Polecane posty

Arek    218
Jeszcze raz wysłałem, ukradłem r w adresie.

 

teraz doszło, dzięki. Mam taki sam zawór w przyczepie z układem jedno obwodowy i to górne wyjście jest zaślepione korkiem i zastanawiam się czy działa to w takiej i w takiej konfiguracji czy któreś rozwiązanie jest złe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Podłączenie powinno być pod górny króciec , a przy obecnym nie powinno działać. przerzuć przewód na górę i nie zaślepiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem a mianowicie potrzebuje zawór do przyczepy d47a. Najlepiej jesli bylby on taki jak w oryginale. Prosze, podawajcie namiary na takie cos a jesli ktos z was ma to chetnie odkupie. Najlepiej zeby byl on sprawny a jesli nie to jak macie tez podajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

potrzebuje zaworu od hamowania kol od rozutnika polskiego jest on przykrecany do zbiornika na 4 sruby. byly one montowane w rozutnikach czarnej bialostockiej i warfamy. jesli ktos posiada taki i by odsprzedal prosze o kontat. :P


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

do tego regulatora to jeszcze zawór musi być ale jak pewnie wnioskuje to o to Ci chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

co to nikt nie posiada :P szkoda ;)


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zik54    0

Czy da się podłączyć przyczepę z hamulcem jednoobwodowym, do ciągnika wyposażonego w ham. dwuobwodowy? Co i jak trzeba przerobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zależy jaki zawór masz w przyczepie. Jeśli taki jak w ciężarowych, to dołożyć jeden przewód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

dokładasz 2 przewód, tak, żeby szedł do zbiornika powietrza i dajesz na tym przewodzie zawór, co by można było bez kłopotu podpinać też pod jednoobwodową, takie coś robiłem kiedyś w robocie, i działało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zik54    0

Przyczepa to D-47, zawór standardowy jaki w nich występuje, nie wiem jakie są w ciężarowych.

A ten przewód z zaworem biegnący do zbiornika, podłączyć pod czerwone złącze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

nie wiem jak to jest z kolorami ale ten co dokładasz idzie do zasilania przyczepy w powietrze a drugi wąż jest sterujący spróbuj tak i tak i na którymś będzie działało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A w ciągniku nie masz złącza do jednoobwodowego układu? Zwykle ciągniki z dwuobwodowym układem mają też wyjście na jednoobwodowy układ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Jezeli u ciągnika są dwuobwodowe hamulce, a jednobwodowe u przyczepy to niema najmniejszego problemu podłączyć to. Tam gdzie u jednoprzewodowych wyprowadzony jest przewód do ciągnika podłączamy żółte złącze (sterujące), a czerwony przewód podłączamy pod zaślepione wyjście w zaworze. @raff24 napisał, żeby podłączyc tak, aby powietrze szło bezpośrednio do zbiornika, tak nie nalezy robić, gdyż w razie odczepienia się zaczepu od ciągnika i urwania przewodów hamulcowych spieprzy tym przewodem powietrze zamiast awaryjnie hamować.

 

Co do przerobienia dwuobwodowej instalacji u przyczepu na jednoobwodową to jest mozliwe tylko po wymianie zaworu sterującego (wyłaczając sytuacje odwrotną do opisanej powyżej ;) ).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikow    8

Koledzy a czy jest możliwe coś takiego żeby podpiąc ciągnik z jedno obwodowo do przyczepy z dwuobwodowo. Pytam się tylko z ciekawości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

A może zamiast przerabiać - zamienić. Mam zawór sterujący i reg. siły hamowania do jednoobwodowych i chętnie wymienie się na komplet to dwuobwodowych. Mój jest taki jak w D 47.

deer - czy przeróbka, o której piszesz sprawi, że przyczepa będzie działać jak dwuobwodowa, czy tylko bedzie hamować na dwuobwodowej inst. ciągnika, ale będzie nadal jednoobwodowa?


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Ja nie wiem czy Wy tak czysto teoretyzujecie, czy po prostu macie inne złącza bo ja w swoim NH mam inne złącze do jednoobwodówki(czarne) i inne do dwuobwodowych(czerwone i żółte) i za chińskiego boga nie podłączy przyczepy ze złączem jednoobwodowym do złącza żółtego przy ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

trzeba zmienić na przewodzie od przyczepy złącze na te żółte i bedzie pasować bo tak jak piszesz nie będa pasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oli007    0

