Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy

869 odpowiedzi na ten temat

#141 Share malenstwo123

malenstwo123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 23:15

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy ja mam zawór ustawiony na pełną i przełączam ją tylko w żniwa kiedy zostawiam ją do złożenia i trzeba ją wypchnąć a ciągnik z drogą jest na polu a tak zaworu nie ruszam bo powietrze po 3-4 godzinach i tak zejdzie

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Dzisiaj, 01:24
  •  

#142 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 23:16

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Tylko potem trzeba pamiętać by zwolnić ten hamulec, u mnie kierowcy w ciężarowej przyczepie załatwili tak 2 opony bo auto 520 km mocy, pusta przyczepa to się ciągła kilometr za nimi aż staneli. A był taki grzybek do parkingowego hamulca, zaciągneliśmy go zeby przyczepa nie uciekła i nie odhamowali. A przy rolniczych przyczepach też tak nieraz miałem że kierowcy ciągli na zahamowanej ale tu akurat blokowały hamulce

#143 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 14:28

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Zmienić siłownik, lub siłowniki i będzie trzymać tygodniami.

#144 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 14:39

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Zmiana siłowników niekoniecznie pomoże najważniejsze są węże i wszystkie łączenia.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#145 Share nawiedzony

nawiedzony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 16:11

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy

Pełna przyczepa to czarny prostokącik, pół przyczepy to taki prostokąt do połowy czarny, do połowy biały , i jeszcze jest pusty prostokąt, sama taka ramka prostokąta jest, a odhamowanie to jest taki jakby tłoczek narysowany i jest on przekreślony. Ale w tych przyczepach, jak odczepisz przewód to jest ona zahamowana to prawda, ale tylko do momentu gdy jest powietrze w zbiornikach, ono ucieka po pewnym czasie i przyczepa pojedzie, dlatego należy podłożyć kliny pod koła lub zaciągnąć ręczny hamulec, z tyłu lub boku przyczepy kręcisz taką korbką lub kółkiem i linka wyciąga tłoki i jest zahamowane na wieki wieków.

Dzieki :)

#146 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 18:50

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Woda mydlana, rozpylacz i do dzieła. Będzie widać nieszczelności

#147 Share human

human

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 19:06

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Dzięki panowie za wytłumaczenie, kiedy tylko będe miał możliwość sprawdzę :)

#148 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 17:19

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Witam. Czy ktoś wie jak przerobić zwykłe hamulce od przyczepy hl 8011 na hamulce dwu obiegowe ( obieg zamknięty ) tak jak jest w nowych przyczepach albo w samochodach ciężarowych. Czy konieczna jest zmiana zaworu?

#149 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 18:06

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Jaki masz zwór główny w przyczepie, wrzuć fotkę

#150 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 18:08

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy jutro wrzucę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 09 luty 2010 - 10:45

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Panowie problem może banalny ale dręczący mnie od jakiegoś czasu. Otóż odkąd pamiętam to z tych szybkozłączek zawsze mi uciekało powietrze(syczały) Były wymieniane wielokrotnie i nawet na nowym komplecie nigdy nie były idealnie szczelne. No i teraz nie wiem czy poprostu one tak mają czy może zawsze "udawało" mi się kupić badziewia w stylu made in China....

#152 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 09 luty 2010 - 11:24

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy spróbuj posmarować gumki smarem u mnie to pomaga

#153 Share rolnik-k

rolnik-k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 09 luty 2010 - 13:00

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy musisz kupić coś jakościowego z mięka gumą tak zeby sie wpasowywały do siebie i tez w mroźne dni nie robiły sie twarde.

#154 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 09 luty 2010 - 13:41

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Przesmarowana gumka wydłuża żywot złączki, uszczelnienia dobrze się układają. Latem wystarczy nawet woda.

#155 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 09 luty 2010 - 15:06

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Ja jak mi leci powietrze wkładam pod ślizg złacza np kawałek drutu czy gwoździa. Powoduje to lepszy docisk na gumowych uszczelkach.
Natomiast żeby zażegnać problem proponuję przejść na nowy typ złączy pneumatyki. Wejdź do sklepu i obejrzyj sobie jak wygladają.
Ja w c360 od zaworu przy pedałach hamulca do przyłżcza do przyczepy mam zamiast rurki wąż. Wystarczy założyć trójnik i zaadoptować nowy typ szybkozłącza, tak by w ciągniku był stary jak od kogoś przyczepę pożyczysz i nowy typ. A jeśli ty byś pożycza komuś przyczepę można by się pobasię w krótki ok 0,5m wąż redukcyjny

#156 Share Krzesinek

Krzesinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 09 luty 2010 - 15:20

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Panowie dobrze prawią. Z gumowymi elementami tak trzeba. Tak samo jak w przypadku gum u drzwi samochodu, kabiny ciągnika proponuję wazelinę techniczną i wetrzeć tego specyfiku troszkę. One są twarde, producent niczym nie smaruje tego. Trzeba zrobić to samemu. Wina na pewno jest w uszczelnieniach. Tak dziś jest, wszędzie trzeba włożyć ręcę. Wujek jeździ też ciężarówkami zawsze nowe czy nie nowe smaruje i nigdy na brak szczelności nie narzeka. Pozdrawiam. ;[

#157 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 09 luty 2010 - 16:49

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Jak wyglądają te złączki nowego typu? Kiedyś pytałem na składnicy to mieli tylko te tradycyjne. Ja dwa lata temu przerobiłem przyczepy i ciągniki na szybkozłaczki wykorzystywane w sprężarkach i narzędziach pneumatycznych. Bardzo dobrze mi to się sprawdza, no ale jest problem z pożyczonymi przyczepami... Chyba zrobię tak jak radzi Mareczek czyli trójniki i dwa rodzaje szybkozłączy.
Dzięki za odpowiedzi

#158 Share internauta

internauta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 luty 2010 - 20:13

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Witam,
Jeśli można to też bym prosił o przesłanie schematu układu hamulcowego.
Mam zamiar robić przyczepę jednoosiową i szukam schematu układu hamulcowego. Dodam że mam ciągnik C-360.

Pozdrawiam

#159 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 luty 2010 - 22:15

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy http://www.csk.szczecin.pl/0180.pdf
Gdybyś czegoś nie rozumiał, to pytaj.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share internauta

internauta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 26 luty 2010 - 20:59

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Dzięki zorzyk2
Poczytam tą lekturę i w razie czego będę pytał.