Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy

866 odpowiedzi na ten temat

#161 Share hubert571

hubert571

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 23:02

Nie podłączysz jednoobwodowej do instalacji dwuobwodowej. Jest zupełnie inna zasada działania, inny sygnał sterowania, inny zawór sterujący. Możesz założyć dodatkowy(tzw. talerzowy) zawór do ciągnika i wtedy będziesz miał jedno i dwuobwodowe hamulce.

Witam kolego,ja zamątowałem zawór "talerzowy" i nie zadziałały. Może pomyliłem podłączenia przy zaworze albo zaór niwłaściwy.Bardzo prosze podanie jaki typ zaworu powinien być i przydałby się schemat pdłączenia. Z wyrazami szacunku i serdecznym pozdrowieniem Hubert 571 Mój adres: czeslaw @ poczta. fm Tel. 604 450 417

Witam kolego,ja zamątowałem zawór "talerzowy" i nie zadziałały. Może pomyliłem podłączenia przy zaworze albo zaór niwłaściwy.Bardzo prosze podanie jaki typ zaworu powinien być i przydałby się schemat pdłączenia. Z wyrazami szacunku i serdecznym pozdrowieniem Hubert 571 Mój adres: czeslaw 1 @ poczta. fm Tel. 604 450 417

Przepraszam wczesniej podany adres nie właściwy. Piprawny adres czeslaw1@poczta.fm

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Dzisiaj, 07:31
  •  

#162 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 13:40

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Pokaż jak to zrobiłeś. Pisz na wysocki@w.tkb.pl
Chodziło o ten , wariant I, lub II
http://www.demont.co.../4510-1i2i3.pdf

#163 Share Bawidamek

Bawidamek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 17:07

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Witam, my sie wydaje ze jesli chce sie podpiac przyczepe jednoobwodowa do ciagnika z intalacja dwuobwodowa to nie jest proble bo poprostu zlaczne od przyczepy podpinamy do czerwonego(nie pamietam dokladnie ale to chyba jest czerwone) gniazta bo to gniazdo jest sterujacei jak naciskamy pedał to wtedy leci w nim powietrze.Pamietam jak my ciezarowym samochodem ciagelismy przyczepe z jednoobwodowym hamulcem to podpinalem do czerwonego i hamowala.A zrobic w ciagniku dwuobwodawa to nawet proste bo w jednym zawsze musi byc cisnienie wiec wystarczy zrobic trojnik na wyjsciu z butli i odciagnac od niego przewod pod zołta zlaczke,a druga złaczke zmieniamy na nowy typ i jest dwuobwodowa:)
www.takeagift.pl/polecam:120152 --> Bardzo fajna stronka i mozna duzo narod wygrac POLECAM

#164 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 17:34

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Tak pewnie zmieniamy zawór. Zapomniałeś chyba że instalacja 2przewodowa dziala na zasadzie proporcji -hamujac reaguje na wzrost ciśnienia, a w 1 przewodowej reaguje na jego spadek. Jak nie wiem o czym mówisz to nie wprowadzj ludzi w błąd.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#165 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 21 kwiecień 2010 - 17:22

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy witam za ok 2 tygodnie bede posiadaczem (zobaczymy czy szczesliwym) zasława 8 tonowego z instalacja 2 obwodowa.
Mam takie dosc nietypowe pytanie jak do 8441 podłacze tego zasława a do tego podczepie 2 zwykła starsza 1 obwodowa przyczepe poprzez dodatkowy przewód w zasławie biegnacy bezposrednio do ciagnika czy ciagnik nie zgłupieje i czy wszystko bedzie dobrze działało

jesli ktos zrozumiał o co mi chodzi to prosze o odpowiedz

#166 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 19:38

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Jeśli w ciągniku masz oba układy i ten przewód idący przez przyczepę podłączysz do jednoobwodowego, to wszystko będzie działać prawidłowo. Mam nadzieję, że zrozumiałem pytanie.

#167 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 22 kwiecień 2010 - 09:05

Jeśli w ciągniku masz oba układy i ten przewód idący przez przyczepę podłączysz do jednoobwodowego, to wszystko będzie działać prawidłowo. Mam nadzieję, że zrozumiałem pytanie.

zrozumiałeś w 100% dzieki
w 8441 sa 2 układy hamulcowe 1 i 2 obwodowy
korzystałeś z takiego rozwiązania czy tylko teoretyzujesz ??

#168 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 17:34

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Układy pneumatyki w pojazdach są mi dobrze znane i z praktyki i z teorii(jeśli czegoś nie znam, to dokumentacja techniczna pozwala mi to poznać). Osobiście nigdy nie ciągałem ciągnikiem dwóch przyczep.

#169 Share marcin6530

marcin6530

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 19:33

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Witam wszystkich. Mam takie pytanie: czy ciągnik który ma instalacje pneumatyczną 2-obwodową może zachamować w jakiś sposób przyczepę z pneumatyką 1-obwodową??
Proszę pilnie o radę

#170 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 19:47

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy NIE. Mam na uwadze normalną eksploatację.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 20:16

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Łatwo jest przerobić instalacje w przyczepie z jedno obwodowej na dwuobwodową... Także przy ciągniku może zostać ta 2-obwodowa... Według mnie to 2-obwodowa jest nawet lepsza... :D

#172 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 26 kwiecień 2010 - 20:21

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Zależy jaki ciągnik , ale kilkaset słotych do 1,8 tys. zależnie od instalacji i marki ciągnika i diler ci dokłada SET-a na jednoobwodówkę i gitara.
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#173 Share tomek1111

tomek1111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 maj 2010 - 21:59

Ma ktoś schemat jak wygląda układ jedno i dwu obwodowy? Interesuje mnie schemat podłączenia przewodów do zaworu bo zdaje się jedno i dwu obwodowe mają taki sam zawór ? Chodzi oczywiście o zawór bez automatycznej regulacji siły hamowania.

Kolego mam ten sam problem z pneumatyką w mf jeśli możesz to prześlij mi ten schemat podłączenia przewodów do zaworu. Z góry dziękuję.

#174 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 23 maj 2010 - 14:24

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy witam jeśli można to proszę wysłać na waldek415@op.pl

#175 Share Bastekk

Bastekk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 31 maj 2010 - 18:41

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Witam. Mam takie pytanie w jaki sposób zmienić pneumatyke 2 obwodową na 1 przy case mxu 130 (podaje model bo kolega wyżej pisze że, ma jakieś znaczenie), bo są te 2 wyjścia i nie wiem czy to można tylko końcówkę zmienić czy co?. Proszę o pomoc.

#176 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 14:12

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy co jest grane powietrze do zbiornika dochodzi nigdzie nie ucieka, jezeli odlacze waz od traktora to cale powietrze ucieknie przez waz z przyczepy a powinna zachamowac co jest grane?

#177 Share marcin8410

marcin8410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 15:16

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy wyczyść zawór przy przyczepie

#178 Share ozzy

ozzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 17:02

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy hamulce nie były długo uzywane?
Jestem jaki jestem...

#179 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 18:35

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy uszkodzony, albo zanieczyszczony zawór sterujący przyczepy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 07:55

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy zawor sterujacy to ten pierwszy na wezu? z niego ida weze do zbiornika i dotakiego mechanizmu gdzie sie przelancza sile hamowania. chamulce niebyly dlugo uzywane a musze na przeglad jechac bo mi dowod zabrali chamy