Panowie ja mam w Fendtcie instalacje 2 obwodową i ponadto mam jeszcze jedna złaczke ( pewnie do jednoobwodowej) problem polega na tym że jak podłącze przyczepe do jednoobwodowej to działa to jakby na odwrót... jak podłącze i nabije powietrza to hamulce są zablokowane... Kiedyś zrobiłem dla próby coś takiego że zaciągnąłem ręczny ( tak zeby nie hamował ciągnika to hamulce puściły i jak chciałem zahamować to po prostu spuściłem ręczny i koła sie zablokowały... Dodam ze jak mam podłączone do c-360 to jest ok. co z tym zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@kazikow ja podpinałem C-360(trzeba tylko zmienić złącze) do przyczepy z instalacją dwuobwodową (Metaltech DB8000)pod jeden przewód ten czerwony i przyczepa hamowała

@oli007 a może ta dodatkowa złączka nie jest do przyczepy jedno-obwodowej tylko jest przeznaczona do podłączenia węża od pompowania kół(tak mi się wydaje)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@szczepek2 chyba raczej nie tak do końca, z tym że jak podłączysz jednobwodową instalację na dwuobwodową to masz ten plus że w razie hamowania, drugie złącze cały czas dobija powietrze (jak są nieszczelne tłoki hamulcowe przy jednooobwodowym układzie przy długim trzymaniu hamulca przyczepa przestanie hamowac bo ucieknie powietrze ).

@ferdek1 bo metaltech nie ma typowo dwuobwodowej instalacji.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@deer

W każdej dwuobwodowej przyczepie jak podłączysz czerwony przewód (zasilający) do jednoobwodowego złącza w ciągniku to przyczepa będzie hamować, tyle, że chyba nie każdy zawór pozwala na płynne hamowanie bo jak spada cieśninie w przewodzie to zawór rozpoznaje to jako urwany przewód i może działać za zasadzie włącz-wyłącz hamulce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez daizor
      Tak jak w temacie chcę zmienić w mojej szóstce fotel ponieważ jest ona wykorzystywana w b. dużym stopniu w gospodarstwie, a fotel "oryginalny" jaki posiadam daje bardzo niezapomniane (negatywne) wrażenia podczas jazdy po nierównym terenie (siłowniki szybko siadają i wtedy fotel zachowuje się jak trampolina).
      Powiedzcie mi czy stopień komplikacji przy montażu fotela "na sprężone powietrze" jest duży? Może ktoś ma już takowy zamontowany? Dużo roboty z odpowiednim przymocowaniem takiego fotela? Aha noi najważniejsze a więc czy istnieje jakaś realna alternatywa (tańsza oczywiście) dla powyższego typu fotela aby nie stracić zbyt wiele z jakości siedzenia podczas pracy w ciągniku?
       
       
      A powiedzcie może warto byłoby samemu pomyśleć nad taką konstrukcją? Bo można by zastosować po prostu siłowniki pneumatyczne zamiast zwykłych przy siedzeniu (trzeba by odpowiednio dobrać "skok" siłownika ) oraz kompresor 12V (nie jestem w temacie ale mógłby istnieć problem odporwadzenia nadmiaru powietrza(?) ). Wiem wiem może trochę szalony pomysł ale warto przedstawić koncepcję ;[ Może ktoś posiada zdjęcia przykładowego "środka" takiego fotela aby można było podejrzeć pewne rzeczy?
    • Przez arturo4333
      Witam wszystkich! Mam takie pytanie czy do Ursusa 3512 można podpiąć dodatkowy siłownik pomocniczy? za odpowiedzi z góry dziękuję.
    • Przez mataxenon
      Witam. w związku z tym że nie mogłem nic znaleźć na forum, muszę założyć nowy temat. wiec tak przy moim ursusie nie ma w ogóle siłownika wspomagającego podnośnik, i chce go podłączyć ale nie moge się domyślić gdzie podłączyć zasilanie, proszę więc o pomoc, mogą być zdjęcia. czekam na odp.
    • Przez Lukas7
      Witam
       
      Mam problem i licze na Waszą pomoc mianowicie podłączajac silownik dwustronnego działania do 2 złączy na tyle c 360 patrzac od tylu w lewy jako zasilanie prawy powrót sterujac dzwignia kipru silownik sie wysuwa ale gdy przesuwam dzwignie kipru tak jak do opuszczenie np wywrotki do silownik sie nie wsuwa nie chowa dodam ze rozdzielac jest nowy uszy np z pługiem sie podnosza czy moze ja to zle rozumuje ?? pozdrawiam i licze na jakis odezw
    • Przez JOZEEKK
      Mam pytanie... Czym się różni siłownik hydrauliczny jednostronny od dwustronnego? Bo mam zamiar założyć do siewnika żeby znaczniki się same składały.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj