Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy

869 odpowiedzi na ten temat

#841 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 06:31

Chcę zrobić sobie przewód z pistoletem do pompowania kół. Chciał bym podłączyć go pod złącze czerwone zasilające instalacji dwuobwodowej. Moje pytanie, czy dobrze rozumiem, że bez wciskania hamulca na złączu czerwonym cały czas mam przepływ powietrza? Czy  jest tam jakieś ograniczenie ciśnienia? Kompresor pompuje mi do około 7 bar i podejrzewam, że chyba ograniczeń na czerwonym nie ma. Ale może ktoś kto wie na 100 % mi powie.

Jeśli by kogoś interesowało zrobiłem i działa.

Edytowany przez hubertuss, 29 kwiecień 2016 - 07:20.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Dzisiaj, 11:28
  •  

#842 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 17:17

Potrzebuje rady od jakiegos uzytkownika przyczepy hl8011. Kupiłem właśnie taką przyczepę i kiedy nabije powietrza i odepne przewód pneumatyczny  od ciągnika nie chcą ciągnąć się po ziemi koła ale znacząco hamują. Z tąd moje pytanie czy powinny stać dęba? okładziny wyglądają na nowe albo bardzo mało używane, bębny w trochę zardzewiałe w środku. Instalacja w ciągniku wporządku. Próbowałem nawet podłączeniem bezpośrednio do siłowników z gniazda pneumatyki i efekt taki sam (hamuje ale nie stoją koła). Hamulce wyregulowane na dźwigniach, rozpieraki szczęk wyglądają ok. Już sam nie wiem co to może być, jak zaciągne korbką  hamulec postojowy tez nie stoja koła jak ciągnę ciągnikiem. Jak to jest z hamulcami w tych przyczepach, proszę o pomoc.

#843 Share ksyniu22

ksyniu22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 19:43

rozebrałem zawór hamulcowy wabco żeby wymienić membranę bo przepuszczała powietrze (zawór mniej więcej taki: http://allegro.pl/za...6213532245.html) i się tak zastanawiam czy dobrze to poskładałem :)

ma ktoś może schemat/zdjęcia jak to powinno wyglądać od środka? albo opisać jak to powinno być po kolei poskładane?

#844 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 15 czerwiec 2016 - 09:27

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy https://www.google.p...AfUWTpBrCbm9Vnw
Tutaj masz schematy zaworów Wabco, tylko musisz znaleść odpowiedni i będziesz widział po kolei co wkładać

#845 Share Damianwr1

Damianwr1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 26 czerwiec 2016 - 10:53

witam mam problem z hamulcami w 2 przyczepach  d 47 i do bel w d 47 jest taki zawór http://allegro.pl/za...ars_rule_id=201 a w tej drugiej praktycznie taki sam tylko firmy wabco  problem tkwi w tym że przyczepy hamują normalnie powietrze trzyma lecz nieraz po za hawowaniu nie wraca powietrze do końca z tłoków  nieraz cały czas trzyma powietrze na tłoku dobiero pomaga odhamowanie regulatorem lecz gdy wruce na pozycie  hamowania tłoki odbijają ciągnik ma sprawne hamulce bo przy reszcie przyczep  i rozrzutników działa elegancko Z góry dzięki pozdrawiam

#846 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 26 czerwiec 2016 - 11:06

Zawór Wabco to zawór samochodowy który działa sprawnie w zakresie ciśnień 8-10 bar, podnieś ciśnienie w instalacji ciągnika do 8bar.

Edytowany przez asharot, 26 czerwiec 2016 - 11:14.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#847 Share Damianwr1

Damianwr1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 26 czerwiec 2016 - 11:09

był przy paszowozie  ciągnik John Deere bije 8,5 dziwne jest to że raz działa a raz nie odbija

Edytowany przez Damianwr1, 26 czerwiec 2016 - 11:11.

#848 Share jacenty113

jacenty113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 02:28

No tak tylko że gościu z działu technicznego Metal Techu poradził mi wziąc dwuobwodowy,mówił że tylko wykręcic przewód i dac zaślepke i będzie normalnie działac a wtedy zawsze moge wrócic do dwuobwodówki np. jak zmienie ciągnik. Tylko nie wiem czy na pewno ma rację

dokładnie tak jak gość powiedział przerabiałem tak nie jeden układ tyle że w starych ciężarowych do ciągników z jednoobwodowym i chulało

prwdopodobnie coś sie blokuje albo siłownik albo zawór

a prubowałeś na zaworze spuścić powietrze tzn. odblokować hamulce?

#849 Share Damianwr1

Damianwr1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 21:36

mechanicznie jest wszystko ok bo jak od chamy wuje regulatorem to tłoki wracają coś musi być tam z zaworami tylko co? bo po hamowaniu lekko powietrze zejdzie z tłoków ale tłoki nie chowają się do końca bo jakieś ciśnienie w nich zostaje  a nieraz działo wszystko jak należy  ale tak nie da się jeździć bo nie wiadomo kiedy nie wrócą siłowniki i popalę okładziny i praktycznie w obydwóch przyczepach  w tym samym czasie się to stało nie zależnie przy jakim ciągniku podłącze próbowałem dwoma JD I Mtzem

#850 Share jacenty113

jacenty113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 12:41

jeśli nie w ciągniku to pewnie ten zawór w przyczepie nie chula tak jak powinien albo po puszczeniu hamulca powietrze nie jest pompowane od razu na układ

mnie czasem też nie odbije zazwyczaj zresztą na pustej przyczepie ale przełączam klamką na połowe siły hamowania ale u mnie to wina zużycia i słabych sprężyn od cofania siłownika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 21:38

czy można przyspieszyć odrzut powietrza aby szybciej schodziły rozpieraki? czy to na zaworze w przyczepie się reguluje?

#852 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 13:43

Tego się nie reguluje, reguluje się tylko wyprzedzenie hamowania przyczepy względem ciągnika.

Skoro wolno schodzi powietrze z siłowników to znaczy że ktoś już się bawił instalacją coś poprzerabiał lub źle dobrał średnicę przewodów.

Istnieje takie coś jak "przyśpieszacz odhamowania" ale montuje się go przy szybkozłączu na drugą przyczepę.

Sprawdź czy szybkozłacze jest dobrze założone i czy wyjścia przy zaworach ciągnika i przyczepy te do atmosfery są 100%drożne.

#853 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 08 lipiec 2016 - 13:03

Wiadomo że ciągnik dobija do 4,2 atm i wyłącza, ale z takim zaworem przy butli nie miałem do czynienia i nie chcę czegoś zepsuć. Jest tam taka dźwigienka i powinna być sprężyna, ale u mnie jej nie ma.

4 bara to potrzebuje zawór przyczepy  do zwolnienia normalnego zaworu przyczepy. Przy ciągniku najlepiej mieć ustawione na min.6 barów, bo naciśniesz na hamulec i może ci nie wrócić siłownik z powodu niskiego ciśnienia w układzie.

Chcę zrobić sobie przewód z pistoletem do pompowania kół. Chciał bym podłączyć go pod złącze czerwone zasilające instalacji dwuobwodowej. Moje pytanie, czy dobrze rozumiem, że bez wciskania hamulca na złączu czerwonym cały czas mam przepływ powietrza?

Jak podłączysz pod czerwony, bo będzie działało, bo czerwony ma cały czas ciśnienie. Żółty ma ciśnienie tylko w momencie, jak naciskasz na hamulec, a czarny (lub szary) ma ciśnienie tak, jak wyżej opisujesz.

był przy paszowozie  ciągnik John Deere bije 8,5 dziwne jest to że raz działa a raz nie odbija

a co masz za zawór w przyczepie? Jeżeli był z dwuobwodowego a podłączyłeś w ten sposób, że czerwony masz z traktora, a żółty zaślepiony, to odkręć tą zaślepkę z miejsca, gdzie powinien przyjść żółty przewód - być może membrana puściła tam lewe powietrze i dlatego masz zahamowaną przyczepę (najczęstsza bolączka zaworów HZS-4)

#854 Share Damianwr1

Damianwr1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 22:14

tydzień temu udało mi się to rozpracować wywierciłem dziurkę 1mm w korku nr 4 i wszystko działa

Edytowany przez Damianwr1, 09 lipiec 2016 - 22:14.

#855 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 07:59

tam nie musi być korka - możesz go śmiało wykręcić i zaślepić plastikową nakrętką

#856 Share Palmiszon

Palmiszon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 13 lipiec 2016 - 20:49

Witam  mam małe pytanko a mianowicie posiadam D-47 i doprowadzam ją do należytego porządku cały układ pneumatyczny myślę że jest w miarę dobrym stanie jest zawór sterujący ale pod niego jest podpięty trójnik z bezpośrednim rozgałęzieniem pod siłowniki a nie ma regulatora siły hamowania . Czy to dlatego hamulce nie pracują ? nabijam powietrze i po wciśnięcie hamulca nic się nie dzieje .Wioskowe spece mają 100 różnych teorii a nie widzą że brakuje regulatora  :) Z góry dzięki

~ Palmusny

Masz pytanie ? -Uderzaj na P

#857 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 05:33

Regulator nie jest potrzebny.

Masz uszkodzony lub zacięty zawór, rozbierz i sprawdź bo może tylko oring trzeba wymienić.

#858 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 05:55

Nie wiem, czy się opłaca rozbieranie i składanie, bo skoro jest to stary regulator i w środku jest zardzewiały, to lepiej zaraz kupić nowy za 120zł i mieć męki z głowy...

#859 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 06:34

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Czytaj ze zrozumieniem, kolega dobrze doradził aby rozebrać zawór.Regulatora nie posiada w ogóle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 06:48

asharot - moje przejęzyczenie (dzięki za zwrócenie uwagi) - miało być zawór, a nie regulator. Regulator dostaniesz za 60-70zł.