Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy

866 odpowiedzi na ten temat

#61 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 19:53

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Zależy jaki zawór masz w przyczepie. Jeśli taki jak w ciężarowych, to dołożyć jeden przewód.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Dzisiaj, 23:51
  •  

#62 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 20 czerwiec 2009 - 08:24

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy dokładasz 2 przewód, tak, żeby szedł do zbiornika powietrza i dajesz na tym przewodzie zawór, co by można było bez kłopotu podpinać też pod jednoobwodową, takie coś robiłem kiedyś w robocie, i działało

#63 Share zik54

zik54

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 09:03

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Przyczepa to D-47, zawór standardowy jaki w nich występuje, nie wiem jakie są w ciężarowych.
A ten przewód z zaworem biegnący do zbiornika, podłączyć pod czerwone złącze?

#64 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 20 czerwiec 2009 - 21:40

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy nie wiem jak to jest z kolorami ale ten co dokładasz idzie do zasilania przyczepy w powietrze a drugi wąż jest sterujący spróbuj tak i tak i na którymś będzie działało

#65 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 08:07

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy A w ciągniku nie masz złącza do jednoobwodowego układu? Zwykle ciągniki z dwuobwodowym układem mają też wyjście na jednoobwodowy układ.

#66 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 08:48

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy nie zawsze maja, takze jakby kolega mial to by sie pewnie nie pytal ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#67 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 09:17

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Jezeli u ciągnika są dwuobwodowe hamulce, a jednobwodowe u przyczepy to niema najmniejszego problemu podłączyć to. Tam gdzie u jednoprzewodowych wyprowadzony jest przewód do ciągnika podłączamy żółte złącze (sterujące), a czerwony przewód podłączamy pod zaślepione wyjście w zaworze. @raff24 napisał, żeby podłączyc tak, aby powietrze szło bezpośrednio do zbiornika, tak nie nalezy robić, gdyż w razie odczepienia się zaczepu od ciągnika i urwania przewodów hamulcowych spieprzy tym przewodem powietrze zamiast awaryjnie hamować.

Co do przerobienia dwuobwodowej instalacji u przyczepu na jednoobwodową to jest mozliwe tylko po wymianie zaworu sterującego (wyłaczając sytuacje odwrotną do opisanej powyżej ;) ).
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#68 Share kazikow

kazikow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 12:43

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Koledzy a czy jest możliwe coś takiego żeby podpiąc ciągnik z jedno obwodowo do przyczepy z dwuobwodowo. Pytam się tylko z ciekawości

#69 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 13:37

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy A może zamiast przerabiać - zamienić. Mam zawór sterujący i reg. siły hamowania do jednoobwodowych i chętnie wymienie się na komplet to dwuobwodowych. Mój jest taki jak w D 47.
deer - czy przeróbka, o której piszesz sprawi, że przyczepa będzie działać jak dwuobwodowa, czy tylko bedzie hamować na dwuobwodowej inst. ciągnika, ale będzie nadal jednoobwodowa?
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

#70 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 13:45

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Ja nie wiem czy Wy tak czysto teoretyzujecie, czy po prostu macie inne złącza bo ja w swoim NH mam inne złącze do jednoobwodówki(czarne) i inne do dwuobwodowych(czerwone i żółte) i za chińskiego boga nie podłączy przyczepy ze złączem jednoobwodowym do złącza żółtego przy ciągniku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 13:49

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy trzeba zmienić na przewodzie od przyczepy złącze na te żółte i bedzie pasować bo tak jak piszesz nie będa pasować

#72 Share oli007

oli007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 16:57

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Panowie ja mam w Fendtcie instalacje 2 obwodową i ponadto mam jeszcze jedna złaczke ( pewnie do jednoobwodowej) problem polega na tym że jak podłącze przyczepe do jednoobwodowej to działa to jakby na odwrót... jak podłącze i nabije powietrza to hamulce są zablokowane... Kiedyś zrobiłem dla próby coś takiego że zaciągnąłem ręczny ( tak zeby nie hamował ciągnika to hamulce puściły i jak chciałem zahamować to po prostu spuściłem ręczny i koła sie zablokowały... Dodam ze jak mam podłączone do c-360 to jest ok. co z tym zrobić??

#73 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 19:35

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy @kazikow ja podpinałem C-360(trzeba tylko zmienić złącze) do przyczepy z instalacją dwuobwodową (Metaltech DB8000)pod jeden przewód ten czerwony i przyczepa hamowała
@oli007 a może ta dodatkowa złączka nie jest do przyczepy jedno-obwodowej tylko jest przeznaczona do podłączenia węża od pompowania kół(tak mi się wydaje)
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#74 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 20:01

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy @szczepek2 chyba raczej nie tak do końca, z tym że jak podłączysz jednobwodową instalację na dwuobwodową to masz ten plus że w razie hamowania, drugie złącze cały czas dobija powietrze (jak są nieszczelne tłoki hamulcowe przy jednooobwodowym układzie przy długim trzymaniu hamulca przyczepa przestanie hamowac bo ucieknie powietrze ).
@ferdek1 bo metaltech nie ma typowo dwuobwodowej instalacji.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#75 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 21:03

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy @deer
W każdej dwuobwodowej przyczepie jak podłączysz czerwony przewód (zasilający) do jednoobwodowego złącza w ciągniku to przyczepa będzie hamować, tyle, że chyba nie każdy zawór pozwala na płynne hamowanie bo jak spada cieśninie w przewodzie to zawór rozpoznaje to jako urwany przewód i może działać za zasadzie włącz-wyłącz hamulce

#76 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 21:20

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy W jednoobwodowej instalacji sterowanie odbywa się na zasadzie odcięcia dopływu powietrza , a w dwuobwodowej musi być podane ciśnienie na sterującym by przyczepa hamowała.

#77 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 22:25

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Ale jak na zasilającym jest spadek ciśnienia to też zahamuje to tak na wypadek jak by się przyczepa urwała.

#78 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 14:33

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Gwałtowny spadek.

#79 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 16:37

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy @Arek no właśnie w typowej instalacji dwuobwodowej (np: przyczepa z nowszych która chodzi z samochodem) tak nie jest - walczyłem dośc długi czas podłączając na różne sposoby taką przyczepą by na krótkie trasy móc podłaczyć ciągnik z jednoobwodową instalacją no i sie poddałem. Tak jest jak piszesz w przyczepach które nie mają typowego dwuoobwodowego sytstemu, tylko mają ciągłe zasilanie powietrzem i sterowanie hamulcami drugim przewodem - są dwa wyjścia ale to nie jest typowa dwuobwodówka.

U typowej dwuobwodówk po podpięciu tylko czerwonego przewodu nie pojediesz bo hamulce się nie odblokują.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 17:54

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Znajomy miał zestaw nowy metaltech i hl. W metaltechu dwuobwodowe hamulce, w hl jedno. Zmienił zawór w HL i ma dwa obwody. Polecam też tak zrobić, chyba nie są to duże koszty. Można tez zrobić odwrotnie, miałem trzyosiówke samochodową, miała 2 obwody i przerobiliśmy na 1 obwód.