Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy

866 odpowiedzi na ten temat

#581 Share walusls

walusls

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 19:25

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Nie samoróbka zrobiona ze starego rozrzutnika hamulce 1 obwodowe

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Dzisiaj, 13:04
  •  

#582 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 28 październik 2013 - 16:20

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Witam czy jest sens zakładać przewody z tekalan gdzie to wogóle kupić ? widziałem na allegro ale jak wygląda sprawa końcówek patrzyłem i są skręcane i na tzw. wcisk czy ciśnienie wytrzyma takie złącze i czy złącza skręcane występują na gwint m 22x1,5 i jakie najlepiej średnice tekalanu zastosować ? czy lepiej założyć wąż ?

Edytowany przez waldek315, 28 październik 2013 - 16:20.

#583 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 28 październik 2013 - 20:22

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Co prawda ja zastosowałem w mojej przyczepie wąż bo był za 3zł/metr ale wiem tyle: Na pewno teklan wytrzyma dłużej niż wąż gumowy od środków ochrony roślin, jednak niemożna dać teklana zaraz przy cylindrze ze ze względu na pracę resorów. Dlaczego teklan na końcówce miałby nie wytrzymać ciśnienia jak jest on stosowany głównie w pneumatyce samochodów ciężarowych a tam masz 10 -12 barów. Widziałem kiedyś w sklepie końcówki M22x1,5 pod teklan o rozmiarze chyba fi 10, najlepiej nie kupuj na allegro, tylko udaj się do jakiegoś sklepu z pneumatyką bądź z częściami do samochodów ciężarowych.

#584 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 28 październik 2013 - 23:06

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy W przyczepach rolniczych jak i ciężarowych te węże podłączone są do cylindrów bez żadnych kombinacji.

U wujka w Metal techu też tak jest.

#585 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 październik 2013 - 23:13

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Smialo zakładaj tekalan. Jest wytrzymały i elastyczny. W naczepach do zasilania siłowników stosowany jest tekalan. Końcówki dostaniesz w sklepie z częściami do ciężarówek. Do lączenia przewoduw mozesz zastosować szybkozłacza do tekalanu, standardowy przekrój przewodu do siłownika to fi12.

#586 Share kaczmarek28

kaczmarek28

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 18:56

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Witam. Posiadam przyczepę autosan ale modelu nie znam dokładnie (jakieś 4.5tony ładowności wywrót na 2 strony na długość wejdą 3 bele 120) i mam problem z hamulcami SA bardzo słabe. po hamowaniu nawet na piasku czy trawie koła się nie blokują regulator ustawiony na pełną na tych frezach koło słoników od hamulcy podciągnięte ile się dało. Jest tam jakiś samo regulator w bębnie ? co jeszcze może być powodem tych słabych hamulcy ?

#587 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 18:58

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Okładziny są na szczękach,jakie grube?
Jakie jest ciśnienie powietrza przy siłowniku?

Edytowany przez asharot, 09 listopad 2013 - 18:59.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#588 Share kaczmarek28

kaczmarek28

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 19:05

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy powiem tak siłowniki wysówają sie ko końca a ciśnienia nie znam jak je zmieżyc ? a grubośc okładzin bede musiał sprawdzic

#589 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 19:08

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Ja bym jeszcze podciągną sprężynę która łączy pedał hamulca z zaworem sterującym pneumatyką w ciągniku.

#590 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 19:18

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Kolego jeśli śiłowniki wysuwają się do końca i oba ramiona na drążku pracują równomiernie to problem tkwi tylko w okladzinach lub fasolce na końcu drążków .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 19:37

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Ciśnienie mierzysz manometrem,jak nie ma złącza kontrolnego przy siłowniku to wkręcasz go do przewodu przy jednym siłowniku.Potrzebna będzie redukcja M22X12.
Musisz znać ciśnienie bo na każdej pozycji w korektorze siły hamowania jest jeszcze wewnętrzna regulacja.
Zobacz czy rozpieraki się nie obróciły,ważny też jest luz na tulejkach rozpieraka.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#592 Share kaczmarek28

kaczmarek28

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 19:37

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy kiedys test zrobiłem pasami wyciągłem siłowniki ile sie dało (z umiarem zeby nic nie wyrwac) i byłoo tak samo no nic bede musiał rozebrac

#593 Share mati134567

mati134567

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 18:35

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy kupiłem nowy zawor ten co mozna podłaczyc na jedno lub dwa obwody i podlaczylem tak jak powinno byc mianowice regulator mam ustawiony na pełnej lub polowa przyczepy a jak najdzie powietrze to silowniki same wychodza i pedał w ciagniku nie reaguje czy wina jest regulatora ?? bo nie kupilem jeszcze nowego ?

#594 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 19:47

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Przerabiałem to u mnie też byłem na początku zdziwiony. Przy jakim ciśnieniu próbowałeś? Tak jest jak nabijasz powietrze, czyli tłoki wychodzą, przy około 4,7 bara musisz go za każdym razem "obudzić" czyli wcisnąć hamulec do końca i puścić, po czym powinno być dobrze.

Edytowany przez DK94, 28 listopad 2013 - 20:34.

#595 Share matik9972

matik9972

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 21:07

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Witam! Kupiłem ostatnio przyczepę z dwuobwodowym układem hamulcowym i nie wiem w jakiej kolejności podączyć przewody najpierw czerwony czy żółty?Proszę o pomoc.

Połączony

Edytowany przez MAT912, 28 listopad 2013 - 21:12.
Dublowanie tematów

#596 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 21:13

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Ale o co chodzi, kolejność podłączania do pojazdu ciągnącego to tak jak na egzaminie do kategorii C+E to najpierw żółty potem czerwony.

#597 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 29 listopad 2013 - 10:02

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy

jak nabijasz powietrze, czyli tłoki wychodzą, przy około 4,7 bara musisz go za każdym razem "obudzić" czyli wcisnąć hamulec do końca i puścić, po czym powinno być dobrze.

Ja nie pobudzałem, tylko sprawdziłem ciśnienie na wyjściu na przyczepę... Teraz mam 6barów i za każdym razem, jak podłączę i pompuję, to tłoki same się cofają

najpierw żółty potem czerwony.

jak podłączysz na odwrót, to też nic się nie stanie ;)

#598 Share mtz820narew

mtz820narew

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:gospodarstwo:maszyny rolnicze,uprawa roślin

Napisany 02 grudzień 2013 - 17:25

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Witam,mam takie pytanie mianowicie poptrzebuje zasade działania hamulców w przyczepie
a.brak hamowania
b.hamowanie
c.samoczynne odczepienie przyczepy od ciągnika

Prosił bym o pomoc :)

Edytowany przez MAT912, 02 grudzień 2013 - 20:53.
Dublowanie tematów

#599 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 20:27

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Bardzo prosto, jeżeli mowa o hamulcach jedno przewodowych to:

Podczas jazdy bez hamowania powietrze z ciągnika wędruje przez zawór sterujący w przyczepie do zbiornika powietrza, w momencie naciśnięcia hamulca spada ciśnienie w przewodzie przyczepa ciągnik co powoduje ruch membrany w zaworze sterującym w przyczepie która otwiera przepływ powietrza zbiornik powietrza przyczepy a tłoki, przy awaryjnym zerwaniu dzieje się to samo co przy gwałtownym wciśnięciu pedału hamulca czyli powietrze spada do 0 w przewodzie ciągnik przyczepa i dzieje się to samo co wyżej przy hamowaniu tylko gwałtownie.

Po za tym ten temat post powinien być tu http://www.agrofoto....y/page__st__580

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share mtz820narew

mtz820narew

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów