Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Roki212    1827
57 minut temu, piotrek488 napisał:

Bardzo dziękuję za podpowiedź. Dzisiaj rozbiorę i wyczyszczę zawór ciągnika. Po odłączeniu przyczepy z przewodu nie ucieka powietrze czyli zawór trzyma. Ucieka natomiast z instalacji ciągnika przez zawór hamulca po jego wciśnięciu stąd spadek ciśnienia i z powodu różnicy ciśnień przyczepa hamuje. Druga przyczepa z którą wszystko jest ok pracuję na zaworze HZS-2 który działa już przy 3-4bar, i nie zauważyłem tego problem. Natomiast HZS-4 powyżej 6bar stąd takie problemy. 

Jak spuścić powietrze z przyczepy kiedy jest nabita przez odwadniacz w butli? 

A dopytam jeszcze odnośnie tego zaworu HZS-4 to on był oryginalny w Twojej D47 ? bo właśnie tam były stosowane HZS-2 a ten HZS-4 jest już nowszy do jedno jak i dwuobwodowych instalacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek488    0
1 godzinę temu, Roki212 napisał:

A dopytam jeszcze odnośnie tego zaworu HZS-4 to on był oryginalny w Twojej D47 ? bo właśnie tam były stosowane HZS-2 a ten HZS-4 jest już nowszy do jedno jak i dwuobwodowych instalacji

Tak. Przyczepa zakupiona w 1990r z tym właśnie zaworem. Przy przejściu na HZS-2 musiałbym modyfikować uchwyt albo rurki. Być może jeździła z jakimś autem i dlatego taki zawór. Jedyny plus tego zaworu, że można podłączyć do instalacji dwuobwodowych. Patrząc na opisy aukcji czy sklepów internetowych HZS-2 jak i HZS-4 są przeznaczone do D47.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

w naszej też jest 4, przyczepa z początku produkcji bo 74 i wygląda na to że było to zakładane na pierwszy montaż


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Pytam temu bo w katalogu D46/D47 jaki posiadam występuje HZS-2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek488    0

Właśnie chodziło mi o to mocowanie do ramy. Ale tak jak myślałem jest poprzecznie zamontowany. Ja mam inaczej przy HZS-4, a w drugiej przyczepie wogóle brak zaworu i chcę założyć HZS-2 i nie wiedziałem jak jest oryginalnie zamontowany. Natomiast w D43 mam zawór przy osi, a w D35 przy butli. Stąd moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

do 4 pewnie masz dwie dziury w ceówce wózka

przy 2 jak na foto, czyli poprzeczny kawałek C wspawany do ramy wózka


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas1320    3
Dnia 22.02.2018 o 10:41, piotrek488 napisał:

Tak. Przyczepa zakupiona w 1990r z tym właśnie zaworem. Przy przejściu na HZS-2 musiałbym modyfikować uchwyt albo rurki. Być może jeździła z jakimś autem i dlatego taki zawór. Jedyny plus tego zaworu, że można podłączyć do instalacji dwuobwodowych. Patrząc na opisy aukcji czy sklepów internetowych HZS-2 jak i HZS-4 są przeznaczone do D47.

do hzs 4 powinno być ciśnienie 8 bar. Mam nową przyczepę pronar i jak c 330 na 6 bar to wszystko działa z opóźnieniem a jak podepnę do 3512 gdzie zacią mi się regulator cisnienia i mam 11 bar to hamuje zyleta normalnie tylko dotknę i już stoi w miejscu jedyny minus to muszę np na szosie zwolnic i szybko populsować hamulcem aby zredukować ciśnienie w układzie bo może sie to źle skończyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jak masz nową przyczepę to tam powinien być automatyczny korektor który podaje ciśnienie w zależności od obciążenia a nie jakie cisnienie jest w układzie.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf21    0
witam mam pytanie . potrzebuje wjechać po zboze do garażu nowa przyczepa która ma dwuobwodowe hamulce . ale mam za duży traktor . czy dam jakoś rade bez podłączania hamulcy wciągnąć ja c 360 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abc1922    1

Witam. Panowie kupiłem nowy zawór hzs 2 i po podłączeniu wgl nie przepuszcza powietrza do butli. Co  może być za przyczyną?? Układ przy traktorze sprawny bo po podłączeniu innej Przyczepy z takim samym zawrom wszystko działa jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Za zaworem jak odkręcisz przewód tez nie idzie? W każdym położeniu jest tak samo? Może filtr powietrza jest zapchany przed zaworem, odkręć przed zaworem przewód i też sprawdź czy jest przejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiej produkcji zawór? Najtańsze zamienniki tak mają czasami- albo nie puszczają powietrza na butle albo mają nieszczelności. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abc1922    1

Zawor kupilem na allegro za 189zl. Może go rozebrać i zobaczyć czy lepiej odesłać. Powietrze idzie na wyjście na druga przystary a przewody nowe więc nie miało się chyba czym zatkać. A może ten zawor działa na większym ciśnieniu niż ten stary ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odeślij. Jak robierzesz to już nikt go nie przyjmie z powrotem. Kup sobie zawór z Praszki, przynajmniej wiadomo że będzie działać. Firma nazywa się Naepco - droższe ale jakość gwarantowana. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Miał ktoś taki przypadek że przyczepa zachamuje się a nie chce się odchamować,dodam że jak zapne do ciągnika inną przyczepe to jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Poradziłeś sobie z tym problem, bo mam podobnie tylko, że u mnie odchamowuje pozwoli?????


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Nie poradziłem sobie bo przyczepe mam schowaną ale podejrzewam zawór w przyczepie bo po puszczeniu pedału hamulca zawór nie puszcza powietrza albo trochę puści.Jak odkreciłem przewód to widzę sporo rdzy w zaworze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez daizor
      Tak jak w temacie chcę zmienić w mojej szóstce fotel ponieważ jest ona wykorzystywana w b. dużym stopniu w gospodarstwie, a fotel "oryginalny" jaki posiadam daje bardzo niezapomniane (negatywne) wrażenia podczas jazdy po nierównym terenie (siłowniki szybko siadają i wtedy fotel zachowuje się jak trampolina).
      Powiedzcie mi czy stopień komplikacji przy montażu fotela "na sprężone powietrze" jest duży? Może ktoś ma już takowy zamontowany? Dużo roboty z odpowiednim przymocowaniem takiego fotela? Aha noi najważniejsze a więc czy istnieje jakaś realna alternatywa (tańsza oczywiście) dla powyższego typu fotela aby nie stracić zbyt wiele z jakości siedzenia podczas pracy w ciągniku?
       
       
      A powiedzcie może warto byłoby samemu pomyśleć nad taką konstrukcją? Bo można by zastosować po prostu siłowniki pneumatyczne zamiast zwykłych przy siedzeniu (trzeba by odpowiednio dobrać "skok" siłownika ) oraz kompresor 12V (nie jestem w temacie ale mógłby istnieć problem odporwadzenia nadmiaru powietrza(?) ). Wiem wiem może trochę szalony pomysł ale warto przedstawić koncepcję ;[ Może ktoś posiada zdjęcia przykładowego "środka" takiego fotela aby można było podejrzeć pewne rzeczy?
    • Przez arturo4333
      Witam wszystkich! Mam takie pytanie czy do Ursusa 3512 można podpiąć dodatkowy siłownik pomocniczy? za odpowiedzi z góry dziękuję.
    • Przez mataxenon
      Witam. w związku z tym że nie mogłem nic znaleźć na forum, muszę założyć nowy temat. wiec tak przy moim ursusie nie ma w ogóle siłownika wspomagającego podnośnik, i chce go podłączyć ale nie moge się domyślić gdzie podłączyć zasilanie, proszę więc o pomoc, mogą być zdjęcia. czekam na odp.
    • Przez Lukas7
      Witam
       
      Mam problem i licze na Waszą pomoc mianowicie podłączajac silownik dwustronnego działania do 2 złączy na tyle c 360 patrzac od tylu w lewy jako zasilanie prawy powrót sterujac dzwignia kipru silownik sie wysuwa ale gdy przesuwam dzwignie kipru tak jak do opuszczenie np wywrotki do silownik sie nie wsuwa nie chowa dodam ze rozdzielac jest nowy uszy np z pługiem sie podnosza czy moze ja to zle rozumuje ?? pozdrawiam i licze na jakis odezw
    • Przez JOZEEKK
      Mam pytanie... Czym się różni siłownik hydrauliczny jednostronny od dwustronnego? Bo mam zamiar założyć do siewnika żeby znaczniki się same składały.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj