Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy

866 odpowiedzi na ten temat

#621 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 14:47

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy . Tam jest tylko gumka jako zabezpieczenie przed syfem z zawnątrz,
pozycja 611 11
http://www.demont.com.pl/katalog.htm

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Dzisiaj, 19:38
  •  

#622 Share mroziontko

mroziontko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 luty 2014 - 08:39

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Dziękuje za pomoc bez schematu niczego bym nie znalazł u mnie brakowało gumowego "korka" nad wyprowadzeniem tłoku. Hamulce działają wspaniale.

#623 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 01 luty 2014 - 08:47

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy A jak bym chciał przerobić przyczepę D47 na układ hamulcowy dwuobwodowy, to jaki zawór muszę kupić.

#624 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 01 luty 2014 - 08:53

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy HZS 4, można go tez na 1 obwód podłaczyć.

#625 Share mixer1

mixer1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 luty 2014 - 13:01

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy panowie , mam pytanie,jak szybko i bez problemów zdjąć bęben hamulcowy w d 47, chcę wyremontować hamulce, zdjąłem koło a bęben jest pzrykręcony takimi dwoma śrubkami na śrubokręt które są strasznie zapieczone, poradźcie cos

#626 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 08 luty 2014 - 13:22

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Jeśli nie wykręcisz to musisz rozwiercić. Inny wariant, odkręcasz nakrętkę łożyska i zdejmujesz bęben z piastą.

#627 Share mixer1

mixer1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 luty 2014 - 14:29

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy ok dzięki, chyba spróbuje pomęczyc sie z wiertarką

#628 Share ursus-c330M

ursus-c330M

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 luty 2014 - 23:40

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy A ja jak zdejmowałem to przyspawałem do tej śrubki nakrętkę M12 i je wykręciłem bez problemu
no oczywiście śrubki musiały być nowe ale tak to nie wielki wydatek a nie myszę sie męczyć z całą piastą i bębnem.

Edytowany przez razor275, 11 luty 2014 - 09:33.
Cytowanie poprzedniego posta

#629 Share mixer1

mixer1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 luty 2014 - 15:29

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy ja w końcu rozwierciłem a bębny tak mocno siedziały na piaście ,że bez dobrego młota i wd 40 się nie obyło

#630 Share mtz3

mtz3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 09:44

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Mam pytanko czy zawór HZS 4 można podłączyc jako jednoobwodowy . Jeśli tak to w jaki sposób to wykonać?
Prawda jest jak d*pa każdy siedzi na swojej.:)
Żółty jak słońce,wściekły jak pies to zapierd*la Ursus C-330M

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 10:40

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Tak.Można.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#632 Share mtz3

mtz3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 12:14

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy A masz moze jakis schemat jak to podpiac?
Prawda jest jak d*pa każdy siedzi na swojej.:)
Żółty jak słońce,wściekły jak pies to zapierd*la Ursus C-330M

#633 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 02 kwiecień 2014 - 14:25

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Kolego, zamiast pytać to byś przejrzał ten temat, bo było już poruszanie z 5 razy. Tu masz cofkę:http://www.agrofoto....y/page__st__520

#634 Share jacojacosz

jacojacosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 maj 2014 - 11:35

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Witam,
mam takie pytanie, czy jest możliwe podłączyć układ hamulcowy jednoobwodowy przyczepy do układu dwuobwodowego. jak tak to w jaki sposób. Pytam bo mam starą przyczepę d-47 a chciałbym spiąć ją z nowszą, która ma hamulce dwuobwodowe.

prosiłbym o pomoc :)

#635 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 06 maj 2014 - 19:44

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Da się to zrobić ale bez możliwości hamowania ta d 47, do d 47 zakręcasz zamiast standardowego złacza złacze czerwone od dwuobwodówki i podłączasz go normalnie do czerwonego w tej nowej i tyle, ogólnie widać ze hamulce podłączone i policja się nie doczepi...

#636 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 06 maj 2014 - 21:28

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Niektóre zawory miały zaślepione korkiem dodatkowe wyjście, można spróbować wykręcić ten korek, podłączyć tam żółty przewód bo zawór wygląda identycznie jak do instalacji dwuobwodowej.

#637 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 07 maj 2014 - 11:25

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy

czy jest możliwe podłączyć układ hamulcowy jednoobwodowy przyczepy do układu dwuobwodowego. jak tak to w jaki sposób. Pytam bo mam starą przyczepę d-47 a chciałbym spiąć ją z nowszą, która ma hamulce dwuobwodowe.

Da się to zrobić ale bez możliwości hamowania ta d 47, do d 47 zakręcasz zamiast standardowego złacza złacze czerwone od dwuobwodówki i podłączasz go normalnie do czerwonego w tej nowej i tyle, ogólnie widać ze hamulce podłączone i policja się nie doczepi...

To zależy jakie masz tam siłowniki hamowania. Na pewno na jednej osi masz tam siłowniki, membranowe, które zaciągają hamulce w momencie, gdy dostaną ciśnienie (jak tylko takie, to będą działały na jednoobwodowym) i membranowo - sprężynowe, który zwalniają hamulec w momencie, gdy dostaną ciśnienie - i tu jest już problem, chyba, że chcesz jechać bez hamulców. Jest jeszcze rozwiązanie:
- jak masz ciągnik z dwuobwodowym, to jako pierwszą przyczepę zapnij z instalacją układu dwuobwodowego, a drugą - jednoobwodową podpinając przewód hamulcowy z jednoobwodowego do czerwonego
- jak masz ciągnik z jedną klamrą, to przy przyczepie z układem dwuobwodowym wykręć siłowniki membranowo - sprężynowe, opyl je na allegro i w ich miejsce włóż siłowniki membranowe pamiętając o zaślepieniu niepotrzebnych przewodów.

Niektóre zawory miały zaślepione korkiem dodatkowe wyjście (...) bo zawór wygląda identycznie jak do instalacji dwuobwodowej.

Arek, zanim coś palniesz, to upewnij się, czy piszesz o tym, co jest w temacie. Zawór do jednoobiegowego układu jest inny niż zawór do dwuobiegowego. Jak masz zawór do dwuobiegowego, to możesz nim sterować hamulcami na układzie jednoobiegowym (po zaślepieniu otworu od przewodu żółtego, by brud i kurz się tam nie dostał, bo powietrze na pewno nie będzie uciekało; oraz po dołożeniu regulatora siły hamowania, choć bez niego też będą hamulce działały), ale odwrotnie się już nie da.

Edytowany przez Marcin91, 07 maj 2014 - 15:48.

#638 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 07 maj 2014 - 12:48

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy A czy ja napisałem coś innego niż ty?
Już dobre 15 lat można spotkać zawory dwuobwodowe z zaślepionym wyjściem żółtym działające jako jednoobwodowe. Wtedy wystarczy wykręcić korek, podłączyć przewód żółty i wszystko działa jak należy.

#639 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 07 maj 2014 - 18:35

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Jak chcesz zrobić to na szybko to żółte wyjście łączysz bezpośrednio do siłowników,pomijając zawór i butle w przyczepie.

Zawór do hamulców jedno-obwodowych jest taki sam jak do hamulców dwu-obwodowych tylko ma dodatkowe przyłącze do sterowania.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share Bawidamek

Bawidamek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 08 maj 2014 - 18:51

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Witam mam pytanko czy można kupić ta gumowa membrane co jest w siłowniku hamulcowym czy trzeba odrazu nowy siłownik ?
www.takeagift.pl/polecam:120152 --> Bardzo fajna stronka i mozna duzo narod wygrac POLECAM