nieudolność mówiąc że to dziadostwo.
KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź